Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
Merlin

Re: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: Merlin » 05 cze 2018, 17:19

no name pisze:
05 cze 2018, 14:51
Nie przypominam sobie, żeby w nowożytnej (mam na myśli jakieś ostatnie 30 lat) historii polskiej piłki wejście rezerwowego odmieniło losy jakiegokolwiek ważniejszego meczu.
Najbardziej znany z takiego wydarzenia jest mecz z ZSRR podczas Igrzysk w Monachium. Słynne wejście Szołtysika i jeszcze słynniejsza odmowa gry przez Jarosika. Ale to już prawie pół wieku.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 05 cze 2018, 17:54

runfixe pisze:
05 cze 2018, 16:45
no name pisze:
Moim zdaniem problem bardziej towarzyski niż sportowy.
Nie przypominam sobie, żeby w nowożytnej (mam na myśli jakieś ostatnie 30 lat) historii polskiej piłki wejście rezerwowego odmieniło losy jakiegokolwiek ważniejszego meczu.
Największy polski sukces nad Niemcami od czasu Grunwaldu, czyli wygranie 2:0 w 2014 roku i gol Sebastiana Mili, który wszedł na ostatnie 13 minut. Polacy co prawda już prowadzili 1:0, ale ten gol był bardzo ważny. I strzelony Niemcom, zbyt dużo w historii ich nie było...
To wprawdzie przykład z piłki klubowej, ale wyczyn w niej istotny (jak na naszą piłkę) i mieszczący się w tych około 30 latach. Leszek Pisz na 1:1 z Goeteborgiem w meczu decydującym o awansie Legii do LM w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wprawdzie Pisz był przez lata piłkarzem, od którego rozpoczynano ustalanie składu Legii, ale akurat w tamtym wyjazdowym meczu Janas posadził go na ławce.

dd100

Post autor: dd100 » 05 cze 2018, 20:02

Ukassiu i co miał znaczyć ten filmik? Myślisz, że jako kibic Lechii to go nie widziałem?
Ależ widziałem i powtórzę to co myśli zdecydowana większość kibiców Lechii. Peszko mógł sobie chlać po meczu, ważniejsze jest to, iż na meczu zawsze zostawiał serce, w odróżnieniu od wielu innych zawodników. To po pierwsze.
Po drugie miał lepsze statystyki w tym sezonie niż inni konkurenci do gry w kadrze, a chyba mają grać najlepsi.
Po trzecie Peszko od początku gry w kadrze Nawałki pełnił rolę zadaniowca na ostatnie minuty i jak widać z tych zadań wywiązywał się dobrze. Pamiętaj też o tym, iż eliminacje do obecnych MŚ wypadły mu w dużej mierze przez kontuzję.
Po czwarte dwa lata temu przed ME były podobne dyskusje na temat miejsca Peszki w kadrze i jakoś Nawałka uważał inaczej jak wielu "ekspertów od siedmiu boleści" i jakoś Peszko zagrał na ME w trzech meczach. No tak, pewnie Lewandowski kazał Nawałce wstawić Peszkę :D
Po piąte team spirit to także bardzo ważna rzecz ;).

PS. A to, że Peszkin ma trochę nie po kolei w głowie to inna rzecz ;)

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 05 cze 2018, 20:40

no name pisze:
Moim zdaniem problem bardziej towarzyski niż sportowy.
Co do kwestii rezerwowego - Bartosz Karwan z Norwegami w 2001.

SzG

Post autor: SzG » 05 cze 2018, 21:02

Wybiera się ktoś na mundial?

Ja wpadłem na ten genialny pomysł,ale z wyjazdem jest taki organizacyjny burdel,że chyba więcej problemów niż zabawy. :lol:

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 cze 2018, 22:57

Słyszałem, że hotele w Rosji podrożały o jakieś 20 razy...

SzG

Post autor: SzG » 05 cze 2018, 23:09

Omijam ten problem, bo jadę samochodem i nocuję poza miastem, ale rzeczywiście rezerwowałem wcześniej na bookingu w dość przystępnych cenach. Wszystkie te rezerwacje zostały bezpodstawnie anulowane, co na tym serwisie wcześniej nigdy mi się nie zdarzało.

Pawło

Post autor: Pawło » 08 cze 2018, 22:56

Pazdan, Rybus, Krychowiak, Zieliński, Błaszczykowski, Milik - różnie / źle / tragicznie (szczególnie w 2 połowie co do Zielińskiego i trochę Błaszcza - nie przejęli ciężaru)
Nawałka wg mnie też spieprzył zmiany po 1 połowie - zaburzył równowagę
Komentatorzy reżimówki - no comments, co za koszmarna propaganda masakry, nie mogę szanować takich mężczyzn

Mączyński i Wilczek chyba lepsi od Linettego/Kurzawy i Milika, Peszko nic nie wniesie - maskotka, która zajęła miejsce dobremu skrzydłowemu, który mógłby zmienić Błaszczykowskiego. Imho mocno negatywny obraz na dziś

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 cze 2018, 2:36

To był tylko mecz towarzyski...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

airborell

Post autor: airborell » 10 cze 2018, 9:54

Karwan z Norwegią w 2001, Frankowski z Walią w 2004. Trochę tych przypadków odmiany losów meczu przez rezerwowego jest. Ale tak naprawdę nie chodzi nawet o to, żeby rezerwowy miał odmienić losy meczu, ale żeby mógł zmienić zmęczonego/kontuzjowanego piłkarza bez utraty jakości - co było ogromnym problemem na Euro.

Pawło

Post autor: Pawło » 11 cze 2018, 15:10

to z tym chyba jest dalej tak samo, Cionek, Jędrzejczyk, Kamiński, niestety jak pokazał - Rybus (chyba musi grać Bereszyński na lewej), Kurzawa, Peszko, Milik - jednak raczej spadek jakości, Teo chyba też. Może tylko Kownacki ma sznasę być jakimśtam zaskoczeniem z ławki

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 13 cze 2018, 15:49

Przeglądałem sobie nasze typy na zbliżające się mistrzostwa i zaskoczył mnie fakt, że parę osób typuje na króla strzelców zawodnika z drużyny, która według nich nie dojdzie do półfinału (a więc zagra przynajmniej o dwa mecze mniej od najlepszych ekip) - konkretnie chodzi o Lukaku. Zastanowiło mnie ile razy taka sytuacja miała miejsce, oczywiście poza ostatnim mundialem, bo to wciąż jeszcze pamiętam i okazało się, że więcej niż myślałem, chociaż też nie jest to jakaś powszechna praktyka. Dla zainteresowanych:
- 1962 - Aż sześciu królów, z których każdy zdobył po 4 bramki. Prócz mistrzów świata Garrinchy i Vavy, brązowego medalisty Sancheza, oraz reprezentanta czwartej drużyny Jerkovicia byli to Węgier Florian Albert i reprezentant ZSRR Walentin Iwanow. Obaj swój dorobek uzbierali już w fazie grupowej, a potem ich ekipy odpadły w ćwierćfinale (1/8 finału jeszcze nie było).
- 1986 - Legendarny Gary Lineker zdobywa sześć bramek, z czego (ale to chyba wszyscy wiemy) połowę w meczu z Polską. Co ciekawe spotkanie z Polską było trzecim meczem Anglików na tym mundialu i dopiero w nim strzelili pierwsze gole. Odpadli w ćwierćfinale z Argentyną (dwie bramki Maradony, w tym pamiętna "boska ręka" i jedna Linekera).
- 1994 - Dwóch królów strzelców, każdy po sześć bramek. Pierwszym z nich Christo Stoiczkow, Bułgaria zajęła wówczas czwarte miejsce. Drugim i jest to chyba najbardziej niezwykły przypadek, Rosjanin Oleg Salenko. Niezwykłe w tym jest to, że Rosjanie nie wyszli nawet z grupy, a więc Salenko zanotował średnią dwóch bramek na mecz, co być może jest najlepszą statystyką w historii (nie sprawdzałem). W podziale na minuty wygląda to jeszcze lepiej, bo z Brazylią zagrał tylko 20 minut. Swój dorobek zawdzięcza przede wszystkim spotkaniu z Kamerunem (6:1), w którym strzelił pięć bramek, z czego jedną z karnego.
- 2014 - To chyba wszyscy mamy jeszcze w pamięci. James Rodriguez strzela po jednej bramce w każdym spotkaniu grupowym Kolumbii, potem dwie w 1/8 finału z Urugwajem i jeszcze jedną w przegranym ćwierćfinale z Brazylią.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 cze 2018, 16:57

Czy był już kiedyś mecz otwarcia na potencjalnie niższym poziomie. Po meczu Rosja-Arabia Saudyjska ciężko się spodziewać fajerwerków. Dla formy zarezerwowałem sobie pół godziny by na niego spojrzeć...

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 13 cze 2018, 17:44

Col_Frost pisze:
13 cze 2018, 15:49
a więc Salenko zanotował średnią dwóch bramek na mecz, co być może jest najlepszą statystyką w historii (nie sprawdzałem).
To na pewno nie jest najlepsza średnia w historii, bo taką ma Polak, o czym naszym kibicom wypadałoby wiedzieć.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2018, 18:54

Merlin pisze:
13 cze 2018, 17:44
Col_Frost pisze:
13 cze 2018, 15:49
a więc Salenko zanotował średnią dwóch bramek na mecz, co być może jest najlepszą statystyką w historii (nie sprawdzałem).
To na pewno nie jest najlepsza średnia w historii, bo taką ma Polak, o czym naszym kibicom wypadałoby wiedzieć.
mozna wiedziec i mozna nie pamiętać ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

ODPOWIEDZ