Ogłoszenie Administratora

Regulamin i dyskusja nad nim
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Ogłoszenie Administratora

Post autor: runfixe » 27 lip 2019, 21:16

Drodzy Forumowicze, nowi, starzy, starzy nowi i nowi starzy.
Jesteśmy na rok przed igrzyskami w Tokio. Przed nami gorący czas emocji sportowych związany z kwalifikacjami olimpijskimi i samych igrzysk. W tym okresie spodziewam się wielu radosnych momentów związanych z sukcesami naszych sportowców. Niestety smak goryczy porażki też będzie nam dany.

Doświadczenie kilku lat mi pokazuje, że gdy emocje sięgają zenitu, niektórym puszczają hamulce. To się da w jakiś sposób zrozumieć, jednak nie wszyscy z nas chcą czytać wulgarne wypowiedzi innych, a na forum posty aż do przejścia moderatora zostają na widoku wszystkich.

To by było jedno ważne wydarzenie, drugim jednak są zbliżające się wybory parlamentarne. Wiążę z tym wzmożoną aktywności polityczną co poniektórych użytkowników, oraz pojawianie się nowych użytkowników, którzy szukają dyskusji politycznej. To nie jest jednak odpowiednie miejsce w internecie na takie swary.

W związku z tym (autorytarnie) wprowadzam wiele środków, które zaczną obowiązywać od dziś:
  1. administrator ma zawsze rację
  2. jeśli administrator wyjątkowo się myli, pierwszy punkt regulaminu jest wprowadzany w życie
    A na poważnie :
  3. tematy offtopic i spluwaczka zostają przełożone, do działu z ograniczonymi uprawnieniami
  4. posty będąca agitacją polityczną znajdujące się w każdym innym temacie niż offtopic będą automatycznie kasowane. Dotyczy to tematu „reforma sportu”, który nie jest offtopiciem
  5. posty noszące znamiona czynu zabronionego, hejt osób publicznych jak trenerzy, sportowcy lub brutalnie atakowanie innych użytkowników tego forum, będą automatycznie usuwane.
  6. użytkownicy, którzy mimo tych środków będą kontynuowali publikowanie postów podobnej treści poniżej mojego postu z apelem o zaprzestanie lub zaczną atakować admina za te środki dostaną JEDNODNIOWEGO BANA.
  7. zero tolerancji dla rasizmu, nienawiści ze względów religijnych lub orientacji seksualnej
  8. nowi użytkownicy, czyli ci co się zalogowali od lipca 2019 dostaną tygodniowego bana zamiast jednodniowego
  9. jeśli nie będę w stanie sobie poradzić z jakimś wątkiem ten będzie zamykany na czas nieokreślony
  10. KAŻDY apel o usunięcie konta będzie wysłuchany w trybie NATYCHMIASTOWYM. Taka prośba musi mi być wysłana w prywatnej wiadomości.
  11. KAŻDA groźba pozwania mnie przed sąd będzie oznaczała automatyczne usunięcie konta danego użytkownika
Zdaję sobie sprawę, że niektórym to może się nie spodobać, ale nie po to część z nas płaciła by mogli tu logować się agitatorzy. Jeśli sytuacja będzie zbyt napięta wybiorę spośród użytkowników dodatkowego moderatora.

Dziękuję za uwagę i życzę wielu sportowych emocji.

Krolowa Sniegu

Re: Ogłoszenie Administratora

Post autor: Krolowa Sniegu » 27 lip 2019, 21:59

runfixe pisze:
27 lip 2019, 21:16
nowi użytkownicy, czyli ci co się zalogowali od lipca 2019 dostaną tygodniowego bana zamiast jednodniowego
Ogólnie popieram zmiany, jednak małe ale... trochę to jednak dyskryminowanie nowych osób.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

maruda

Post autor: maruda » 27 lip 2019, 22:02

Krolowa Sniegu pisze:
27 lip 2019, 21:59
runfixe pisze:
27 lip 2019, 21:16
nowi użytkownicy, czyli ci co się zalogowali od lipca 2019 dostaną tygodniowego bana zamiast jednodniowego
Ogólnie popieram zmiany, jednak małe ale... trochę to jednak dyskryminowanie nowych osób.
Dokładnie to samo pomyślałem ;)
Może jakoś "konta sprawiające wrażenie założonych w celu..." czy coś :P

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 27 lip 2019, 22:04

maruda pisze:
27 lip 2019, 22:02
Krolowa Sniegu pisze:
27 lip 2019, 21:59

Dokładnie to samo pomyślałem ;)
Może jakoś "konta sprawiające wrażenie założonych w celu..." czy coś :P
A potem oskarżenia o to, że admin nie jest obiektywny, bo przecież tamten to się na pewno w takim celu nie zalogował? Moim zdaniem runfixe słusznie wyraźnie stawia granicę. Chociaż sam zmieniłbym to najwyżej na "zarejestrowanych w ciągu ostatniego miesiąca" czy coś w tym stylu.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 27 lip 2019, 22:50

Brawo! Teraz tylko potrzeba jeszcze konsekwencji w działaniu i będzie git.

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 27 lip 2019, 23:00

sharkinator pisze:
27 lip 2019, 22:50
Brawo! Teraz tylko potrzeba jeszcze konsekwencji w działaniu i będzie git.
Lubie to :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 27 lip 2019, 23:05

Prosiłbym też jakby się dało jakoś strasznie nie obrażać na takiego jednodniowego bana. Wiem, że to nic przyjemnego, ale jak ktoś jest agresywny po pijaku, to czasem jest to jedyna metoda.
Mam nadzieję nie zrobić sobie zbyt wielu wrogów.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 lip 2019, 8:51

Dodałem jedno zdanie w punkcie 10.

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 28 lip 2019, 12:18

Z uwagi na zablokowanie tematu, i zrzucenie jakiegoś przez SzG politycznego manifest, co jest absurdalne, nie mam zamiaru pisać na forum, gdzie gejów i lesbijki sprowadza się do ideologii, nie widząc problemów mniejszości i jej dyskryminacje. Zresztą to nie ka poruszam kwestie ideologii w tym temacie. Cały czas nakrelalem problemy mniejszości, które pomijane były istotnie i celowo w tym wątku. Prawa gejów i lesbijek to nie światopogląd, a ich ludzka przgrodzona godność. Wszystko jak widać osobom wierzącym, sprzeczne z ich wiarą jest czymś co nie powinno się pisać, bo jest ich obraza uczuć religijnych. Taka jest religijność właśnie, i szacunek do innych osób. Runfixe PW. Proszę o usunięcie konta zgodnie z art. 10 REGULAMINU. Haniebne jest to najbardziej pisanie takich rzeczy na forum sportowym, olimpijskim. Gdzie wartościami olimpijskim jest min tolerancja czy równość.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 28 lip 2019, 12:42

Brawo. Rezygnujcie z forum sportowego bo ktoś w offtopicu ma inne zdanie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 lip 2019, 12:45

Superadrian15 pisze:
28 lip 2019, 12:18
Z uwagi na zablokowanie tematu, i zrzucenie jakiegoś przez SzG politycznego manifest, co jest absurdalne, nie mam zamiaru pisać na forum, gdzie gejów i lesbijki sprowadza się do ideologii, nie widząc problemów mniejszości i jej dyskryminacje. Zresztą to nie ka poruszam kwestie ideologii w tym temacie. Cały czas nakrelalem problemy mniejszości, które pomijane były istotnie i celowo w tym wątku. Prawa gejów i lesbijek to nie światopogląd, a ich ludzka przgrodzona godność. Wszystko jak widać osobom wierzącym, sprzeczne z ich wiarą jest czymś co nie powinno się pisać, bo jest ich obraza uczuć religijnych. Taka jest religijność właśnie, i szacunek do innych osób. Runfixe PW. Proszę o usunięcie konta zgodnie z art. 10 REGULAMINU. Haniebne jest to najbardziej pisanie takich rzeczy na forum sportowym, olimpijskim. Gdzie wartościami olimpijskim jest min tolerancja czy równość.
Wielka szkoda, może to jeszcze przemyśl, ale motywy decyzji rozumiem w 100%. Robienie polityki i sprawy politycznej z elementarnego szacunku i tolerancji strasznie kuje w oczy obecnie, nie tylko tutaj.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 lip 2019, 13:36

Dziś rano na jego prośbę usunąłem konto Dominika1981.

Za jakiś czas posprzątam w tym wątku.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 lip 2019, 14:16

Oooo ludzie.

Proszę pisać na forum Frondy, Krytyki Politycznej, 88kocham-cię, Fundacji Helsińskiej czy każdym innym byle nie tym jeśli nie potraficie dyskutować na trudne forum. I robienie mi offtopica z TEGO tematu, to mistrzostwo świata.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 28 lip 2019, 14:38

Ja proszę tylko o to, żebyś wymagał przestrzegania regulaminu. A Adrianowi daj jeszcze czas.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 28 lip 2019, 14:44

Krolowa Sniegu pisze:
28 lip 2019, 14:38
Ja proszę tylko o to, żebyś wymagał przestrzegania regulaminu. A Adrianowi daj jeszcze czas.
Potwierdził mi w 3 postach. Poza tym w regulaminie napisałem NATYCHMIASTOWO a dałem mu szansę z racji na długi staż.

ODPOWIEDZ