Statystyki olimpijskie

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Statystyki olimpijskie

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 11:22

Zestawiłem liczbę medali olimpijskich 32 krajów od początku przeprowadzania LIO, w tym trzy nieistniejące (ZSSR, NRD i Jugosławię). Niestety nasz kraj z siedmioma medalali olimpijskimi jest niemal na samym dole tego zestawienia.

Lista jest wybiórcza, brałem pod uwagę kraje, które mnie zainteresowały lub zapisały się w historii danego sporty jak np. Indie w hokeju na trawie.

Lista ma oczywiście wiele słabych punktów, jak np. ilość igrzysk na jakich wystąpił dany kraj.

W liście mogą być błędne dane, bo informacje czerpałem z wikipedii i często liczyłem "na piechotę".

Jakby wam przyszedł do głowy inny kraj, który warto dodać to śmiało.

Plik w załączniku.
Załączniki
medale sporty dru.doc
medale sporty drużynowe
(16 KiB) Pobrany 23 razy

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 lip 2018, 12:50

a nie dałoby rady jakiegos jpg zrobic i wrzucic w posta, łatwiej by sie komentowało i nanosiło ew. uwagi
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 lip 2018, 13:21

Niezależnie od ewentualnych braków super zestawienie. Z krajów mających jakiś zauważalny urobek brakuje na pewno Czechosłowacji (zwłaszcza kopana i siatka, ale też chyba hokej), Pakistanu (oczywiście mocno zauważalnie w hokeju) i Urugwaju (ilościowo niedużo chyba, ale za to złote).Chyba też Meksyk za kopaną i kosza. Pojedyncze medale ma też Peru w siatce pań (1984? 1988?) i oczywiście Zimbabwe (koniecznie ;) ). Do tego parę krajów z Afryki i Ameryki Płd. za piłkę. To tak na szybko z pamięci. Rozumiem, że tabelka do dowolnej edycji, jak ktoś chce?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 lip 2018, 13:31

Obrazek
Załączniki
tab.jpg
tab.jpg (254.77 KiB) Przejrzano 285 razy

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 13 lip 2018, 13:34

Brak dorobku Związku Radzieckiego w piłce wodnej. Nie zmienia to faktu, że żaden kraj nie wywalczył medali we wszystkich dyscyplinach, choć akurat ZSRR zdobył w każdej, w której potencjalnie mógł.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 16:22

Kuburgha pisze:
13 lip 2018, 13:21
Niezależnie od ewentualnych braków super zestawienie. Z krajów mających jakiś zauważalny urobek brakuje na pewno Czechosłowacji (zwłaszcza kopana i siatka, ale też chyba hokej), Pakistanu (oczywiście mocno zauważalnie w hokeju) i Urugwaju (ilościowo niedużo chyba, ale za to złote).Chyba też Meksyk za kopaną i kosza. Pojedyncze medale ma też Peru w siatce pań (1984? 1988?) i oczywiście Zimbabwe (koniecznie ;) ). Do tego parę krajów z Afryki i Ameryki Płd. za piłkę. To tak na szybko z pamięci. Rozumiem, że tabelka do dowolnej edycji, jak ktoś chce?
Ale z was marudy ;)

A tak na poważnie, to wszystkie omawiane kraje brałem pod uwagę, oprócz Pakistanu, przez chwilę wpadł mi do głowy, ale potem uciekł...
Urugwaj i Meksyk oglądałem, ale to pojedyncze medale odległe geograficznie i czasowo. Z naszego punktu widzenie wydawało mi się mało istotne.

Dodam Czechosłowację razem i osobno.

mrpotato - dzięki za print screena, nie miałem czasu tego zrobić a na maszynie używanej rano trzeba było poświęcić na to kilka minut więcej a praca wzywała.

W rugby brałem pod uwagę łącznie 15 i 7. Tu dane nie są na 100 proc. pewne.

Nie brałem też uwagę sportów który były raz czy dwa, lub były pokazowe i należą do odległej historii jak polo, lacross itd.

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo zaskoczyła ta lista i ile krajów ma dużo więcej medali niż my... taka Holandia i Korea płd. dla przykładu...

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 16:24

Merlin pisze:
13 lip 2018, 13:34
Brak dorobku Związku Radzieckiego w piłce wodnej. Nie zmienia to faktu, że żaden kraj nie wywalczył medali we wszystkich dyscyplinach, choć akurat ZSRR zdobył w każdej, w której potencjalnie mógł.
Dzięki za uwagę przeoczyłem, tyle tych medali było :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 16:39

Tabelka uaktualniona o Wasze postulaty.

Wersja poprawiona.
Załączniki
medale sport dru.jpg
medale sport dru.jpg (207.19 KiB) Przejrzano 200 razy

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 lip 2018, 17:07

dyscyplin nie widac

ad wyzej tam
Holandie bym w ciemno stawial wyzej niz nas
Koree troche mniej pewnie

ta lista to historia,a terazniejszosc to smutnawa mysl ze nie kroi nam sie wzbogacenie dorobku

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 17:42

mrpotato pisze:
13 lip 2018, 17:07
dyscyplin nie widac

ad wyzej tam
Holandie bym w ciemno stawial wyzej niz nas
Koree troche mniej pewnie

ta lista to historia,a terazniejszosc to smutnawa mysl ze nie kroi nam sie wzbogacenie dorobku
Poprawione :geek:

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 lip 2018, 18:02

runfixe pisze:
13 lip 2018, 16:22

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo zaskoczyła ta lista i ile krajów ma dużo więcej medali niż my... taka Holandia i Korea płd. dla przykładu...
Jeśli już to zaskoczyła mnie ilość medali wymienionych państw (plus Australii). Nasze miejsce już niekoniecznie (może to, że przegrywamy ilością z NRD).
Zastanawiam się, czy gdyby zrobić takie zbiorcze zestawienie według ilości drużyn zakwalifikowanych na IO to nie bylibyśmy jeszcze niżej (np. przegrywając z Kenią ze względu na specyfikę kwalifikacji).

dd100

Post autor: dd100 » 13 lip 2018, 22:22

W zestawieniu brakuje krykieta, lacrosse, polo i przeciągania liny.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2018, 23:57

dd100 pisze:
13 lip 2018, 22:22
W zestawieniu brakuje krykieta, lacrosse, polo i przeciągania liny.
W jednym z moich komentarzy napisałem, że świadomie nie brałem pod uwagę tych historycznych dyscyplin.

ODPOWIEDZ