Piłka nożna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kazulinho

Re: Piłka nożna

Post autor: Kazulinho » 14 wrz 2018, 20:29

To nie jest dziwne, młodzieżówki np. Wysp Owczych czy takiego Luksemburga wcale nie są złe od kilku lat. Na pewno jest mniejsza różnica między nimi a topowymi młodzieżówkami niż między kadrami seniorskimi a topem, a i seniorskie potrafią napsuć krwi. Co nie zmienia faktu, że powinniśmy takie mecze wygrywać. I co do Litwa - Wyspy Owcze wcale nie byłbym pewny, czy to Litwa jest faworytem ;)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 paź 2018, 0:09

Remis z Danią po dobrym meczu. Może Wyspy Owcze zrobią kolejną niespodziankę?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

cOx

Post autor: cOx » 13 paź 2018, 10:24

Zwycięstwo w meczu z Gruzją może, ale nie musi zapewnić nam awansu z 2 miejsca. Porażka lub remis praktycznie go przekreślają („matematyczne szanse”), więc zakładam poniższe wyliczenia przy zwycięstwie, które moim zdaniem nie jest takie pewne. Ponadto do rankingu drużyn z 2 miejsc nie uwzględnia się spotkań z ostatnią drużyną, więc punkty które będę podawał, będą uwzględniały już odliczenie. Polska przed meczem z Gruzją ma 13 pkt.

Drużyny z grup 2, 5 i 9 się nie liczą.

Grecja z grupy 1 przy obecnie 16 pkt ma łatwy mecz, więc 19 pkt da jej pierwsze miejsce w mini tabeli drużyn z 2 miejsc.

Pozostaje 5 drużyn walczących o 3 miejsca.

Najtrudniej wydaje się, aby Polskę przegoniła Ukraina z grupy 4. Musiałaby pokonać Holandię, przy jednoczesnym zwycięstwie Andory nad Łotwą. Wtedy zrównałaby się z Polską punktami i liczyłyby się bramki, o których będzie mowa za chwilę.

W grupie 7 i 8 w ostatniej kolejce grają ze sobą zespoły z miejsca drugiego i trzeciego, które bezpośrednio rozstrzygną o drugim miejscu w grupie. W grupie 7 Rosja i Austria mają po 13 pkt, czyli tyle ile Polska przez meczem z Gruzją. W grupie 8 Portugalia i Bośnią mają odpowiednio 13 i 12 pkt. Także przy zwycięstwie Portugalii i obojętnie kogo z gr. 7 zrównują się oni z Polską punktami i liczą się bramki.

Ostatnia grupa, 6 to pojedynek w meczu na szczycie Szwecja – Belgia. Zwycięstwo Szwecji sprawi, że przesunie się ona na pierwsze miejsce, a Belgia awansuje do play-off z drugiego miejsca, pozostawiając tylko 2 miejsce pozostałym grupom. Każdy inny wynik powoduje, że Szwedzi będą za Polską w klasyfikacji drużyn z 2 miejsca.

Podsumowując, istnieje duże prawdopodobieństwo, że o awansie z drugiego miejsca decydować będzie bilans bramkowy. W grze będą 4 drużyny walczące o 2 miejsca.

Obecny bilans, przed ostatnią kolejką:

Gr. 3: Polska 16 – 9
Gr. 4 Ukraina 14 – 6 (gdy Łotwa będzie ostatnia)
Gr. 7 Rosja 15 – 10 (gdy Gibraltar ostatni)
Rosja 14 – 6 (gdy Macedonia ostatnia)
Austria 14 – 5 (gdy Gibraltar ostatni)
Austria 16 – 5 (gdy Macedonia ostatnia)
Gr. 8 Portugalia 13 – 9

Jak widać wczorajszy remis z Danią to naprawdę wartościowy rezultat i pokonanie Gruzji trzema bramkami powinno dać spokojny awans do play-offów.

Pawło

Post autor: Pawło » 13 paź 2018, 12:20

to zabawne, że Wyspy Owcze zapewnią wygraną w grupie...Danii ;)
oj na tym poziomie nic bym nie przekreślał, wygranej Litwy też, a wtedy my wchodzimy wysoko.
Wyspy Owcze z Danią nie mają szans, na tym polega różnica, my umiemy z Danią powalczyć, ale za często gubiliśmy się ze słabszymi. Dania nie zaliczy remisu z Farerami

cOx

Post autor: cOx » 13 paź 2018, 13:35

Wygrana Litwy z Finalndią (na wyjeździe) zapewnia nam pewny udział w play-offach, bez względu na wynik meczu z Gruzją.

no name

Post autor: no name » 13 paź 2018, 22:01

cOx pisze:
13 paź 2018, 10:24
Zwycięstwo w meczu z Gruzją może, ale nie musi zapewnić nam awansu z 2 miejsca. Porażka lub remis praktycznie go przekreślają („matematyczne szanse”), więc zakładam poniższe wyliczenia przy zwycięstwie, które moim zdaniem nie jest takie pewne. Ponadto do rankingu drużyn z 2 miejsc nie uwzględnia się spotkań z ostatnią drużyną, więc punkty które będę podawał, będą uwzględniały już odliczenie. Polska przed meczem z Gruzją ma 13 pkt.

Grecja z grupy 1 przy obecnie 16 pkt ma łatwy mecz, więc 19 pkt da jej pierwsze miejsce w mini tabeli drużyn z 2 miejsc.

Najtrudniej wydaje się, aby Polskę przegoniła Ukraina z grupy 4. Musiałaby pokonać Holandię, przy jednoczesnym zwycięstwie Andory nad Łotwą. Wtedy zrównałaby się z Polską punktami i liczyłyby się bramki, o których będzie mowa za chwilę.

W grupie 7 i 8 w ostatniej kolejce grają ze sobą zespoły z miejsca drugiego i trzeciego, które bezpośrednio rozstrzygną o drugim miejscu w grupie. W grupie 7 Rosja i Austria mają po 13 pkt, czyli tyle ile Polska przez meczem z Gruzją. W grupie 8 Portugalia i Bośnią mają odpowiednio 13 i 12 pkt. Także przy zwycięstwie Portugalii i obojętnie kogo z gr. 7 zrównują się oni z Polską punktami i liczą się bramki.

Ostatnia grupa, 6 to pojedynek w meczu na szczycie Szwecja – Belgia. Zwycięstwo Szwecji sprawi, że przesunie się ona na pierwsze miejsce, a Belgia awansuje do play-off z drugiego miejsca, pozostawiając tylko 2 miejsce pozostałym grupom. Każdy inny wynik powoduje, że Szwedzi będą za Polską w klasyfikacji drużyn z 2 miejsca.

Podsumowując, istnieje duże prawdopodobieństwo, że o awansie z drugiego miejsca decydować będzie bilans bramkowy. W grze będą 4 drużyny walczące o 2 miejsca.

Gr. 8 Portugalia 13 – 9

Jak widać wczorajszy remis z Danią to naprawdę wartościowy rezultat i pokonanie Gruzji trzema bramkami powinno dać spokojny awans do play-offów.
To ja uproszczę :)
Wystarczy wygrać z Gruzją i pilnować, żeby Portugalia nie wygrała swojego meczu różnicą o 4 bramek wyższą niż nasza wygrana. Wtedy reszta nie ma znaczenia i jesteśmy w play-offach.
Ten remis był rzeczywiście niedoceniony. Brak punktu w Danii prawdopodobnie wywaliłby nas poza jakiekolwiek szanse.

cOx

Post autor: cOx » 14 paź 2018, 19:17

no name pisze:
13 paź 2018, 22:01
cOx pisze:
13 paź 2018, 10:24

Gr. 8 Portugalia 13 – 9

To ja uproszczę :)
Wystarczy wygrać z Gruzją i pilnować, żeby Portugalia nie wygrała swojego meczu różnicą o 4 bramek wyższą niż nasza wygrana. Wtedy reszta nie ma znaczenia i jesteśmy w play-offach.
Ten remis był rzeczywiście niedoceniony. Brak punktu w Danii prawdopodobnie wywaliłby nas poza jakiekolwiek szanse.
Ukraina wygrywa 1-0 i Andora pokonuje Łotwe
Polska wygrywa 1-0
Austria wygrywa 1-0
Szwecja wygrywa 1-0

Bez względu na wynik Portugalii Polska nie będzie w 4. Nie do końca to jest takie proste ;)

Pawło

Post autor: Pawło » 15 paź 2018, 7:51

jak się nie wygrywa u siebie z Farerami są kary, jak w życiu. Mecz z Gruzją sporo zweryfikuje, do tej pory poza Danią słabo gramy u siebie. Imho analizy są fajne, ale jeśli nie wygramy / wygramy za nisko u siebie z Gruzją to ten zespół po prostu nie zasługuje na awans i tyle.
Ja jednak mam nadzieję na emocje w listopadzie, tam mogą grać drużyny w naszym zasięgu.

SzG

Post autor: SzG » 16 paź 2018, 19:54

Będą baraże.
Ciągle w grze o igrzyska. Szkoda tylko ,że o bezpośrednim awansie na ME zadecydowały punkty stracone z W. Owczymi.

mtk

Post autor: mtk » 16 paź 2018, 20:17

Baraże są, ale styl tej drużyny jest strasznie nijaki. Grupa była chyba najsłabsza z możliwych, więc o baraże było łatwiej. Jedyna nadzieja w tym, że jakoś przejdziemy te baraże, potem kilka talentów wypali na ME i będzie ten upragniony awans olimpijski. Natomiast na dziś bardzo bardzo do tego daleko. Z drugiej strony piłkarzy mamy jakich mamy i tan awans do baraży i tak już jest sukcesem.

Pawło

Post autor: Pawło » 16 paź 2018, 20:59

Dania chyba nie była wcale mocna, my ten awans oddaliśmy. ME są możliwe, nawet 1/4, ale tam Belgia, Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, Anglia, Chorwacja, Serbia - nie widzę igrzysk tej drużyny, ale fajnie że będą ekstra emocje w listopadzie

cOx

"Nie wiem, ale się wypowiem"

Post autor: cOx » 17 paź 2018, 9:10

Zastanawia mnie w ilu jałowych postach napiszesz jeszcze że Polacy przegrali z Wyspami Owczymi. W ciągu ostatnich kilku dni masz średnią naprawdę imponującą, prawie 1 post dziennie.

Wspominasz o 1/4 ME. Doprecyzuj proszę o jaką dyscyplinę chodzi, bo chyba nie o piłkę nożną. W dotychczasowych edycjach od lat 70-tych nigdy nie było ćwierćfinałów i z tego co wiem, nie zapowiada się że będą.

Gra Polaków nie była widowiskiem, jednak nie jest to łyżwiarstwo figurowe. Reprezentacje należy ocenić za osiągnięty wynik, więc z oceną proponuję się wstrzymać, co najmniej do połowy listopada.

Wspominasz też że grupa nie była mocna. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Oglądałeś mecze innych reprezentacji ? Czy może na podstawie rankingu Coeff ?

Pawło

Re: "Nie wiem, ale się wypowiem"

Post autor: Pawło » 18 paź 2018, 15:22

cOx pisze:
17 paź 2018, 9:10
Zastanawia mnie w ilu jałowych postach napiszesz jeszcze że Polacy przegrali z Wyspami Owczymi. W ciągu ostatnich kilku dni masz średnią naprawdę imponującą, prawie 1 post dziennie.

Wspominasz o 1/4 ME. Doprecyzuj proszę o jaką dyscyplinę chodzi, bo chyba nie o piłkę nożną. W dotychczasowych edycjach od lat 70-tych nigdy nie było ćwierćfinałów i z tego co wiem, nie zapowiada się że będą.

Gra Polaków nie była widowiskiem, jednak nie jest to łyżwiarstwo figurowe. Reprezentacje należy ocenić za osiągnięty wynik, więc z oceną proponuję się wstrzymać, co najmniej do połowy listopada.

Wspominasz też że grupa nie była mocna. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Oglądałeś mecze innych reprezentacji ? Czy może na podstawie rankingu Coeff ?
ale my z nimi nie przegraliśmy to raz, ciekawe rzeczy piszesz i widzisz
mało osób pisze to dwa, a jednak 2 remisy z Farerami to coś, sam Prezes PZPN to podkreśla, to jednak frajertswo
dobrze że Ty się nie powtarzasz to trzy
a nie analizowałem jeszcze systemu tego turnieju, założyłem że skoro jest 12 drużyn, to będą ćwierćfinały, zaraz to sprawdzę oczywiście.
Moja ocena o braku realnych szans na igrzyska nie jest chyba zbyt "mocna" czy kontrowersyjna, imho realna

Pawło

Post autor: Pawło » 18 paź 2018, 15:25

errata - faktycznie od razu 1/2 - to już w ogóle imho ogranicza nasze szanse w porównaniu z 1 meczem w 1/4, przepraszam za 2 wpisy z rzędu, mój komputer wariuje gdy edytuję komentarze do komentarzy. Co do grupy, widziałem jak gra Litwa, Finlandia, Gruzja, jak my z nimi i jak my z Danią (Dania z nami). Widzę składy innych grup i wyniki jakie tam padały, obserwuję sytuację w polskiej piłce i wyniki innych młodzieżówek z mocnymi rówieśnikami - tak, imho byliśmy w najsłabszej grupie lub 1 ze słabszych i nie wiem czy jestem w tym odosobniony.
Uważam jednak, że z Grecją i Austrią mamy realne szanse, Portugalia WYDAJE mi się zbyt mocna, to tyle. Schody się zaczną później imho

Awatar użytkownika
Merlin

Re: "Nie wiem, ale się wypowiem"

Post autor: Merlin » 19 paź 2018, 12:08

cOx pisze:
17 paź 2018, 9:10
Ćwierćfinały były rozgrywane do 1998 r., ale chyba tylko raz podczas turnieju w jednym miejscu. Wcześniej grano po prostu mecz i rewanż w zainteresowanych krajach.

ODPOWIEDZ