Re: Kalendarz Pływacki 2020:

Zasady zdobywania kwalifikacji na imprezy mistrzowskie oraz zawodnicy je spełniający
Awatar użytkownika
Wilczek19857
Posty: 2876
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:47

Re: Kalendarz Pływacki 2020:

Post autor: Wilczek19857 » 05 lut 2020, 23:06

Lista aktualizowana, usuwam po sprawdzeniu entry list
Zaktualizowany kalendarz zawodów uwzględnianych przez FINA, na których można uzyskać indywidualnie minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020:
(pogrubieniem te, w których w poprzednim czteroleciu startowali Polacy):

07-09.02 = FFN Golden Tour Camille Muffat, Nicea (FRA)
Wojciech Wojdak 50/100/200/400/800 st dow
28.02-01.03 = Swim Open, Berlin (GER)
Paweł Werner 50/100/200/400 st dow
Alicja Tchórz 50/100 st dow # 100 st grzb # 100 st mot
Kornelia Fiedkiewicz 50/100/200 st dow # 100 st mot
Aleksandra Iwanowska 100/200 st klas
Kacper Majchrzak 100/200/400 st dow # 100 st mot # 200 st zm
Michał Chudy 100/200 st dow # 100 st mot # 200 st zm
Anna Dowgiert 50/100/200 st dow # 100 st mot
Aleksandra Knop 200/1500 st dow
Paulina Piechota 200/1500 st dow

04-07.03 = TYR Pro Swim Series, Des Moines (USA)
Kasia Wasick 50/100 st dow
Klaudia Naziębło 100/200 st grzb # 100/200 st mot

14-15.03 = Arena Grand Prix, Warszawa (POL)
Michał Chudy
Bartosz Piszczorowicz
Karol Ostrowski
Przemysław Gawrysiak
Kacper Klich
Jan Karolczak
Paweł Werner
Kacper Stokowski
Tomasz Polewka
Kamil Kaźmierczak
Marcin Stolarski
Jan Kałusowski
Jan Kozakiewicz
Michał Poprawa
Damian Chrzanowski
Dawid Szwedzki
Karol Zbutowicz
Daniela Georges
Aleksandra Polańska
Dominika Kossakowska
Wiktoria Guść
Anna Dowgiert
Milena Karpisz
Agata Naskręt
Paula Żukowska
Paulina Peda
Kinga Paradowska
Paulina Nogaj

20-22.03 = FFN Golden Tour Camille Muffat, Marsylia (FRA)
25-26.03 = Swim Meet, Helsinki (FIN)
28-29.03 = Arena Grand Prix, Ostrowiec (POL)
28-30.03 = Swim Festival, Bergen (NOR)
28.03-01.04 = Danish Open, Kopenhaga (DEN)
30.03-05.04 = 2020 Canadian Olympic and Paralympic Swimming Trials, Toronto (CAN)
03-06.04 = Malmsten Swim Open, Sztokholm (SWE)
Bartosz Piszczorowicz
Marcel Wągrowski
Filip Zaborowski
Marcin Stolarski
Dawid Szwedzki

04-08.04 = Cto. de España “Open” de Primavera P50, Sabadell (ESP)
09-12.04 = Swim Cup, Eindhoven (NED)
16-19.04 = TYR Pro Swim Series, Mission Viejo (USA)
25-26.04 = Arena Grand Prix, Lublin (POL)
06-09.05 = TYR Pro Swim Series, Indianapolis (USA)
11-17.05 = European Championships, Budapeszt (HUN)
Paweł Juraszek
Kacper Majchrzak
Karol Ostrowski
Jakub Kraska
Przemysław Gawrysiak
Jan Hołub
Jan Karolczak
Paweł Werner
Kacper Stokowski
Radosław Kawęcki
Jakub Skierka
Jan Kałusowski
Marcin Cieślak
Michał Poprawa
Damian Chrzanowski
Kasia Wasick
Kornelia Fiedkiewicz
Anna Dowgiert
Dominika Kossakowska
Aleksandra Polańska
Wiktoria Guść
Aleksandra Knop
Paulina Piechota
Alicja Tchórz
Agata Naskręt
Zuzanna Herasimowicz
Paulina Peda
Dominika Sztandera
Klaudia Naziębło
Kinga Paradowska

20-24.05 = Polish Championships, Łódź (POL)
Paweł Korzeniowski
Dominik Bujak
Antoni Kałużyński


Zawodnicy o czasy uprawniające ich do wyjazdu do Tokio będą mogli się starać od 1 lutego do 24 maja 2020 roku.
Uzyskane w tym okresie minima A bedą zatwierdzone pod trzema warunkami: zawody, na których zostaną osiągnięte muszą być zgłoszone do FINA jako impreza kwalifikacyjna do igrzysk, a pływak z wymaganym przez PZP czasem jest zobligowany poddać się kontroli antydopingowej, na co ma 24 godziny od jego uzyskania, a w przypadku braku takowej kontroli na danym mityngu zawodnik zobowiązany jest wykonać badanie na własny koszt lub koszt klubu, który reprezentuje.
Wynik lepszy od wymaganego minimum można uzyskać wyłącznie w seriach finałowych takich zawodów (jeżeli owe zawody rozgrywane będą w systemie kwalifikacji i finałów).
A jeśli chodzi o oststeczny termin uzyskiwania minimum przez FINA to 29 czerwca więc prawdopodobnie będą mogli niektórzy jeszcze zawalczyć o miejsce w kadrze w przypadku wolnych miejsc na poszczególnych dystansach, a w zasadzie tylko w tych konkurencjach, w których nikt wcześniej nie uzyska minimum. Co jest wielce prawdopodobne w wielu przypadkach.

Kalendarz zawodów po MPS 2020:
29-31.05 = Grand Prix, Praga (CZE)
05-07.06 = Grand Prix, Liberec (CZE)
06-07.06 = Mare Nostrum, Monte Carlo (MON)
10-11.06 = Mare Nostrum, Barcelona (ESP)
13-14.06 = Mare Nostrum, Canet-en-Roussillon (FRA)
17-20.06 = Budapest Open, Budapest (HUN)
26-28.06 = 57th Sette Colli, Rzym (ITA)

ODPOWIEDZ