Biathlon

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Krolowa Sniegu

Re: Biathlon

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 wrz 2018, 15:14

https://eurosport.interia.pl/biathlon/n ... Id,2631029 - bardzo ważne info, zmieniono zasady i Kamila jeszcze przez rok może biegać jako juniorka, więc pytanie czy celem za rok będą MŚ seniorów czy jeszcze MŚJ. Ja bym jej już na MŚJ nie wysyłała, bo tam brakuje rywalek, no chyba, że po to, żeby się psychicznie podbudować przed MŚ seniorów.

Awatar użytkownika
Maxxie

Post autor: Maxxie » 14 wrz 2018, 16:18

W przytoczonym artykule pisze, ze teraz w masowym będzie startowało 60 zawodników/zawodniczek. Nie znam się i pewnie to jakoś łatwo rozwiążą, ale ktoś mi powie jak to będzie wyglądało(bo może się mylę , ale chyba na stadionach biathlonowych nie ma miejsca by ustawić w tym samym miejscu 60 stanowisk obok siebie).
Aaai jeszcze tak czytam sobie ten artykuł i nagle ,,W styczniu 2019 Polska będzie gospodarzem Pucharu Świata IBU w Dusznikach-Zdroju''. Wiadomo chodzi o Puchar IBU, a tu taki kwiatek. ;)

balwan

Post autor: balwan » 14 wrz 2018, 16:23

Maxxie pisze:
14 wrz 2018, 16:18
W przytoczonym artykule pisze, ze teraz w masowym będzie startowało 60 zawodników/zawodniczek. Nie znam się i pewnie to jakoś łatwo rozwiążą, ale ktoś mi powie jak to będzie wyglądało(bo może się mylę , ale chyba na stadionach biathlonowych nie ma miejsca by ustawić w tym samym miejscu 60 stanowisk obok siebie).
Aaai jeszcze tak czytam sobie ten artykuł i nagle ,,W styczniu 2019 Polska będzie gospodarzem Pucharu Świata IBU w Dusznikach-Zdroju''. Wiadomo chodzi o Puchar IBU, a tu taki kwiatek. ;)
Nowe zasady w konkurencjach w tym Masa starcie będą testowanie w tym sezonie tylko w Pucharze IBU

Outsider

Post autor: Outsider » 14 wrz 2018, 17:03

Ma być też 6 okrążeń zamiast 5 w tym biegu, czyli 6 razy 2,5 km u mężczyzn, 6 razy 2 km u kobiet. Ja się domyślam, że pierwsze 2 będą biegowe, by ustalić kolejność na strzelnicy i będzie się to odbywało jak w biegu na dochodzenie
Bałwan skąd info?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 wrz 2018, 17:30

Outsider pisze:
14 wrz 2018, 17:03
Ma być też 6 okrążeń zamiast 5 w tym biegu, czyli 6 razy 2,5 km u mężczyzn, 6 razy 2 km u kobiet. Ja się domyślam, że pierwsze 2 będą biegowe, by ustalić kolejność na strzelnicy i będzie się to odbywało jak w biegu na dochodzenie
Bałwan skąd info?
Szczerze to brzmi to dość absurdalnie i jak dla mnie zmiana kompletnie niepotrzebna. Jest widowiskowo, a 30 zawodników to nie jest mało. Chyba, że ta zmiana jest robiona pod kątem wyparcia biegu indywidualnego z ME. Pamiętam, że w 2016 roku zrobili tylko sprint, pościg i masówkę i były skargi wielu słabszych federacji, że dla ich zawodników to często tylko jeden lub 2 biegi.

Outsider

Post autor: Outsider » 14 wrz 2018, 19:13

Teraz już oficjalnie. Przede wszystkim ma to służyć rywalizacji w Pucharze IBU, tak jak pisał Bałwan. 6 okrążeń jest po to, że pierwsza 30 będzie strzelała po pierwszym, następna po drugim okrążeniu (i jak rozumiem nie będzie to zależało od kolejności, tylko od numerów). Dalej jak w biegu pościgowym. Na razie to testy. IBU pozwala też na skrócenie biegu indywidualnego do 15 km u mężczyzn i 12,5 u kobiet w razie kłopotów z pogodą.

ODPOWIEDZ