Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Col_Frost

Re: Siatkówka

Post autor: Col_Frost » 14 sie 2019, 14:13

Pawło pisze:
14 sie 2019, 12:56
Bo w olimpiźmie w założeniu jest 5 równych sobie kontynentów, a Europa i tak ma więcej miejsc.
Dla mnie nie są martwe i pamiętaj, że już patrząc na softball to pewnie Europa jest faworyzowana, wszystko jest względne.
I gdyby tak myśleć jak Ty, Angola nigdy nie zaczęła być niezła w ręczną. Szkoda, że afrykańskie żeńskie drużyny są słabe w siatkr, ale grać muszą, bo to igrzyska. Zaczną być mocne w końcu, taka droga
1) Gdzie w założeniach ruchu olimpijskiego jest coś o równości między kontynentami? W jaki sposób są one równe skoro w niektórych dyscyplinach obie Ameryki są traktowane jako jedność, a w innych osobno? Raz Oceania jest traktowana osobno, a innym razem jest liczona łącznie z Azją.
2) Co ma softball do siatkówki? To nie jest jakiś bilans żeby zyski i straty wychodziły na zero. Ja piszę o fair play, które są jednymi z podwalin ruchu olimpijskiego (kolejny dowód że idee dawno odeszły do lepszego świata). Z pewnością siatkarze, którzy zasługują na wyjazd na igrzyska, ale nie pojadą, bo potrzebne są miejsca dla ogórków, będą pocieszeni, że dziewczyny w softballu pojadą.
3) Jakieś konkretne przesłanki za tym, że za wzrostem poziomu piłki ręcznej w Angoli stoją "prezenty" od MKOl-u, czy to tylko przeczucie? A może ten rozwój nastąpiłby szybciej, gdyby Angola musiała kwalifikować się na tych samych zasadach co wszyscy?

Pawło

Post autor: Pawło » 14 sie 2019, 15:45

Col_Frost pisze:
14 sie 2019, 14:13
Pawło pisze:
Bo w olimpiźmie w założeniu jest 5 równych sobie kontynentów, a Europa i tak ma więcej miejsc.
Dla mnie nie są martwe i pamiętaj, że już patrząc na softball to pewnie Europa jest faworyzowana, wszystko jest względne.
I gdyby tak myśleć jak Ty, Angola nigdy nie zaczęła być niezła w ręczną. Szkoda, że afrykańskie żeńskie drużyny są słabe w siatkr, ale grać muszą, bo to igrzyska. Zaczną być mocne w końcu, taka droga
1) Gdzie w założeniach ruchu olimpijskiego jest coś o równości między kontynentami? W jaki sposób są one równe skoro w niektórych dyscyplinach obie Ameryki są traktowane jako jedność, a w innych osobno? Raz Oceania jest traktowana osobno, a innym razem jest liczona łącznie z Azją.
2) Co ma softball do siatkówki? To nie jest jakiś bilans żeby zyski i straty wychodziły na zero. Ja piszę o fair play, które są jednymi z podwalin ruchu olimpijskiego (kolejny dowód że idee dawno odeszły do lepszego świata). Z pewnością siatkarze, którzy zasługują na wyjazd na igrzyska, ale nie pojadą, bo potrzebne są miejsca dla ogórków, będą pocieszeni, że dziewczyny w softballu pojadą.
3) Jakieś konkretne przesłanki za tym, że za wzrostem poziomu piłki ręcznej w Angoli stoją "prezenty" od MKOl-u, czy to tylko przeczucie? A może ten rozwój nastąpiłby szybciej, gdyby Angola musiała kwalifikować się na tych samych zasadach co wszyscy?
To już chaos wprowadzony przez ludzi. Wynika z flagi :), z zasad :). Tak, w piłce ręcznej jest wyjątek z Oceanią, ale chyba zasadny i nie trzeba go wyjaśniać. To racjonalne. Podziału na obie Ameryki nie zawsze rozumiem, czynnik ludzki niestety. Takich wyjątków jest więcej oczywiście, często racjonalne jak choćby wspólny turniej Europy i Afryki w softballu właśnie. Tego bym się nie czepiał, ręczna czy siata kobiet w Oceanii w zasadzie nie istnieją.
Ma to, że osadzony jest w tych samych zasadach (jest fair albo nie) i tu akurat inne kontynenty mogłyby narzekać, że Europa jest faworyzowana. Jeśli ma być "sprawiedliwie" to w każdej dyscyplinie, a wystarczy spojrzeć na mapę soft i baseballu by łatwo uznać, że Europa jest średnia a kosztem Włoch nie pojedzie wiele mocnych drużyn z Azji i Ameryki. Nie będzie "sprawiedliwie", rozdział olimpijski w drużynówkach ma po prostu swoje cechy i tyle, to element - zwyczaj - usus tegoż ruchu.
Czy gdyby Angolanki nie miałyby szans na występ olimpijski, docelowo medal, motywacje i finansowanie, a więc rozwój byłyby identyczne? Moim skromnym zdaniem nie. Pewnie gdy NZ przezjdzie do Azji w futbolu paradoksalnie Oceania poprawi poziom przez kontakt z najlepszymi dzięki awansom na główne imprezy. Mają podnieść poziom w meczach Fidżi-Vanuatu? Musi być jakaś wyższa motywacja niż nędzne mecze we własnym marnym sosie i z dużo lepszą NZ, z którą na dziś brakuej im argumentów, szczególnie w piłce kobiecej (przepaść).
Gdyby Angola musiała rywalizować np. z europejskimi drużynami pewnie piłka ręczna w tym kraju nie byłaby tak finansowana (domysł, ale czy oderwany od realiów)? Nie sądzę.
Igrzyska to święto wszystkich kontynentów, również drużynowo i dzięki temu Afryka ma miejsce również w siatkówce kobiet, bo jak mogłaby nie mieć? Zwycięzca kwalifikacji awansuje na IO i tyle. To oczywiste, nie bardzo rozumiem gdzie doszukujesz się innych mozliwości, na podstawie czego?

barnaba

Post autor: barnaba » 14 sie 2019, 16:27

Col_Frost pisze:
14 sie 2019, 14:13
Pawło pisze:
Idealnie nie będzie nigdy. W finałach MŚ w piłce nożnej grało kiedyś 16 drużyn. I odpadały świetne drużyny z Europy, a kwalifikował się Zair czy Haiti. Nawet teraz, gdy poziom się już wyrównał, awans do ćwierćfinału drużyny z Afryki czy Ameryki Płn jest ewenementem.

W zasadzie jedynym sportem, w którym nie istnieją eliminacje kontynentalne jest hokej na lodzie- ale to wynika właściwie tylko z rozkładu państw, w których jest uprawiany. I słabym poziomem poza Europą i Ameryką Płn (choć pewnie za kilkanaście lat Japonia i Korea Płd spokojnie dorównają czołowym zespołom europejskim).

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 sie 2019, 18:37

Pawło pisze:
14 sie 2019, 15:45
Ma to, że osadzony jest w tych samych zasadach (jest fair albo nie) i tu akurat inne kontynenty mogłyby narzekać, że Europa jest faworyzowana.
Dobrze, ale dalej nie ma to niczego wspólnego z siatkówką. Chyba tyle, że w jednej dyscyplinie krzywdzona jest Europa, w innej kto inny, tylko dlaczego ma to niby usprawiedliwiać taki system? Ja nie patrzę na to z punktu widzenia interesów Polski, czy Europy, a po prostu jako kibic, który chciałby być świadkiem ciekawego turnieju olimpijskie bez meczów z gładkim 3:0.
Pawło pisze:
Czy gdyby Angolanki nie miałyby szans na występ olimpijski, docelowo medal, motywacje i finansowanie, a więc rozwój byłyby identyczne? Moim skromnym zdaniem nie. Pewnie gdy NZ przezjdzie do Azji w futbolu paradoksalnie Oceania poprawi poziom przez kontakt z najlepszymi dzięki awansom na główne imprezy. Mają podnieść poziom w meczach Fidżi-Vanuatu? Musi być jakaś wyższa motywacja niż nędzne mecze we własnym marnym sosie i z dużo lepszą NZ, z którą na dziś brakuej im argumentów, szczególnie w piłce kobiecej (przepaść).
Gdyby Angola musiała rywalizować np. z europejskimi drużynami pewnie piłka ręczna w tym kraju nie byłaby tak finansowana (domysł, ale czy oderwany od realiów)? Nie sądzę.
Przecież gdyby kwalifikacje odbywały się na równych zasadach dla wszystkich to z tymi mocnymi drużynami graliby w kwalifikacjach właśnie. Do tego są jeszcze MŚ. Jeden turniej raz na cztery lata i pięć gładkich wp...ów raczej nie posuwa rozwoju dyscypliny do przodu. Przecież dla takiego kraju imprezą czterolecia są nie igrzyska, a kwalifikacje do nich, bo tylko tam może osiągnąć sukces. Igrzyska to tylko bankiet po tych kwalifikacjach.
Pawło pisze:
Igrzyska to święto wszystkich kontynentów
Igrzyska to święto sportowców i kibiców, a nie żadnych kontynentów. W jakim momencie podczas igrzysk ktoś myśli o którymkolwiek kontynencie? Pewnie wyjątkiem byłyby pierwsze igrzyska w Afryce, co celebrowano by podobnie jak mundial w 2010, albo pierwsze zimowe igrzyska w Ameryce Południowej, ale ani się na to nie zanosi, ani nie pokrywa się z tematem naszej dyskusji.
Pawło pisze:
To oczywiste, nie bardzo rozumiem gdzie doszukujesz się innych mozliwości, na podstawie czego?
Prawdopodobnie na podstawie tego samego, czego Ty chwalenia lub godzenia się (po Twoich wypowiedziach nie jestem pewien której opcji jesteś zwolennikiem) z obecnym stanem rzeczy: własnego zdania. A popieram je zasadami fair play, które są podstawą rywalizacji sportowej. A przynajmniej powinny być, bo jednak są tak samo martwe jak idee olimpijskie.
barnaba pisze:
14 sie 2019, 16:27
Idealnie nie będzie nigdy. W finałach MŚ w piłce nożnej grało kiedyś 16 drużyn. I odpadały świetne drużyny z Europy, a kwalifikował się Zair czy Haiti. Nawet teraz, gdy poziom się już wyrównał, awans do ćwierćfinału drużyny z Afryki czy Ameryki Płn jest ewenementem.
Ale te afrykańskie drużyny potrafią pokonywać europejskie, o czym boleśnie przekonaliśmy się ostatnio w Rosji. Zresztą ja nie zamykam drogi drużynom z innych kontynentów do wszelkich imprez mistrzowskich. Uważam, że to dobry sposób na popularyzację dyscypliny w pewnych regionach. Po prostu nie podoba mi się to na igrzyskach, gdzie (z wyjątkiem męskiej piłki nożnej) gra tylko 12 drużyn.
barnaba pisze:
W zasadzie jedynym sportem, w którym nie istnieją eliminacje kontynentalne jest hokej na lodzie- ale to wynika właściwie tylko z rozkładu państw, w których jest uprawiany. I słabym poziomem poza Europą i Ameryką Płn (choć pewnie za kilkanaście lat Japonia i Korea Płd spokojnie dorównają czołowym zespołom europejskim).
Korea i Japonia na poziomie Szwecji, Finlandii, czy Czech. Chyba jak znaturalizują 40 Kanadyjczyków ;-)

mtk

Post autor: mtk » 15 sie 2019, 18:34

Kadra do Niemiec bez Alagierskiej wg. Polsatu sport. Czyżby na ME też?

WZP

Post autor: WZP » 15 sie 2019, 20:02

mtk pisze:
15 sie 2019, 18:34
Kadra do Niemiec bez Alagierskiej wg. Polsatu sport. Czyżby na ME też?
Klaudia ma jakieś problemy osobiste, wyjaśni się niedługo.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 15 sie 2019, 20:51

barnaba pisze:
Eliminacji kontynentalnych w hokeju nie ma, ale przez jakiś czas istniał na MŚ ich "zamiennik". Japonia, jako najlepszy zespół azjatycki, miała zagwarantowane uczestnictwo w grupie A. W 2002 roku odbiło się to negatywnie na naszej reprezentacji, która zajęła 14 miejsce, ale jednak spadła (spadały dwie drużyny), bo ostatnia była właśnie Japonia. Sytuacja powtórzyła się rok później, a poszkodowana została Białoruś.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 sie 2019, 2:18

Tak samo ostatnio pomyślałam - tak często nie doceniamy sukcesów juniorskich, młodzieżowych. Starty kadetów nazywamy zabawą, a proszę - do kadry, która ostatnio wygrywa praktycznie wszystko co chce i na czym im zależy wchodzą kolejni chłopcy, którzy kiedyś jako kadra kadetów, a później U21 przez ponad 1300 dni nie przegrali żadnego meczu. I pewnie, że nie każdy z nich będzie wielkim zawodnikiem, ale kilku na pewno :) Z nimi nie ma się co bać IO w Tokio.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

WZP

Post autor: WZP » 16 sie 2019, 5:01

Krolowa Sniegu pisze:
16 sie 2019, 2:18
Tak samo ostatnio pomyślałam - tak często nie doceniamy sukcesów juniorskich, młodzieżowych. Starty kadetów nazywamy zabawą, a proszę - do kadry, która ostatnio wygrywa praktycznie wszystko co chce i na czym im zależy wchodzą kolejni chłopcy, którzy kiedyś jako kadra kadetów, a później U21 przez ponad 1300 dni nie przegrali żadnego meczu. I pewnie, że nie każdy z nich będzie wielkim zawodnikiem, ale kilku na pewno :) Z nimi nie ma się co bać IO w Tokio.
A ja bym powiedział, że z tymi chłopakami nie manco się bać co będzie po Tokio kiedy karierę zakończą Kubiak, Nowakowski i Kurek, chociaż mam głęboką nadzieje, że Bartek zostanie jeszcze.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 16 sie 2019, 14:51

WZP pisze:
16 sie 2019, 5:01
A ja bym powiedział, że z tymi chłopakami nie manco się bać co będzie po Tokio kiedy karierę zakończą Kubiak, Nowakowski i Kurek, chociaż mam głęboką nadzieje, że Bartek zostanie jeszcze.
Po Tokio jak najbardziej, ale i teraz kadrze się przydaje młode i silne wzmocnienie.
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

WZP

Post autor: WZP » 20 sie 2019, 20:55

Heynen podał skład na Puchar Świata. Są tam wszyscy zawodnicy z tego sezonu oprócz Konarskiego, Nowakowskiego i co ciekawe Bednorza. Ciekawi mnie czy to cena za ostatni wywiad. Czekam na kadrę na ME.

Ps. Właśnie zauważyłem, że w tej kadrze jest Kurek.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 20 sie 2019, 21:04

Bednorz założył, że albo zagra na ME albo wcale. Poniekąd go rozumiem, bo proponuje mu się jakąś zapchajdziurę, a moim zdaniem Kwolkowi absolutnie nie ustępuje. Cóż szkoda chłopaka, robił co mógł. Chyba, że prawda jest zupełnie inna.

WZP

Post autor: WZP » 20 sie 2019, 21:14

Pogrzebałem trochę w social media i niby Bednorz zadeklarował już wcześniej, że woli przygotowywać się do sezonu z Modeną niż grę w PS. Pozostaje czekać na kadrę na ME i wtedy się sprawa wyjaśni.

WZP

Post autor: WZP » 21 sie 2019, 15:11

Bednorz nie zagra na ME. Jego klub z Modeny podał informację, że Bartek rozpocznie razem z zespołem przygotowania do sezonu klubowego już 26. sierpnia.
https://siatka.org/pokaz/wlochy-m-bedno ... zygotowan/
A więc pewnie jego kariera w kadrze Heynena się zakończyła.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 21 sie 2019, 15:30

Nasi mogą zdobyć zloto igrzysk, a i tak ta decyzja jest nie do obronienia. Dziwne, że tak łatwo Heynen odpuszcza takiego gracza.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ