Forumowe głosowanie na sportowca roku 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Forumowe głosowanie na sportowca roku 2018

Post autor: runfixe » 27 gru 2018, 14:51

Moja lista najlepszych sportowców 2018 roku

1. Kamil Stoch - Dwa kolejne medale olimpijskie, w tym indiwidualny tytuł Mistrza Olimpijskiego, Kryształowa Kula, wygrany Turniej Czterech Skoczni - nie pozostawia złudzeń kto był tegorocznym królem sportu.
2. Załoga W4x (Kobus-Zawojska, Wieliczko, Springwald, Zillmann) - za dominację na MŚ
3. Bartosz Kurek - za poprowadzenie naszej siatkarskiej drużyny do tytułu MŚ.
4. Natalia Maliszewska - oczywiście za zdobycie historycznego medalu w short tracku oraz za wygrane w Pucharze Świata. Dzięki niej zaczęliśmy się liczyć w nowym sporcie i obserwowanie każdych zawodów staje się o wiele ciekawsze.
5. Szymon Sajnok - rewelacyjny złoty medal na torze
6. Tomasz Bartnik - jeden z najmniej spodziewanych medali w mijającym roku i od razu złoty.
7. Michał Haratyk - za złoty medal ME i absolutny rekord Polski w pchnięcu kulą, który teraz wynosi 22,08
8. Justyna Święty-Ersetić - za dwa złote medale ME
9. Dorota Banaszczyk - nie da się nie uwzględnić złotej medalistki MŚ w karate
10. Paulina Guba - za złoty medal ME i trzeci wynik w historii polksiej kuli

mrpotato

Re: Forumowe głosowanie na sportowca roku 2018

Post autor: mrpotato » 27 gru 2018, 15:10

poddam sie nieco wpływom lenistwa i zgodze się z powyższym
widzialbym tylko w '10' Michalskiego za 2 dobre szczyty formy
ale nie mam na szybko pomysłu za kogo mialby byc

edit
po większym namysle dam tak

1.Kamil Stoch, pełna paleta sukcesów z igrzyskami na czele
2.Justyna Święty-Ersetic, złoto w prestiżowym biegu indywidualnym,
obłędnie dobry czas, szybka regeneracja i domknięcie sztafety,chapeau bas
3.Bartosz Kurek, od "zera" do bohatera, epicka historia eksplozji mega formy
4.skoczkowie, medal olimpijski musi być doceniony, dywagacje o konkurencyjności otoczenia pomijam
5.Dorota Banaszczyk, za śmiałe zaprzeczenie tezy że w każdym sporcie walki leją nas mniej lub bardziej
6.Szymon Sajnok, za potwierdzenie skali talentu
7.mistrzynie świata w wiosłach za podtrzymanie dużego ognia w tej dyscyplinie
8.Michał Haratyk, stabilna forma i sięgniecie wynikiem w interesujące rejony
9.Natalia Maliszewska za otwarcie nowego sportu dla masowego widza
10.Arkadiusz Michalski, 2 mocne szczyty formy i ratowanie tyłka tej sponiewieranej dyscyplinie
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 20:51 przez mrpotato, łącznie zmieniany 1 raz.
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 gru 2018, 16:02

1. Kamil Stoch
2. Załoga W4x
3. Tomasz Bartnik
4. Natalia Maliszewska
5. Szymon Sajnok
6. Dorota Banaszczyk
7. Skoczkowie - drużyna
8. Justyna Święty
9. Karolina Naja/Helena Wiśniewska/Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk i Dorota Borowska
10. Michał Haratyk

Drużyna roku: siatkarze
Odkrycie roku: Helena Wiśniewska
Superchampion (za całą karierę): Justyna Kowalczyk
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 13:31 przez Krolowa Sniegu, łącznie zmieniany 1 raz.

SzG

Post autor: SzG » 27 gru 2018, 18:25

1. K. Stoch , bo obiektywnie był najlepszy .
2. B. Kurek za MVP i złoto MŚ.
3. W4x za zdominowanie swojej konkurencji
4. N. Maliszewska , bo jak sama mówi i powoli robi staje się Małyszem short tracku
5. W. Bartnik za nieoczekiwane złoto
6. D. Banaszczyk za jeszcze bardziej nieoczekiwane złoto
7. Sz. Sanok za złoto
8. J. Święty za złota ME w prestiżowej konkurencji
9. M. Haratyk za równorzędną walkę z całą światową czołówką przez cały sezon i ME.
10.Zbyt mała tą dziesiątka ,więc wystawiłbym tutaj pozostałych medalistów MŚ i złotych medalistów ME w LA.

Trener roku: W Heynen
Odkrycie roku: U. Łoś
Drużyna roku: Siatkarze
Rozczarowanie roku: szczypiornistki,a właściwie taktyka ich trenera
Frajerstwo roku: szczypiorniści w ostatnich minutach z Izraelem.

Monte88

Post autor: Monte88 » 27 gru 2018, 19:41

1. Skoczkowie narciarscy za medal olimpijski
2. Kamil Stoch za to, że jest i za to, że jest jaki jest;
3. W4x za sukces kobiet w przyszłościowej dyscyplinie;
4. Natalia Maliszewska za podtrzymanie nadziei na sukcesy na ZIO;
5. Tomasz Bartnik za sukces, który najbardziej zaskoczył;
6. Szymon Sajnok za podtrzymywanie tradycji dobrych wystepów torowców na MŚ;
7. Justyna Święty za złota ME;
8. Arkadiusz Michalski za to, że nie musimy się wstydzić i mamy na kogo liczyć w tej dyscyplinie;
9. Paulina Guba za walkę i wytrwałość na ME;
10. Michał Haratyk za "utarcie nosa" Bukowieckiemu.

Trener roku: W. Heynen;
Odkrycie roku: Dorota Banaszczyk;
Drużyna roku: Siatkarze
Frajerstwo roku: drużyna biegaczek narciarskich za brak jakichkolwiek postepów i zły wybór konsultantki/trenerki.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 22:45 przez Monte88, łącznie zmieniany 1 raz.
Quis custodiet ipsos custodes?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 29 gru 2018, 11:56

Nie piszę tego, aby wywoływać jakąś dyskusję, a jedynie wyrazić spore zdziwienie. Oczywiście to tylko zabawa, jak każdy plebiscyt. Ale wszyscy dotychczas głosujący umieścili Maliszewską na co najmniej 4 miejscu (mrpotato zmienił potem na 9). Na prawdę uważacie, że jej medal chwilę po igrzyskach i zwycięstwa w poolimpijskim sezonie PŚ są wyżej niż np. medal drużyny skoczków, rola Kubiaka w złocie siatkarzy czy złote medale MŚ Bartnika, Sajnoka czy Banaszczyk? Jeszcze raz podkreślę, nie chodzi mi o dyskusję jaką wywołał marti po jej medalu. Dla jasności uważam, że medal jest medal, a wygrana PŚ to wygrana PŚ. Ale na prawdę poolimpijskie harce w PŚ cenicie bardziej niż złoto na MŚ? Czy olimpijski medal drużyny skoczków? Przy okazji dyskusji o nominacjach PS w ich plebiscycie mrpotato napisał, że Maliszewska odbije sobie brak nominacji w PS u nas. Miał rację. A mnie mniej dziwi brak Maliszewskiej w 20-ce PS niż jej miejsca 3 i 4 na Waszych listach. Jeszcze raz powtórzę, to tylko zabawa i subiektywne oceny. Dziwi mnie głównie powtarzalność miejsca Maliszewskiej, a nie to, że ktoś jeden umieścił ją wysoko.

maruda

Post autor: maruda » 29 gru 2018, 12:05

Monte88 pisze:
27 gru 2018, 19:41
Frajerstwo roku: drużyna biegaczek narciarskich za brak jakichkolwiek postepów i zły wybór konsultantki/trenerki.
O co chodzi?

SzG

Post autor: SzG » 29 gru 2018, 12:13

A ja zastanawiam się co jest bardziej prawdopodobne : medal kogokolwiek z trójki Banaszczyk,Sanok,Bartnik za półtora roku w Tokio,czy medal Maliszewskiej za 3 lata w Pekinie. Życzę wszystkim medali,ale gdybym miał postawić pieniądze to wybrałbym drugą opcję, gdyż uważam tą zawodniczkę za wielką nadzieję na wybitne i regularne sukcesy, a nie tylko pojedynczy wyskok.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 29 gru 2018, 12:16

Kuburgha, może wpływ na to ma fakt, że jej sukcesy w PŚ są dość świeże oraz ich powtarzalność. Przez cały rok nie zeszła poniżej pewnego poziomu, co ma swoje znaczenie. Może i fakt atrakcyjności tej konkurencji?
Dla mnie zdecydowanie większy sukces niż Banaszczyk, porównywalny z Sajnokiem i Bartnikiem.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 29 gru 2018, 12:37

SzG pisze:
29 gru 2018, 12:13
A ja zastanawiam się co jest bardziej prawdopodobne : medal kogokolwiek z trójki Banaszczyk,Sanok,Bartnik za półtora roku w Tokio,czy medal Maliszewskiej za 3 lata w Pekinie.
Ale chyba w tym głosowaniu oceniamy osiągnięcia w 2018 roku, a nie to czego spodziewamy się w 2020 i 2022?

runfixe pisze:
29 gru 2018, 12:16
Kuburgha, może wpływ na to ma fakt, że jej sukcesy w PŚ są dość świeże oraz ich powtarzalność. Przez cały rok nie zeszła poniżej pewnego poziomu, co ma swoje znaczenie. Może i fakt atrakcyjności tej konkurencji?
Dla mnie zdecydowanie większy sukces niż Banaszczyk, porównywalny z Sajnokiem i Bartnikiem.
Pewnie spojrzę na nią inaczej niż dotychczas, gdy nadal będzie w czołówce w kolejnych latach. Na razie cieszą mnie jej osiągnięcia, ale nie urasta jeszcze w moich oczach do grona absolutnej czołówki naszych sportowców. I chyba tyle, bo będziesz musiał robić osobny wątek na dyskusję o głosowaniu ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 gru 2018, 13:28

maruda pisze:
29 gru 2018, 12:05
Monte88 pisze:
O co chodzi?
Jak to o co chodzi. Obiecałam nie komentować postów tego użytkownika, ale Tobie odpisać mogę. Po prostu jego nienawiść do Kowalczyk urosła już do tej rangi, że będzie twierdził, że nie było żadnego postępu, chociaż ten widać gołym okiem.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 gru 2018, 13:29

Kuburgha pisze:
29 gru 2018, 11:56
Nie piszę tego, aby wywoływać jakąś dyskusję, a jedynie wyrazić spore zdziwienie. Oczywiście to tylko zabawa, jak każdy plebiscyt. Ale wszyscy dotychczas głosujący umieścili Maliszewską na co najmniej 4 miejscu (mrpotato zmienił potem na 9). Na prawdę uważacie, że jej medal chwilę po igrzyskach i zwycięstwa w poolimpijskim sezonie PŚ są wyżej niż np. medal drużyny skoczków, rola Kubiaka w złocie siatkarzy czy złote medale MŚ Bartnika, Sajnoka czy Banaszczyk? Jeszcze raz podkreślę, nie chodzi mi o dyskusję jaką wywołał marti po jej medalu. Dla jasności uważam, że medal jest medal, a wygrana PŚ to wygrana PŚ. Ale na prawdę poolimpijskie harce w PŚ cenicie bardziej niż złoto na MŚ? Czy olimpijski medal drużyny skoczków? Przy okazji dyskusji o nominacjach PS w ich plebiscycie mrpotato napisał, że Maliszewska odbije sobie brak nominacji w PS u nas. Miał rację. A mnie mniej dziwi brak Maliszewskiej w 20-ce PS niż jej miejsca 3 i 4 na Waszych listach. Jeszcze raz powtórzę, to tylko zabawa i subiektywne oceny. Dziwi mnie głównie powtarzalność miejsca Maliszewskiej, a nie to, że ktoś jeden umieścił ją wysoko.
Dla mnie nagradzanie jednego siatkarza jest nie w porządku. Dla mnie wygrała cała drużyna i jeden zawodnik nic by nie zrobił. To tak jakby nagrodzić jedną z czterech wioślarek.

maruda

Post autor: maruda » 29 gru 2018, 13:33

Krolowa Sniegu pisze:
29 gru 2018, 13:29
Kuburgha pisze:
29 gru 2018, 11:56
Dla mnie nagradzanie jednego siatkarza jest nie w porządku. Dla mnie wygrała cała drużyna i jeden zawodnik nic by nie zrobił. To tak jakby nagrodzić jedną z czterech wioślarek.
Kurek był jednak MVP mistrzostw, siatkarzem roku w Europie, zdobył puchar CEV...
Większość roku siatkarze grają jednak w klubie, nie w reprezentacji.

maruda

Post autor: maruda » 29 gru 2018, 13:34

Krolowa Sniegu pisze:
29 gru 2018, 13:28
maruda pisze:
29 gru 2018, 12:05
Monte88 pisze:
O co chodzi?
Jak to o co chodzi. Obiecałam nie komentować postów tego użytkownika, ale Tobie odpisać mogę. Po prostu jego nienawiść do Kowalczyk urosła już do tej rangi, że będzie twierdził, że nie było żadnego postępu, chociaż ten widać gołym okiem.
Jak pisałem w wątku o biegach - postęp by był i bez zmian w sztabie trenerskim. Ale ocena, że postępów brak, a Kowalczyk "źle wybrano" jest baardzo kontrowersyjna i w najlepszym razie przedwczesna :P

Monte88

Post autor: Monte88 » 29 gru 2018, 13:36

chciałbym mile zwrócić uwagę - proszę użytkownika, którego nazwy nie wymienię - o respektowanie naszej umowy o niekomentowaniu.
Jesli ktoś pyta daną osobę, to warto kulturalnie dać możliwość odpowiedzi tej osobie, a nie wychodzić przed szereg.
maruda
Chodziło mi o brak jekokolwiek planu na przyszłość dla grupy, która się rozsypuje. Może wielu kibiców patrzy optymistycznie na czterolecie, ale ja widzę regres. Tam trzeba kogoś nowego, a nie odświeżania starych pomysłów.
Quis custodiet ipsos custodes?

ODPOWIEDZ