Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - Berlin 2018

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Outsider

Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - Berlin 2018

Post autor: Outsider » 12 sie 2018, 23:02

Trzeba jeszcze dodać, że w Warszawie było w środku tygodnia, ale 15 sierpnia w Święto, a tu będzie tylko dzień powszedni.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 12 sie 2018, 23:06

SzG pisze:
12 sie 2018, 22:42
mrpotato pisze:
12 sie 2018, 22:39
SzG pisze:
12 sie 2018, 22:34

Na komplet to raczej bez szans.
Termin rzeczywiście słaby.
no wiem ze slaby bo sam bym jechal gdyby nie to
ale chyba z okolicy na przyzwoity event za darmo sie znajdzie ludnosc

moge tez ew. miec spaczone spojrzenie co do masowego zaintersesowania la
W zeszłym roku w Warszawie było bezpłatnie , trybuny pełne mniej niż do połowy, a i tak był to sukces frekwencji-Stadion Śląski ma podobną pojemność.
Przecież rok temu trybuny były pełne, po prostu na górne piętro nie wpuszczali. I było straszne słońce, więc czasami nie dało się wytrzymać, więc ludzie chodzili. Ale było chyba z 20 tys.

maruda

Post autor: maruda » 13 sie 2018, 0:46

bart4 pisze:
12 sie 2018, 21:15
Nasi młodzi tyczkarze na jakim poziomie są? 5,50?
Bardzo śmieszne :P
Najlepszy polski junior (Sebastian Chmara, syn swoje ojca) skacze 4,80.

Tak - METR mniej niż czołowi juniorzy świata.

maruda

Post autor: maruda » 13 sie 2018, 0:48

barania głowa pisze:
12 sie 2018, 22:33
pbest pisze:
12 sie 2018, 22:23
barania głowa pisze:
12 sie 2018, 22:21

Akurat w kontekście Tokio, to po tych mistrzostwach niepokoi mnie raz poziom męskiej tyczki, dwa krok w tył Kopron.
Mam nadzieję, że u Kopron ten sezon to wpadka i może dobrze, że się przytrafiła teraz bo są dwa lata żeby to naprawić. A w tyczce, no cóż, ktoś tu już napisał, że pewnie szybko się taki konkurs nie powtórzy. Jestem przekonany, że poziom medali w tej konkurencji nie ustabilizuje się na poziomie 6m.
Raz nasi też nie skaczą na zawołanie 5,90, dwa o genialnym poziomie konkursu i widowisku, którego przez lata w tyczce nie będzie słyszałem dokładnie dwa lata temu i Lisek też tam był czwarty. A dziś było jeszcze ciekawiej pod każdym względem.
Dokładnie.
Duplantis to nie jest jakaś nowość, wiadomo było, że jest dobrze prowadzony i 6 metrów jest raczej kwestią (krótkiego) czasu. Poza Europą też jest ogrom świetnych zawodników.
Będą kolejne konkursy na poziomie dzisiejszego.

SzG

Post autor: SzG » 13 sie 2018, 6:56

runfixe pisze:
12 sie 2018, 23:06
SzG pisze:
mrpotato pisze:

W zeszłym roku w Warszawie było bezpłatnie , trybuny pełne mniej niż do połowy, a i tak był to sukces frekwencji-Stadion Śląski ma podobną pojemność.
Przecież rok temu trybuny były pełne, po prostu na górne piętro nie wpuszczali. I było straszne słońce, więc czasami nie dało się wytrzymać, więc ludzie chodzili. Ale było chyba z 20 tys.
Dolne były prawie pełne . Każdy kto chciał wejść zmieścił się na stadionie. Jak uznamy Stadion Śląśki do połowy pusty za pełny to może frekwencja będzie duża,ale niestety sporo brakuje do meczów piłkarzy w eliminacjach, czy skoków narciarskich, gdzie na bilety jest kilkukrotnie więcej chętnych, choć po ostatnich sukcesach myślę,że zainteresowanie może mocno skoczyć w górę.

Greebo

Post autor: Greebo » 13 sie 2018, 7:43

Porównałem wyniki medalistów z tych ME z tymi z 2016r i zwłaszcza u mężczyzn jest to przepaść. W Amsterdamie na wyższy ( w konkurencjach stadionowych) poziomie stał tylko rzut młotem (nieco) i o dziwo trójskok (wynik Hoffmana dawałby złoto) a na zbliżonym skok w dal. Z pozostałych złotych medalistów z Amsterdamu jedynie czworo załapałoby się obecnie na podium (800m, 110mpp, Wzwyż, Dysk). U kobiet dysproporcja jest sporo mniejsza ale też na korzyść Berlina. Tym większe brawa dla naszych że pomimo tego zdobyli taką ilość medali i miejsc punktowanych.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 sie 2018, 7:55

Generalnie te ME były na bardzo wysokim poziomie. Co ciekawe odwróciła się stara tendencja, że w rzutach dominuje Europa a w sprintach Stany i Karaiby. Tegoroczne wyniki w biegach zwalały z nóg, Brytyjczycy mogą w przyszłości zabrać wiele medali Jamajczykom, a wyniku Guliyewa (19,76) nie powstydziłby się sam Bolt.

pbest

Post autor: pbest » 13 sie 2018, 8:28

mrpotato pisze:
12 sie 2018, 22:46
SzG pisze:
mrpotato pisze:

warszawa jest zblazowana, licze na śląską ludnosc miast wsi i osad
poza tym na narodowym bez biezni dookoła to jednak nieco kulawo jest
Dokładnie, ja będę choćby się paliło i waliło. Oby pogoda dopisała i obyło się bez oberwania chmury jak na Kusym.

bart4

Post autor: bart4 » 13 sie 2018, 9:47

Moje top 3 pod względem wyników

1. PV Armand Duplantis 6,05
2. 200m Ramil Guliyev 19,76
3. 100m Dina Asher Smith 10,85

Polskie
1. 400m Justyna Święty Ersetic 50,41
2. HT Anita Włodarczyk 78,94
3. miałem dylemat ale... SP Konrad Bukowiecki 21,66

Dobre były te ME, nasi zawodnicy nie notowali wielu wpadek, startowali na bardzo dobrym poziomie, padło sporo PB/SB co świadczy że trafili z formą na docelowe zawody. O 4 miejsca nie można mieć żalu bo w większości były one podparte właśnie życiówkami czy wynikami bardzo zbliżonymi do SB.
W kontekście Tokio wygląda to obiecująco, może za 2 lata będziemy się cieszyć nie tylko z medali w rzutach ale również jakiś w biegach uda się zdobyć.

Pawło

Post autor: Pawło » 13 sie 2018, 9:56

świetnie było, taki zapach mocy i potęgi wrócił, gdyby tak jeszcze sporty walki, ciężary, strzelectwo i pływanie dorzuciły ciut od siebie moglibyśmy wrócić na poziom Atlanty, taki jaki powinien być naszym standardem co 4 lata (liczba medali, złota to już spokojniej)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 sie 2018, 11:31

spektakularnych klap raczej nie zaliczylismy co musi cieszyc, moze jeden dyskobol by sie przydał w 8-mce
no i moze dyskobolka ale tu jest po prostu słabosc ludzka na ten moment

na mega + 800 metrowcy z 2 szeregu, Rozmys i Borkowski pokazali mentalna gotowosc do szybkiego i skutecznego biegania, Sabat tez duzy charakter do tego niedoszacowana, przypadkowych ludzi tu raczej brak a po sf mozna było przeczytac ze finiszu to ona nie ma, z kolei po finale ze jeszcze 3-4 metry i byłby medal ;), jak teraz sie dostanie do konfitur w postaci obozow zagranicznych to mysle ze zrobi jeszcze progres a finał 800m na MP: Cichocka, Jóżwik,Sabat plus Mikiewicz,Wyka, Sarna itd to byłoby to! :)

przelozenia na mś,IO sa rozmaite w roznych konkurencjach,kazdy sie orientuje gdzie medal me znaczy mniej a gdzie wiecej,rozpisywanie sie w tym momencie nie jest konieczne

ogólnie wagon emocji, ciekawy typer bo np. wyobrazacie sobie typer na mE w pływaniu? ;)
do tego najwiekszy pesymista w typerze obstawial 8 medali co dla mnie jest swiadectwem jak mocni jestesmy na kontynencie
albo fakt ze mistrzyni Europy nie jest mistrzynią Polski...bomba

czegos dobrego w sensie wynikowym byscie sie spodziewali na reszte sezonu i po kim?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Greebo

Post autor: Greebo » 13 sie 2018, 11:39

Nie sadze by jeszcze jakiś szał był w tym sezonie. Kto może poprawić swoje SB? Może Włodarczyk, Fiodorow (tu wchodzi PB w grę), pewnie Małachowski będzie chciał pokazać ze był rzeczywiście w formie na brąz. Szybko mogą pobiec Kszczot i Lewandowski (RP?)

Z nieobecnych na ME czekam na występ Andrejczyk.

no name

Post autor: no name » 13 sie 2018, 12:01

mrpotato pisze:
13 sie 2018, 11:31
przelozenia na mś,IO sa rozmaite w roznych konkurencjach...
Co do przełożeń warto pamiętać o ważnej statystyce.
Rio 2016
Łączna liczba medali dla Europy: 36/141 - około 25%
Łączna liczba złotych medali dla Europy: 11/47 - 23,5%

W Londynie było troszeczkę "lepiej", dlatego, że Europa (strefa czasowa, klimat). W Tokio lepiej nie będzie.
Dlatego należy pamiętać, że to co się działo w ostatnim tygodniu to mniej więcej "ćwiartka" siły światowej lekkiej.
I w euforii tego co się wydarzyło warto pamiętać, że na IO będzie o te 75% trudniej.

Greebo

Post autor: Greebo » 13 sie 2018, 12:25

Na szczęście dla nas większość "naszych" szans jest w konkurencjach w których Europa ma nieco więcej do powiedzenia. Kluczem jest to by nasze "gwiazdy" trafiły z formą i dyspozycją dnia. Z tego co pamiętam wyniki takie jakie nasi sportowcy osiągnęli rok temu w Pekinie dałyby w Rio tez 8 medali. Na taki dorobek w Tokio rzecz jasna nie liczę ale na te 5 może 6 ciągle mam spore nadzieje.

no name

Post autor: no name » 13 sie 2018, 12:30

Greebo pisze:
13 sie 2018, 12:25
Na szczęście dla nas większość "naszych" szans jest w konkurencjach w których Europa ma nieco więcej do powiedzenia. Kluczem jest to by nasze "gwiazdy" trafiły z formą i dyspozycją dnia. Z tego co pamiętam wyniki takie jakie nasi sportowcy osiągnęli rok temu w Pekinie dałyby w Rio tez 8 medali. Na taki dorobek w Tokio rzecz jasna nie liczę ale na te 5 może 6 ciągle mam spore nadzieje.
W nawiązaniu to procentów, które przytoczyłem wychodzi, że 3. A to z dzisiejszego puntu widzenia byłoby rozczarowaniem.
Gdyby był typer z dwuletnim wyprzedzeniem zatypowałbym 4.
5 biorę w ciemno.
Temat na długą osobną dyskusję.

ODPOWIEDZ