Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Zasady zdobywania kwalifikacji na imprezy mistrzowskie oraz zawodnicy je spełniający
italianista

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: italianista » 01 sie 2018, 15:26

System kwalifikacji to 6 turniejów interkontynentalnych po 4 drużyny i 5 kontynentalnych (w Europie wystartuje pewnie 8 drużyn) - wskazuje na to wypowiedź z wywiadu z Nawrockim, który mówi o tym, że w przyszłym roku reprezentację czekają LN, kwalifikacje olimpijskie i ME, przy czym o ME mówi jako o zwieńczeniu sezonu. Dodatkowo powiedział, że w LN chcą uzyskać dobry wynik, bo potem czekają ich kwalifikacje olimpijskie. Bardzo więc prawdopodobne, że LN 2019 będzie wliczana do rankingu FIVB i dopiero po tym turnieju będzie wiadomo, kto z kim zagra w kwalifikacjach olimpijskich. Moim zdaniem FIVB właśnie tak zrobi, żeby uniknąć tego, że wszyscy już wiedzą z kim zagrają i rozpracowują tylko trzech przeciwników, olewając przy tym całkowicie przyszłoroczną LN z w wyjątkiem czwórki drużyn pływających. Żeby zagrać w turnieju światowym, Polska musi zajmować minimum 25. miejsce. Najlepiej byłoby trafić z drużyn najwyżej rozstawionych na Rosję albo Holandię. Ale żeby tak się stało, trzeba będzie się przesunąć najprawdopodobniej na równo 20. miejsce. A taką możliwość dałoby tylko wliczanie do rankingu przyszłorocznej LN.

Kuburgha
Posty: 1672
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:56

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: Kuburgha » 06 sie 2018, 15:18

Vojthas pisze:
01 sie 2018, 13:49
Wracamy do artykułu z maja, który do dziś nie został potwierdzony żadnym dokumentem. Dla mnie wciąż obowiązuje system zatwierdzony już przez MKOl.
sharkinator pisze:
01 sie 2018, 10:38
A oficjalny dokument można? Trzymałbym się jednak poprzedniej wersji.
Też byłem sceptycznie nastawiony, ale widać, że FIVB chyba jednak nad tym kombinuje. O nowym systemie jest info na angielskojęzycznej wikipedii (wiem, słabe źródło). Ale także jest wzmianka na stronie federacji azjatyckiej, to już wygląda poważniej:
http://asianvolleyball.net/2018/06/seav ... more-26118
italianista pisze:
01 sie 2018, 15:26
Bardzo więc prawdopodobne, że LN 2019 będzie wliczana do rankingu FIVB i dopiero po tym turnieju będzie wiadomo, kto z kim zagra w kwalifikacjach olimpijskich. Moim zdaniem FIVB właśnie tak zrobi, żeby uniknąć tego, że wszyscy już wiedzą z kim zagrają i rozpracowują tylko trzech przeciwników, olewając przy tym całkowicie przyszłoroczną LN z w wyjątkiem czwórki drużyn pływających. Żeby zagrać w turnieju światowym, Polska musi zajmować minimum 25. miejsce. Najlepiej byłoby trafić z drużyn najwyżej rozstawionych na Rosję albo Holandię. Ale żeby tak się stało, trzeba będzie się przesunąć najprawdopodobniej na równo 20. miejsce. A taką możliwość dałoby tylko wliczanie do rankingu przyszłorocznej LN.
Wygląda na to, że nie masz racji. Nawet z tej informacji ze strony azjatyckiej wynika, że będzie się liczył ranking po MŚ (co potwierdza wcześniejsze informacje, mówiące to samo). Tak więc nasze panie mogą zapomnieć o tym Twoim 20 miejscu.

W sumie jeśli ta zmiana to prawda, to dla nas gorzej. Panowie potencjalnie tracą jedną szansę, a może się zdarzyć turniej światowy, w którym trafimy na naprawdę groźnego rywala (całkiem realny układ po MŚ to np. Serbia), a awans tylko dla jednej drużyny. Panie niby zyskują jedną szansę, ale w awans z turnieju światowego, to poza italianistą chyba nikt na forum nie wierzy? Więc dla nich to bez większego znaczenia.

italianista

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: italianista » 06 sie 2018, 15:38

Awans siatkarek do Tokio będzie trudniejszy niż zdobycie tam samego medalu olimpijskiego, ale nie mówię, że trudny. Jest realny już z pierwszego turnieju. Jeśli na przyjęciu zagra Twardowska to są szanse, a wiele wskazuje na to, że w Budowlanych Łódź może mieć sezon życia, bo będzie tam skazana na rolę lidera. Jeśli Jacenty znowu wystawi na dwójce siatkarkę, która niczego nie kończy tak jak Mędrzyk to wiadomo jak to się skończy. Ale tutaj mam nadzieję, że sprawy potoczą się w odpowiednim kierunku. Dodatkowo powrót Wołosz wzmocni rywalizację na rozegraniu i zwiększy jego poziom. Brakuje też trochę rywalizacji na środku. No i oczywiście pozycja nr 2. Gdyby tutaj w końcu wpuścił w sparingach Twardowską, ale on woli znowu przestawiać Smarzek na przyjęcie, a na środku testuje Jasek, dla której nawet LSK to za wysoki poziom.

Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 841
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Zasady kwalifikacji olimpijskich - dyskusja

Post autor: Wilczek19857 » 30 sie 2018, 18:32

Wiecie tak myślę sobie, że zamiast tworzyć światowe turnieje kwalifikacyjne w wielu dyscyplinach powinno się pomyśleć nad krokiem zwiększenia popularności Pucharów Świata czy też Grand Prix, Grand Slam i na nich walczyć o kwalifikacje olimpijskie co podniosłoby rangę takich imprez i przyciągnęło czołówkę światową w danej konkurencji, rankingi są nie wymierne bo po samych sukcesach, dobrych występach dozna ktoś kontuzji i marzenia o występie na igrzyskach pryskają, ranga Mistrzostw Kontynentalnych też jest nadal na dalszym planie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości