Żeglarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Marcinho

Re: Żeglarstwo

Post autor: Marcinho » 08 paź 2018, 18:18

Skończył się pierwszy wyścig w klasie Nacra 15. Wygrali Francuzi Titouan Petard i Kenza Coutard. Drudzy byli reprezentanci Argentyny Dante Cittadini i Teresa Romairone. Trzecie Hiszpania Eloisa Santacreu i Adrian Surroca.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 lis 2018, 15:29

Szykują się spore zmiany w żeglarstwie. W Paryżu najprawdopodobniej zobaczymy aż pięć nowych klas. Dwie z nich będą kontynuatorami RS:X, więc w tym przypadku bez rewolucji (w końcu nie tak dawno RS:X zastąpił Mistral). Ponadto dodany zostanie kitesurfing w postaci rywalizacji mieszanej oraz dwie konkurencje dwuosobowych łódek z mieszanymi załogami. Specyfikacje tych klas nie są jeszcze znane.

Oczywiście nie może być tak dobrze, żeby tylko dodawać, dlatego też niektóre klasy żegnają się z rodziną olimpijską. Śladem Starów wyruszą obie 470 oraz Finn. Szczególnie to ostatnie jest dla mnie dość szokujące, bo to chyba najpopularniejsza klasa, przynajmniej patrząc po liczbie uczestników na MŚ. Ale cóż, równouprawnienie ponad tradycję, wiemy to nie od dziś.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 05 lis 2018, 20:03

Mnie się zdawało, że to jednak Lasery są popularniejsze, choć może to kwestia miejsc na IO. Szkoda mi trochę 470, ale Skrzypulec z Ogar już chyba do Paryża i tak by nie dociągnęły.
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 05 lis 2018, 21:21

Na ten moment wyczytałem na stronie World Sailing, że rs:x jako klasa windsurfingowa pozostaje, a kitesurfing będzie w formacie kite foil czyli z latawcem, więc nie formula kite , która była rozgrywana w Buenos Aires w tym roku.
Pragnę przypomnieć, że w kite foil tyle, że w konkurencji freestyle mamy Karolinę Winkowską, więc warto by ją zmobilizować do startu w Paryżu 2024

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 lis 2018, 21:22

dziwne nieco, nie śledzę tego sportu ale Finn wygenerował wielu wspaniałych żeglarzy, wydawałoby się ze powinien się oprzeć cięciom

z drugiej strony koedukacyjność w żeglarstwie do mnie przemawia o wiele bardziej niż znane z innych sportów sztafety mieszane itp. sztuczne dość twory, ciekaw jestem jak to wypali, chyba ze już jest grane a nie sledzac nie mam o tym pojecia
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 05 lis 2018, 21:37

mrpotato pisze:
05 lis 2018, 21:22
z drugiej strony koedukacyjność w żeglarstwie do mnie przemawia o wiele bardziej niż znane z innych sportów sztafety mieszane itp. sztuczne dość twory, ciekaw jestem jak to wypali, chyba ze już jest grane a nie sledzac nie mam o tym pojecia
Paul Elvstrom już ponad trzydzieści lat temu startował w igrzyskach z córką jako załogantką (klasa Tornado), więc jakaś wielka nowość to nie jest.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 lis 2018, 21:40

Merlin pisze:
05 lis 2018, 21:37
mrpotato pisze:
Paul Elvstrom już ponad trzydzieści lat temu startował w igrzyskach z córką jako załogantką (klasa Tornado), więc jakaś wielka nowość to nie jest.

ale to raczej na zasadzie wyjątku przypuszczam a tu leci pełna rywalizacja wielu załóg

SzG

Post autor: SzG » 05 lis 2018, 21:44

mrpotato pisze:

z drugiej strony koedukacyjność w żeglarstwie do mnie przemawia o wiele bardziej niż znane z innych sportów sztafety mieszane
Bo pierwsze skojarzenie jakie zostanie po Rio w żeglarstwie to mistrzowie olimpijscy z Argentyny(jak dla mnie jedno z najbardziej mitycznych momentów całych igrzysk).
No może z perspektywy polskiego kibica będzie jeszcze skuteczna obrona przed medalem Piotra Myszki ,ale o tym lepiej zapomnieć.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 lis 2018, 22:01

SzG pisze:
05 lis 2018, 21:44
mrpotato pisze:

z drugiej strony koedukacyjność w żeglarstwie do mnie przemawia o wiele bardziej niż znane z innych sportów sztafety mieszane
Bo pierwsze skojarzenie jakie zostanie po Rio w żeglarstwie to mistrzowie olimpijscy z Argentyny(jak dla mnie jedno z najbardziej mitycznych momentów całych igrzysk).
No może z perspektywy polskiego kibica będzie jeszcze skuteczna obrona przed medalem Piotra Myszki ,ale o tym lepiej zapomnieć.
własnie nadrobiłem ;)

piękne, rownosc realna a nie malowana, wspólny wysiłek w tym samym czasie - w Tokio się przyjrze uwazniej

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 lis 2018, 22:31

Ja jestem z kolei ciekawy, że tak późno wchodzą do programu zawody offshore. To są regaty gdzie są największe pieniądze i przynajmniej Vandée Globe i Route du rhum, to we Francji ogromne wydarzenia medialno-sportowe.

Moje pytanie - jak są rozgrywane zawody offshore pod patronatem World Sailing - zawodnicy śpią na łódkach?

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 lis 2018, 22:41

runfixe pisze:
05 lis 2018, 22:31
Moje pytanie - jak są rozgrywane zawody offshore pod patronatem World Sailing - zawodnicy śpią na łódkach?
Zależy. Są różne kategorie wyścigów offshore (zdaje się, że pięć) od długich transoceanicznych po krótkie, rozgrywane stosunkowo blisko brzegu.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 06 lis 2018, 0:50

Merlin pisze:
05 lis 2018, 21:37
mrpotato pisze:
A jeszcze wcześniej król Grecji startował ze swoją siostrą, królową Hiszpanii (chociaż nie jestem pewny, czy ona nie była na IO rezerwową).
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 06 lis 2018, 11:15

Vojthas pisze:
06 lis 2018, 0:50
A jeszcze wcześniej król Grecji startował ze swoją siostrą, królową Hiszpanii (chociaż nie jestem pewny, czy ona nie była na IO rezerwową).
Była rezerwową i nie wzięła udziału w wyścigach.

Pawło

Post autor: Pawło » 06 lis 2018, 11:35

mrpotato pisze:
dziwne nieco, nie śledzę tego sportu ale Finn wygenerował wielu wspaniałych żeglarzy, wydawałoby się ze powinien się oprzeć cięciom

de facto ta koedukacyjność jest podobna, po prostu w sztafetach nie da się tego inaczej ogarnąć. Faktycznie, w żeglarstwie powinno to dobrze wypaść, momentami w pływaniu ciężej przywyknąć jak się nie pamięta gdzie na której zmianie facet. Mnie koedukacyjność i tak najbardziej dziwi w jeździectwie - jednak siła i wytrzymałość ma znaczenie, szczególnie w wkkw, ale i skokach. Pewnie czeka nas jeszcze wiele takich pomysłów w sporcie

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 lis 2018, 11:50

Pawło pisze:
06 lis 2018, 11:35
mrpotato pisze:

de facto ta koedukacyjność jest podobna, po prostu w sztafetach nie da się tego inaczej ogarnąć.
w związku z tym powiedziałbym ze jest podobna inaczej

jednak wsadzenie dwójki ludzi, odmiennych płci, na jedna łodz to inna bajka, ciezka do odwzorowania gdziekolwiek indziej

do tego pamietajac np ilu wytrawnym zeglarzom spuszczała wpierdziel Ellen MacArthur podczas Vendee Globe
mozna wysnuc wniosek ze typowo meskie przymioty w zeglarstwie nie maja az takiego znaczenia

wiec mam podejrzenie ze tak genialny zeglarz jak Elvstroem tez nie brał córki w ramach nepotyzmu albo zeby robiła mu ulubiona jajecznice tylko widział w niej realnego wartosciowego partnera

reasumujac, w zeglarstwie nie ma lipy z tą koedukacyjnoscia imho ;)

ODPOWIEDZ