Ankiety okołosportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO

Ankieta 1. Co powinno się zrobić w temacie kadry siatkarek?

Czas głosowania minie 23 lis 2019, 13:12

Trener powinien niezwłocznie podać się do dymisji
12
50%
Wyrzucić obecne zawodniczki i kwalifikacje grać nowymi dziewczynami
0
Brak głosów
Załagodzić spór, powołać te same dziewczyny, a po kwalifikacjach do IO się zobaczy
11
46%
Usunąć dla przykładu 3-4 największe buntowniczki, a resztę przekonać do zmiany zdania
1
4%

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
sharkinator

Ankiety okołosportowe

Post autor: sharkinator » 09 lis 2019, 13:12

Pomyślałem sobie, że brakuje tematu, w którym moglibyśmy raz na jakiś czas robić ankietę dotyczącą sytuacji w polskim sporcie.

Bardzo mnie ciekawi co myślicie na temat obecnej sytuacji u siatkarek.

Przedstawiłem 4 moim zdaniem najbardziej prawdopodobne scenariusze.

Awatar użytkownika
sharkinator

Re: Ankiety okołosportowe

Post autor: sharkinator » 09 lis 2019, 13:17

Jestem za zwolnieniem Nawrockiego, ale chyba jednak jest na to zbyt późno, żeby wyłonić nowego selekcjonera, no chyba że tymczasowego tylko na styczniowy turniej. Więc oczekiwałbym radykalnego stanowiska dopiero po eliminacjach, niezależnie od wyniku.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 lis 2019, 13:47

Skoro Holendrzy wymienili mniej więcej właśnie teraz to może i nam by się udało zrobic podmianę ale pewnie na coacha z lsk który byłby już trochę głębiej w temacie...ale realnie patrząc to szanse na to są bliskie zera..a na co są większe to kompletnie nie mam pojęcia...wydaje się że coach ten sam i zawodniczki te same ale przy tym szambie które się teraz leje to trudno przewidzieć w którą stronę sytuacja pójdzie...ale z podanych opcji to zaznaczam tą "po staremu" ...a może jakiś skład trenerski tymczasowy złożony z dostępnych autorytetow by to wziął ale wątpię, mi już ciężko na Pzps liczyć gdy co nie wyjdą na scenę to walą sobie w stope bez poczucia zenady
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 lis 2019, 14:04

Ja zaznaczyłem podanie się do dymisji. Oczywiście mrpotato słusznie zauważył, że szans praktycznie na to nie ma, ale jest to moim zdaniem najkorzystniejsza opcja, bo nie tracimy wówczas nic z naszego potencjału (czyt. gramy dalej najsilniejszym możliwym składem), a być może przyjdzie nawet wzrost jakości w postaci lepszego szkoleniowca. No i eliminuje to wszelkie waśnie w drużynie (waśnie na linii zawodniczki-związek to już inna sprawa). Żadna z pozostałych opcji tego nie gwarantuje.

Lukash

Post autor: Lukash » 09 lis 2019, 14:50

Nie podoba mi się odpowiedź, którą zaznaczyłem.

Podanie się do dymisji jest działaniem możliwym działaniem Jacka Nawrockiego, myślę że lepszą odpowiedzią powinno być "pożegnanie się z trenerem Nawrockim", niezależnie od sposobu zakończenia współpracy.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 09 lis 2019, 15:03

Masz rację, byłaby to lepsza odpowiedź.
Byłaby to jednak kuriozalna sytuacja, związek przedłuża kontrakt, które od razu zrywa. Ciekawe jaka byłaby rekompensata finansowa za takie coś? A może o to właśnie chodziło, że Kapsrzyk stwierdził: Jacek nie będziesz już trenerem, ale nic się nie bój, nie wyjdziesz na tym źle".

Lukash

Post autor: Lukash » 09 lis 2019, 15:23

Zakładam, że Nawrocki może mieć umowę o pracę w związku i po rozwiązaniu kontraktu wróci do struktur związkowych jako trener grup młodzieżowych.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 lis 2019, 15:32

A czy zawodniczki po takich wywiadach jak Adamczewskiego mają prawo się postawić, pójść do sądu ze skarga na pracodawcę i ta sciezką sobie bacik w postaci groźby odebrania certyfikatów zdjąć znad głowy? Jednocześnie rezygnując choćby czasowo z kadry ofc

Outsider

Post autor: Outsider » 09 lis 2019, 16:25

Nie mam wątpliwości, że najlepszą opcją jest załagodzić spór i przemęczyć się przez kwale, w zależności od ich wyniku opcji jest już sporo. Natomiast tak jak pisałem w wątku, na razie gasimy pożar benzyną i chyba tylko niepoprawny optymista jest w stanie uważać, że coś z tego wyjdzie. Być może dziewczyny mają w tym konflikcie sporo za uszami, ale pod petycją podpisał się niemal cały zespół, a sposób wypowiedzi trenera, Michała Adamczewskiego jak i władz związku dla mnie stawiają te dwie strony w o wiele gorszym świetle. Ja już to pisałem w czwartek, że oczekuję podania się do dymisji zarówno przez trenera jak i przez prezesa, a teraz dołożyłbym do tego cały zarząd PZPS, który nie robi nic by spór załagodzić, chociaż na razie jest to "nic medialne", a może jest tam ktoś kompetentny, kto z tymi dziewczynami po cichu rozmawia.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 lis 2019, 9:10

popatrzmy na opcję przy której jest "0" głosów i zobaczymy ze Nawrocki tez ma tu pełen komfort

bierze zawodniczki które były w kadrze a nie są sygnatariuszkami
czyli ofc Stysiak i Stenzel
Nowicka na rozegraniu
Górecka na drugą przyjmującą i Bociek na atak
pozostaje środek, tu gorzej bo mniej opcji z repry czyli może być Polańska do tego dołoży Pacak albo Annę Stencel albo Justynę Łukasik bo Tokarska pewnie już go będzie olewać do końca

w odwodzie zostają na przyjęciu chociażby przecież dużo grająca w reprze Różański albo fenomenalna w tym sezonie Fedusio

długa przerwa na zgrupkę pozwoli odswiezyc schematy zawodniczkom które były już w reprze, pozostaje jako takie ogarnięcie współpracy rozegranie - środek i już mamy ekipę która nie powinna wstydu przynieść i w niejednym meczu solidnie powalczyć

jak tak będzie to Nawrocki będzie znowu w opinii publicznej magiem który robi cos z niczego
a nawet jak będzie nieco gorzej to i tak jest kryty kontraktem z którego wynika że eliminacje do IO nie mają w kontekście siatkarek żadnego znaczenia

z kolei jak się otrze o zwycięstwo nie mówiąc o sensacyjnej wygranej to ma kontrakt do 2032 pewny

SzG

Post autor: SzG » 11 lis 2019, 9:20

Patrząc na ostatni rok to trudno mi wyobrazić sobie dobry i wygrany mecz bez Smarzek.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 lis 2019, 9:34

SzG pisze:
11 lis 2019, 9:20
Patrząc na ostatni rok to trudno mi wyobrazić sobie dobry i wygrany mecz bez Smarzek.
Bociek nie jest w top formie wiec nic nie zagwarantuje
ale wystarczy przerzucić Stysiak na atak i powinno być nie gorzej
AZE i BUL to nie takie potęgi mimo że te pierwsze bywają nieobliczalne a drugie na fali wzrostowej imho

nawet jak przewalimy ale z przebłyskami
to gros ludzi którzy nie śledzą bliżej pomyślą
ze znowu mag robi cos z niczego i przez parę lat spokój na budowanie

ODPOWIEDZ