Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Siatkówka

Post autor: Kuburgha » 09 sie 2018, 13:28

italianista pisze:
09 sie 2018, 12:47
Punktacja za MŚ ze strony FIVB jest nieaktualna, bo tam 15 punktów jest za zajęcie trzeciego miejsca w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej w strefie europejskiej. Polska grała w zeszłym roku w drugiej rundzie, a trzecia runda była turniejem barażowym z udziałem 6 reprezentacji. Spodziewam się, że Polska za kwalifikacje do MŚ może dostać nie 15 tylko np. 10 punktów. Polska miała najlepszy bilans spośród zespołów, które nie awansowały do turnieju barażowego. Belgia, Czechy, Słowenia i Grecja dostaną na pewno więcej punktów. Najgorzej będzie, jeśli FIVB bardzo mocno ucięła punktację.
Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że możesz się mylić. Przed poprzednimi MŚ był inny system kwalifikacji. Nie było turnieju barażowego. Wobec tego przyjąłem założenie, iż kraje które w nim zagrały (i odpadły) dostaną 18 punktów za 2gie miejsca w swoich grupach wcześniejszej rundy, a my dostaniemy punkty za miejsce 3cie, czyli 15. Dlatego uznałem np., że Czeszki nas nie wyprzedzą. I raczej tak będzie.
Ale jeśli mielibyśmy hipotetycznie przyjąć, że jednak masz rację, to przy tylko 10 punktach za kwalifikacje nasze panie mają nad sobą poważniejszą groźbę braku szans na start w turnieju światowym (Czeszki i Kenijki nas wtedy wyprzedzają z miejsca, a wymienione przeze mnie we wcześniejszym poście drużyny potrzebują o 5 punktów mniej do wyprzedzenia nas, czyli zwykle osiągnięcia szczebel niżej niż pisałem, np. Meksykowi potrzeba być przed Kamerunem, na 5 miejscu w grupie).

ODPOWIEDZ