Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Siatkówka

Post autor: mrpotato » 05 gru 2019, 17:18

moje uwagi są takie:
1.atak, tu coach wisi na cienkiej nici bo jak Smarzek zgłosi niedyspozycje to lezymy podwójnie,raz ze brak lokomotywy dwa ze przy takiej selekcji Rasińska ani Łukasik na 99 tego nie dźwigną, będzie musiała być Stysiak na ataku, wtedy pojawi się kwestia druga
2.obok Mędrzyk będzie grał ktoś niedoświadczony albo dawno temu ogrywany, w dodatku brak choćby chwilowego odwołania do Grajber w kwestii przyjęcia może mieć znaczenie jak złapiemy jakąś dziurę
3.środek -brak mi Polańskiej, widać ze wzięła się za siebie i fizycznie wygląda bardzo ok a przy tym wzroście mogłaby zrobić róznice na paru piłkach ktore mogą decydować, nie wydaje mi się żeby Efimienko czy Alagierska takie były, nie mowiac o reszcie poza AK
4.obsada libero poza Stenzel to nie jest imho poziom repry na ten moment, na pewno nie jest to poziom Maj a i w lidze można być znaleźć ciekawsze nazwiska

ale najważniejsze będzie się działo ok 27-28.12 gdy zobaczymy jak liczny zaciąg włoski się zjawi na kadrze
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 05 gru 2019, 17:32

mrpotato pisze:
05 gru 2019, 17:18
moje uwagi są takie:
1.atak, tu coach wisi na cienkiej nici bo jak Smarzek zgłosi niedyspozycje to lezymy podwójnie,raz ze brak lokomotywy dwa ze przy takiej selekcji Rasińska ani Łukasik na 99 tego nie dźwigną, będzie musiała być Stysiak na ataku, wtedy pojawi się kwestia druga
2.obok Mędrzyk będzie grał ktoś niedoświadczony albo dawno temu ogrywany, w dodatku brak choćby chwilowego odwołania do Grajber w kwestii przyjęcia może mieć znaczenie jak złapiemy jakąś dziurę
3.środek -brak mi Polańskiej, widać ze wzięła się za siebie i fizycznie wygląda bardzo ok a przy tym wzroście mogłaby zrobić róznice na paru piłkach ktore mogą decydować, nie wydaje mi się żeby Efimienko czy Alagierska takie były, nie mowiac o reszcie poza AK
4.obsada libero poza Stenzel to nie jest imho poziom repry na ten moment, na pewno nie jest to poziom Maj a i w lidze można być znaleźć ciekawsze nazwiska

ale najważniejsze będzie się działo ok 27-28.12 gdy zobaczymy jak liczny zaciąg włoski się zjawi na kadrze
Polańska faktycznie mogłaby zrobić różnicę przy decydujących piłkach - jeśli weszłaby wtedy w pole serwisowe...
Co do przyjmującej - niby jest w odwodzie Górecka, ale skoro Di Iulio przy takich statystykach ataku miała przed nią pierwszeństwo do zastąpienia Courtney, to nie sądzę, aby miała być wzmocnieniem odbioru zagrywki. Z drugiej strony, czy w takim razie zestawienie Stysiak-Górecka bardzo by się różniło od zestawienia Smarzek-Stysiak?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 gru 2019, 17:39

Vojthas pisze:
05 gru 2019, 17:32
Polańska faktycznie mogłaby zrobić różnicę przy decydujących piłkach - jeśli weszłaby wtedy w pole serwisowe...
w pole serwisowe to nadawałaby się Majka Szczepańska-Pogoda, bardzo solidna i dynamiczna zagrywka z wyskoku,skoro Łukasik brał tylko i wyłącznie na zagrywke to i tu mógłby jedną pozycje scisle zadaniowo wygospodarować, wtedy mielibysmy pełną palete uzbrojenia

bart4

Post autor: bart4 » 07 gru 2019, 13:35

Brakuje Maj, ma doświadczenie jeśli chodzi o grę w kadrze, dobrze się rozumiała z resztą zespołu, potrafiła zmotywować dziewczyny. Dziwne.
I tak wiadomo że przy wynikach na "styku" wszystko będzie zależeć od dyspozycji Smarzek, Stysiak choć przydałoby się żeby swoje punkty atakiem środkowe dokładały, nie można było na nie liczyć cały sezon reprezentacyjny więc może teraz będzie lepiej. Bo w bloku to jednak były solidne cały czas.

barnaba

Post autor: barnaba » 07 gru 2019, 13:48

Ja się tylko zastanawiam jaki wpływ na powołania miała ta awantura, a jaki aktualna forma...

Outsider

Post autor: Outsider » 07 gru 2019, 19:05

barnaba pisze:
07 gru 2019, 13:48
Ja się tylko zastanawiam jaki wpływ na powołania miała ta awantura, a jaki aktualna forma...
A to ciekawe, bo inni to dajmy na to myślą o niebieskich migdałach, odpisując na posty w tym temacie ... Jako osobie, która raczej nie ma czasu na oglądanie ligi, pozostaje mi wierzyć piszącym, że powołane na kadrę Jagła i Korabiec się do Maj nie umywają. No to chyba jest jasne, że o braku powołania dla tej zawodniczki decydowały powody pozasportowe. Tj. albo ona podburzała koleżanki, albo ona stała się kozłem ofiarnym albo ona po prostu zrezygnowała z gry w kadrze trenera Nawrockiego. Zresztą dawanie na kwalifikacje olimpijskie zawodniczek, których nigdy nie sprawdzono w kadrze w bojowych warunkach, jest, o ile traktujemy ten turniej poważnie, po prostu nierozsądne. Chociaż trener już nie raz pokazywał, że jakakolwiek logika się chowa ...

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 07 gru 2019, 19:55

Paulina zawsze mówiła, że wróciła do kadry by jeszcze raz powalczyć o udział w igrzyskach, więc tym bardziej dziwne to wszystko.

SzG

Post autor: SzG » 07 gru 2019, 20:01

sharkinator pisze:
07 gru 2019, 19:55
Paulina zawsze mówiła, że wróciła do kadry by jeszcze raz powalczyć o udział w igrzyskach, więc tym bardziej dziwne to wszystko.
Być może zdała sobie sprawę ,że ew. udział w IO jest dla jednej libero- Stenzel. A w wywiadzie podczas ME mówiła , że chce z całych sił powalczyć o ten turniej i stąd cała afera,jako jedyna szansa .
Być może zawodniczki z ligi włoskiej chciały lepszego trenera ( mając doświadczenia z klubów) ,ale jestem w stanie uwierzyć , że Grajber i Maj grały pod siebie.
Oczywiście to tylko jedna z hipotez którą można rozważyć,ale nie uważam , że tak było z pewnością.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 gru 2019, 10:59

brak formy sportowej Maj to chyba jeden z ostatnich potencjalnych powodów nieobecności imho

bardziej prawdopodobne to że Stenzel dostaje bonus za lojalność i ma zero konkurencji (jak to się ma do dobra drużyny to inna rzecz)
ew. sama zrezygnowała w rozmowie które ponoc powadził z zawodniczkami coach (tylko czy tak po prostu by rezygnowala ze sportowego marzenia, jak piszecie)

generalnie Nawrocki ma tu spokój, może powoływać kogo chce, przegra turniej - nie ma problemu, wygra - kontrakt +10 lat lekko

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 gru 2019, 9:29

N'gapeth trafił do aresztu w Brazylii za molestowanie seksualne. Grozi mu 5 lat więzenia.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 10 gru 2019, 9:45

runfixe pisze:
10 gru 2019, 9:29
N'gapeth trafił do aresztu w Brazylii za molestowanie seksualne. Grozi mu 5 lat więzenia.
no tu już może być trudniej się wywinąć gdyby sprawa była prawdziwa

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 gru 2019, 11:22

Najgłupsze tłumaczenie jakie słyszałem - we Francji klepanie po tyłku to coś normalnego. Ten koleś ma zdecydowanie nie po kolei w głowie...

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 10 gru 2019, 15:15

runfixe pisze:
10 gru 2019, 11:22
Najgłupsze tłumaczenie jakie słyszałem - we Francji klepanie po tyłku to coś normalnego. Ten koleś ma zdecydowanie nie po kolei w głowie...
To są tak zwane "różnice kulturowe" :lol:
W Brazylii takie sprawy są niezwykle poważnie traktowane. Tutaj sprawa pewnego Włocha:
https://www.gazetaprawna.pl/amp/351410, ... lnosc.html

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 10 gru 2019, 15:35

No nie wiem, żyję tu już 10 lat i przynajmniej w moim środowisku ludzie się szanują. Ale faktycznie do klubów to raczej nie uczęszczam...

barnaba

Post autor: barnaba » 10 gru 2019, 17:42

Eh, wolałem stare czasy.
Jak ktoś klepnął dziewczynę w tyłek, to zwyczajnie dostawał w pysk, a nie ciągał się po sądach :)

ODPOWIEDZ