Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: maruda » 12 lip 2018, 19:15

balwan pisze:
12 lip 2018, 19:10
maruda pisze:
12 lip 2018, 18:59
mrpotato pisze:
12 lip 2018, 18:42

ale to chyba mozna o kazdym mocnym kandydacie do generalki powiedziec ze na brukach nie poszaleje?
Pod względem doświadczenia, budowy ciała itp. trudno mi znaleźć takich, co są na gorszej pozycji niż Majka. W dodatku podejrzewam, że niektórzy członkowie drużyny będą jednak pomagać Saganowi. Ale obym się mylił :)
Ja myślę ze jesteś w błędzie. Mało tego, ja to bym chciał aby w sytuacji (mam nadzieje ze nie bedzie takiej ) w której Majka na 50km zostaje za peletonem, Peter Sagan i cała ekipa zostaje mu pomagać.

Jestem pewien ze w BMC gdy Porte będzię miał problemy to dyrektor rozkaże każdemu bez wyjątku zostać przy nim , a wiemy dobrze kto jest liderem wyścigu. I tak będzie w większości ekip w której jest lider na generalke.
Wiesz, Porte jest jednak kandydatem do wyższych pozycji niż Polak ;) Szansy upatrywałbym raczej w tym, że Sagan... świetnie sobie daje radę i bez wsparcia :P

italianista

Post autor: italianista » 12 lip 2018, 23:22

Piszecie o tych mitycznych brukach jakby tam Majka miał być w takiej roli w jakiej go upatrujecie w kontekście KG, czyli outsidera. A tymczasem na tym 9. etapie, który ma 156,5 km bruki to tylko 21,7 km. I tych bruków nie będzie pokonywał tylko Majka. Sagan wygra 9. etap bez jakiejkolwiek pomocy, bo nie będzie miał tam ani jednego rywala (w formie) albo rywale, którzy mogliby się realnie włączyć do walki tacy jak Terpstra będą holować liderów na KG. Majka będzie miał wsparcie całej grupy. Tylko grupa Nibaliego i ewentualnie Fuglsanga będą zainteresowane wysokim tempem na tym etapie. A to oznacza, że Saganowi do wygranej wystarczy tylko zmiana przełożenia na przedostniej/ostatniej brukowanej sekcji, bo tempo i tak będzie dyktowała inna grupa. Sagan będzie jechał cały czas w czubie, a to przy Majce powinien być zespół, bo na brukach nie ma czegoś takiego jak peleton,wszyscy jadą gęsiego. W momencie kiedy jakiś zawodnik zwolni tempo, od razu robi się odstęp. Dlatego Majka powinien jechać tuż za Bodnarem. A Sagan za Terpstrą pracującym dla zespołu, ewentualnie za gregario holującym placka.

Porte nie jest większym kandydatem na podium generalki niż Majka. Dlatego, że na podjazdach wcale nie jest lepszy od Polaka, a na zjazdach jest bardzo niepewny, nawet Majka zjeżdża od niego lepiej. Porte traci swój główny atut, czyli jazdę na czas. Bo trudno myśleć o tym, że czasówka z podjazdami na 20. etapie mogłaby o czymkolwiek zaważyć. Organizatorzy sobie doskonale z tego zdają sprawę, dlatego że nikt normalny nie pozostawia kwestii generalki do czasówki na 20. etapie.

maruda

Post autor: maruda » 12 lip 2018, 23:34

italianista pisze:
12 lip 2018, 23:22
Sagan wygra 9. etap bez jakiejkolwiek pomocy, bo nie będzie miał tam ani jednego rywala (w formie) albo rywale, którzy mogliby się realnie włączyć do walki tacy jak Terpstra będą holować liderów na KG. Majka będzie miał wsparcie całej grupy.
No tak, Quick-Step Floors to przecież zespół znany z tego, że nie walczy na etapach - skupiając się na klasyfikacji generalnej gdzie ma po prostu pewniaków do wygranej ;) kogo wg Ciebie ma taki Terpstra holować i po co? :)

generalissimus1

Post autor: generalissimus1 » 12 lip 2018, 23:52

maruda pisze:
12 lip 2018, 19:15
balwan pisze:
maruda pisze:
12 lip 2018, 18:59

Pod względem doświadczenia, budowy ciała itp. trudno mi znaleźć takich, co są na gorszej pozycji niż Majka. W dodatku podejrzewam, że niektórzy członkowie drużyny będą jednak pomagać Saganowi. Ale obym się mylił :)
Ja myślę ze jesteś w błędzie. Mało tego, ja to bym chciał aby w sytuacji (mam nadzieje ze nie bedzie takiej ) w której Majka na 50km zostaje za peletonem, Peter Sagan i cała ekipa zostaje mu pomagać.

Jestem pewien ze w BMC gdy Porte będzię miał problemy to dyrektor rozkaże każdemu bez wyjątku zostać przy nim , a wiemy dobrze kto jest liderem wyścigu. I tak będzie w większości ekip w której jest lider na generalke.
Wiesz, Porte jest jednak kandydatem do wyższych pozycji niż Polak ;) Szansy upatrywałbym raczej w tym, że Sagan... świetnie sobie daje radę i bez wsparcia :P
Porte w wielkich Tourach ma mniejsze sukcesy od Polaka.

maruda

Post autor: maruda » 13 lip 2018, 0:11

generalissimus1 pisze:
12 lip 2018, 23:52
maruda pisze:
12 lip 2018, 19:15
balwan pisze:

Porte w wielkich Tourach ma mniejsze sukcesy od Polaka.
Myślę, że dla wielu 5. lokata w TdF jest bardziej wartościowa niż 3. miejsce na Vuelcie.
Ale wiadomo, Porte (przez lata wysokiej klasy pomocnik w Sky) rok temu TdF nie ukończył - nikt nie zagwarantuje że tym razem dojedzie do mety. Ale to tak naprawdę dotyczy każdego kolarza ;)

dd100

Post autor: dd100 » 13 lip 2018, 0:51

balwan pisze:
No patrz, jakoś już na pierwszym etapie dyrektor w BMC miał odmienne zdanie od Twojego :P

maruda

Post autor: maruda » 13 lip 2018, 12:12

Jakby ktoś przegapił - 20 sekund kary dla Dumoluina za wożenie się za samochodem (było to wczoraj widać w transmisji tv).

Dziś długi etap, może trochę powiać, ale spodziewam się raczej walki sprinterów.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 lip 2018, 12:48

maruda pisze:
13 lip 2018, 12:12
Jakby ktoś przegapił - 20 sekund kary dla Dumoluina za wożenie się za samochodem (było to wczoraj widać w transmisji tv).

Dziś długi etap, może trochę powiać,
np nudą ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

balwan

Post autor: balwan » 13 lip 2018, 16:12

Cieślik dziś drugi na etapie w Austrii. Biorąc pod uwagę jakie miał problemy z zdrowiem to jestem miło zaskoczony jak szybko wraca do formy.

maruda

Post autor: maruda » 14 lip 2018, 16:28

1:16 straty Daniela Martina, druga wygrana Dylana Groenewegena.
Ale jutro to będą już naprawdę istotne różnice.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 14 lip 2018, 16:33

maruda pisze:
14 lip 2018, 16:28
1:16 straty Daniela Martina, druga wygrana Dylana Groenewegena.
Ale jutro to będą już naprawdę istotne różnice.
myslisz ze beda sie ostro cieli możni?

mozlwie jest tez ze przejada zachowawczo w okolicach remisu
a brukowcy beda jechac swój wyscig który wygra Sagan ;)
w kazdym razie jest w peletonie chyba 5 ostatnich zwyciezcow Paris - Roubaix i z 8 z pierwszej 10 z tego roku
ale jutro to takie kieszonkowe Roubaix chyba
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

balwan

Post autor: balwan » 14 lip 2018, 18:10

Dzisiejszego etapu nie oglądałem. Z skąd straty niektórych kolarzy (głównie Martina) ?Kraksy, wiatr czy słabość ?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 14 lip 2018, 19:40

Była kraksa jakieś 15 km przed metą. Stracił Martin, Laporte i Fulgsang, o ile się nie mylę - zaraz potem przysnąłem 😂

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lip 2018, 19:50

To co na tegorocznym Giro robi Holenderka przechodzi już wszelkie pojęcie. Dzisiaj wygrała z Moolman o 40 sekund, a z kolejną dwójką o trzy minuty, następne panie potraciły już 4-5 minut.

balwan

Post autor: balwan » 15 lip 2018, 8:23

Przed dzisiejszym etapem w bardzo złej sytuacji jest Zakarin. Stracił już Kiserlovskiego ( dziś by pewnie za duzo nie pomógł), ale co gorsze dziś do startu nie przystąpi Tony Martin. Do tego samochód techniczny ekipy będzie dość daleko a na brukach ma to ogromnie znaczenie.

Dziś może być prawdziwe piekło dla kolarzy na generalkę ale wszystko zależy kto jakim nastawieniem. Nibali gdy wygrywał TDF to dzięki brukom, więc On na pewno zaatakuje. Flugsang tez potrafi dobrze jeździć na brukach. Ciekawe będzie jaką taktykę będzie miało SKY i Movistar. Obie ekipy z jednej strony mają kolarzy dobrze jadzących po brukach ( Thomas/Valverde), z drugiej strony kolarzy którzy lekko mówiąc nie przepadają za brukami ( Froome/Quintana). To może być najciekawszy etap tegorocznego TDF, szkoda ze ostatni który oglądnę w całości (no może jeszcze w weekendy się uda ).

Jeśli chodzi o Majkę to jeśli dziś straci mniej niż 2-3 minuty to będę zadowolony. Jestem nie mal pewny ze będą dziś kolarze którzy przegrają wyścig. Oby nie Majka ( oczywiście to wizja zakładająca ze będzie ogień dziś )

ODPOWIEDZ