Short track

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
marti

Re: Short track

Post autor: marti » 18 mar 2018, 0:46

Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 0:37
marti pisze:
17 mar 2018, 23:58
Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 23:19

Wydaje mi sie ze niestety ma. Poczytaj onet :( Lewandowski wygrywa HME to pisza brawo, ale do rekordu swiata daleko... Zawsze szukamy dziury w calym. Maliszewska dzisiaj odniosla najwiekszy sukces w zyciu, ale i tak pewnie zdaniem martiego nie powinna sie cieszyc, bo przeciez jej sie tylko pofarcilo... Przykre to.
Ona niech się cieszy, tylko nie róbmy nie wiadomo czego z krążka w roku, już nie wiem jak to określić- tuż po olimpijskim (poolimpijski będzie dopiero w 2019)? Na dodatek obsada kadłubowa i te forma wielobojowa sprawia, że ten jej medal można na upartego porównać do srebra Niedżwiedzkiego na MŚ w wieloboju łyżwiarskim. Niech powalczy o duży medal, to pogadamy, chociaż dla mnie, jak już pisałem w takim sporcie, jak short- track liczą się tylko igrzyska. Reszta, to mało znaczący dodatek.
Facet, w normalnym lyziwarstwie sa i MS na dystansach i wielobojowe. W short tracku kazde MS maja taka forme i tutaj za poszczegolne dystanse sa normalne medale, rownie cenne jak np. srebro na 1500 m na dystansowych mistrzostwach w lyzwiarstwie szybkim. Wiec nie wiem po co pijesz do formy tej imprezy.
Nie wiem, jak na MŚ, ale na ME główny nacisk się kładzie na overall. Bardzo często ktoś celowo już odpuszcza jakiś dystans, żeby więcej sił zachować na SF finał.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 0:53

marti pisze:
18 mar 2018, 0:46
Krolowa Sniegu pisze:
marti pisze:

Ona niech się cieszy, tylko nie róbmy nie wiadomo czego z krążka w roku, już nie wiem jak to określić- tuż po olimpijskim (poolimpijski będzie dopiero w 2019)? Na dodatek obsada kadłubowa i te forma wielobojowa sprawia, że ten jej medal można na upartego porównać do srebra Niedżwiedzkiego na MŚ w wieloboju łyżwiarskim. Niech powalczy o duży medal, to pogadamy, chociaż dla mnie, jak już pisałem w takim sporcie, jak short- track liczą się tylko igrzyska. Reszta, to mało znaczący dodatek.
Facet, w normalnym lyziwarstwie sa i MS na dystansach i wielobojowe. W short tracku kazde MS maja taka forme i tutaj za poszczegolne dystanse sa normalne medale, rownie cenne jak np. srebro na 1500 m na dystansowych mistrzostwach w lyzwiarstwie szybkim. Wiec nie wiem po co pijesz do formy tej imprezy.
Nie wiem, jak na MŚ, ale na ME główny nacisk się kładzie na overall. Bardzo często ktoś celowo już odpuszcza jakiś dystans, żeby więcej sił zachować na SF finał.
Jak nie wiesz to nie opowiadaj bzdur. Zreszta to moj ostatni post, bo to nie ma sensu... Idz pozachwycac sie norweskimi biegaczkami i poplakac nad brakiem lidera u norweskich skoczkow :)

marti

Post autor: marti » 18 mar 2018, 0:55

Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 0:53
marti pisze:
Krolowa Sniegu pisze:

Jak nie wiesz to nie opowiadaj bzdur. Zreszta to moj ostatni post, bo to nie ma sensu... Idz pozachwycac sie norweskimi biegaczkami i poplakac nad brakiem lidera u norweskich skoczkow :)
Lider się prędzej, czy póżniej ujawni i to nie musi być koniecznie ktoś z ich aktualnej ścisłej czołówki ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 18 mar 2018, 1:01

marti pisze:
18 mar 2018, 0:55
Krolowa Sniegu pisze:
18 mar 2018, 0:53
marti pisze:

Lider się prędzej, czy póżniej ujawni i to nie musi być koniecznie ktoś z ich aktualnej ścisłej czołówki ;)
Ty naprawde nie dostrzegasz ironii?

jerro

Post autor: jerro » 18 mar 2018, 1:29

marti pisze:
Krolowa Sniegu pisze:
marti pisze:

Zastanawiam się tylko po jaki ...uj się wypowiadasz jak Cię to nie interesuje? Poczekaj do igrzysk i sobie wtedy uskuteczniaj tą paplaninę jeszcze podszytą brakiem wiedzy o danej dyscyplinie. Generalnie każde Twoje zdanie jest destrukcyjne i musisz mieć spore kompleksy skoro wyładowujesz je na ludziach którzy coś robią z pasją i nawet jak nie zajmują miejsc takich jakie byśmy wszyscy oczekiwali to przynajmniej się starają i nie zaśmiecają złą energią innych. Weź i stań w szranki w jakiejkolwiek dyscyplinie olimpijskiej z obsadą kadłubową i jak Ci przyfarci się 2 miejsce to będziemy wszyscy Ci bić brawo.

Oczywiście brawa dla Natalii!

matti

Post autor: matti » 18 mar 2018, 9:04

Muszę troszkę w obronę wziąć martiego. Powiedzmy sobie szczerze, że celem nr 1 dla każdego sportowca uprawiającego short track były Igrzyska w Pjongczangu. Rozgrywane właśnie MŚ mają znacznie niższą rangę niż MŚ rozgrywane w sezonach między-olimpijskich. Przypomina to trochę ME w Lekkiej Atletyce rozgrywane na miesiąc przed IO.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Maliszewska osiągnęła największy sukces w karierze i mam nadzieję, że za 4 lata w Pekinie powalczy o olimpijskie podium.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 mar 2018, 9:42

matti pisze:
18 mar 2018, 9:04
Muszę troszkę w obronę wziąć martiego. Powiedzmy sobie szczerze, że celem nr 1 dla każdego sportowca uprawiającego short track były Igrzyska w Pjongczangu. Rozgrywane właśnie MŚ mają znacznie niższą rangę niż MŚ rozgrywane w sezonach między-olimpijskich. Przypomina to trochę ME w Lekkiej Atletyce rozgrywane na miesiąc przed IO.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Maliszewska osiągnęła największy sukces w karierze i mam nadzieję, że za 4 lata w Pekinie powalczy o olimpijskie podium.
Gdyby to było przedstawione w ten sposób, to by nie było problemu, bo takie są fakty. Rozeszło się o formę wypowiedzi, popieranie tego absurdalnymi argumentami o wywrotkach innych i generalnym brakiem jakiejkolwiek pokory. Jak się zdenerwowało 10 osób, to może warto się zastanowić dlaczego, zamiast dalej brnąc w tym samym kierunku.

MatG

Post autor: MatG » 18 mar 2018, 16:56

Zgadzam się, że ten sukces np. na rok przed igrzyskami miałby zdecydowanie lepszy wydźwięk, ale medal jest medalem i trzeba się z niego cieszyć. Natalia w mojej opinii już na igrzyskach mogła być co najmniej w TOP8, ale trochę zabrakło ważnego w short-tracku szczęścia. Na MŚ jeździła świetnie i zasłużenie zgarnęła to srebro. Zresztą dla mnie to nie jest wielka sensacja biorąc pod uwagę, że dziewczyna miała już sukcesy na PŚ, stale się rozwija i ma taką mega frajdę z tego co robi.

Na igrzyskach Malisza uzyskała taki wynik, jakiego należało się spodziewać po analizie przekroju całego sezonu (choć tak jak piszę, na pewno była szansa na półfinał). Mówiła o medalu? Tak, bo zapewne miała takie ambicje. Gdyby powiedziała, że sukcesem będzie zadowolona z ćwierćfinału zostałaby zrugana za brak ambicji.

Argument o tym, że mś po igrzyskach nie mają większego sensu po części do mnie przemawia. Po części, bo na pewno każdy olimpijczyk szykował formę pod igrzyska. Każdy - nie wiem dlaczego w przypadku Polki miałoby być inaczej. Każda z tych dziewczyn skoro już wybrała się na MŚ na pewno pojechała na tyle ile miała pary, biorąc też pod uwagę że to ostatni start sezonu. Gdyby traktowały ten start jak wyścig o pietruszkę, to zostałyby w domu co uczyniła m.in. Elise Christie i Ariana Fontana (jest w Montrealu, ale startuje tylko w sztafecie).

Przed podaniem informacji o kadłubowej obsadzie przydałoby się sprawdzić, że mieliśmy w stawce dwie medalistki olimpijskie (zabrakło tylko złotej Fontany) i 5/8 półfinalistek igrzysk. Fontana to też jedyna z TOP5 tegorocznego PŚ, która nie wystartowała w Montrealu.

Dziękuję, pozdrawiam. Idę cieszyć się z historycznego medalu :)

maruda

Post autor: maruda » 18 mar 2018, 18:25

Jeśli ktoś jeszcze nie widział: https://www.youtube.com/watch?v=dgcBj1viLWo

Dobrze rozumiem, że TVP kupiło prawa i dzięki temu nie możemy tego normalnie oglądać na legalnych streamach w necie, a w TVP nawet na stronce nie wrzucili biegu finałowego? :/

marti

Post autor: marti » 18 mar 2018, 18:47

Bzdura, TVP też ma prawo do PŚ w łyżwiarstwie szybkim, które normalnie można oglądać w necie na stronce ISU. Transmisje w necie można z tych zawodów oglądać na rosyjskim kanale: Match Arena. Wystarczy poszukać w necie, geniusze.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 mar 2018, 19:32

marti pisze:
18 mar 2018, 18:47
Bzdura, TVP też ma prawo do PŚ w łyżwiarstwie szybkim, które normalnie można oglądać w necie na stronce ISU. Transmisje w necie można z tych zawodów oglądać na rosyjskim kanale: Match Arena. Wystarczy poszukać w necie, geniusze.
Chodzi o oficjalnego streama na eurovision, który blokuje VPN, jeśli w jakimś kraju są wykupione prawa.

marti

Post autor: marti » 18 mar 2018, 20:14

runfixe pisze:
18 mar 2018, 19:32
marti pisze:
Chodzi o oficjalnego streama na eurovision, który blokuje VPN, jeśli w jakimś kraju są wykupione prawa.
Tyle tylko dlaczego nie blokuje panczenów?

maruda

Post autor: maruda » 18 mar 2018, 20:17

marti pisze:
18 mar 2018, 20:14
runfixe pisze:
marti pisze:
Może po prostu umowa jest inaczej skonstruowana?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 mar 2018, 20:31

marti pisze:
18 mar 2018, 20:14
runfixe pisze:
marti pisze:
Nie wiem, spytaj się ISU. We Francji jest tak samo, chociaz short tracku ani panczenów tu nigdy w żadnej telewizji nie widziałem... widocznie w pakiecie z łyżwiarstwem figurowym musiało być...

maruda

Post autor: maruda » 18 mar 2018, 21:11

3000 to za długi dystans dla Maliszewskiej, ale jedną rywalkę udało się wyprzedzić. W łącznym rankingu za wszystkie dystanse świetna 6. pozycja.

ODPOWIEDZ