Lekkoatletyka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Lekkoatletyka

Post autor: maruda » 12 maja 2018, 15:39

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 12 maja 2018, 15:45

Czemu Witek po dwóch próbach nie rzucała dalej?

maruda

Post autor: maruda » 12 maja 2018, 15:51

barania głowa pisze:
12 maja 2018, 15:45
Czemu Witek po dwóch próbach nie rzucała dalej?
To tylko moje przypuszczenie, ale padało i chyba nie chciała skończyć sezonu jak ten Chińczyk w skoku w dal (tzn. z kontuzją).

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 12 maja 2018, 15:55

maruda pisze:
12 maja 2018, 15:51
To tylko moje przypuszczenie, ale padało i chyba nie chciała skończyć sezonu jak ten Chińczyk w skoku w dal (tzn. z kontuzją).
Oby taki był powód, bo ta konkurencja nie ma zbyt wiele szczęścia u nas w Polsce.

bart4

Post autor: bart4 » 12 maja 2018, 22:09

Ukassiu pisze:
12 maja 2018, 15:22
Dokladnie. Za to już w Kielcach Kardasz 18,25!
Tak jak przypuszczałem, Kardasz pokazuje ze ma bardzo duży potencjał i to kwestia jej zdrowia kiedy osiągnie 19m.
W Szanghaju nasi dzisiaj bardzo dobry start(brawo Witek), poza Wojciechowskim i Jagaciak która coś dołuje od roku.

Tak na marginesie, ktoś coś o powrocie Andrejczyk ? Odwiedziłem jej FB i są zdjęcia z treningów, filmy, jakieś wzmianki o życiówkach(treningowych). Nie powiem konfrontacja Wiek/Andrejczyk to coś na co czekam w tym sezonie.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 maja 2018, 9:37

Młot,Kula,Dysk M, Oszczep K. Konsekwentnie nasze rzuty idą cały czas do przodu:) Jeszcze tylko dysk kobiet i oszczep mężczyzn i będziemy mieć wszystkie konkurencje rzutowe z zawodnikami w czołówce.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 maja 2018, 12:35

Nie poniosło Cię trochę Ukassiu? Na fali wiosennego optymizmu? ;) Realnie na medalowym poziomie to bezdyskusyjnie tylko młot. W kuli i dysku mężczyzn świat rzuca ostatnio daleko i nasi są w szerokiej czołówce, ale o medale trudno. Oszczep pań to dopiero aspiracje na początku sezonu, niech Witek potwierdzi to na ME. Też chciałbym rywalizacji obu naszych oszczepniczek na najwyższym światowym poziomie, ale póki co to bardziej marzenie niż stan faktyczny. W kuli pań popłynąłeś najbardziej. Oczywiście oby wyniki Guby i Kardasz były coraz lepsze, ale na razie te ich 18,25 to dopiero jakiś 7-8 wynik w Europie w ubiegłym sezonie, więc nawet do medalu ME jeszcze podchodzę bardzo ostrożnie (oczywiście nie wykluczając go, bo w lekkiej dość łatwo często włącza mi się optymizm, ale dlatego tym bardziej staram się sobie powtarzać, aby przedwcześnie nie rozbudzać nadmiernych nadziei). Tak więc podsumowując, zgadzam się, że nasze rzuty stoją dość mocno, ale poza młotem to najczęściej tylko szeroka czołówka lub nawet zaledwie aspiracje do niej.

maruda

Post autor: maruda » 13 maja 2018, 13:07

Kuburgha pisze:
13 maja 2018, 12:35
Nie poniosło Cię trochę Ukassiu? Na fali wiosennego optymizmu? ;) Realnie na medalowym poziomie to bezdyskusyjnie tylko młot. W kuli i dysku mężczyzn świat rzuca ostatnio daleko i nasi są w szerokiej czołówce, ale o medale trudno. Oszczep pań to dopiero aspiracje na początku sezonu, niech Witek potwierdzi to na ME. Też chciałbym rywalizacji obu naszych oszczepniczek na najwyższym światowym poziomie, ale póki co to bardziej marzenie niż stan faktyczny. W kuli pań popłynąłeś najbardziej. Oczywiście oby wyniki Guby i Kardasz były coraz lepsze, ale na razie te ich 18,25 to dopiero jakiś 7-8 wynik w Europie w ubiegłym sezonie, więc nawet do medalu ME jeszcze podchodzę bardzo ostrożnie (oczywiście nie wykluczając go, bo w lekkiej dość łatwo często włącza mi się optymizm, ale dlatego tym bardziej staram się sobie powtarzać, aby przedwcześnie nie rozbudzać nadmiernych nadziei). Tak więc podsumowując, zgadzam się, że nasze rzuty stoją dość mocno, ale poza młotem to najczęściej tylko szeroka czołówka lub nawet zaledwie aspiracje do niej.
18.25 to JEST 7. - 8. wynik w Europie już w tym sezonie...
Ale oczywiście - Guba może pchnąć w Berlinie 19 metrów (Kardasz chyba jeszcze nie) i może to dać jakiś brązik (za Schwanitz i Marton).
W oszczepie pań jest jednak znacznie lepiej - jeśli Witek utrzyma formę i nerwy jej nie zjedzą, to nie widzę powodu, żeby miała nie zdobyć medalu ME.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 maja 2018, 13:37

Rozumiem, ze poziom pierwszej 8 na świecie to nie jest czołówka?
Ostatnie MŚ
Haratyk 5, Bukowiecki 8
Małachowski 5, Urbanek 8

Wyniki z wczoraj Guby, Kardasz czy Witek dałyby wtedy 5 miejsca. Poza tym myślę, że Gube stać na 19 metrów już w tym sezonie, a Witek dopiero się rozkręca.
Uważam, że co roku idziemy do przodu. Tylko tyle, nie mówię, że jesteśmy potęgą w każdej z tych dyscyplin.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 maja 2018, 16:01

Ukassiu pisze:
13 maja 2018, 13:37
Rozumiem, ze poziom pierwszej 8 na świecie to nie jest czołówka?
Oczywiście, że jest to szeroka czołówka. Tylko do napisania posta skłoniło mnie wymienienie przez Ciebie jednym ciągiem młota oraz kuli (zwłaszcza kobiet) i innych. Jednak dość odległa sytuacja naszych w tych dyscyplinach. Zwłaszcza marząc o medalach IO i MŚ.

Ukassiu pisze:
Wyniki z wczoraj Guby, Kardasz czy Witek dałyby wtedy 5 miejsca.
Pewnie każdy chciałby rzucać najdalej na imprezie mistrzowskiej. Ciekawe czy uda się to naszym. Oby. Póki co żadna z nich nic wielkiego nie wygrała. Podobnie jak często wspominana tu Andrejczyk. Ale życzę im tego mocno.
Ukassiu pisze:
Uważam, że co roku idziemy do przodu. Tylko tyle, nie mówię, że jesteśmy potęgą w każdej z tych dyscyplin.
Z grubsza zgoda. Chociaż w niektórych z wymienionych przez Ciebie konkurencji jednak świat robi większe postępy niż my. Dlatego tonuję optymizm. Chociaż oczywiście może zdarzyć się i tak, że to będą bardzo, bardzo udane ME z gradem medali

maruda

Post autor: maruda » 13 maja 2018, 16:14

Kuburgha pisze:
13 maja 2018, 16:01
Pewnie każdy chciałby rzucać najdalej na imprezie mistrzowskiej. Ciekawe czy uda się to naszym. Oby. Póki co żadna z nich nic wielkiego nie wygrała.
Oczywiście, że często najlepszego wyniku w sezonie nie uzyskuje się na imprezie mistrzowskiej. Ale nie wiem skąd założenie, że one będą rzucać już tylko gorzej w dalszej części sezonu?
Podejrzewam, że przed ME będą miały SB lepsze niż teraz ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 maja 2018, 16:49

maruda pisze:
13 maja 2018, 16:14

Ale nie wiem skąd założenie, że one będą rzucać już tylko gorzej w dalszej części sezonu?
A napisałem gdzieś, że tak właśnie będzie? Ale póki co to, zwłaszcza nasze kulomiotki, są w czołówce bardzo, bardzo szerokiej. I jeszcze raz powtórzę, do reakcji skłoniło mnie jedynie zestawienie ich jednym tchem razem z naszym młotem. Poza tym też mam nadzieję na ich postęp i mniejsze lub większe sukcesy.

maruda pisze:
13 maja 2018, 16:14
Podejrzewam, że przed ME będą miały SB lepsze niż teraz ;)
Oby. Bo w tym wieku to na ME medal w kuli z obecnym wynikiem można było zdobyć tylko raz (przed Rio)

maruda

Post autor: maruda » 20 maja 2018, 8:51

Pierwszy start w sezonie...

SzG

Post autor: SzG » 20 maja 2018, 9:06

Wyniki Polek coraz lepsze. Dochodzi też mocna rywalizacja o miejsce w składzie. Szansa na medal w Tokio calkiem duża oceniając 2 lata przed.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 20 maja 2018, 9:08

Strona Zbjonika zmieniła adres. Nowy adres to http://www.zbjonik.domtel-sport.pl.

Poprawię na pierwszej stronie tego tematu, tam gdzie są linki.

ODPOWIEDZ