Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: maruda » 26 gru 2018, 2:49

maruda pisze:
21 gru 2018, 10:38
W Santos Tour Down Under (Australia, połowa stycznia) w składzie CCC m.in. Sajnok, Mareczko i Francisco José Ventoso. W Borze obok Sagana Maciej Bodnar.
Kolejne nazwiska z CCC na pierwszy w 2019 wyścig klasy UCI World Tour: Patrick Bevin, Łukasz Owsian oraz Nathan Van Hooydonck (Belg wystąpi także w klasyku Cadel Evans Great Ocean pod koniec stycznia, prawdopodobnie nie będzie jedynym który wystartuje w obu zawodach ;) ).

maruda

Post autor: maruda » 28 gru 2018, 12:08

Michał Kwiatkowski ma rozpocząć sezon na przełomie lutego i marca w wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (nowość w kalendarzu UCI World Tour).

maruda

Post autor: maruda » 31 gru 2018, 3:36

Riccardo Zoidl zastąpił Stefana Denifla w składzie CCC.
Prawdę mówiąc nadal dość ubogo, tak jeśli chodzi o ilość, jak i jakość - a szanse, że ktoś dojdzie coraz mniejsze.

dd100

Post autor: dd100 » 31 gru 2018, 11:23

Wadecki w jednym z wywiadów mówił, że z kimś tam jeszcze rozmawiają, ale nie oszukujmy się to nazwisko i tak pewnie będzie jakimś uzupełnieniem składu, a nie wartością dodaną.

balwan

Post autor: balwan » 31 gru 2018, 11:47

Wadecki też mówił że Thomas był już zdecydowany że wszystko było prawie zaklepane ale w ostatniej chwili zrezygnował bo Jego kobieta nie chciała. Jeśli to prawda to można mieć nadzieję że CCC za dwa / trzy lata będzie jedną z mocniejszych ekip bo to by znaczyło że Miłek pieniędzy nie żałuję.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 31 gru 2018, 12:00

balwan pisze:
31 gru 2018, 11:47
Wadecki też mówił że Thomas był już zdecydowany że wszystko było prawie zaklepane ale w ostatniej chwili zrezygnował bo Jego kobieta nie chciała.
ciekawe dlaczego?
miejsca zamieszkania zmieniac by nie musiala
na zyczenie zapasik butów większy niz Imelda Marcos

moze za rok zmieni zdanie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 31 gru 2018, 12:28

A mnie ciekawi, czy to prawda, że zgłosił się menedżer Quintany, a jeśli tak, to dlaczego Nairo "nie pasował do projektu"? Może nie było już szans na zatrudnienie sensownych pomocników?

maruda

Post autor: maruda » 03 sty 2019, 8:13

Zestawienie 15 najważniejszych transferów i 15 najważniejszych końców kariery - https://www.procyclingstats.com/teams/t ... s-overview

Swoją droga jestem zdziwiony, że "cyferkowo" CCC nie wygląda najsłabiej w World Tourze (choć oczywiście uległo najmocniejszemu osłabieniu). Miejmy nadzieję, że i na szosie pomarańczowi nie będą czerwoną latarnią i zaliczą kilka ważnych zwycięstw.

dd100

Post autor: dd100 » 03 sty 2019, 22:07

No i tym ostatnim zapowiadanym zawodnikiem CCC został... Jonas Koch :P

Outsider

Post autor: Outsider » 04 sty 2019, 0:03

Nie wiem na kogo liczyliście, ale pod względem liczby zdobytych punktów w poprzednim sezonie praktycznie najlepszy możliwy, dostępny transfer. Sporo dobrych wyścigów zaliczonych przez tych kilka sezonów w CCC i Vervie, do tego kolarz w miarę uniwersalny i co ważne młody. Pasuje pod te konkretne cele, które będzie miał zespół, chociaż na pewno tylko jako uzupełnienie.

maruda

Post autor: maruda » 04 sty 2019, 0:39

Outsider pisze:
04 sty 2019, 0:03
Nie wiem na kogo liczyliście, ale pod względem liczby zdobytych punktów w poprzednim sezonie praktycznie najlepszy możliwy, dostępny transfer. Sporo dobrych wyścigów zaliczonych przez tych kilka sezonów w CCC i Vervie, do tego kolarz w miarę uniwersalny i co ważne młody. Pasuje pod te konkretne cele, które będzie miał zespół, chociaż na pewno tylko jako uzupełnienie.
To prawda, pod względem punktów zdobył w 2018 praktycznie tyle ile we wszystkich razem wziętych poprzednich.

Z dostępnych kolarzy byli też (wyżej notowani) np. Grivko, Artem Ovechkin czy Jaime Rosón.

Outsider

Post autor: Outsider » 04 sty 2019, 1:34

Ovechkin niemal wszystkie punkty nabił na jakichś egzotycznych wyścigach w Azji, poza tym ma już swoje lata. Jakby CCC potrzebowało górala, to już Cieślik chyba byłby lepszy. Roson ma zdaje się niejasną sytuację dopingową, jakieś nieprawidłowości w paszporcie biologicznym i być może jeśli to się wyjaśni, to Movistar przedłuży z nim kontrakt. Grivko z tej trójki jest najbardziej sensowny, ale też już mocno wiekowy, natomiast z podobną uniwersalnością co Koch, no i przebogatym doświadczeniem.

P.S. CCC z pierwszą wygraną w sezonie, w pierwszym wyścigu w tegorocznym kalendarzu. Patrick Bevin wygrywa mistrzostwa Nowej Zelandii na czas. Tak po prawdzie to nie miał z kim przegrać - prawie 2 minuty nad następnym zawodnikiem.

balwan

Post autor: balwan » 04 sty 2019, 11:03

Roson podobno jak udowodni czystość to podpisze z Movistaren. Ja bym od Kocha wolał Cieślika. Nie wiem czemu nie był brany pod uwagę.

Outsider

Post autor: Outsider » 04 sty 2019, 12:26

Wadecki przed Świętami w wywiadzie dla Radio Weszło.fm argumentował to tym, że z perspektywy drużyny Cieślik jest mało przydatny i że nie ma sensu trzymanie go w zespole, by walczył o "10" generalki w tygodniówkach i nie był w stanie pomóc w innych typach wyścigów. Poza tym znowu kwestia wieku.
Tutaj całość: https://soundcloud.com/weszlofm/wjechalo-2

balwan

Post autor: balwan » 06 sty 2019, 10:14

Cieślik według mnie byłby kolarzem który by był w stanie na górskich etapach uciekać i walczyć. Chyba tu nawet pisałem zaraz po ogłoszeniu CCC w WT że Cieślik to pewniak do składu z starego CCC. To samo z Alanem Banaszkiem... Nie uważam by w obu przypadkach tylko względy czysto sportowe decydowały.

Ale mniejsza o to, trzeba liczyć że Alan Banaszek w Hiszpanii rozwinie się jak Kwiatkowski a Polacy w CCC zrobią też krok w przód.

Edit :
Chyba nikt tu nie pisał ale CCC po za finansowaniem ekipy w WT, ekipy kobiecie , ekipy kontynentalnej także zaczął współpracę akademią Copernicus. A to oznacza że Pan Miłek nie ma w planie pobawić się chwilę w kolarstwo na najwyższym poziomie tylko ma plany długotrwałe.

ODPOWIEDZ