Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Merlin

Re: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Merlin » 10 lip 2018, 19:11

Vojthas pisze:
10 lip 2018, 19:00
Francja przegra z Belgią w półfinale
Czyli Belgowie zagrają w finale.
Czy to przypadkiem nie to samo?

SzG

Post autor: SzG » 10 lip 2018, 19:14

To jest piłka nożna . Często jeden błąd w meczu decyduje o dalszej grze, więc takie pewniackie analizy są bez sensu. Jeżeli dobrze patrzę to w typerze na 26 osób tylko cztery trafiły połowę półfinalistów. Trzech, czy czterech-nikt.

A co do moich prywatnych doświadczeń to cieszę się , że w półfinale nie ma drużyn z Ameryki Południowej. Jako ogół wykazują się buractwem, czują się bogami piłki nożnej. Może i na mundialu było ich mnóstwo i tworzyli specyficzną atmosferę,ale o wiele bardziej reflektuję kibicowanie "reszty świata" .

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 10 lip 2018, 19:30

Merlin pisze:
10 lip 2018, 19:11
Vojthas pisze:
Francja przegra z Belgią w półfinale
Czyli Belgowie zagrają w finale.
Czy to przypadkiem nie to samo?
Oczywiście chodziło mi o Francuzów. Poprawione.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 10 lip 2018, 22:57

italianista pisze:
10 lip 2018, 18:37
Nie da się pokonać Anglików na tych mistrzostwach. W meczu o brąz Francja okaże się lepsza od Chorwacji.
Gdybym znał Twoje typy wiedziałbym, że trzeba stawiać na Francję i Chorwację ;)
A poważnie, to sam stawiałem na Belgię i Anglię. Swoją drogą to w finale dałbym ciut większe szanse Anglii niż Chorwacji na sprawienie kłopotów Francuzom. Zwłaszcza jeśli Anglicy będą nudni, jak tu niektórzy określali ich grę. No i może Anglicy nie straciliby gola po stałym fragmencie?
Col_Frost pisze:
07 lip 2018, 11:29
No, ale nieważne, we wtorek zobaczymy kto ma rację. Liczę na naprawdę dobre spotkanie z dużą ilością bramek.
Miałeś rację, Francja lepsza. Znów wygrali wyrachowaniem. Mam nadzieję, że jeśli mają to wygrać, to chociaż w finale strzelą jakiegoś gola po efektownie rozegranym ataku pozycyjnym. Na razie wygrywają obroną (co w sumie oczywiste, to zawsze fundament), stałymi fragmentami i kontrami. Chociaż pewnie i potrafiliby zaatakować w ataku pozycyjnym, ale skoro ich nikt nie zmusza...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 10 lip 2018, 23:00

Vojthas pisze:

Nie obrażaj się, italianisto, ale na razie to twoje wywody są tu najdłuższe i niby najbardziej fachowe, a wszystko się kończy zupełnie odwrotnie, niż przewidujesz.
co jednakowoż jest genialne mniej więcej tak samo jak trafianie wszystkiego
wystarczy tylko obstawiać odwrotnie i żaden bukmacher nie ma szans ;)

dziś znowu ''trafione" oczywiscie

domyslam sie ze nikogo gra Francy nie porywa nawet tych którzy maja zaangazowane ego
bo obstawiali ich na majstra ale turniejowo idą bez zarzutu, nie zostawiają tyle zdrowia co reszta w dogrywkach

mecz uwazam za niezły zwazywszy ze piłkarze maja ciezki sezon w klubach za sobą
sporo chaosu na zmeczeniu ale sporo ognia walki
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 lip 2018, 9:58

Kuburgha pisze:
10 lip 2018, 22:57
Col_Frost pisze:
07 lip 2018, 11:29
No, ale nieważne, we wtorek zobaczymy kto ma rację. Liczę na naprawdę dobre spotkanie z dużą ilością bramek.
Miałeś rację, Francja lepsza. Znów wygrali wyrachowaniem. Mam nadzieję, że jeśli mają to wygrać, to chociaż w finale strzelą jakiegoś gola po efektownie rozegranym ataku pozycyjnym. Na razie wygrywają obroną (co w sumie oczywiste, to zawsze fundament), stałymi fragmentami i kontrami. Chociaż pewnie i potrafiliby zaatakować w ataku pozycyjnym, ale skoro ich nikt nie zmusza...
No, nie do końca. Liczyłem jednak na trochę więcej bramek niż jedna. Może gdyby Francuzi zastąpili kimś Griezmanna? Albo gra egoistycznie, albo się spóźnia z podaniami i musi grać egoistycznie... Tylko na kogo? Może Kante przesunąć do przodu?

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 lip 2018, 10:35

Col_Frost pisze:
11 lip 2018, 9:58
Może gdyby Francuzi zastąpili kimś Griezmanna? Albo gra egoistycznie, albo się spóźnia z podaniami i musi grać egoistycznie... Tylko na kogo? Może Kante przesunąć do przodu?
Moim zdaniem Griezmann, to najlepszy piłkarz Francji. Trzy bramki i dwie asysty, czyli udział w połowie goli swojej drużyny. Do tego nieustannie pracuje w rozbijaniu ataków rywali, broni praktycznie na całym boisku. Mało który napastnik jest tak widoczny i przydatny na własnej połowie, nawet we własnym polu karnym.
Ale fachowcem od kopanej nie jestem, wypowiadam się "na chłopski rozum".

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 lip 2018, 10:47

Merlin pisze:
11 lip 2018, 10:35
Col_Frost pisze:
11 lip 2018, 9:58
Może gdyby Francuzi zastąpili kimś Griezmanna? Albo gra egoistycznie, albo się spóźnia z podaniami i musi grać egoistycznie... Tylko na kogo? Może Kante przesunąć do przodu?
Moim zdaniem Griezmann, to najlepszy piłkarz Francji. Trzy bramki i dwie asysty, czyli udział w połowie goli swojej drużyny. Do tego nieustannie pracuje w rozbijaniu ataków rywali, broni praktycznie na całym boisku. Mało który napastnik jest tak widoczny i przydatny na własnej połowie, nawet we własnym polu karnym.
Ale fachowcem od kopanej nie jestem, wypowiadam się "na chłopski rozum".
Mam takie same zdanie, to też moim zdaniem najlepszy ich zawodnik. Z kolei Giroud z meczu na mecz jest mniej widoczny i psuje piłki, jednak w ewentualnym meczu z Anglikami może się przydać ze swoimi 192 cm.

Czy w finale kasują się kartki? Bo Mbappe dostał drugą, a nikt nic nie mówił, że nie będzie grać w niedzielę.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 lip 2018, 10:57

runfixe pisze:
11 lip 2018, 10:47

Czy w finale kasują się kartki? Bo Mbappe dostał drugą, a nikt nic nie mówił, że nie będzie grać w niedzielę.
Kartki zostały skasowane przed półfinałami (dla tych, którzy mieli jedną).

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 lip 2018, 12:57

Nie napisałem, że Griezmann jest bezużyteczny. Najlepszym piłkarzem Francji bym go nie nazwał, ale rzeczywiście ma duży wkład w wygrane i sam właściwie nie wiem kim można by go zastąpić (być może lepszej alternatywy w kadrze Deschampsa nie ma). Uważam jedynie, że pomimo swoich zalet, jest bardzo często winny stratom piłek, zwykle w dość głupi sposób. Sytuacja trochę kojarzy mi się z Eto, gdy ten jeszcze grał w Barcelonie. Bramkostrzelny był, ale ile musiał sytuacji zepsuć, żeby tą pierwszą bramkę strzelić to inna sprawa.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 lip 2018, 15:49

Przychylam się do zdania Merlin i runfixe. Griezmann ma największy wkład w powodzenie francuskich akcji. Bez niego gwiazda Mbappe błyszczała by słabiej.

cube

Post autor: cube » 11 lip 2018, 16:17

Ja też uważam, że Griezmann jest jednym z ostatnich do zmiany. Każdy stały fragment gry w jego wykonaniu to zagrożenie - takiego zawodnika większość trenerów trzymałoby na boisku nawet gdyby nic poza tym nie robili, a on oprócz tego zasuwa w odbiorze piłki i jest generalnie wszędzie. Dodatkowo gość wprowadza mega spokój do rozegrania.

Jeśli kogoś miałbym zmieniać to Giroud, który marnuje masę okazji. Owszem swoim wzrostem powalczy i utrzyma piłkę czasem z przodu, ja odnoszę jednak wrażenie, że jego gra jest 2 tempa wolniejsza od całej reszty.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 lip 2018, 22:37

Jak zwykle rację miał italianista :D
Chorwacja w finale! :)

cube

Post autor: cube » 11 lip 2018, 22:46

Świetny mecz. Chorwacja pokazała co to znaczy grać z sercem. Naprawdę trzymam za nich kciuki w finale, chociaż nie będę też płakał po zwycięstwie Francuzów. Chciałbym jednak naprawdę zobaczyć nowego mistrza, a Ci gracze pokazali, że zasługują na to jak mało kto.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 11 lip 2018, 23:00

Po raz pierwszy w historii mamy w finale zespół, który w fazie pucharowej nie wygrał żadnego meczu w normalnym czasie. Będę kibicował Francji.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2018, 8:57 przez Merlin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ