Popularność forumowych wątków

Tematy niezwiązane ze sportem
pbest

Re: Biathlon

Post autor: pbest » 06 lut 2020, 16:04

Coraz bardziej fascynujące są te dyskusje o biathlonowej i biegowej przyszłej polskiej potędze. W liczbie postów są to nasze czołowe dyscypliny, szkoda że w wynikach i osiągnięciach sportowych daleko daleko w hierarchii. W dziale Tokio (mimo że istnieje kilkanaście miesięcy dłużej) więcej postów mają tylko lekkoatletyka, siatkówka, kolarstwo szosowe i tenis.
Taki mały off-topic ;)

Ale czy aby na pewno tak bardzo się tym interesujemy? Taka mała statystyka - stosunek ilości odsłon tematu danej dyscypliny do ilości postów (dla dyscyplin powyżej 1000 postów):

Plywanie 100,69
Judo 100,22
Wioslarstwo 85,63
Kolarstwo torowe 82,80
Kolarstwo szosowe 81,83
Tenis ziemny 81,33
Siatkówka 77,13
Szermierka 74,83
Koszykówka 70,84
Skoki narciarskie 67,88
Kajakarstwo 61,48
Lekkoatletyka 56,60
Biegi narciarskie 56,46
Biathlon 50,78

Tak pół żartem pół serio ;)

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 06 lut 2020, 16:18

Kontynuując offtop (na temat już mi się zwyczajnie nie chce, bo dyskusja prowadzi donikąd :-P ) ta statystyka akurat mówi tyle o popularności danego tematu co aktorzy w filmach niemych w ogóle ;) Załóżmy, że każdy użytkownik wchodzi na forum raz dziennie i śledzi wszystkie tematy sportowe. Jeśli w takim wioślarstwie w ciągu dnia pojawi się jeden post, to będzie on miał przykładowo stosunek 30 wyświetleń do jednego nowego posta. Jeśli w ciągu dnia w biegach pojawi się pięć postów, to stosunek będzie 6:1, chociaż liczba wyświetleń będzie taka sama.

pbest

Post autor: pbest » 06 lut 2020, 16:38

Col_Frost pisze:
06 lut 2020, 16:18
Kontynuując offtop (na temat już mi się zwyczajnie nie chce, bo dyskusja prowadzi donikąd :-P ) ta statystyka akurat mówi tyle o popularności danego tematu co aktorzy w filmach niemych w ogóle ;) Załóżmy, że każdy użytkownik wchodzi na forum raz dziennie i śledzi wszystkie tematy sportowe. Jeśli w takim wioślarstwie w ciągu dnia pojawi się jeden post, to będzie on miał przykładowo stosunek 30 wyświetleń do jednego nowego posta. Jeśli w ciągu dnia w biegach pojawi się pięć postów, to stosunek będzie 6:1, chociaż liczba wyświetleń będzie taka sama.
Absolutnie się nie zgodzę. Ma to oczywiście sens przy 1 poście, ale na przestrzeni miesięcy czy lat zależność jest w miarę ok. Ale oczywiście zawsze trzeba brać poprawkę na specyfikę postów (w la często mamy do czynienia z emocjonalnymi wpisami w trakcie wydarzeń lub podawaniem wyników na żywo i jedną odsłoną możesz ich przeczytać 10). Współczynnik ten może też świadczyć o pisaniu w kółko tego samego i ja sam np często nie wchodzę widząc nowe posty bo z góry zakładam że trwa ta sama nieinteresujaca mnie dyskusja. Suma sumarum uważam że biathlon i biegi nie są na tych pozycjach przypadkowo.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 06 lut 2020, 16:45

Ciekawa dyskusja. Pomóżcie mi znaleźć tytuł do odpowiedniego tematu i tam ją przeniosę, by jeszcze trochę kontynuować.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Popularność forumowych wątków

Post autor: runfixe » 06 lut 2020, 18:44

Mnie, nieważne czy w wątku lekko atletyczny, czy w biegowym, czy w biathlonowym, dziwi ta fascynacja bawienia się w trenera i te tasiemcowe dyskusje w to KTO powinien jechać. Dyskusje na noże na tematy czy słaby zawodnik A jest lepszy niż słaby zawodnik B. Mnie to kompletnie nie interesuje, bo to takie gdybanie co było gdyby Polska miała dostęp do Morza Czarnego, albo jakby Jagiełło został cesarzem niemieckim... no, cóż niektórych to fascynuje, dobrze dla nich, ale ja w tym sezonie wątków zimowych już nie czytam, bo tam jest czysty fanatyzm niepoparty żadnymi faktami.

Żeby nikt mi tu wojny nie rozpoczynał, piszę to jako zwykły użytkownik i piszcie sobie ile chcecie o Jakielle, bez obawy, z tego co wiem moderator nie ma zamiaru się nad tym pochylać.

maruda

Post autor: maruda » 06 lut 2020, 20:38

pbest pisze:
06 lut 2020, 16:38
Col_Frost pisze:
06 lut 2020, 16:18
Absolutnie się nie zgodzę. Ma to oczywiście sens przy 1 poście, ale na przestrzeni miesięcy czy lat zależność jest w miarę ok.
W temacie biathlonowym średnia postów na dzień jest jednak wyraźnie wyższa niż w wioślarstwie.
Nic dziwnego zatem, że stosunek liczby wyświetleń do liczby postów się różni.

pbest

Post autor: pbest » 07 lut 2020, 10:16

Ciekawie by to przedstawiała też statystyka ile procent postów w danym temacie jest autorstwa 2 lub 3 najczęściej komentujących dany temat użytkowników.
Taka ciekawostka, maruda i Krolowa Sniegu są autorami 49% postów w całym dziale Pekin 2022(!!)
W tematach biathlon i biegi narciarskie ten procent może być bliski 70% ale ciężko to sprawdzić.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 lut 2020, 10:49

pbest pisze:
07 lut 2020, 10:16
Taka ciekawostka, maruda i Krolowa Sniegu są autorami 49% postów w całym dziale Pekin 2022(!!)
Jak to sprawdziłeś?

pbest

Post autor: pbest » 07 lut 2020, 10:53

runfixe pisze:
07 lut 2020, 10:49
pbest pisze:
Jak to sprawdziłeś?
search.php

mrpotato

Post autor: mrpotato » 07 lut 2020, 11:23

pbest pisze:

W tematach biathlon i biegi narciarskie ten procent może być bliski 70% ale ciężko to sprawdzić.
dialogi jak Naphty z Settembrinim, powinni książkę wydać ;)

ja mam ciekawostkę na swój temat
Tokio: 3500+ postów
Pekin: 19 postów
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

SzG

Post autor: SzG » 07 lut 2020, 11:38

Ja czasem mam wrażenie, że dyskutujący blisko znają bohaterów ,o których rozmawiają.
Jeszcze jak ktoś pisze Justyna to wiadomo o kogo chodzi. Ale Aśki,Joaśki o mniej popularnych zawodniczkach brzmią jak odgadywanie nieobecnej kuzynki na rodzinnej Wigilii.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 07 lut 2020, 11:49

Odnoszę takie samo wrażenie, SzG. Nie wiem co to za dziwna moda. Jeszcze te zdrobnienia, jakby ktoś naprawdę znał te dziewczyny. Do tego trochę irytująca dla takich osób jak ja, które niekoniecznie znają imiona wszystkich zawodników/zawodniczek.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 lut 2020, 11:58

Mam tak samo jak Col Frost. Jeszcze rozumiem jak ktoś ma niekonwencjonalne imie, jak Iga albo Apoloniusz - wtedy sprawa jest jasna. Ale szczerze nie znam wszystkich imion i się gubię. Poza tym niektórzy sportowcy są bardziej popularni niż inni - o kulomiocie Konradzie chyba wszyscy słyszeli, ale o judocce Agacie, to już mniej i ja też już muszę się zastanowić.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, ale jak widać osoby które to dotyczy piszą dla siebie samego i nie obchodzi ich, że inni nie rozumieją.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 07 lut 2020, 12:09

runfixe pisze:
07 lut 2020, 11:58
o kulomiocie Konradzie chyba wszyscy słyszeli, ale o judocce Agacie, to już mniej i ja też już muszę się zastanowić.
chyba kokietujesz, w końcu to medalistka mistrzostw świata a ty jesteś czynnym uczestnikiem wątku judo
chyba ze o jakąś inna Agatę chodzi
natomiast ogólnie zgoda, jak jest jakaś juniorka w biathlonie to nie każdy musi ją kojarzyć z imienia i warto lecieć po nazwisku
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 07 lut 2020, 12:23

A poza tym jest jeszcze kwestia szacunku do takiego zawodnika. Nie wiem, może przesadzam (z pewnością nie jest to jakaś obraza czy potwarz), ale jakoś mi się nie widzi pisać o kimś kogo nie znam osobiście, po imieniu. Po nazwisku może też nie do końca kulturalnie, ale jakoś się już tak przyjęło i tak samo pisze się w gazetach, tak samo dyskutują eksperci w studiu. Wyjątek jeśli ekspert zna danego zawodnika, chociaż Drzyzga senior nie raz o synu mówił "Drzyzga" (mówił też "Fabian", oczywiście).

ODPOWIEDZ