Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Pawło

Re: Siatkówka

Post autor: Pawło » 13 cze 2019, 14:37

Nie będzie łatwe wygranie turnieju z Japonkami u nich, bo tego w uproszczeniu potrzebujemy, przyznam jednak, że dla mnie f6 ma w tym roku...hmm....trzeciorzędne znaczenie i nie dziwi mnie też lekki dołek naszej drużyny.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2019, 14:59

bart4 pisze:
13 cze 2019, 14:33
Dominikanki grały po kolei w Brazylii, Włoszech, Tajlandii, Niemczech i ostatni weekend zagrają w Korei. Praktycznie jednym składem. Trudno uwierzyć żeby to nie miało wpływu na ich samopoczucie. Przeciągnięte w te i z powrotem.
Koreanki w Serbii, Tajpej, Usa, Włochach i Korea za tydzień. Obie drużyny dostały w kość jeśli chodzi o dawkę podróży w tym roku.

Najważniejsze to wygrać 3 mecze za tydzień. Ciekawe czy się to uda.
tak jak piszesz, przewaga swiezosci będzie po naszej stronie plus Japonki w tej fazie turnieju mogą być lekko zajechane, z drugiej fakt ze mecz będzie miał stawke jakos je pewnie scali

ja osobiście boje się numeru ze wygrywamy z Jap a dzień później leje nas Dominikana grajaca o czapke gruszek
to dość nieprzyjemna druzyna gdy uda jej się rozwinąć zagle

bo ze pokonany Koree to nie smiem myslec inaczej, własna hala w niczym im raczej nie pomoze
Pawło pisze:
13 cze 2019, 14:37
Nie będzie łatwe wygranie turnieju z Japonkami u nich, bo tego w uproszczeniu potrzebujemy, przyznam jednak, że dla mnie f6 ma w tym roku...hmm....trzeciorzędne znaczenie i nie dziwi mnie też lekki dołek naszej drużyny
no bo obiektywnie ma 3 rzedne znaczenie, to nie jest rocket science

aczkolwiek sa trenerzy którzy pokazuja to dobitniej niż nasz coach
poza tym jak klepnie to f6 a potem polozy reszte to i tak dostanie premie w związku w postaci kolejnych paru lat na budowanie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Pawło

Post autor: Pawło » 13 cze 2019, 15:07

mrpotato pisze:
13 cze 2019, 14:59
no bo obiektywnie ma 3 rzedne znaczenie, to nie jest rocket science

aczkolwiek sa trenerzy którzy pokazuja to dobitniej niż nasz coach
poza tym jak klepnie to f6 a potem polozy reszte to i tak dostanie premie w związku w postaci kolejnych paru lat na budowanie
to on nie został honorowym trenerem...dozgonnie? ;), on jeszcze w 2036 będzie budował tą drużynę ;)

gliese832c

Post autor: gliese832c » 13 cze 2019, 15:37

Jak nie ma z czego budować to i nawet Bob budowniczy nic nie zbuduje.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 cze 2019, 18:33

Tego akurat teraz nie zweryfikujemy. Daleki jestem od zachwytów italianisty nad częścią naszych zawodniczek, ale jakiś tam "materiał ludzki jest". Jak dobry to zwryfikuje bliższa i dalsza przyszłość, nie tylko reprezentacyjna. Zdarzały się już wypadki, że dobrzy trenerzy potrafili coś ulepić z niekoniecznie najlepszych zawodniczek. Tylko na pytanie co zrobiłby z tej grupy świetny trener pewnie długo nie poznamy odpowiedzi.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2019, 20:41

Przeciez jest szkolenie..są sukcesy w młodych kategoriach...Smarzek przeciez nie spadla z kosmosu..do tego zawodniczki wyjezdzaja do Włoch zeby wskoczyc na top level ...generalnie na pewno jest z kogo wybierac choc ofc nieprzebrane tłumy to nie są bo poziom naszej ligi wciaz nie powala....moim zdaniem potrzeba czlowieka z charyzmą, i znajomoscia tematu,tak zeby dziewczyny za nim poszły a sam proces budowy był ze 3 razy szybszy w stosunku do tego co robi Nawrocki

bart4

Post autor: bart4 » 13 cze 2019, 20:43

gliese832c pisze:
13 cze 2019, 15:37
Przez 5 lat było z czego. Trener przyjaciel prezesa, może budować ile chce. Pewnie kwale i ME zakończa się bez dużego sukcesu w postaci awansu i miejsca w"4" ale dla dobra tej kadry lepiej by chociaż ugrały takie F6 LN. Trener nie zostanie zmieniony ale źle by było żeby zawodniczki same zaczęły rezygnować, tzn być kontuzjowanymi po sezonie ligowym. Bo grupę mamy na prawdę w porządku.

Greebo

Post autor: Greebo » 13 cze 2019, 20:49

mrpotato pisze:
13 cze 2019, 20:41
Przeciez jest szkolenie..są sukcesy w młodych kategoriach...Smarzek przeciez nie spadla z kosmosu..do tego zawodniczki wyjezdzaja do Włoch zeby wskoczyc na top level ...generalnie na pewno jest z kogo wybierac choc ofc nieprzebrane tłumy to nie są bo poziom naszej ligi wciaz nie powala....moim zdaniem potrzeba czlowieka z charyzmą, i znajomoscia tematu,tak zeby dziewczyny za nim poszły a sam proces budowy był ze 3 razy szybszy w stosunku do tego co robi Nawrocki
No ale to póki co oznacza ze mamy kilka młodych, zdolnych, ale jeszcze nie opierzonych. Jak zaczną stanowić o sile czołowych drużyn siatkarskich w europie i wtedy wyników tez nie będzie, to będzie można wszystko zwalić na trenera. Poza tym oprócz niewątpliwych zalet takiej Smarzek czy Stysiak widać też i dużo wad, zwłaszcza w grze obronnej i w akcjach sytuacyjnych. Tam w porównaniu ze światową czołówka nasze wyglądają dużo gorzej zarówno pod względem technicznych jak i sprawnościowym.

Ja nie jestem jego zwolennikiem, duzo rzeczy mi sie w grze nie podoba (np to żyłowanie niektórych zawodniczek w LN) ale też mimo wszystko trudno zaprzeczyć że drużyna notuje progres i ze potrafi nawiązywać walkę ze światowa czołówka (poki co tylko w sparingach, ale lepsze to niż remis z Kosowem w el. ME..).

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2019, 21:17

No bo w recznej z kolei brak talentow,brak sukcesow i mlodzi tak jak starzy dostaja becki z Izraelem...stad tez takie kwiatki jak wczoraj i potezny ból przemiany pokoleniowej.

Wracajac do siatkowki, jest postep ale moim zdaniem to idzie wolno, sam sposob prowadzenia,rotacje czy nawet selekcja budzi sporo wątpliwosci, na plus na pewno zrobienie dobrej atmosfery...no ale czy pojawienie sie Smarzek,jej chec do pracy,swietne wejscie w seniora,wyjazd do Wloch i podskoczenie z poziomem to zaslugi coacha ...no ma i korzysta do bólu,jak uda sie Malwiny nie zajechac to byloby dobrze

Kiepsko mi sie z tel pisze ale jeszcze nawiazujac do zaleznosci ze najpierw niech ma zawodniczki z top klubow i dopiero jak mu nie wyjdzie to bedzie mozna go flekowac to ja sie nie zgodze bo dobra budowa to czesto robienie nazwiska w druzynie narodowej i dopiero potem wyjazd na duze salony, no ale do takich numerow wlasnie potrzeba trenera przez duze t...czy autorska Holandia Guidettiego to byly top europejskie zawodniczki jak dostal je do reki? Z glowy czyli z niczego zaryzykuje ze nie..albo siatka m i Antiga przeciez jak dobieral Mike,Buszka a wywalal Kurka to 40 milionow selekcjonerow pukalo sie w czola..taka moja opinia: szkolenie m i k chyba sie nie rozni w sensie systemowym jakos bardzo, skoro faceci moga siegac po najwyzsze cele to czemu nie kobiety, tylko znowu, facetom dorzuca sie fachowcow nie szczedzac kasy a kobiety troche w poczekalni i cieszymy sie ze bylo dno a teraz chociaz klepiemy Czeszki i Niemki i da sie to nawet oglądać

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 cze 2019, 23:33

- Wołosz w Conegliano (akurat to była już uznana marka podczas transferu)
- Smarzek w Bergamo
- Kąkolewska miniony sezon w Pomi, przyszły w Scandici
- Stysiak w Scandici, Górecka w Novarze - obie bez występów w reprezentacji

Nasze zawodniczki już zaczynają się przebijać do najlepszej ligi, naszpikowane gwiazdami mniejszego lub większego zasięgu Police kończą bez medalu, bo się znalazły silniejsze od nich. Więc zdanie:
gliese832c pisze:
13 cze 2019, 15:37
należy chyba traktować jako trolling. A trener - jest jaki jest, zmienić go nie zmienimy. Jeżeli miał przez te kilka lat dojść do tego, co jest teraz, to ja to przyjmuję. Liczy się to, co jest teraz i to, co będzie za chwilę, a potem za cztery lata. On sam się uczył żeńskiej siatkówki, ma coś jeszcze do nauczenia się, ale widać pozytywy. Zajeżdżanie Smarzek? Też mi się to nie podoba. Ale może w tym szaleństwie jest metoda? Natomiast jeśli Pleśnierowicz po powrocie zamiast Nowickiej będzie zmienniczką Wołosz, to pierwszy wrzucę do puszki na taczkę dla Nawrockiego.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 14 cze 2019, 8:19

Vojthas , jeszcze pare dni temu Nowicka miala u Ciebie wieksze powazanie ;)

Ja ofc zycze Nawrockiemu jak najlepiej a w zasadzie dziewczynom, na jedno wychodzi...jestem w stanie dostrzec rzeczy ktore robi wg mnie dobrze, np mecz z Brazylia prowadzil ok...ale generalnie jego dzialania generuja u mnie sporo pytan...czy jakis normalny trener jechal by cala LN jedna atakujaca, co wiecej drugą odeslal do domu wtedy gdy zmeczenie narasta i przydalyby sie opcje zmian....obserwuje pobieznie strategie trenerow czolowych druzyn w przekroju LN, to wszystko wydaje sie jakos bardziej logiczne..np pierwszy sklad Holenderek dopiero teraz wrocil do gry i jak na nie graja kiepsko, ale w perspektywie grania w tym roku widac jasną filozofię

bart4

Post autor: bart4 » 14 cze 2019, 10:11

Uczy się... sory ale to śmieszny argument. To niech się idzie uczyć w klubie albo na kadrze kadetek ale nie na seniorskiej.
Druga sprawa, skoro nie ma w tym sezonie po raz 5-ty żadnego obowiązku w postaci konkretnego wyniku z którego zostanie rozliczony, kolejny rok "nauki i zbierania doświadczenia", "budowania" to kiedy do jasnej będzie taki sezon w którym nastąpi jakakolwiek weryfikacja? Budujemy, uczymy się = mamy prawo nie awansować do f6, nie awansować na IO, zawalić ME. Tak to wygląda.
Wypadałoby jednak przedstawić jakieś oczekiwania i konsekwencje w razie nie zrealizowania określonych założen. Nawet jeśli trener to przyjaciel prezesa.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 14 cze 2019, 13:48

mrpotato pisze:
14 cze 2019, 8:19
Vojthas , jeszcze pare dni temu Nowicka miala u Ciebie wieksze powazanie ;)
Może trochę zamotałem. Chodzi mi o to, że Pleśnierowicz powinna być obecnie nr 3 na tej pozycji, Nowicka numerem dwa, a Wołosz nr 1. Tu się nic nie zmieniło od tamtej pory, a mając okazję zobaczyć Nowicką w większym wymiarze tylko mi się ta hierarchia potwierdziła. Oczywiście, obecnie Wołosz odpoczywa i się kuruje, więc Nowicka jest na boisku, ale przecież jasne jest, że zdrowa Wołosz będzie grać w wyjściowym składzie.

bart4

Post autor: bart4 » 14 cze 2019, 15:27

Panowie 1-3 z Rosją. Mały krok do tyłu jeśli idzie o szanse na awans do f6.
3 sety grane bez atakującego, później Heynen wprowadził Konarskiego co trochę uspokoiło grę na prawym skrzydle ale Rosjanie świetnie zagrywali, sporo asów serwisowych im wchodziło, bardzo trzymali nas blokiem. Szkoda bo nasza drużyna wypadła blado na tle porządnie grających rywali. Janusz na rozegraniu był niedokładny, w pewnym momencie az go trener zjechał za to jak dzisiaj grał.
Ogólnie brak awansu wiele tutaj nie zakłóci. Plan jest jasny, najlepsi się szykują na Kwalifikacje, ME i dalej IO jeśli awansujemy od razu. LN pozwala trenerowi na pełny przegląd rezerwowych.
Jutro z Iranem. Graja bardzo dobrze w tej LN, może być znowu porażka.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 14 cze 2019, 19:36

Iran 3-0 wygral z Kanada. Chyba dobrze dla nas. Pod warunkiem ze bedziemy wygrywac.

ODPOWIEDZ