Doping

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Krolowa Sniegu

Re: Doping

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 lut 2018, 10:57

Merlin pisze:
03 lut 2018, 19:20
dd100 pisze:
03 lut 2018, 0:30
Merlinie, ale ja nigdzie nie broniłem norweskich biegaczek. Wykazuję tylko Waszą (Twoją i Królowej) hipokryzję. Gdzie jedni "dopingowicze" są dobrzy, a drudzy źli.
Skoro nie pomogło dwa razy, napiszę to samo po raz trzeci, ale już naprawdę ostatni. Nigdy nie powiedziałem, że one są winne w związku z tą astmą, gdyż uważam, że winy należy szukać po stronie działaczy. Dodałem tylko, że nie są lubiane i napisałem to ogólnie, nie wyrażając nawet mojego do nich stosunku. Gdzie więc ta hipokryzja, czy Ty wszystkich sportowców lubisz jednakowo? Jak słusznie zauważyłeś, nie znam się na medycynie, dlatego nie wiem, czy środki stosowane przez sportowców w ramach TUE dają im przewagę, a jeśli tak, to jak dużą? Jednak, podobnie jak nasza koleżanka uważam, że nikt nie powinien mieć zgody na stałe, czy długotrwałe zażywanie specyfików zabronionych dla innych, gdyż to zawsze będzie stwarzać napięcia. Nie chciałbym dożyć czasów, kiedy dzieci garnące się do sportu będą kierowane do konkretnych dyscyplin według chorób, na które cierpią. A może już tego dożyłem? Pisałeś, że ja bronię dopingowiczów, a znajdź mi jedną wypowiedź, w której faktycznie broniłem sportowca zdyskwalifikowanego za udowodniony doping. Różnica między nami jest taka, że ja nie mam pojęcia, kto z Rosjan "brał", dlatego przyjmuję do wiadomości wyrok sądu, a Ty też nie masz pojęcia, kto "brał", ale uważasz, że i tak wszyscy Rosjanie powinni zostać ukarani. Nie wiem, co mógłbym jeszcze dodać do tematu, dlatego z mojej strony to już chyba wszystko.
Podpisuję się dwoma rękoma.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 04 lut 2018, 14:50

dd100 pisze:
03 lut 2018, 20:09
Merlinie - jakoś np. nie miałeś problemu rzucać insynuacje/oskarżenia wobec Hassan czy Colemana :P
Jakby to byli Rosjanie to pewnie byłbyś ich bronił ;)
Czy rzucałem oskarżenia? Nie chce mi się teraz szukać, ale przytoczyłem chyba znany fakt, że Greene, którego rekord pobił Coleman, kupował środki dopingujące za co nie spotkała go żadna kara i wyraziłem nadzieję, że Coleman nie będzie musiał się tłumaczyć. Co do Hassan, to skrytykowałem fakt, że przeszła pod skrzydła znanego guru dopingowiczów, czyli Salazara. To chyba także prawda? O co Ci więc chodzi? A, przede wszystkim, gdzie tu widzisz we mnie obrońcę dopingowiczów, bo przecież to mi chyba zarzucałeś?
Drugiego zdania nie będę komentował, bo jeśli wiesz lepiej, co bym zrobił, to cóż tu po moim komentarzu?

dd100

Post autor: dd100 » 04 lut 2018, 15:44

Merlin i Królowa zarzucałem Wam hipokryzję, gdyż z jednej strony bronicie dopingowiczów z Rosji, a z drugiej nie macie skrupułów, aby rzucać oskarżeniami wobec innych, wobec których także nie macie żadnych dowodów o nielegalne wspomagania poza swoimi domysłami (bo to, że ktoś kogoś trenuje albo ma pozwolenie na TUE nie jest dowodem na doping, tak jak Waszym zdaniem manipulacje przy próbkach nie są dowodem na doping przy Rosjanach).

Z mojej strony EOT.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 lut 2018, 20:29

http://biathlon.pl/aktualnosci/6003/sve ... -pewn.html - no i Svenden powiedział to prosto. Nic tylko się podpisać pod jego słowami.

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2018, 10:50

Valerie Fournonon, przewodnicząca komisji MKOL zajmującej się weryfikacją olimpijczyków z Rosji: "Znaleźliśmy kilku nowych sportowców zaangażowanych w doping, których nazwiska nie były wcześniej wspomniane w raportach".

marti

Post autor: marti » 06 lut 2018, 12:02

maruda pisze:
06 lut 2018, 10:50
Valerie Fournonon, przewodnicząca komisji MKOL zajmującej się weryfikacją olimpijczyków z Rosji: "Znaleźliśmy kilku nowych sportowców zaangażowanych w doping, których nazwiska nie były wcześniej wspomniane w raportach".
Jeśli ta komisja stosuje zasadę- domniemanej winy, zamiast niewinności, to dziwię się, że tylko kilku, ponieważ w ten sposób można oskarżyć i oczernić dosłownie każdego. A to, że nie mają mocnych dowodów, idealnie pokazał niedawny werdykt CAS-u. Jestem ciekaw czy ta Francuzka z podobną atencją i zaangażowaniem weryfikowała potencjalnych francuskich olimpijczyków, kiedy była ministrem sportu w swoim kraju? Podejrzewam, że gdyby tak było, to wyleciałaby stamtąd szybciej, niż się tam dostała...

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2018, 12:47

marti pisze:
06 lut 2018, 12:02
maruda pisze:
06 lut 2018, 10:50
Jeśli ta komisja stosuje zasadę- domniemanej winy, zamiast niewinności, to dziwię się, że tylko kilku, ponieważ w ten sposób można oskarżyć i oczernić dosłownie każdego. A to, że nie mają mocnych dowodów, idealnie pokazał niedawny werdykt CAS-u. Jestem ciekaw czy ta Francuzka z podobną atencją i zaangażowaniem weryfikowała potencjalnych francuskich olimpijczyków, kiedy była ministrem sportu w swoim kraju? Podejrzewam, że gdyby tak było, to wyleciałaby stamtąd szybciej, niż się tam dostała...
Prawdę mówiąc to akurat Francja dość poważnie podchodzi do kwestii antydopingowych, więc przytyk jest raczej niecielny.

marti

Post autor: marti » 06 lut 2018, 13:15

To nie jest żaden przytyk. Śmieszy mnie takie postępowanie, że ktoś (w teorii poważny i kompetentny, nie tam żaden Kononowicz itp.) udziela wywiadu i mówi coś w stylu- wiem, ale nie powiem. Wykryliśmy kolejnych sportowców na dopingu, ale nie ujawnimy ich nazwisk, nie wspominając już o dowodach. W takim razie w jakim celu w ogóle kłapać ozorem? Swoją drogą, to Bach się chyba na Ziobrę zapatrzył i chce reformować CAS... W jakim celu? Prawdopodobnie chce, żeby zaczął wydawać wyroki na zamówienie jego i kolegów z Komitetu Wykonawczego MKOL-u. Bardzo go musiał zaboleć ten ostatni werdykt w sprawie Rosjan, oj bardzo.

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2018, 13:32

marti pisze:
06 lut 2018, 13:15
To nie jest żaden przytyk. Śmieszy mnie takie postępowanie, że ktoś (w teorii poważny i kompetentny, nie tam żaden Kononowicz itp.) udziela wywiadu i mówi coś w stylu- wiem, ale nie powiem. Wykryliśmy kolejnych sportowców na dopingu, ale nie ujawnimy ich nazwisk, nie wspominając już o dowodach. W takim razie w jakim celu w ogóle kłapać ozorem? Swoją drogą, to Bach się chyba na Ziobrę zapatrzył i chce reformować CAS... W jakim celu? Prawdopodobnie chce, żeby zaczął wydawać wyroki na zamówienie jego i kolegów z Komitetu Wykonawczego MKOL-u. Bardzo go musiał zaboleć ten ostatni werdykt w sprawie Rosjan, oj bardzo.
Wszelkie procedury powinny być bardziej jawne. Tu się być może zgodzimy ;)

Lukash

Post autor: Lukash » 06 lut 2018, 14:48

Naprawdę nie wiem ile czasu zamierzacie jeszcze poruszać temat wykluczenia reprezentacji Rosji. Temat zamknięty i będący tylko podstawą do dalszej części kiepskiego spektaklu, który nam zaserwowano ostatnio.

Dziwię się, że ktoś może kwestionować ustalenia stanu faktycznego w sprawie Ruskich, bo w mojej opinii może to wynikać tylko z całkowitej ignorancji dotyczącej ustaleń(czyli brak elementarnej wiedzy o sprawie), kompletnego dyletanctwa prawnego albo złej woli(posiadanie interesu w zaprzeczaniu faktom lub wrodzona przekorność).

O brak wiedzy nikogo nie posądzam. Zła wola może być w tym przypadku także wtórna i pochodzić od wypowiadających się w sprawie "autorytetów".

Dlaczego dano wiarę zeznaniom Rodczenkowa? Bo są książkowe, każdy Sąd w uzasadnieniu wkleja ten sam fragment, "są spójne, logiczne i korespondują z pozostałym materiałem dowodowym zebranym w sprawie". I to materiałem dowodowym zebranym według procedur amerykańskich. A tam standardy są zupełnie inne.

Mentalność kontynentalną nawet widać w niektórych wpisach. W naszym kraju jest bardzo silny populizm kryminologiczny, społeczeństwo i ustawodawcy mają tendencję do nadmiernego represjonowania i zaostrzania systemu karnego, widać to także przy formułowaniu orzeczeń.

Każdy kto wierzy w domniemanie niewinności i równowagę między funkcjami ochronną i sprawiedliwościową prawa karnego("sprawca przestępstwa został wykryty i pociągnięty do odpowiedzialności karnej") , a funkcją gwarancyjną (" a osoba niewinna nie poniosła tej odpowiedzialności") ma za mało praktyki. Domniemanie niewinności często jest zastępowane przez "duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu", a ogólne przekonanie społeczne jest takie, że przestępcy mają dobrze, kary są niskie, a system jest niewydajny.

I dlatego społeczeństwo woli, żeby winnego skazać, nawet gdy nie ma wystarczających dowodów. A każde uniewinnienie jest traktowane jako słabość systemu karnego. Zasada statystki- jeżeli w grupie 10 osób jest 8 winnych to lepiej skazać wszystkich, bo lepszych dwóch skazanych bez powodu, niż 8 niesprawiedliwie uniewinnionych. To brzmi absurdalnie, ale społeczeństwo dopóki się nad tym nie zastanowi naprawdę to akceptuje.

Dla mnie jeden niesłusznie skazany jest gorszy, niż 100 niesłusznie uniewinnionych. W standardach amerykańskich jest podobnie- oni akceptują to, że ktoś popełnił przestępstwo, ale nie poniósł kary, bo nie było wystarczających dowodów. Oni szanują "zbrodnie doskonałe". My nie, wolimy jak szeryf rządzi miastem, jak winni nie śmieją się w twarz sprawiedliwości i jesteśmy gotowi zapłacić cenę kilku pomyłek. To pewnie też przez najistotniejszy problem młodej demokracji w latahc 90., czyli zorganizowanej przestępczości.

I u nas zeznanie "skruszonego Ruska" by wystarczyło, zrobilibyśmy z niego koronnego(koszmarne zastosowanie tej instytucji w Polsce) i pokazali, że potrafimy wymierzyć karę. W USA jest tylko jedno pytanie, "a masz na to jakieś dowody?", na szczęście były. I to bezpośrednie na stosowanie manipulacji, niebezpośrednie na stosowanie dopingu.

Domyślam się, że fajnie operuje się pustymi pojęciami typu "poszlaka", wykazując się brakiem specjalistycznej i niewymaganej od laików, wiedzy w zakresie postępowania dowodowego, ale obawiam się że niektórzy mogą nigdy nie zrozumieć tego wyroku, co we współczesnym świecie jest naturalne. Tak jak to, że pacjent nie znający podstaw anatomii nie rozumie czemu lekarz działa w określony sposób. Jak to często bywa w prawie międzynarodowym, sama sankcja najpewniej została ustalona w drodze negocjacji, stąd też brak odwołań i "zaakceptowanie" decyzji przez Ruskich.

Wiadomo, że nikt oficjalnie nie będzie się przyznawał, że państwo oszukiwało, ale dopóki nie przeczytałem wpisów martiego nie sądziłem, że ktokolwiek w te bajki wierzy. Zostawmy to, bo sprawa jest zamknięta, może w przyszłości zespół prawników pod przewodnictwem Kowalczyk i Svendsena napisze glosę polemiczną, więc wtedy ponownie będzie o czym dyskutować.

A co się dzieje teraz? Prowizorka. I nie powinna ona nikogo dziwić, bo pełny proces trwałby latami i wtedy nie ma co liczyć na nieuchronność kary, bo kogo interesowałoby to za kilka lat? MKOL chce uniknąć skandalu, gdy podejrzani startują, a ostateczną odpowiedzialność poniosą za kilka lat na sportowej emeryturze. I dlatego system zaproszeń polega w dużej mierze na uznaniu administracyjnym(czyt. dowolności), bo Ruscy nie mają prawa startować w IO, mają prawo być zaproszeni. I tutaj rozumiem, że MKOL woli wysłać kilka zaproszeń za mało, niż zaprosić kilka osób, które mogą popsuć imprezę.

W skali globalnej przydałoby się zakończenie sankcji ogólnych po tych IO, pełne przywrócenie Ruskich i ew. dyskwalifikację na zasadach ogólnych. I oby tak było, to nie będzie mieć o czym dyskutować.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 11 lut 2018, 17:25

dd100

Post autor: dd100 » 05 mar 2018, 9:14

Wspominany w tym temacie film "Ikar" zdobył Oskara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny".

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 mar 2018, 5:33

Podobno Ruth Jebet wpadła na EPO. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 22 kwie 2018, 11:28

Kolejny raz Rosjanie, do tego z Norwegiem w tle.
https://www.przegladsportowy.pl/sporty- ... ie/hz8dsbh

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 27 kwie 2018, 20:56

Toplista krajów z wpadkami dopingowymi w 2016 roku. https://www.insidethegames.biz/articles ... es-in-2016

W kolejności: Włochy, Francja, USA, Australia, Belgia...

A i tak znajdą się tacy według których wszyscy uparli się na Rosjan...

ODPOWIEDZ