Kwalifikacje olimpijskie - dyskusja.

Zasady zdobywania kwalifikacji na imprezy mistrzowskie oraz zawodnicy je spełniający
Awatar użytkownika
Ukassiu

Kwalifikacje olimpijskie - dyskusja.

Post autor: Ukassiu » 09 sie 2018, 15:26

Pierwszą naszą kwalifikacją zdobyliśmy właśnie w żeglarskiej klasie Laser Radial :)
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

cOx

Re: Kwalifikacje olimpijskie - dyskusja.

Post autor: cOx » 09 sie 2018, 15:26

Dopisana :)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 sie 2018, 16:30

W tym roku bezpośrednio tylko żagle i strzelectwo czy coś jeszcze?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 sie 2018, 16:39

Jeśli chodzi o Polskę to jeszcze jeździectwo, gimnastyka sportowa i piłka ręczna kobiet.

Chydziu

Post autor: Chydziu » 09 sie 2018, 23:59

Witam mam pytanie do jakiej liczby będziecie liczyć porównanie ilości osób z nominacją na Rio 2016 i teraz na Tokio.

Różnie się pisze o ilości osób w RIO
-ja naliczyłem 236 osób które wystąpiły (w tym 2 rezerwowych M.Jurkiewicz i M.Puda)
-poniższa 7 była w kadrze ale nie wystąpiła
M.Wojtyra
P.Werner
M.Dąbrowska
A.Forkasiewicz
E.Ptak
K.Sokólska
K.Kozłowski
-poniższa 6 to rezerwowi(pierwotnie było 8)
K.Kuczyński
K.Pawłowska
K.Stefańska
P.Zatówka
S.Lewandowska
D.Grabowski
-do tego dochodzi K.Tymińska kontuzjowana oraz Zielińscy doping.
Dobrze by było sprecyzować jak to będzie liczone na forum bo dla mnie to będzie wiążące .

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 sie 2018, 10:04

Chydziu pisze:
09 sie 2018, 23:59
Witam mam pytanie do jakiej liczby będziecie liczyć porównanie ilości osób z nominacją na Rio 2016 i teraz na Tokio.

Różnie się pisze o ilości osób w RIO
-ja naliczyłem 236 osób które wystąpiły (w tym 2 rezerwowych M.Jurkiewicz i M.Puda)
-poniższa 7 była w kadrze ale nie wystąpiła
M.Wojtyra
P.Werner
M.Dąbrowska
A.Forkasiewicz
E.Ptak
K.Sokólska
K.Kozłowski
-poniższa 6 to rezerwowi(pierwotnie było 8)
K.Kuczyński
K.Pawłowska
K.Stefańska
P.Zatówka
S.Lewandowska
D.Grabowski
-do tego dochodzi K.Tymińska kontuzjowana oraz Zielińscy doping.
Dobrze by było sprecyzować jak to będzie liczone na forum bo dla mnie to będzie wiążące .
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż piszesz o wspólnej decyzji, jakbyśmy mieli politykę redakcyjną czy coś podobnego... jakoś nie potrafię sobie wyobrazić byśmy wszyscy na tym forum zgodzili się w 100 procentach w jakimś temacie ;) chociaż w ostatnim typerze nikt nie obstawiał złota dla Guby - czyli czasami jesteśmy jednomyślni.

Przedstawię więc moje zdanie, które nie jest oficjalnym zdaniem całego forum. Ja bym do kadry w Rio zaliczył zarówno Wojtyrę i Zielińskiego - bo mieli zaproszenie od MKOL, złożyli ślubowanie, pojechali na miejsce i byli gotowi startować - jednak z różnych przyczyn nie wystartowali. To jest nasza zakwalifikowana kadra na Rio, która została faktycznie wysłana, czyli 242 zawodników.

Ta liczba jest rożna od zawodników, którzy faktycznie wystąpili na igrzyskach - i to są zawodnicy o których piszesz czyli 236.

W ramach logiki do naszych porównań zawodników zakwalifikowanych do Tokio, czyli to co robimy za każdym razem, trzeba brać tą pierwszą liczbę.
Niezależnie po odbyciu się igrzysk można porównać tych wystąpili wraz z Twoimi wyliczeniami. Inaczej porównywałbym dwie różne zmienne, więc Twoje porównywania byłyby fałszywe.

Dlatego wszystko zależy od tego co porównujemy.

Poza tym na Twojej liście brakuje Solus-Miśkowicz.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 sie 2018, 15:57

Ukassiu pisze:
09 sie 2018, 15:26
Pierwszą naszą kwalifikacją zdobyliśmy właśnie w żeglarskiej klasie Laser Radial :)
To ja przypomnę, że w tej klasie w 2016 roku nie byliśmy reprezentowani, czyli już jesteśmy +1.

ODPOWIEDZ