Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Col_Frost

Re: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Col_Frost » 13 cze 2018, 19:03

Merlin pisze:
13 cze 2018, 17:44
Col_Frost pisze:
13 cze 2018, 15:49
a więc Salenko zanotował średnią dwóch bramek na mecz, co być może jest najlepszą statystyką w historii (nie sprawdzałem).
To na pewno nie jest najlepsza średnia w historii, bo taką ma Polak, o czym naszym kibicom wypadałoby wiedzieć.
No to nazwij mnie fałszywym kibicem, albo niegodnym miana Polaka, skoro nie pomyślałem o Wilimowskim :P (którego zresztą też wielu uważa/uważało za niegodnym tego miana)

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 13 cze 2018, 21:16

Col_Frost pisze:
13 cze 2018, 19:03
No to nazwij mnie fałszywym kibicem, albo niegodnym miana Polaka, skoro nie pomyślałem o Wilimowskim :P (którego zresztą też wielu uważa/uważało za niegodnym tego miana)
Możemy sobie żartować, ale mówiąc poważnie, to ludzie (głównie politycy) uzurpujący sobie prawo do oceniania, kto jest, a kto nie jest tzw. "prawdziwym Polakiem" kojarzą mi się z tytułem piosenki Lady Pank.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 13 cze 2018, 22:30

Merlin pisze:
13 cze 2018, 21:16
Col_Frost pisze:
13 cze 2018, 19:03
Możemy sobie żartować, ale mówiąc poważnie, to ludzie (głównie politycy) uzurpujący sobie prawo do oceniania, kto jest, a kto nie jest tzw. "prawdziwym Polakiem" kojarzą mi się z tytułem piosenki Lady Pank.
Wątpię, aby oni mieli "zaliczoną maturę na pięć", reszta się zgadza. I na tym zakończmy polityczny off-top.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2018, 23:09

faktycznie Rosja -Arabia Saudyjska nie smierdzi jakims wielkim meczychem ale zawsze start mundialu
to są emocje które warto przeżyć

kiedys, zanim Klose rownał Saudyjczyków z ziemią stanowili oni nie najgorsza ekipe
i potrafili strzelac np tak :)
https://www.youtube.com/watch?v=FxDNewTtlXU
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 cze 2018, 19:14

mrpotato pisze:
13 cze 2018, 23:09

kiedys, zanim Klose rownał Saudyjczyków z ziemią stanowili oni nie najgorsza ekipe
i potrafili strzelac np tak :)
https://www.youtube.com/watch?v=FxDNewTtlXU
Rajd prawie jak Maradony z Angolami w Meksyku. Natomiast dziś Saudyjczycy potwierdzili swoją rolę mocnego faworyta do miana najsłabszej drużyny turnieju.

A oglądając mecz naszło mnie pytanie. Czy oprócz Czerczesowa jedynie polscy trenerzy mają w swoim cv prowadzenie drużyny na mundialu i w naszej lidze? Czy był może jeszcze jakiś cudzoziemiec?

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 14 cze 2018, 21:37

Kuburgha pisze:
14 cze 2018, 19:14
A oglądając mecz naszło mnie pytanie. Czy oprócz Czerczesowa jedynie polscy trenerzy mają w swoim cv prowadzenie drużyny na mundialu i w naszej lidze? Czy był może jeszcze jakiś cudzoziemiec?
Karel Kolsky prowadził Czechosłowację na mś w 1958, a później Wisłę Kraków.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 cze 2018, 22:12

barania głowa pisze:
14 cze 2018, 21:37
Byłem pewien, że jeśli był taki wypadek, to ktoś na forum to wygrzebie ;) Swoją drogą tak właśnie przypuszczałem, że najpewniej mógłby to być jakiś trener z Węgier, Czechosłowacji lub Jugosławii gdzieś w latach pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych.

A po dzisiejszych meczach dwie refleksje.
1. Mecz Maroko - Iran miał parę fajnych momentów, sporo entuzjazmu i momentami "radosny futbol", ale czy to był najlepszy argument za powiększaniem w nieskończoność liczby drużyn na kolejnych turniejach? Wtedy takie meczyki jak wieczorny staną się już zupełnym rarytasem w zalewie średniactwa na MŚ.

2. Chciałoby się, żeby na tych MŚ Lewy dał nam tyle w meczu z klasowym rywalem co dziś Portugalii Ronaldo.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 16 cze 2018, 12:31

Kuburgha pisze:
15 cze 2018, 22:12
barania głowa pisze:
Byłem pewien, że jeśli był taki wypadek, to ktoś na forum to wygrzebie ;) Swoją drogą tak właśnie przypuszczałem, że najpewniej mógłby to być jakiś trener z Węgier, Czechosłowacji lub Jugosławii gdzieś w latach pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych.
Ten ciekawy temat poruszyłem wczoraj w rozmowie z sąsiadem. Wielki pasjonat polskiej ligi, rocznik 1940. On podał mi jeszcze inny przypadek, który trochę się łapie. W Cracovii i Polonii zespoły prowadził Anglik, niejaki Sid Kimpton. Później był trenerem reprezentacji Francji na mś w 1934 r. Przykład ten się łapie tylko trochę, bo gdy pracował w Polsce, to nie było jeszcze ligi, a inny system wyłania mistrza kraju.

Pawło

Post autor: Pawło » dzisiaj, 9:04

Kuburgha pisze:
barania głowa pisze:

1. Mecz Maroko - Iran miał parę fajnych momentów, sporo entuzjazmu i momentami "radosny futbol", ale czy to był najlepszy argument za powiększaniem w nieskończoność liczby drużyn na kolejnych turniejach? Wtedy takie meczyki jak wieczorny staną się już zupełnym rarytasem w zalewie średniactwa na MŚ.

2. Chciałoby się, żeby na tych MŚ Lewy dał nam tyle w meczu z klasowym rywalem co dziś Portugalii Ronaldo.
pełna zgoda, futbol nie rozwinął się jednak poza Europą, Ameryką Płd. i Meksykiem tak jak się spodziewano, ba...pozostałe kontynenty przeżywają raczej regres w porównaniu do okresu 1982-2006 powiedzmy. Z tego całego przeciętniactwa tylko Australia się chyba jakoś pokazała, ewent. Egipt. Oby Senegal tego nie zmienił;p.
Zgadzam się, że rozrost do 40-48 zespołów to słaby pomysł, chyba że eliminacje będą interkontynentalne - Austria, Walia, obie Irlandie, Holandia, Włochy, Grecja, Turcja, Ukraina, Czechy czy Bośnia wniosłyby tu więcej od Iranów i innych Arabii

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » dzisiaj, 9:24

barania głowa pisze:
16 cze 2018, 12:31
W Cracovii i Polonii zespoły prowadził Anglik, niejaki Sid Kimpton. Później był trenerem reprezentacji Francji na mś w 1934 r.
Oficjalnie na MŚ miał on chyba status konsultanta czy jakoś tak. Ale bardzo ciekawa informacja. Może w końcu nasza liga stanie się na tyle poważna, że stać nas będzie na kilku poważniejszych fachowców na ławce. Chociaż i tak najlepsi trenerzy pracują głównie w klubach.
Pawło pisze:
dzisiaj, 9:04
chyba że eliminacje będą interkontynentalne
Chyba nie po to powiększa się te mistrzostwa. Głosów z Afryki i Azji działacze nie pozyskają interkontynentalnymi kwalifikacjami ;)

cube

Post autor: cube » dzisiaj, 9:31

Pawło pisze:
dzisiaj, 9:04
Kuburgha pisze:
barania głowa pisze:

pełna zgoda, futbol nie rozwinął się jednak poza Europą, Ameryką Płd. i Meksykiem tak jak się spodziewano, ba...pozostałe kontynenty przeżywają raczej regres w porównaniu do okresu 1982-2006 powiedzmy. Z tego całego przeciętniactwa tylko Australia się chyba jakoś pokazała, ewent. Egipt. Oby Senegal tego nie zmienił;p.
Zgadzam się, że rozrost do 40-48 zespołów to słaby pomysł, chyba że eliminacje będą interkontynentalne - Austria, Walia, obie Irlandie, Holandia, Włochy, Grecja, Turcja, Ukraina, Czechy czy Bośnia wniosłyby tu więcej od Iranów i innych Arabii
Na pewno na plus zaprezentowała się też wczoraj Tunezja w meczu z Anglikami. Nie widziałem większości meczu Koreańczyków ze Szwedami. Wynik 0:1 i to po karnym wygląda całkiem nieźle, ale chyba jednym z najlepszych zawodników był jednak bramkach z tego co zauważyłem kątem oka.
Druga sprawa wspomniany tu mecz Maroko - Iran. Nie wiemy co pokażą oni w starciu z silniejszymi przeciwnikami. W meczu dwóch słabszych drużyn istnieją 2 możliwe scenariusze: albo pójdą na wymianę ciosów i zrobi się fajny mecz, albo mając świadomość, że rywal jest w zasięgu obie drużyny się zamurują z tyłu licząc, że uda się "jedną strzelić". Uściślając, nie twierdzę, że w kolejnym meczu Maroko postawi Portugalii i nam zaimponuje, jednak przy dzisiejszym futbolu i np słabszym dniu Ronaldo czy jakimś przypadku może się wydarzyć trudniejszy mecz. Za przykład niech posłuży już przywołany przeze mnie wczorajszy mecz Anglików. Po pierwszych 15 minutach wydawało się, że Anglicy lekko łatwo i przyjemnie odprawią przeciwników kilkoma bramkami. Nagły zwrot akcji przy rzucie karnym i zrobił się mega ciężki mecz.

mrpotato

Post autor: mrpotato » dzisiaj, 18:08

pomijajac pecha to marnie to wyglada w 1 połowce
jak tak dalej pojdzie to Szpaku bedzie od 70 minuty rozdzierał szaty w swoim stylu

ja prdl, co tam sie dzieje, same kurioza

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » dzisiaj, 19:07

Może przemawiają przeze mnie emocje, ale tak słabego stylu (albo jego braku) to nasza kadra nie prezentowała ani w meczu z Koreą, ani z Ekwadorem. "Wyrównany mecz" - chyba tylko dlatego, że Senegalczycy też niczego wielkiego nie pokazali. Opierając się tylko na spotkaniach pierwszej kolejki trzeba by powiedzieć, że w tej chwili to Kolumbia i Japonia są faworytami do wyjścia z grupy, a dzisiaj byliśmy świadkami meczu o trzecie miejsce. I tak się zastanawiam co ten Cionek musi pokazywać na treningach, że Nawałka wciąż i wciąż w niego wierzy? I nawet nie mówię o tej bramce, bo to w sumie przypadek, chociaż mam wrażenie, że zdrowy Glik nie popełniłby takiego błędu, ale to co on dzisiaj robił, zwłaszcza w pierwszej połowie... Zresztą w pierwszej połówce nikt niczego dobrego nie pokazał.

mrpotato

Post autor: mrpotato » dzisiaj, 19:30

ja mimo wszystko wierze ze sa w stanie cos lepszego zagrac
tym bardziej jak zostana zjechani od góry do dołu i presja oczekiwan zejdzie mocno w dół

inna sprawa ze kurs kolizyjny z Kolumbia w meczu o wszystko - to bedzie wyzwanie

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » dzisiaj, 19:45

Nie bardzo rozumiem, o co Wam chodzi, bo ja wcale nie widzę powodu do narzekania. Pani Ania zdążyła się pokazać do kamery, pan Robert miał kilka możliwości zaprezentowania fryzury, więc czego chcieć więcej? Może pewnym niedopatrzeniem był brak informacji o kupce Klary, ale przecież mamy jeszcze dwa mecze.

ODPOWIEDZ