NBA

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
balwan

Re: NBA

Post autor: balwan » 08 sty 2019, 8:21

maruda pisze:
08 sty 2019, 5:34
Lukash pisze:
07 sty 2019, 20:33
balwan pisze:
07 sty 2019, 9:54

Dla mniej wtajemniczonym o co chodzi tym Polskim dniem ? To jest normalny mecz NBA tylko oprawa dla Polskich kibiców?
Ta, jeden z 41 meczy u siebie drużyny Gortata jest tak nazywany. W jakiejś przerwie pokażą obrazki z Polakami, zaproszą polskie czirliderki i paru kumpli-celebrytów Marcina przyjedzie sobie za darmo na meczyk.

Ogólnie nic wartego uwagi i nikogo to nie obchodzi, ale i tak miło, że Marcin o kraju nie zapomina.
Czy ja wiem? To jest naprawdę szeroko zakrojone. Są czirliderki, są polscy weterani, jest prezydent z telebimu, polskie jedzenie, polska kultura, polska historia...

Prawdę powiedziawszy nie wiem kto z polskich sportowców robi poza boiskiem tyle dla promocji Polski?
A inne kraje mające zawodników w NBA nie mają takiego dnia ?

maruda

Post autor: maruda » 08 sty 2019, 9:43

balwan pisze:
08 sty 2019, 8:21
maruda pisze:
Lukash pisze:

Ta, jeden z 41 meczy u siebie drużyny Gortata jest tak nazywany. W jakiejś przerwie pokażą obrazki z Polakami, zaproszą polskie czirliderki i paru kumpli-celebrytów Marcina przyjedzie sobie za darmo na meczyk.

Ogólnie nic wartego uwagi i nikogo to nie obchodzi, ale i tak miło, że Marcin o kraju nie zapomina.
Czy ja wiem? To jest naprawdę szeroko zakrojone. Są czirliderki, są polscy weterani, jest prezydent z telebimu, polskie jedzenie, polska kultura, polska historia...

Prawdę powiedziawszy nie wiem kto z polskich sportowców robi poza boiskiem tyle dla promocji Polski?
Miewają :)
Ale z tego co kojarzę, nie zawsze z takim rozmachem.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 09 sty 2019, 0:38

balwan pisze:
08 sty 2019, 8:21
maruda pisze:
Lukash pisze:

Miewają, ale nie wszystkie, a jeśli już to często na odwal się, bo sportowcy poza jakimiś podstawowymi rzeczami się mocno nie angażują. A Marcin grubo idzie zawsze, na kilka dni przed już zazwyczaj

maruda

Post autor: maruda » 26 sty 2019, 20:24

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2019, 11:31

Adrian Wojnarowski podał, że Tobias Harris, Boban Marjanović i Mike Scott zostali wymienieni do Philadelphia 76ers za Wilsona Chandlera, Mike’a Muscale, Landry Shameta i 4 picki, w tym dwa w pierwszej rundzie (2020 i 2021 od Miami). Klub z Los Angeles dorzuca także dwa picki z 2. rundy.

Clippersi jednak nie chcą awansować do PO? ;)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 07 lut 2019, 1:06

maruda pisze:
06 lut 2019, 11:31
Adrian Wojnarowski podał, że Tobias Harris, Boban Marjanović i Mike Scott zostali wymienieni do Philadelphia 76ers za Wilsona Chandlera, Mike’a Muscale, Landry Shameta i 4 picki, w tym dwa w pierwszej rundzie (2020 i 2021 od Miami). Klub z Los Angeles dorzuca także dwa picki z 2. rundy.

Widzą, że mogą awansować, ale dalej nic nie zdziałają, więc nie ma to sensu i budują przyszłość. Mądrze

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 07 lut 2019, 20:27

Gortat został zwolniony przez Clippers...

Pytanie czy załapie się jeszcze do jakiegoś kontendera, czy to koniec Polaka w NBA.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 07 lut 2019, 21:01

barania głowa pisze:
07 lut 2019, 20:27
Gortat został zwolniony przez Clippers...

Pytanie czy załapie się jeszcze do jakiegoś kontendera, czy to koniec Polaka w NBA.
big news
chyba az tak zle mu nie szło, może się jeszcze załapie gdzies
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 08 lut 2019, 22:17

Kazulinho pisze:
07 lut 2019, 1:06
maruda pisze:
06 lut 2019, 11:31

Widzą, że mogą awansować, ale dalej nic nie zdziałają, więc nie ma to sensu i budują przyszłość. Mądrze
Lepiej było chyba Gortata wymienić (choćby za picki w drafcie), a nie zwolnić.
Kasę i tak mu muszą wypłacić ;)

No chyba, że coś się zmieniło - mogę nie być na bieżąco z przepisami.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 09 lut 2019, 2:13

Pełna odbudowa Clippers. Zamiast trzymać Gortata na ławce, dali mu odejść i poszukać nowego klubu. Raczej nie widzę szans, żeby to był jego koniec. Moim zdaniem na pewno ktoś go weźmie jeszcze jako backupa na tanim kontrakcie. I całkiem możliwe, że będzie to playoffowa drużyna

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 09 lut 2019, 8:37

maruda pisze:
08 lut 2019, 22:17

Lepiej było chyba Gortata wymienić (choćby za picki w drafcie), a nie zwolnić.
Kasę i tak mu muszą wypłacić ;)

No chyba, że coś się zmieniło - mogę nie być na bieżąco z przepisami.
Z kontraktem 13,6 mln trudno byłoby znaleźć drużynę, która mogłaby go przyjąć bez oddawania kogoś w zamian. Gortat nie ma też takiej wartości, żeby był atrakcyjnym kąskiem dla kogokolwiek za takie pieniądze. Clippers aby się go pozbyć musieliby przyjąć innego zawodnika, albo coś dać za zabranie Gortata w postaci picków albo pieniędzy, a nie liczyć na takowe od innych. A ci chcą mieć jak największą elastyczność budżetową w lecie i picki na uzupełnienie składu, więc w ich interesie lepiej było Gortata spłacić, niż dokładać do wymiany. Trzymano go pewnie też jako ewentualne wyrównanie kontraktu przy większej wymianie po jakaś gwiazdę. Ale tej wymiany od czwartku już być nie może i dlatego go zwolniono. Poza tym nie są oni chyba z budżetem powyżej progów, więc ta wypłata nie stanowi dla nich żadnego dodatkowego wydatku.

Marcin może być teraz atrakcyjny dla niektórych drużyn za grę na minimalnym kontrakcie na te 10 minut w meczu, a nie za kasę jaką dostawał w LA. Jednak center typy Gortat to nie jest pozycja, o której będą najlepsi myśleć w pierwszej kolejności. Czas takich zawodników w NBA mija, a on z wiekiem wiele też stracił ze swoich zalet. Nie jest przypadkiem, że Clippersach grał mało.

ODPOWIEDZ