Plebiscyt PS 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Outsider

Plebiscyt PS 2018

Post autor: Outsider » 22 lis 2018, 13:51

Coroczna zabawa Przeglądu Sportowego właśnie się zaczyna. Kilka naprawdę ciekawych nominacji.

Lista dwudziestu nominowanych sportowców:
1. Dorota Banaszczyk (karate)
2. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
3. Tomasz Bartnik (strzelectwo)
4. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz (lekkoatletyka)
5. Jan Błachowicz (MMA)
6. Paulina Guba (lekkoatletyka)
7. Michał Haratyk (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
10. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
11. Michał Kubiak (siatkówka)
12. Bartosz Kurek (siatkówka)
13. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14. Robert Lewandowski (piłka nożna)
15. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
16. Szymon Sajnok (kolarstwo torowe)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
19. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Brakuje mi Natalii Maliszewskiej, bo jednak tych zimowych sukcesów nie ma wiele w naszym kraju.

Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Plebiscyt PS 2018

Post autor: Vojthas » 22 lis 2018, 13:58

Nie ma Maliszewskiej, Fajdka, Bukowieckiego, a Lewandowski jest nie ten. Co do jednej z kandydatur się nie wypowiem, bo kompletnie o tym człowieku nie słyszałem.

Outsider

Post autor: Outsider » 22 lis 2018, 14:55

Vojthas pisze:
22 lis 2018, 13:58
Nie ma Maliszewskiej, Fajdka, Bukowieckiego, a Lewandowski jest nie ten. Co do jednej z kandydatur się nie wypowiem, bo kompletnie o tym człowieku nie słyszałem.
Masz na myśli Błachowicza czy Bargiela?

maruda

Post autor: maruda » 22 lis 2018, 15:10

Vojthas pisze:
22 lis 2018, 13:58
Bukowieckiego miał prawo się nie załapać. Fajdek - od biedy też. Brak Maliszewskiej to nieporozumienie :/

SzG

Post autor: SzG » 22 lis 2018, 17:00

Proponuję zasypać redakcję PS zastrzeżeniami dot. braku Maliszewskiej na liście, co zamierzam sam uczynić.

maruda

Post autor: maruda » 22 lis 2018, 17:06

SzG pisze:
22 lis 2018, 17:00
Proponuję zasypać redakcję PS zastrzeżeniami dot. braku Maliszewskiej na liście, co zamierzam sam uczynić.
Przecież to oczywiste, że wyżej ceni się 3. (przez chwilę!) zawodnika w swojej kategorii wagowej w rankingu MMA, który w tym roku wygrał dwie walki niż wicemistrzynię świata i liderkę PŚ w dyscyplinie olimpijskiej ;)

Taki właśnie jest "Przegląd Sportowy".

SzG

Post autor: SzG » 22 lis 2018, 17:12

Ale brak Maliszewskiej to jakieś dyletanctwo. Zawsze będą mniej lub bardziej kontrowersyjne wybory, w tym przypadku to brak jakiegokolwiek wyczucia sportu, co w polskich warunkach nie jest wytłumaczalne. Zrozumiałbym w przypadku USA, czy Chin, ale nie u nas.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 lis 2018, 17:41

odbije se dziewczyna u nas ;)

a w ogóle to brak Kubicy :?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 22 lis 2018, 19:34

A mnie jakoś szczególnie brak Maliszewskiej nie razi. Tak na szybko policzyłem sobie, że 16 kandydatur na tej liście jest dla mnie bezdyskusyjnie wyżej od niej (chociaż medal Zmarzlika mnie nie rusza - żużlem interesowałem się wieki temu). Co do 2 może bym się zastanawiał czy są słusznie zamiast niej (Bargiel, Kwiatkowski), ale rozumiem wybór i w przypadku tej dwójki nie widzę żadnej kontrowersji. Błachowicz i "Lewy" moim zdaniem powinni być niżej od niej, ale jednak pamiętajmy, że reprezentują bezdyskusyjnie popularniejsze sporty, a nawet u nas medal Maliszewskiej wywołał zażartą dyskusję czy to jakiś wielki sukces, bo co to za MŚ tuż po IO. ;) Może redakcja PS myślała podobnie jak jeden z forumowiczów?

Typuję już dziś kolejność w plebiscycie PS będzie taka:
1. Stoch
2. Kurek
3. Święty
Chyba, że Stoch zawali jakoś tragicznie TCS, to może wygra Kurek. Ale chyba jednak nie.
mrpotato pisze:
22 lis 2018, 17:41
a w ogóle to brak Kubicy :?
Z tydzień za późno ogłoszono jego powrót ;) Za rok już będzie. Nie tylko nominowany, ale dość wysoko

Greebo

Post autor: Greebo » 22 lis 2018, 20:41

Zgadzam się z powyższym, i w kwestii Lewego i pana z MMA, jak i w kwestii Maliszewskiej. Niech pociągnie dalej tak sezon, zdobędzie jakiś medal MŚ albo wygra puchar świata (cały, a nie pojedyncze zawody) to wtedy będzie można ją "wpychać" do takiego plebiscytu.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 lis 2018, 20:59

zerknąłem na nasze comiesięczne listy
poza ww. Natalią (która i tak odpali jeszcze bardziej imho)
dałbym może Michalskiego za Bargiela
reszta może byc

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 22 lis 2018, 21:19

Ja mam wrażenie, że nominacja dla Błachowicza to ukłon Przeglądu dla swojego partnera, Polsatu, który to mordobicie promuje. A na podium będzie Lewandowski, choćby nie wiem jaki piach grał do 5 stycznia.

Outsider

Post autor: Outsider » 22 lis 2018, 21:19

Mnie jeszcze zastanawia czemu Błachowicz z MMA, a nie np. Głowacki, który został tymczasowym, ale jednak MŚ w boksie. Błachowicz miał naprawdę dobre walki, ale moim zdaniem to za mało na ten plebiscyt. Inna sprawa, że MŚ w boksie mieliśmy, zawodnika w UFC (mężczyznę) tak wysoko w hierarchii jeszcze nie i pytanie czy 3 miejsce w rankingu UFC nie jest wyżej niż posiadacz jednego z kilku istotnych pasów bokserskich?

Wybór Bargiela oryginalny, moim zdaniem zasłużony. Jest to wręcz unikat na światową skalę, a że robi coś w sporcie, który w zasadzie w żaden sposób nie jest wymierny to nie jego wina.

Maliszewska poza medalem MŚ wygrała jeszcze dwa zawody PŚ. Fakt, że na Igrzyskach było przeciętnie raczej nie powinien przysłonić tego faktu. Polaków którzy osiągali zimą podobne sukcesy naprawdę nie znajdziemy wielu.

Fajdek też chyba powinien być, jednak z Nowickim rywalizowali w zasadzie "łeb w łeb" cały sezon, czego o Bukowieckim w kontekście rywalizacji z najlepszymi na świecie raczej powiedzieć nie można.

Z "Lewym" mam problem w tym sezonie. Niby król strzelców Bundesligi, ale w bardziej medialnych rozgrywkach jednak dużo słabiej. Fakt, że piłka nożna jest najpopularniejsza, a Lewy najlepszym polskim piłkarzem co najmniej od czasów Bońka jednak niezaprzeczalny, niezależnie czy z formy w tym roku czy w którymś z poprzednich.

Trójka Stoch, Kurek, Święty dla mnie byłaby optymalna, chociaż Justynie może przeszkodzić "zdublowanie" ze sztafetą. Jeśli ktoś jeszcze ma być na podium to pewnie będzie to Lewy.

maruda

Post autor: maruda » 22 lis 2018, 21:31

Greebo pisze:
22 lis 2018, 20:41
Zgadzam się z powyższym, i w kwestii Lewego i pana z MMA, jak i w kwestii Maliszewskiej. Niech pociągnie dalej tak sezon, zdobędzie jakiś medal MŚ albo wygra puchar świata (cały, a nie pojedyncze zawody) to wtedy będzie można ją "wpychać" do takiego plebiscytu.
Maliszewska jest na całkiem niezłej drodze po (cały) PŚ. Rozegrano 3 z 7 biegów na 500 metrów - Polka ma taką przewagę nad drugą zawodniczką (9042 pkt.), że gdyby wiceliderka wygrywała wszystko do końca - to i tak Maliszewska może się obronić.

Swoją drogą - w całym roku 2018 zaplanowano tylko 4 wyścigi na 500 metrów w pucharze świata w short tracku. Polka była kolejna 1. 4. 1 - pozostał tylko jeden start w Kazachstanie (pozycję liderki na koniec roku zapewni Polce brak wygranej Chinki lub co najmniej lokata Maliszewskiej w czołowej "10").

Oczywiście są polscy sportowcy, którzy osiągnęli od Maliszewskiej w 2018 więcej - ale niekoniecznie ci, których umieszczono na liście: i stąd ta dyskusja ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 lis 2018, 21:34

Outsider pisze:
22 lis 2018, 21:19

Wybór Bargiela oryginalny, moim zdaniem zasłużony. Jest to wręcz unikat na światową skalę, a że robi coś w sporcie, który w zasadzie w żaden sposób nie jest wymierny to nie jego wina.

ja się zastanawiam w ogóle czy to jest sport,serio
nie sledze tematu ale czego on dokonał w 2018 ze jest na liscie ? zjechał na nartach z K2?

to raczej jest z pogranicza adventure czy czegos takiego, gdzie tu element rywalizacji i z kim?
rownie dobrze mozna by dac kogos kto na bajku z sakwami zrobił iles tam tysiecy km, cos tam przepłynal kajakiem, skoczył na spadochronie do jakiejs jaskini itp historie

pisze to w tonacji łagodnej ciekawości a nie swietego oburzenia

ok medialne to jest, w lipcu gdzie pół Polski walczy o swój kawałek przestrzeni za parawanem facet pomykał na nartach w groznych okolicznościach, to musi się odkładac w wyobraźni ale mam wrazenie ze powinny być jakies spec kategorie na tego typu wyczyny, żeby go uhonorować a jednoczesnie nie mieszac ze sportowcami

ODPOWIEDZ