Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 13 paź 2018, 21:36

pytanie czy miał pare żeby pociagnac solo?

raczej jakby z kims się zabral to może, ale chętny do skokow był chyba tylko Martin ale jakos asynchronicznie w stosunku do Majki, reszta jechała pasywnie albo spojlerowała na rzecz Nibalego

poza tym swietny wyścig w jego wykonaniu z takimi perełkami jak skoki po wstaniu z siodła albo odjezdzanie towarzystwu na zjezdzie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

balwan

Post autor: balwan » 14 paź 2018, 13:22

Sajnok dziś 5 w szalonej końcówce w Turcji. Na 1200m przed metą uciekł na kilka metrów gdy Bennett ruszył , następnie niestety nie poprawił i poczekał na peleton. Na ostatnim zakręcie uniknął kraksy ale musiał odpiąć nogę z pedału przez co stracił trochę.

Teraz Sajnok zaczyna sezon torowy , ciekaw jestem jak jego kariera się ułoży. Jednego jestem pewien , jeśli w ciągu najbliższych 10 lat doczekamy się zwycięstwa sprintera w WT to będzie to Sajnok lub Banaszek. Obaj w mojej opinii mają potencjał , a Sajnok rozwija się bardzo dobrze ( z roku na rok progres )

maruda

Post autor: maruda » 14 paź 2018, 15:08

Cały wyścig dookoła Turcji wygrał Prades.
Nie przypominam sobie sytuacji, by wieloetapowy wyścig z najważniejszego cyklu wygrał kolarz nie jeżdżący w drużynie z najwyższej dywizji (czyli np. obecnie nie worldtourowej).

balwan

Post autor: balwan » 14 paź 2018, 15:16

maruda pisze:
14 paź 2018, 15:08
Cały wyścig dookoła Turcji wygrał Prades.
Nie przypominam sobie sytuacji, by wieloetapowy wyścig z najważniejszego cyklu wygrał kolarz nie jeżdżący w drużynie z najwyższej dywizji (czyli np. obecnie nie worldtourowej).
Tylko że Prades to znakomity kolarz , i na pewno nie jest to zaskoczenie biorąc pod uwagę jaki mamy terminarz i obsadę. Co ciekawe jest bez kontraktu na przyszły sezon

Outsider

Post autor: Outsider » 14 paź 2018, 16:10

maruda pisze:
14 paź 2018, 15:08
Nie przypominam sobie sytuacji, by wieloetapowy wyścig z najważniejszego cyklu wygrał kolarz nie jeżdżący w drużynie z najwyższej dywizji (czyli np. obecnie nie worldtourowej.)
Juan Jose Cobo wygrał Vueltę w 2011 jeżdżąc w zespole Geox, który dostał dziką kartę na wyścig.

Prades - znakomity kolarz? Nie przesadzajmy. Ma kilka naprawdę fajnych zwycięstw czy wysokich miejsc, w dużej mierze w tym sezonie, ale bez przesady. Maciek Paterski też jak Prades wygrywał Tour of Norway i w formie z Katalonii 2015, gdzie wygrał etap, pewnie w Turcji też biłby się o podium. Z całym szacunkiem do Pradesa, który tym wyścigiem może ugra sobie miejsce w World Tourze (tutaj pytanie czy lepiej być pomocnikiem w WT czy liderem w zespole, który jeździ kilka wyścigów w tym cyklu?), ale obsada w Turcji to jedna z gorszych obsad World Tourowego wyścigu w całej historii cyklu. Według ProCyclingStats tylko edycja tureckiego wyścigu z zeszłego roku i tegoroczny klasyk Cadela Evansa miały niższą jakość listy startowej. Ulissi, Łucenko, Felline, Haas, Ten Dam, Roche, Grmay od biedy Fabbro to byli w zasadzie jedyni realni kandydaci do walki o triumf z World Tourowych zespołów. Zespoły niższej dywizji mogły to wykorzystać i Prades to właśnie zrobił. Na pewno więc przy tej obsadzie nie jest to niespodzianką, ale mówienie, że to znakomity kolarz to gruba przesada.

balwan

Post autor: balwan » 18 paź 2018, 13:21

Kamil Gradek w CCC w WT...no to jestem zaskoczony. Była mowa że tylko dwóch Polaków jeszcze przejdzie tam. Wydawało się że to będą Bernas i Cieślik ew. Banaszek za Bernasa.
Gradek u mnie nie był brany pod uwagę

balwan

Post autor: balwan » wczoraj, 10:32

I jest dość dużą niespodzianka, Alan Banaszek odchodzi z CCC do Caja Rural.

balwan

Post autor: balwan » 30 min temu

Bernas w CCC z WT, no to została jeszcze jedna nie wiadoma co Cieslikem ?

ODPOWIEDZ