Media sportowe

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
mrpotato

Re: Media sportowe

Post autor: mrpotato » 07 sty 2019, 20:03

Outsider pisze:
07 sty 2019, 19:55
Wygląda na to, że polscy kibice nie zobaczą MŚ w piłce ręcznej mężczyzn. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... ze-ms-2019 Rozumiem TVP, co nie zmienia faktu, że nie pomoże to tej dyscyplinie, tak jak nie pomaga zakup praw przez TVP do Superligi kobiet i pokazywanie raptem kilku meczów fazy finałowej.
Gdyby chodziło o ME to EHF ma swój kanał w internecie, gdzie byłaby transmisja z angielskim komentarzem. W przypadku MŚ zagraniczne kanały to chyba jedyna droga ...
szkoda, Jacek Laskowski się wyrobił imho
ale wiadomo... klęska jest sierotą
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 15 sty 2019, 10:35

Informacja o złocie ME Maliszewskiej znalazła się na okładce PS ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 sty 2019, 12:13

runfixe pisze:
15 sty 2019, 10:35
No i fajnie. Na marginesie niedawno znajomi robili badanie wizerunku kobiety/mezczyzny w PS i wyszlo, ze raz kobiety na okladkach sa PS zdecydowanie rzadziej oraz musza osiagnac sukces zdecydowanie wyzszej rangi, by trafic na okladke.

maruda

Post autor: maruda » 15 sty 2019, 12:17

Krolowa Sniegu pisze:
15 sty 2019, 12:13
runfixe pisze:
No i fajnie. Na marginesie niedawno znajomi robili badanie wizerunku kobiety/mezczyzny w PS i wyszlo, ze raz kobiety na okladkach sa PS zdecydowanie rzadziej oraz musza osiagnac sukces zdecydowanie wyzszej rangi, by trafic na okladke.
Prestiż wielu męskich odmian sportu jest większy niż żeńskich.
Przeciwna sytuacja występuje naprawdę sporadycznie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 sty 2019, 12:38

maruda pisze:
15 sty 2019, 12:17
Krolowa Sniegu pisze:
15 sty 2019, 12:13
runfixe pisze:
Prestiż wielu męskich odmian sportu jest większy niż żeńskich.
Przeciwna sytuacja występuje naprawdę sporadycznie.
Zdaje sobie sprawe, dlatego mnie dziwi, ze osoba, ktora oceniala projekt poparla bez wahania wniosek, ze to zwykla dyskryminacja, gdzie tutaj tlo odgrywa duza role.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 15 sty 2019, 15:14

Biorąc pod uwagę, że pewnie większość z tych mężczyzn na okładce to piłkarze, to mnie to nie dziwi. Wykluczmy wszystkich piłkarzy z tego badania i zobaczmy, jakie wtedy będą proporcje.
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 15 sty 2019, 16:05

Vojthas pisze:
15 sty 2019, 15:14
Biorąc pod uwagę, że pewnie większość z tych mężczyzn na okładce to piłkarze, to mnie to nie dziwi. Wykluczmy wszystkich piłkarzy z tego badania i zobaczmy, jakie wtedy będą proporcje.
Musiałbyś jeszcze bokserów, kolarzy i kierowców wykluczyć. Wtedy faktycznie byłyby mniej więcej równe szanse ;-)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 15 sty 2019, 16:54

Col_Frost pisze:
15 sty 2019, 16:05
Vojthas pisze:
Musiałbyś jeszcze bokserów, kolarzy i kierowców wykluczyć. Wtedy faktycznie byłyby mniej więcej równe szanse ;-)
Tu nie chodzi o to, żeby było 50-50. Chodzi o to, że piłkarze są na okładkach nie z powodu sukcesów, tylko z powodu tego, że są piłkarzami. Bokserzy są chyba jednak dość rzadko, kolarze się przebijają podczas większych wyścigów, kierowcy raz na dwa tygodnie, a piłkarze dzień w dzień - transfer jest, transferu nie ma, strzelił gola, nie strzelił gola, udzielił wywiadu, ma focha na media...

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 15 sty 2019, 17:56

Vojthas pisze:
15 sty 2019, 16:54
Col_Frost pisze:
15 sty 2019, 16:05
Vojthas pisze:
Tu nie chodzi o to, żeby było 50-50. Chodzi o to, że piłkarze są na okładkach nie z powodu sukcesów, tylko z powodu tego, że są piłkarzami. Bokserzy są chyba jednak dość rzadko, kolarze się przebijają podczas większych wyścigów, kierowcy raz na dwa tygodnie, a piłkarze dzień w dzień - transfer jest, transferu nie ma, strzelił gola, nie strzelił gola, udzielił wywiadu, ma focha na media...
Oczywiście zgoda, nie przeczę, że piłkarze zajmują zdecydowanie najwięcej miejsca. Jednak biorąc pod uwagę popularność poszczególnych dyscyplin to boks (plus MMA), sporty motorowe (w tym żużel) i kolarstwo są kolejnymi po piłce nożnej, a szeroką publiczność interesuje w ich przypadku w zasadzie tylko męska odmiana (w sportach motorowych niby nie ma podziału na płcie, ale kobiet nie rywalizuje zbyt wiele).
Popularne w Polsce skoki narciarskie to samo. Z bardziej wziętych dyscyplin tylko w tenisie i lekkiej zainteresowanie wzbudzają przedstawiciele obu płci. Zmierzam do tego, że brak piłki zmieniłby proporcje, ale dalej byłyby one zdecydowanie korzystniejsze dla mężczyzn ;-)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 15 sty 2019, 18:21

Tak w ogóle, to takie generalizowanie też nas do niczego nie doprowadzi. Bo np. tu jest teza, że kobiety muszą osiągnąć więcej niż mężczyźni. Ale jednak czwarte miejsce Bartnika a czwarte miejsce W4x - jak myślicie, o kim by napisali więcej? Aczkolwiek jest też druga strona medalu - siatkarze a siatkarki, choćby organizacja MŚ siatkarek chyba zajęła na okładce mniej miejsca, niż by zajęła organizacja w Polsce MŚ siatkarzy (zobaczymy, jak dostaniemy te w 2026).
Co do MMA (nie wnikając już w to, na ile traktuję to osobiście jako sport) - Jędrzejczyk czy Błachowicz, kto wzbudza większe zainteresowanie? Sporty motorowe tutaj też są trochę poza kategorią.
Podsumowując - zgadzam się, że różnice są i to pewnie duże, ale też stawiam pytanie - na ile jest to faktycznie jakaś dyskryminacja (teza że kobiety muszą więcej osiągnąć), a na ile pokłosie wcześniejszych dobrych wyników (np. wspomniane wioślarki szybciej się załapią za medal na PŚ niż żeglarze).

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 15 sty 2019, 18:57

Ale czy ja piszę o jakiejś dyskryminacji? Dyskryminacja byłaby wtedy, gdyby nadawcy i dziennikarze świadomie blokowali dostęp do informacji z zawodów kobiet. Ja stwierdzam po prostu fakt, że pewna pula sportów wzbudza większe zainteresowanie tylko w rywalizacji jednej z płci. Jest to chyba pokłosie tego, że imprezy dla kobiet i mężczyzn rozgrywa się osobno. Wyścig elity kobiet na kolarskich MŚ wzbudza spore zainteresowanie (nawet jeśli nie takie jak elita mężczyzn), ale już inne wyścigi, nawet Giro, śledzone są głównie przez zapaleńców. Od tej zasady broni się w zasadzie tylko tenis, ale tam szlemy rozgrywane są również razem.

Jędrzejczyk wzbudza zainteresowanie, bo osiąga sukcesy. W boksie kiedyś Rylik budziła podobne. Tylko, że w żaden sposób nie przełożyło się to na popularność kobiecego boksu zawodowego w Polsce. MMA zresztą dorzuciłem trochę mimowolnie, bo jednak czasami pojawia się coś na pierwszej stronie. Sam niespecjalnie się interesuję tą dyscypliną.

A z tym, że generalnie płeć nie ma znaczenia w kontekście umieszczania sportowców na okładce, tylko popularność danej dyscypliny, ja się oczywiście zgadzam, jak chyba wszyscy tutaj.

maruda

Post autor: maruda » 20 sty 2019, 15:03

Przerwanie meczu tenisowego, żeby puścić gadki-szmatki o skokach...
Eurosport nie przestaje mnie zadziwiać.
No chyba, że chcą nas po prostu zmusić do playera.

balwan

Post autor: balwan » 20 sty 2019, 15:20

Duet Jakub Kot i Sebastian Mila przypominają mi jakiś bohaterów z kreskówek ale nie kojarzę jakich.

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 21 sty 2019, 20:11

Nie zauważyłem czy ktoś wrzucal już info o rozmowie w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w Katowicach w 2023r czyli roku przed olimpijskim

https://www.insidethegames.biz/articles ... s-with-eoc

maruda

Post autor: maruda » 27 sty 2019, 16:04

Wybuch radości Weroniki Nowakowskiej (po pudle młodszego Boe w ostatnim strzale), komentującej w Polsacie Sport Extra bieg masowy mężczyzn. Zdecydowanie nie na miejscu.

ODPOWIEDZ