Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Siatkówka

Post autor: mrpotato » 28 lis 2019, 20:55

WZP pisze:
28 lis 2019, 20:53
Nawrocki ogłosił w 7. strefie, że żadna z dziewczyn nie odmówiła powołania. Kwestia w tym które chciał powołać, podejrzewam, że te same.
W każdym razie 4 grudnia beda 24 nazwiska, Nawrocki w Polsacie, od 17 zgrupka, Italia dołącza dopiero 28
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mrpotato

Post autor: mrpotato » 29 lis 2019, 10:45

czyli zakładam że wśród tych 24 zawodniczek będą tez sygnatariuszki a potem ew. jak zgłoszą jakies problemy to Nawrocki do docelowej 14-tki doładuje skład krajowy, bo póki co jak mówił nikt nie odmówił mu gry w kadrze:

typuje ze to może być np. taka lista:
rozgrywające:
Kowalewska s-sygnatariuszka
Wołosz s
jako wentyl bezpieczeństwa:
Nowicka
Grabka

przyjmujące:
Mędrzyk s
Grajber s
Wójcik s
Stysiak p-pewniak
Górecka p (imho)
Fedusio
Różański

atak:
Martyna Łukasik s
Smarzek s
Zaroślińska s
Bociek

środek:
Alagierska s
Kąkolewska s
Witkowska s
Efimienko s
Polańska
Pacak
Ptak

libero:
Maj s
Stenzel p

razem 24, ale gdyby wszystkie autorki listu zrezygnowały to zostałoby tylko 11 do grania docelowo wiec ostrożnosciowo z sygnatariuszek pewnie nie powołałby Witkowskiej, Wójcik i M Łukasik, wtedy zostałyby trzy miejsca jedno dla drugiej libero czyli wybór spory bo Witkowska, Kulig,Łysiak, niezle gra Lemańczyk, przy Stysiak przesuniętej na atak na przyjeciu miejsce dla Murek albo Twardowskiej bo sprawdzone jako tako, pozostaje jedno miejsce dla środkowej bo chyba Nawrocki zrezygnowałby z pomysłu z 3 atakującymi, czyli może jakas młodzież typu Centka a może Justyna Łukasik, Stencel albo przekwalifikowana na srodek Jasek która miała już przyjemnosc z Nawrockim

oczywiście wciąż istnieje możliwość ze sprawa się rozejdzie i zagramy składem zbliżonym do ME z maks trzema korektami, wtedy powyzsze spekulacje lecą do kosza i powstaje pytanie czy kadra zagra serio czy może zrobi strajk włoski, co i tak będzie raczej bez znaczenia w kontekście kierowcy tego wozu

ciekawe czy przed ogłoszeniem szerokiego składu będzie jakies mocne info ze ktoś rezygnuje

bart4

Post autor: bart4 » 30 lis 2019, 12:53

WZP pisze:
Nawrocki ogłosił w 7. strefie, że żadna z dziewczyn nie odmówiła powołania. Kwestia w tym które chciał powołać, podejrzewam, że te same.
Oby tylko ta aferka nie wpłynęła na postawę zawodniczek. Ja będę zawsze powtarzać że Nawrocki to miał marny udział w tym co ten zespół osiągnął ostatnio. Mógł zachować twarz i odejść no ale gdzie tam... mamy dwóch Jacków jak brat z bratem.
Na razie prawie wszystkie mają chęci do gry, to bycia w tej drużynie ale to się może kiedyś zmienić. W końcu jest kilka nazwisk w serie A i z czasem ich perspektywa ulegnie zmianie.

WZP

Post autor: WZP » 30 lis 2019, 14:52

bart4 pisze:
30 lis 2019, 12:53
WZP pisze:
Oby tylko ta aferka nie wpłynęła na postawę zawodniczek. Ja będę zawsze powtarzać że Nawrocki to miał marny udział w tym co ten zespół osiągnął ostatnio. Mógł zachować twarz i odejść no ale gdzie tam... mamy dwóch Jacków jak brat z bratem.
Na razie prawie wszystkie mają chęci do gry, to bycia w tej drużynie ale to się może kiedyś zmienić. W końcu jest kilka nazwisk w serie A i z czasem ich perspektywa ulegnie zmianie.
Raczej żadna z dziewczyn nie zrezygnowała z gry w kadrze przed ostatnim turniejem, ale dla mnie niemal pewne jest, że po kwalifikacjach (nieudanych) albo odejdzie Nawrocki albo Wołosz. Aśka powiedziała wyraźnie, że sama musiała zadzwonić do trenera czy ma przyjechać na kadrę, a Nawrocki zaprzeczył temu w wywiadzie i ostatnio w 7. strefie w bardzo wyrafinowany sposób opowiedział jak to (zawsze) dzwoni do każdej zawodniczki i jak ustala z nią kwestię powołania. Ktoś tu kłamie a tak żyć się nie da. Dziewczyny zagrają tego kwala dla siebie.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 gru 2019, 0:27

https://sport.tvp.pl/45583585/vital-hey ... m-pracowac

Heynen o Bednorzu. Oby tak się stało bo Bartek z każdym meczem jest coraz lepszy. To już gwiazda ligi włoskiej.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 03 gru 2019, 20:09

Jutro powołania u siatkarek, jestem bardzo ciekawy jak to się wszystko potoczy.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 gru 2019, 9:12

sharkinator pisze:
03 gru 2019, 20:09
Jutro powołania u siatkarek, jestem bardzo ciekawy jak to się wszystko potoczy.
jutro czyli dziś.... a jutro przypomnę "7 Strefa" na Polsat Sport, od 16.00
gościem Nawrocki

chociaż jak będzie Wanio prowadził to raczej trudno liczyć na jakieś odważniejsze rozmowy

no name

Post autor: no name » 04 gru 2019, 20:01

I co z tym składem bo nie miałem czasu śledzić.
Już dawno po 16...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 gru 2019, 20:08

no name pisze:
04 gru 2019, 20:01
Już dawno po 16...
16 to jutro studio w Polsacie
a skład dzisiaj ale bez konkretnej godziny, nic nie ma jeszcze publicznie

może coach czeka na zakończenie meczów pucharach, pare nazwisk pod kadre tam gra
albo wisi na telefonie i pertraktuje ;)

właśnie obejrzałem duże fragmenty Developresu z Miluzą, róznie było na przestrzeni meczu w tym chyba pare błedów Antigi
ale tb atomowy, dobra atmosfera i np.dobre wejście Polańskiej, widać energię i przysłowiową świeżość w kroku
ciekawe czy Jacek to widzi?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 04 gru 2019, 20:31

mrpotato pisze:
04 gru 2019, 20:08
no name pisze:
04 gru 2019, 20:01
Już dawno po 16...

może coach czeka na zakończenie meczów pucharach, pare nazwisk pod kadre tam gra

właśnie obejrzałem duże fragmenty Developresu z Miluzą, róznie było na przestrzeni meczu w tym chyba pare błedów Antigi
ale tb atomowy, dobra atmosfera i np.dobre wejście Polańskiej, widać energię i przysłowiową świeżość w kroku
Ja przed chwilą czytałem na polsatsport.pl, że powołania będą premierowo ogłoszone na antenie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 gru 2019, 20:51

Vojthas pisze:
04 gru 2019, 20:31
mrpotato pisze:
04 gru 2019, 20:08

Ja przed chwilą czytałem na polsatsport.pl, że powołania będą premierowo ogłoszone na antenie.
wow
ale czytałem ze deadline jest dziś żeby to wysłać do federacji

Awatar użytkownika
evie178

Post autor: evie178 » wczoraj, 16:17

Nawrocki podał szeroki skład na turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Są niespodzianki - w porównaniu do składu z ME brakuje Grajber, Maj i Zaroślińskiej.

rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Zofia Szczotkiewicz, Joanna Wołosz

przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik

atakujące: Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek

środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel

libero: Monika Jagła, Anna Korabiec, Maria Stenzel

WZP

Post autor: WZP » wczoraj, 16:25

Nieobecność Grajber jest chyba jedyną dobrą informacją (dla mnie). Jestem w 100% przekonany, że to efekt tego drugiego oświadczenia. Najważniejsze, że pierwsza szóstka została tak sama. W każdym razie dwa miejsca na przyjęciu są wolne obok Mędrzyk i Stysiak.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » wczoraj, 16:32

WZP pisze:
wczoraj, 16:25
Nieobecność Grajber jest chyba jedyną dobrą informacją (dla mnie). Jestem w 100% przekonany, że to efekt tego drugiego oświadczenia. Najważniejsze, że pierwsza szóstka została tak sama. W każdym razie dwa miejsca na przyjęciu są wolne obok Mędrzyk i Stysiak.
Otworzyłeś już szampana?

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » wczoraj, 16:36

Boli mnie brak Pauliny, reszta ok.

ODPOWIEDZ