Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
bartex

Re: Piłka ręczna

Post autor: bartex » 12 sty 2020, 20:03

Francja odpada z mistrzostw po dwoch meczach,mysle ze mozna to uznac za sensacje.
W naszej grupie Slowenia pokonala Szwecje.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, 20:09 przez bartex, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 12 sty 2020, 20:06

bartex pisze:
12 sty 2020, 20:03
W naszej grupie Slowenia pokonala Slowenie.
Pokonała Szwecję ;)
Dzięki temu temu pozostajemy w grze o awans - wystarczy 11 goli przewagi ze Szwecją :P

SzG

Post autor: SzG » 12 sty 2020, 20:06

bartex pisze:
12 sty 2020, 20:03
Francja odpada z mistrzostw po dwoch meczach,mysle ze mozna to uznac za sensacje.
W naszej grupie Slowenia pokonala Slowenie.
Przypomina mi się taki komentarz Szczęsnego z przed kilku lat ,chyba z TCS: Peter. Prevc przed Peterem Prevcem. Nie. Za Peterem Prevcem.

Outsider

Post autor: Outsider » 14 sty 2020, 0:29

Duńczycy (10/11 typów w na podium w forumowym typerze, 7/11 na zwycięstwo w turnieju), także bardzo bliscy odpadnięcia z ME. W ostatniej kolejce muszą nie tylko pokonać Rosjan, ale także liczyć na zwycięstwo Islandii z Węgrami. Na całe szczęście dla Duńczyków, format rozgrywek sprawia, że nie można kombinować ;) A przecież zarówno Islandczycy, jak i Węgrzy nie mają jeszcze awansu do kwalifikacji olimpijskich.
Swoją drogą, to w kontekście Igrzysk zastanawiam się, na ile Francuzi mieli w ogóle motywację do tych MŚ. Oni zagrają na ten moment najtrudniejszy turniej kwalifikacyjny do IO, bo z Chorwacją, drugą drużyną z Afryki (prawdopodobnie Egipt lub Tunezja) i 3 drużyną ME. Z drugiej strony zdobycie tytułu, w ogóle pozbawiłoby ich tego problemu ;)

I także w kontekście typera. Przegrana 10 i wyżej ze Szwecją może oznaczać ostatnie miejsce w turnieju. Na ten moment Łotwa ma -20 w bilansie bramkowym, my -10. W grze jeszcze Rosja (-12) i Bośnia (-9), wszystko oczywiście przy zerowym dorobku punktowym ;)

Nikt chyba nie napisał tego wprost, że zajmując ostatnie miejsce w grupie, gramy dwie rundy play-offów w kwalifikacjach do MŚ 2021. W pierwszej możemy wylosować innego uczestnika Euro z ostatniego miejsca w grupie lub jedną z drużyn z kwalifikacji (Izrael, Litwę, Rumunię, Turcję). W drugiej zagramy z drużynami sklasyfikowanymi na miejscach 5-13 lub 6-14. Top 4 i Dania jako MŚ jadą bezpośrednio do Egiptu na turniej finałowy, tutaj także przypomnę, powiększonych 32-zespołowych Mistrzostw Świata.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 14 sty 2020, 9:40

Outsider pisze:
14 sty 2020, 0:29
Duńczycy (10/11 typów w na podium w forumowym typerze, 7/11 na zwycięstwo w turnieju), także bardzo bliscy odpadnięcia z ME. W ostatniej kolejce muszą nie tylko pokonać Rosjan, ale także liczyć na zwycięstwo Islandii z Węgrami. Na całe szczęście dla Duńczyków, format rozgrywek sprawia, że nie można kombinować
ale chyba mały remisik by nie zaszkodził ;) tyle że to nieco trudniej zrobić niż np. w nożnej...sporo zależy od wyników grup sąsiednich dzisiaj, jakby tam się trochę podzielili punktami przed glówną rundą to wtedy mysle ze warto by obejrzeć Isl-Hun w srode
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 sty 2020, 21:32

Taka ciekawostka: 38. minuta meczu ze Szwecją i jest remis. Parę minut wcześniej nawet prowadziliśmy.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 14 sty 2020, 22:07

Przegrywamy 26:28, Szwecja jak zwykle ma na Polskę jakieś dziwne "uczulenie" i nie radzi sobie nawet z tak grającym zespołem. Wygrana była w zasięgu, bo Morawski nas wiele razy ratował w końcówce przed stratą, tylko atak nie potrafił tego faktu wykorzystać. Do tego trzy niestrzelone karne.

Outsider

Post autor: Outsider » 14 sty 2020, 22:12

Porażka dwiema bramkami, zdecydowały detale, jak brak skuteczności w karnych. Szkoda, że najsłabszy mecz rozegraliśmy z najsłabszym rywalem. Z plusów turnieju, to Olejniczak, Sićko, Majdziński i Dawydzik naprawdę mają potencjał. Patryk Rombel? Dałbym mu jeszcze czas. Awans na MŚ niezależnie od trenera będzie bardzo trudny.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 14 sty 2020, 23:09

ja myślę że sporo talentu i potencjał jest i to na paru pozycjach, nie wiem czy Rombel potrafi tą grupę natchnąć do zostawiania flaków na boisku, raczej chyba potrzeba kogos z charyzmą i przeszłością sportową żeby zawodnicy mieli pewność ze gość wie o czym mówi, wtedy łatwiej będzie im wejść w konstruktywny amok obronny że tak powiem...tak jak było po zamianie Zajączkowskiego na Wentę lat temu sporo

na razie jak widać jesteśmy na etapie ładnych porażek ale od czegos trzeba zacząć
ofc, tak jak mówicie, duzy minus za niewypróbowanie obrony indywidualnej na Schmidzie, fakt ze dobry człowiek od tego czyli Krajewski akurat pauzował chyba nie może być okolicznoscia lagodzącą, tam po prostu daliśmy ciała w tym aspekcie w sposób mało zrozumiały

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 14 sty 2020, 23:35

Turniej pokazał, że warto stawiać na młodych. Wrócą Gebala,Paczkowski,Daszek to powinno być jeszcze lepiej. Oby tylko bez kontuzji, a może być nieźle za parę lat.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
matt_

Post autor: matt_ » 15 sty 2020, 11:14

mrpotato pisze:
14 sty 2020, 9:40
Outsider pisze:
14 sty 2020, 0:29
Duńczycy (10/11 typów w na podium w forumowym typerze, 7/11 na zwycięstwo w turnieju), także bardzo bliscy odpadnięcia z ME. W ostatniej kolejce muszą nie tylko pokonać Rosjan, ale także liczyć na zwycięstwo Islandii z Węgrami. Na całe szczęście dla Duńczyków, format rozgrywek sprawia, że nie można kombinować
ale chyba mały remisik by nie zaszkodził ;) tyle że to nieco trudniej zrobić niż np. w nożnej...sporo zależy od wyników grup sąsiednich dzisiaj, jakby tam się trochę podzielili punktami przed glówną rundą to wtedy mysle ze warto by obejrzeć Isl-Hun w srode
No, tylko że jeśli dzisiaj padnie remis i awansują Węgry to Islandia zabiera ze sobą jedynie 1 punkt do drugiej rundy a w przypadku Danii 2 za zwycięstwo nad nimi. Kombinowanie może się zresztą skończyć tym, że Madziarzy zrobią ich w ciula i wygrają, wówczas zaczynają następną fazę grupową z 0.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 sty 2020, 12:29

matt_ pisze:
15 sty 2020, 11:14
mrpotato pisze:
14 sty 2020, 9:40
No, tylko że jeśli dzisiaj padnie remis i awansują Węgry to Islandia zabiera ze sobą jedynie 1 punkt do drugiej rundy a w przypadku Danii 2 za zwycięstwo nad nimi. Kombinowanie może się zresztą skończyć tym, że Madziarzy zrobią ich w ciula i wygrają, wówczas zaczynają następną fazę grupową z 0.
to prawda, pozostają dwa aspekty, jakies szorstkie relacje na linii Isl-Den które by skłoniły Isl do kombinowania i wyrzucenia Den za burtę mimo powyższych argumentów, tak dla złośliwej satysfakcji

drugi to kontekst kwala olimpijskiego, złożona kwestia, obie druzyny sa zainteresowane i to żywotnie, czy teraz lepiej pojsc na calosc czy może polubowny remis i potem rozstrzygac z innymi mocno zainteresowanymi typu Por, Slo, w tym przypadku mniejsza zdobycz punktowa przyniesiona z 1 rundy ma mniejsze znaczenie

i tu mam pytanie, czy jak kwala bezp. z ME zrobi ktoś z przedziału 2-7 Mś 2019 to slot przechodzi na kolejnego z Mś czyli Brazylie ew.Egipt ? i czy jest przesuniecie adekwatne druzyn miedzy druzynami z tych 3 turniejów?

np. ME wygrywa Norwegia to jaki będzie skład norweskiego turnieju?

Outsider

Post autor: Outsider » 15 sty 2020, 12:52

mrpotato pisze:
15 sty 2020, 12:29
i tu mam pytanie, czy jak kwala bezp. z ME zrobi ktoś z przedziału 2-7 Mś 2019 to slot przechodzi na kolejnego z Mś czyli Brazylie ew.Egipt ? i czy jest przesuniecie adekwatne druzyn miedzy druzynami z tych 3 turniejów?

Wtedy wchodzi Egipt, lub jak on zdobędzie kwale z Afryki, to Brazylia.
Jeżeli ktoś z organizatorów turnieju kwalifikacyjnego (Norwegia, Francja, Niemcy) zdobędzie kwalifikację z ME, to turniej zorganizuje Chorwacja (oficjalnie została wybrana jako "rezerwowy" organizator). Natomiast w żadnym dokumencie IHFu nie znalazłem, czy i jak to się wszystko przesuwa w przypadku, którym podałeś.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 sty 2020, 13:21

Outsider pisze:
15 sty 2020, 12:52
mrpotato pisze:
15 sty 2020, 12:29

Wtedy wchodzi Egipt, lub jak on zdobędzie kwale z Afryki, to Brazylia.
Jeżeli ktoś z organizatorów turnieju kwalifikacyjnego (Norwegia, Francja, Niemcy) zdobędzie kwalifikację z ME, to turniej zorganizuje Chorwacja (oficjalnie została wybrana jako "rezerwowy" organizator). Natomiast w żadnym dokumencie IHFu nie znalazłem, czy i jak to się wszystko przesuwa w przypadku, którym podałeś.
teoretycznie powinno być przesuniecie układu z Mś czyli Norwegia mistrzem to wtedy Brazylia/Egipt zamiast Esp do turnieju numer 1 i Francja tez do tego turnieju zamiast Norwegii, tylko wtedy przyznane juz miejscówki gospodarzy nie miałyby sensu, żaden organizator nie miałby swojej druzyny w turnieju, cos tu nie gra albo musi być w papierach jakiś kruczek to prostujący

ps.ofc spekuluje luźno i być może bez sensu bo nie mam motywacji żeby się w to zagłebiac jak nam te zaszczyty nie grożą

Outsider

Post autor: Outsider » 15 sty 2020, 13:37

mrpotato pisze:
15 sty 2020, 13:21
teoretycznie powinno być przesuniecie układu z Mś czyli Norwegia mistrzem to wtedy Brazylia/Egipt zamiast Esp do turnieju numer 1 i Francja tez do tego turnieju zamiast Norwegii, tylko wtedy przyznane juz miejscówki gospodarzy nie miałyby sensu, żaden organizator nie miałby swojej druzyny w turnieju, cos tu nie gra albo musi być w papierach jakiś kruczek to prostujący

ps.ofc spekuluje luźno i być może bez sensu bo nie mam motywacji żeby się w to zagłebiac jak nam te zaszczyty nie grożą
W poprzednich latach zawsze organizatorów turniejów kwalifikacyjnych wybierano dopiero po Mistrzostwach Europy, więc cała ta serpentyna była znana przy wyborze gospodarzy. Ja myślę, że i teraz będą jeszcze przesunięcia między turniejami, tak by dostosować to do pierwotnych założeń.

ODPOWIEDZ