Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: runfixe » 28 mar 2018, 13:09

Chyba już można założyć ten wątek na wypadek jakby ktoś był zainteresowany ;)

no name

Re: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Post autor: no name » 28 mar 2018, 13:59

Ja robię typera jak zwykle w kopaną. Mam pomysł w tym roku na częściową modyfikację regulaminu, który zaproponuję w drugiej połowie maja.

anoda

Post autor: anoda » 28 mar 2018, 21:20

We wczorajszym sparingu Hiszpania rozgromila Argentyne 6:1. Albicelestes nie w najmocniejszym składzie, jednak taki wynik szokuje. Brazylia ma także ostatnio dobra passę. Kolejny mundial bez wyraźnego faworyta. Ciekawe drużyny maja Francja i Anglia, gdzie do głosu dochodzi coraz młodsze pokolenie.
Kamil Stoch. Prawdopodobnie najlepszy polski sportowiec w historii.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 cze 2018, 11:11

opinie po podaniu kadry?

ja naszej ligi nie śledzę, za duży masochizm, ale naprawdę Mączynski tak zadołował
że nie zasłużył na wyjazd?
na Euro wykonywał kolosalną robotę
chyba ze młodzi typu Linetty są juz gotowi na bycie " zelaznymi płucami"
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

cube

Post autor: cube » 05 cze 2018, 11:53

Mączyński nie grał przez ostatni około miesiąc. Teraz niby się wyleczył ale dochodziły informacje, że niektóre treningi opuścił bo znowu odczuł jakieś bóle. Myślę, że to główny powód jego pominięcia bo jednak to jeden z "żołnierzy Nawałki". Z drugiej strony ja i tak bym go powołał, pewnie wpływ miała też sytuacja z Glikiem, bo podmienić ciężko kontuzjowanego można chyba tylko raz ( jeśli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi) a my moglibyśmy zostać z brakiem dwóch piłkarzy już na samym początku.

Dla mnie powołania trochę zbyt "zachowawcze". Z pominiętych zamieniłbym Teoderczyka na Wilczka na pewno. Teo dostał masę szans dałbym teraz szansę Kamilowi. Dodatkowo wziąłbym, chociażby po naukę Szymańskiego i Żurkowskiego. Potrafię jednak zrozumieć brak tego drugiego, środek pomocy na takiej imprezie to bardzo odpowiedzialna pozycja, dodatkowo zagramy w grupie z dwoma bardzo "fizycznymi" zespołami. Inaczej ma się sprawa z bokiem pomocy gdzie zagrałby Szymański, w formie jaką ostatnio prezentował uważam że nie byłby gorszy od pozostałych zmienników a i pozycja nie tak odpowiedzialna. Pewnie znalazłoby, się jeszcze kilka innych nazwisk, napisałem to co w pierwszej kolejności przyszło mi do głowy.

Trener ma jednak swoją wizję i jest najbliżej drużyny, do tej pory broniły go wyniki - mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Pawło

Post autor: Pawło » 05 cze 2018, 13:39

mamy za mało dobrych piłkarzy by jakoś mocno to komentować. Mączyński w formie byłby pewniakiem, musi być z nim słabo skoro nie jedzie - fizycznie pewnie - i to ok. Lewa noga Kurzawy może się przydać.
Teo-Wilczek 50/50, wybór trenera.

Ale jeśi Peszko jest lepszy od Mierzejewskiego i Frankowskiego+Szymańskiego...to....brak jest jakiejkolwiek piłkarskiej argumentacji. Chodzi chyba tylko o jakiś team-spirit? Komfort Lewego? Bardzo duża kontrowersja...delikatnie mówiąc

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 cze 2018, 14:08

Czemu kontrowersja? Wiadomo, że piłce nożnej 1+1 to nie 2. Dlatego w reprezentacji Francji nie jest nawet brany pod uwagę mąciciel Benzema, mimo że jest jednym z najlepszych napastników w Europie. Zespoły anonimów często zachodzą dość daleko, bo jest w nich braterstwo i wola walki, a tym razem jak co cztery lata pewnie jakaś naszpikowana gwiazdami reprezentacja nie wyjdzie grupy.

Według mnie więc jeśli Lewandowski, najlepszy polski piłkarz od czasów Bońka chce Peszki, to powinienem go mieć i tyle.

Pawło

Post autor: Pawło » 05 cze 2018, 14:42

Booo....brak argumentów piłkarskich? Peszkin w wejściu na ostatnie 6-7 minut na zmęczonych rywali ma może jakiś sens...ale jako turysto-maskotka średni. Tfu tfu kartki + kontuzje / słaba forma Błaszczykowskiego Frankowski mógłby zagrać od 1 minuty....Peszkin? Tia ;)
Kumam "układ", ale my nie...Francja ;), a Frankowski/Mierzejewski/Szymański to nie są skandaliści. Każdy z nich imho to obecnie lepszy piłkarz, tyle

no name

Post autor: no name » 05 cze 2018, 14:51

Moim zdaniem problem bardziej towarzyski niż sportowy.
Nie przypominam sobie, żeby w nowożytnej (mam na myśli jakieś ostatnie 30 lat) historii polskiej piłki wejście rezerwowego odmieniło losy jakiegokolwiek ważniejszego meczu.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 05 cze 2018, 14:57

Peszko zagrał podczas eliminacji do MŚ 3 minuty. Ostatnie "większe". minuty w kadrze to mecz na Euro gdzie wszedł na 6 minut i w mało groźnej sytuacji sfaulowal Oezila blisko pola karnego.

dd100

Post autor: dd100 » 05 cze 2018, 15:41

To może przypomnij ile minut w elim. MŚ zagrali Frankowski/Szymański? :P
Peszko na tle beznadziejnie prezentującej się w tym sezonie Lechii nie prezentował się źle, a na pewno nie można było odmówić mu zaangażowania. Statystyki też miał od w/w lepsze.
Przypominam też, iż paru naszych wcześniejszych trenerów próbowało zrobić rewolucję kadrową w powołaniach czy to na ME czy to na MŚ i chyba wszyscy pamiętamy jak to się skończyło. Rozwaloną atmosferą i nie wyjściami z grup.

edit:
I jeszcze jedna uwaga - dłużej na Euro zagrał w meczu ze Szwajcarią - 16 minut.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 05 cze 2018, 16:10

To, że Szymański ma 19 lat i ma przyszłość przed sobą.
A Peszko ostatnio zamiast piłki jest znany z m.in.

https://youtu.be/WecCxhsPzjM

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 cze 2018, 16:19

No to obciach....

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 cze 2018, 16:32

no name pisze:
05 cze 2018, 14:51
Nie przypominam sobie, żeby w nowożytnej (mam na myśli jakieś ostatnie 30 lat) historii polskiej piłki wejście rezerwowego odmieniło losy jakiegokolwiek ważniejszego meczu.
Na MŚ w Niemczech bramkę w doliczonym czasie strzelił nam Neuville, który 20 minut wcześniej wszedł na boisko. Co prawda zmiana nie w polskim zespole, ale znaczenie dla historii polskiej piłki ostatnich lat spore ;-)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 05 cze 2018, 16:45

no name pisze:
05 cze 2018, 14:51
Największy polski sukces nad Niemcami od czasu Grunwaldu, czyli wygranie 2:0 w 2014 roku i gol Sebastiana Mili, który wszedł na ostatnie 13 minut. Polacy co prawda już prowadzili 1:0, ale ten gol był bardzo ważny. I strzelony Niemcom, zbyt dużo w historii ich nie było...

ODPOWIEDZ