Kolarstwo torowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kolarstwo torowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 mar 2018, 18:23

dd100 pisze:
26 mar 2018, 17:37
Jedna mała uwaga do Waszej dyskusji. Tor nie służy tylko torowcom, ale i szosowcom, więc być może przyłożył się też i do niektórych sukcesów naszych zawodników w ostatnich latach. Zgadnijcie, który z naszych zawodników był medalistą MEJ rozegranych w Pruszkowie w wyścigu punktowym? ;)
Kwiatkowski? :D

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 26 mar 2018, 21:23

Lukash pisze:
26 mar 2018, 12:35
Może o czymś nie wiem, ale nasze kolarstwo torowe
To chyba jest najlepsze podsumowanie Twoich postów. Najprawdopodobniej po prostu brakuje Ci wiedzy.
Twój post odbieram jako zupełnienie oderwany od krajowych realiów, zawierający wiele naiwności.
Ja mam nieodparte wrażenie, że ze względu na doświadczenie zawodowe, pozyskanie i rozliczenie kilku milionów środków z MSiT, współpracę ze wszystkimi związkami sportowymi w województwie akurat dość dobrze znam realia.

Twoje posty w tym temacie odbieram jako malkontencką generalizację, w oderwaniu od faktów i niepopartą merytoryczną wiedzą w zakresie eksploatacji toru.

Rozpowszechniasz nieprawdziwe informację, godzące w wizerunek PZKol. Gdybyś trafił na dobrze zorganizowaną, gdzie krytyka poprzedników nie jest paliwem dla obecnych władz to pewnie - nawet biorąc pod uwagę zasięg forum- mógłbyś spodziewać się wezwań do złożenia sprostowania albo poparcia swoich tez dowodami.

Może musisz przyswoić sobie słowo "dotacja", to wtedy przestanie Cię to dziwić.

Możesz sobie podtrzymywać każde swoje stanowisko, nawet twierdzić że jesteś kosmitą. Z faktami ma ono jednak niewiele wspólnego.*
* powyżej cytowane są fragmenty wypowiedzi a nie całość.

Może troszkę spokojniej. To już z dyskusją nie wiele ma wspólnego. Mógłbym tak wbijać w Ciebie podobnie miłe zwroty, ale w piaskownicy nie jesteśmy i sobie odpuszczę. Na takim poziomie dalsza polemika nie jest możliwa.
Od lat skrzętnie gromadzę linki do artykułów związanych z torem i tutaj rzucam kilka. Z ich treści wyłania się trochę inny obraz obiektu i związanych z nim spraw, niż przedstawiasz jako jedynie słuszny. O mnie masz zdanie jak najgorsze, może więc prasa internetowa….

http://www.wpr24.pl/download/old_ewpr/1326581422201.pdf
http://www.sport.pl/sportGW/1,91756,913 ... skiej.html
http://www.360stopni.org/8936/
http://www.rp.pl/artykul/830029-Tor-kol ... towej.html
http://www.rp.pl/artykul/1083701-Sybery ... kowie.html
https://www.pb.pl/komornik-wisi-nad-bgz ... ena-814414
http://zachodniemazowsze.info/2016/04/k ... ruszkowie/
http://natemat.pl/2983,afera-w-pruszkow ... ln-zlotych
https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/7 ... wy-skandal

Lukash

Post autor: Lukash » 27 mar 2018, 19:58

barania głowa pisze:
26 mar 2018, 21:23
Może troszkę spokojniej. To już z dyskusją nie wiele ma wspólnego. Mógłbym tak wbijać w Ciebie podobnie miłe zwroty, ale w piaskownicy nie jesteśmy i sobie odpuszczę. Na takim poziomie dalsza polemika nie jest możliwa.
Podobnych, drobnych uszczypliwości także mi nie szczędzisz. Ja nie mam z tym żadnego problemu i nie mam wrażenia, że przekroczyłem dozwolone granicę dyskusji. Na pewno nie było moim zamiarem, żeby Cię urazić.
O mnie masz zdanie jak najgorsze, może więc prasa internetowa….
Raczej dość dobre, bo jesteś konsekwentny i logicznie formułujesz swoje myśli, więc traktuję Cię jako partnera do merytorycznej dyskusji.
Od lat skrzętnie gromadzę linki do artykułów związanych z torem i tutaj rzucam kilka. Z ich treści wyłania się trochę inny obraz obiektu i związanych z nim spraw, niż przedstawiasz jako jedynie słuszny.
Dziękuję za prasówkę. Dobrze było sobie pewne sprawy odświeżyć, np. zapomniałem że prawa nazwy do toru są sprzedane na tyle lat naprzód, kiedy i tu na forum i w poprzednim zarządzie PZKOL te prawa miały stanowić istotny czynnik do spłaty zadłużenia.

Nie mam wrażenia, że często negatywny obraz medialny odnosi się do podnoszonych przez nas zagadnień. Nie neguję nadużyć przy budowie toru i złego gospodarowania środkami publicznymi, sam nawet precyzowałem, że postępowanie karne jest prawomocnie zakończone(notabene nie potwierdził się żaden zarzut w stosunku do MSiT).

Nie widzę jednak potwierdzenia, że poza budową toru zapomniano o innych istotnych czynnikach, wręcz przeciwnie.

Przewija się fałszywy obraz dot. możliwości bankructwa (na dniach od 6 lat), czy możliwości licytacji toru za "ułamek wartości"(chyba, że chodzi o ułamek w wysokości np. 9/10) czy 1/10(ale prezes Spółki będącej wierzycielem ma interes, żeby rozpowszechniać nieprawdę, w celu odzyskania należności), co jest sprzeczne z kpc, gdzie licytacja zaczyna się od 3/4 sumy oszacowania, a za drugim razem 2/3. I mowa o obiekcie, którego wartość oszacowania będzie wysoka, nieatrakcyjna przy jakimkolwiek innym przeznaczeniu, niż wykorzystanie w kolarstwie torowym. I każdy prawnik ma tego pełną świadomość, stąd też bezskuteczność egzekucji od lat.

Tygodniowy problem z ogrzewaniem i przepisywanie po sobie w mediach, a także wieszczenie kurnika skończyło się tak, że w latach 2014-2017(w pozostałym okresie nie mam wiedzy) nie odwołano żadnej akcji szkoleniowej na torze.

Chichotem losu jest fakt, że o rychłym bankructwie PZKOL mówił dyrektor jedynego stowarzyszenia sportowego, innego niż klub sportowy, które zdołało zbankrutować(Warszawsko - Mazowiecka Federacja Sportu[dziś] w likwidacji).

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 kwie 2018, 23:30

zdechlak pisze:
06 mar 2018, 19:12
Nie przesadzajmy. Wystarczy zakwalifikować drużynę i już mamy po dwa miejsca w obu indywidualnych konkurencjach. A brak kwalifikacji dla drużyny sprinterów byłby na dzień dzisiejszy wielkim rozczarowaniem. Oczywiście przez dwa lata wiele się może zmienić, ale na razie nie mamy się czego obawiać i śmiało można przypuszczać, że do Tokio trójka sprinterów pojedzie.
Wystarczy zakwalifikować drużynę - 5 drużyn z Europy (Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Rosja, Francja) czy to takie łatwe zadanie no nie powiedziałbym, wyżej wymieniona "5" to 5 najlepszych drużyn ostatnich MS.
W nowych zasadach kwalifikacji do Tokio nie widzę żadnego klucza kontynentalnego. Mogę oczywiście niedokładnie czytać...

ME 2018 będą pierwszymi zawodami wliczającymi się do ranking olimpijskiego

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 kwie 2018, 13:20

Jakby obecny ranking decydował o kwalifikacjach olimpijskich mielibyśmy wszystkie dostępne konkurencje oprócz wyścigu drużynowego mężczyzn i omnium kobiet. Sprinterki się łapią.

Tak jak się domyslaliśmy - ci co się zakwalifikują w wyścigu drużynowym mogą wystawić drużynę w madisonie.

Naszym wielkim plusem będą MŚ 2019 w Pruszkowie. Wiadomo, ściany nie naciskają na pedały, ale zawsze to coś da.

balwan

Post autor: balwan » 06 kwie 2018, 14:11

runfixe pisze:
06 kwie 2018, 13:20
Jakby obecny ranking decydował o kwalifikacjach olimpijskich mielibyśmy wszystkie dostępne konkurencje oprócz wyścigu drużynowego mężczyzn i omnium kobiet. Sprinterki się łapią.

Tak jak się domyslaliśmy - ci co się zakwalifikują w wyścigu drużynowym mogą wystawić drużynę w madisonie.

Naszym wielkim plusem będą MŚ 2019 w Pruszkowie. Wiadomo, ściany nie naciskają na pedały, ale zawsze to coś da.
Na te chwilę jeszcze nie wiadomo czy uda się w Polsce zorganizować. Mam nadzieję że tak.

Dla mnie trochę dziwnie że w kwalifikacjach zdecydowano się zrównać wszystkich i nie ważne kto z jakiego kontynentu. Dzięki temu szanse na awans Polskich drużyn wzrasta .

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 06 kwie 2018, 14:20

balwan pisze:
06 kwie 2018, 14:11
Dla mnie trochę dziwnie że w kwalifikacjach zdecydowano się zrównać wszystkich i nie ważne kto z jakiego kontynentu. Dzięki temu szanse na awans Polskich drużyn wzrasta .
Akurat to bardzo dobrze. W każdym razie kwalifikacje kontynentalne zostały, ale przeniesiono je na konkurencje indywidualne - sprint i omnium.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 06 kwie 2018, 14:49

Dla naszych drużyn to bardzo dobra informacja
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

zdechlak

Post autor: zdechlak » 06 kwie 2018, 18:06

Jakie łatwiejsze kwalifikacje dla naszych drużyn wy zwróćcie uwagę ze teraz Australia, Nowa Zelandia nie będą opuszczać zawodów - Taka Kanada za Mistrzostwo kontynentu czy Australia zgarnie 300 pkt do rankingu. My musimy też zdobyć tytuł Mistrzów Europy by tyle punktów dostać a mamy dużo ciężej (więcej drużyn na poziomie).

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 kwie 2018, 18:22

zdechlak pisze:
06 kwie 2018, 18:06
Jakie łatwiejsze kwalifikacje dla naszych drużyn wy zwróćcie uwagę ze teraz Australia, Nowa Zelandia nie będą opuszczać zawodów - Taka Kanada za Mistrzostwo kontynentu czy Australia zgarnie 300 pkt do rankingu. My musimy też zdobyć tytuł Mistrzów Europy by tyle punktów dostać a mamy dużo ciężej (więcej drużyn na poziomie).
Łatwiejsze niż gdyby były kwota kontynentalne. Sam przecież o nich pisałeś. A co do mistrzostw kontynentalnych to dotyczy to każdego sportu, czy to kolarstwa, judo, szermierki itd. Chyba tylko w podnoszeniu ciężarów Mistrzostwa Azji stoją na wyższym poziomie niż ME.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 06 kwie 2018, 18:27

No i dlatego dla Naszych to dużo cięższe kwalifikacje tym bardziej ze jest 8 miejsc. Mając taki sezon jak ostatni to Nasi sprinterzy nie mają żadnych szans na wyjazd na IO

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 cze 2018, 9:29

Kristina Vogel miała poważny wypadek na torze i przeszła w trybie pilnym operację kręgosłupa.

balwan

Post autor: balwan » 24 lip 2018, 20:04

W PZKOL podobno znów nadchodzą gorsze dni. Do takiego stopnia że istnieje zagrożenie braku wysłania kolarzy torowych na ME czyli już na początku zrezygnowanie z IO. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie .

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 25 lip 2018, 0:35

Bez przesady, nie wierzę by coś takiego mialo miejsce. Poza tym, ME nie mają żadnego znaczenia w kontekście IO. Kwalifikacje jeszce się nie rozpoczynają.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

no name

Post autor: no name » 25 lip 2018, 2:19

Mają znaczenie i się rozpoczynają
http://www.uci.ch/mm/Document/News/News ... nglish.PDF.
Strona 9.

ODPOWIEDZ