Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Siatkówka

Post autor: Kuburgha » 09 sie 2018, 13:28

italianista pisze:
09 sie 2018, 12:47
Punktacja za MŚ ze strony FIVB jest nieaktualna, bo tam 15 punktów jest za zajęcie trzeciego miejsca w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej w strefie europejskiej. Polska grała w zeszłym roku w drugiej rundzie, a trzecia runda była turniejem barażowym z udziałem 6 reprezentacji. Spodziewam się, że Polska za kwalifikacje do MŚ może dostać nie 15 tylko np. 10 punktów. Polska miała najlepszy bilans spośród zespołów, które nie awansowały do turnieju barażowego. Belgia, Czechy, Słowenia i Grecja dostaną na pewno więcej punktów. Najgorzej będzie, jeśli FIVB bardzo mocno ucięła punktację.
Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że możesz się mylić. Przed poprzednimi MŚ był inny system kwalifikacji. Nie było turnieju barażowego. Wobec tego przyjąłem założenie, iż kraje które w nim zagrały (i odpadły) dostaną 18 punktów za 2gie miejsca w swoich grupach wcześniejszej rundy, a my dostaniemy punkty za miejsce 3cie, czyli 15. Dlatego uznałem np., że Czeszki nas nie wyprzedzą. I raczej tak będzie.
Ale jeśli mielibyśmy hipotetycznie przyjąć, że jednak masz rację, to przy tylko 10 punktach za kwalifikacje nasze panie mają nad sobą poważniejszą groźbę braku szans na start w turnieju światowym (Czeszki i Kenijki nas wtedy wyprzedzają z miejsca, a wymienione przeze mnie we wcześniejszym poście drużyny potrzebują o 5 punktów mniej do wyprzedzenia nas, czyli zwykle osiągnięcia szczebel niżej niż pisałem, np. Meksykowi potrzeba być przed Kamerunem, na 5 miejscu w grupie).

Marcinho

Post autor: Marcinho » 18 sie 2018, 17:01

Dziś mecz towarzyski Polaków z Kameruńczykami. Godz 20 na Polsacie Sport. Później gramy w Memoriale Wagnera z Kanadą , Francją i Rosją. I na koniec sparing z Belgami. Potem juz tylko MS i pierwszy mecz z Kubą.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 22 sie 2018, 22:59

No i mamy kadrę Argentyny na mundial.

Rozgrywający: Luciano De Cecco, Maximiliano Cavanna.
Atakujący: Bruno Lima, Jose Luis González, Martin Ramos.
Środkowi: Sebastian Sola, Pablo Crer, Agustin Loser.
Przyjmujący: Facundo Conte, Cristian Poglajen, Tomas Lopez, Lisandro Zanotti.
Libero: Alexis Gonzalez, Nacho Fernandez.

https://www.volleyball.it/mondiali-2018 ... -distinti/

W składzie jest Facundo Conte ,który miał problemy z barkiem. Nie wiadomo czy będzie grał w podstawowej szóstce.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 sie 2018, 23:14

nie pierwszej swiezosci ale smutnawe info o końcu działalności Trefla Proximy Kraków wcześniej znanego +- jako Atom Trefl Sopot---fajne dziewczyny i gdzie one się teraz podzieją? Sharkinator?

z kolei w Łodzi pojawi się,lat temu pare absolutnie topowa zawodniczka, Jovana Brakocevic...ostatnio oczywiście nie to zdrowie i nie ten poziom ale nazwisko przygniatające jak na polską ligę
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 22 sie 2018, 23:31

Przykre jest dla mnie to że przed sezonem małopolskie traci dwie drużyny w LSK, wcześniej wycofała się Muszyna. Proxima była dziwnym tworem, więc jakoś się bardzo nie dziwię że tak się stało Szkoda tylko, że zakontraktowali zawodniczki które zostały na lodzie, ale pewnie znajdą sobie nowe kluby. Niemniej jednak nie chciałbym znaleźć się na ich miejscu, bo wiele klubie zamknęło składy.
W Krakowie nie szanuje się siatkówki, bo to nie pierwszy klub który upadł. Generalnie są tu mocne podteksty polityczne. Ubolewam mocno, liczyłem że pomacham chorągiewka na linii 🤣
Niestety źle się dzieje w żeńskiej siatkówce klubowej. Sponsorzy się wycofują, poziom ligi się obniża. Wystarczy popatrzeć nawet na zagraniczne siatkarki, kiedyś to były gwiazdy, a teraz to nie ma nikogo ciekawego. Słabo.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 23 sie 2018, 21:51

Mecze Polaków w mistrzostwach świata w siatkówce w TVP.
Również mecz o 3 miejsce i finał.

https://twitter.com/mszkolnikowski/stat ... 8890750978

Marcinho

Post autor: Marcinho » 24 sie 2018, 22:46

Mamy pierwsze zwycięstwo w Memoriale Wagnera. Oby nie ostatnie. 3-0 z Kanadą 29-27, 25-17,25-19
Rosjanie również wygrali swój mecz z Francją ,ale 3-1. 25-16 ,23-25,25-20,26-24
Jutro mecz Polaków o 14.00 z Francją

bart4

Post autor: bart4 » 25 sie 2018, 8:49

Rosjanie pokazali potęgę na zagrywce i w ataku. Tylko zespół grający dobrze blokiem/wyblokiem i uwijający się w przyjęciu będzie mógł im się postawić na MŚ.
Jestem ciekaw co pokarzą za miesiąc Włosi, Serbowie i Niemcy. W sumie zbliżony poziom do nas. Czołówka to zdecydowanie w tym roku Rosja, Francja, USA.
Bułgarzy to bardzo waleczny zespół, typowa cecha dla Bałkańskich zespołów ale ich braki personalne w składzie prędzej czy później wyjdą w meczach z lepszymi rywalami. Po prostu nie mają obecnie już na tyle dobrych siatkarzy żeby mierzyć się z najlepszymi i wygrywać.

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 25 sie 2018, 11:21

bart4 pisze:
25 sie 2018, 8:49
Rosjanie pokazali potęgę na zagrywce i w ataku. Tylko zespół grający dobrze blokiem/wyblokiem i uwijający się w przyjęciu będzie mógł im się postawić na MŚ.
Jestem ciekaw co pokarzą za miesiąc Włosi, Serbowie i Niemcy. W sumie zbliżony poziom do nas. Czołówka to zdecydowanie w tym roku Rosja, Francja, USA.
Bułgarzy to bardzo waleczny zespół, typowa cecha dla Bałkańskich zespołów ale ich braki personalne w składzie prędzej czy później wyjdą w meczach z lepszymi rywalami. Po prostu nie mają obecnie już na tyle dobrych siatkarzy żeby mierzyć się z najlepszymi i wygrywać.
Niemcy nie zakwalifikowali się do MŚ.

bart4

Post autor: bart4 » 25 sie 2018, 18:33

rafciu2000 pisze:
25 sie 2018, 11:21
bart4 pisze:
25 sie 2018, 8:49
Niemcy nie zakwalifikowali się do MŚ.
No właśnie, skąd ja ich tam wziąłem... nvm
Dzisiaj wygrana z Francją 3-2. Nieźle na zagrywce, środek dobry, słabo momentami w przyjęciu, fatalne ataki w drugich częściach setów. Jedyny główny pozytyw z tej wygranej to suchy fakt wygranej z tym zespołem na chwile przed MŚ.

bart4

Post autor: bart4 » 26 sie 2018, 20:52

I tak z pozycji outsiderów Polacy wygrali Memoriał Wagnera. Dzisiaj w finale pokonali 3-2 Rosję, całkiem ok to wyglądało na kontratakach, przyjęcie też złe nie było.
Dla mentalu drużyny przydatne 3 zwycięstwa. Lepiej zaczynać MŚ z bagażem kilku wygranych czołówką, 2 po tiebreaku.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 29 sie 2018, 1:35

A co to sie wyprawia ? Organizatorzy zmienili terminarz drugiej fazy mistrzostw.
Pierwotnie do grupy H, która będzie rozgrywać mecze w Warnie awansować miały pierwszy i trzeci zespół grupy D ,druga druzyna z grupy C i czwarta z grupy B.

A w Warnie pozostanie jedynie zwycięzca grupy D, a do niego dołączą wicemistrz grupy C, trzeci zespół z grupy B i czwarty z grupy A. Trzecia drużyna z grupy D (a także druga) będzie musiała przenieść się do Sofii.

https://v.wpimg.pl/NDEyOC5qLTQtJjwlGBYv ... t3bV8BKQ==
https://v.wpimg.pl/NzQ4Ny5qLQo5az0fGBYv ... x5V18BKQ==

Ciekawe pod jaka drużyne to było :D

Outsider

Post autor: Outsider » 29 sie 2018, 11:45

Nie zapominajmy, że Polacy u siebie też zrobili przewał, zostawiając w 3 rundzie sobie jeden dzień przerwy między meczami ...
Ten system to jest w ogóle jakiś szczyt absurdu. Tak czy siak nawet jeśli się trzymamy tej drugiej fazy, to w niej w grupie każda drużyna powinna pochodzić z innej grupy, a w dwóch grupach tak nie jest. Już chyba lepiej byłoby iść tropem ręcznej i robić play-offy od 1/8 niż takie kombinacje i co najważniejsze, to federacja a nie organizatorzy powinni układać szkielet schematu. Jeszcze nie było u mężczyzn sytuacji, by na MŚ na 2 turniejach z rzędu był ten sam system ... Ten system z Japonii 2006, mimo, że może mało czytelny wymagał jednak od każdej z drużyn gry na maxa przez cały turniej i nie było miejsca na kombinacje.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 29 sie 2018, 12:01

Może głupie pytanie, ale skład na MŚ będzie tak jak ten co grał w ten weekend?

no name

Post autor: no name » 29 sie 2018, 16:22

Marcinho pisze:
29 sie 2018, 1:35
A co to sie wyprawia ? Organizatorzy zmienili terminarz drugiej fazy mistrzostw.
Pierwotnie do grupy H, która będzie rozgrywać mecze w Warnie awansować miały pierwszy i trzeci zespół grupy D ,druga druzyna z grupy C i czwarta z grupy B.
Tą zmianę wprowadzili jakieś pół roku temu.
Natomiast jest inna rzecz, która powoduje że szacowanie rywali w kolejnych rundach nie ma sensu.
A mianowicie zapis, że jeżeli Bułgaria wyjdzie z grupy (a raczej wyjdzie) to i tak gra w grupie G w Sofii bez względu na zajęte miejsce.

ODPOWIEDZ