Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2018

Tematy poświęcone wydarzeniom rangi mistrzowskim w obecnym cyklu olimpijskim
gliese832c

Re: Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2018

Post autor: gliese832c » 01 paź 2018, 22:15

italianista pisze:
01 paź 2018, 21:43
Kurek w finale MŚ zdobył 24 punkty w 3 setach: 20 atakiem przy skuteczności 69%, 2 blokiem i 2 zagrywką. Co jest osiągnięciem wybitnym jak na finał MŚ i pokazuje, że jest jednym z największych graczy w historii tej dyscypliny. Cała linia przyjęcia Kubiak-Zatorski-Szalpuk w przyjęciu i obronie spisała się bardzo dobrze w całym turnieju. A jak Śliwka wszedł na boisko w półfinale z USA i zaczął przyjmować bomby to już w myślach wiedziałem, że uda się przełamać Amerykanów. Ostatecznie mecz skończył z przyjęciem na poziomie 90%. Wiedziałem już po powołaniach Heynena na ten sezon, że środek reprezentacji będzie wyglądał bardzo dobrze, ale to jak wytrzymał Kochanowski w meczach półfinałowym i finałowym, kiedy zagrywał pewnie z wyskoku pokazuje, że jest i będzie graczem wybitnym. Ale to był przede wszystkim turniej Drzyzgi. Wczoraj wyklarował się rozgrywający na lata.

Brazylia ma imponujące osiągnięcia w ostatnich pięciu turniejach MŚ, na których zdobyła 3 złota i 2 srebra, a na ostatnich czterech turniejach IO 3 złota i 1 srebro. Po powrocie Lucarelliego po kontuzji i przy wsparciu Leala Brazylia od przyszłego roku będzie głównym rywalem Polski wspartej przez Leona. Wg mnie, żadna reprezentacja nie będzie w stanie zagrozić obydwu tym reprezentacjom. Dlatego w Tokio przewiduję finał Polska-Brazylia. Bardzo prawdopodobne, że teraz wszyscy będą chcieli unikać Polski i Brazylii, jeśli będzie taka możliwość, żeby ułożyć sobie drabinkę. A czy Polska albo Brazylia w Tokio będą chciały uniknąć siebie w 1/4 albo 1/2? Wg mnie tak. Leon ma 25 lat a Leal 30. Obaj mają wpisane 201 cm wzrostu, ale Leon ma większy zasięg. Poziom obu reprezentacji będzie porównywalny i wg mnie nieosiągalny dla innych. Męska reprezentacja wkracza w swój najlepszy okres w dotychczasowej historii.
1. Znając twoje wypowiedzi i reakcje na wyniki, jakby przegrali to byś zwymyslal Drzyzge. To że ma potencjał wiadomo od dawna, wszystko zależy od dyspozycji i zdrowia.
2.Nie wydaje mi się żeby na ostatnich 4 IO Brazylia miała 3 złota
3.wlasnie przez takie myślenie, że po dojściu Leona w sposób naturalny będziemy światowa potęga na końcu może być płacz i zgrzytanie zębów. Żeby wszystko wypaliło cała drużyna musi ostro pracować, sam Leon niczego nie zrobi.

italianista

Post autor: italianista » 01 paź 2018, 22:20

Rzeczywiście. Brazylia na ostatnich 4 igrzyskach zdobyła 2 złota i 2 srebra.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 01 paź 2018, 22:31

rozbicie systemu po calosci bo np. dwukrotnych mistrzow swiata w sporcie zespołowym olimpijskim dotąd nie było (?, na wszelki wypadek)

przy okazji zadałem sobie pytanie jaki inny polski olimpijski sport zespołowy będzie grał w finale Mś, o złocie nie wspominając, oraz kiedy to nastąpi? mam problem z odpowiedzią
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 02 paź 2018, 9:42

Chyba wszyscy powiedzieli co mieli powiedzieć w tym temacie, dziękuję Wam wszystkich za wspólne śledzenie i tych wspaniałych dla nas Mistrzostw. Wątek zostaje zarchiwizowany.

Jadnakże, jakby ktoś chciał napisać swoje podsumowanie, niech je wstawi w wątki siatkówka i je przeniosę do tego wątku.

Teraz operacja Tokio.

Zablokowany