Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 11 lip 2019, 19:25

Outsider pisze:
11 lip 2019, 19:08
Po tym etapie wiemy już też, że plan zdobycia żółtej koszulki lidera przez kolarzy CCC musi zostać odłożony na przyszły rok ;) No chyba, że trafi się odjazd na pół godziny jak z Pereiro Sio i Voightem w TdF 2006 ;) W sumie ciekawe, jakby się dzisiaj Greg spisał jadąc w odjeździe, ale myślę, że nie miałby szans dużo większych niż Pauwels.
mrpotato pisze:
11 lip 2019, 18:38
ps. sa jutro albo pojutrze te bonusowe sekundy przed metą?
Bonusowe sekundy do zdobycia w sobotę i w niedzielę, a potem na 12 etapie, ostatnim przed czasówką, gdzie być może dopiero tam GC contenders będą znowu walczyć na poważnie. Etap 8 - sobotni dla mnie jest stworzony dla Juliana.
a jak nie sobota , gdzie ogarnieci sprinterzy moga sie jeszcze bronic ,to w ndz juz nie powinni, do tego 14 lipca... ale mysle ze na ndz JA bedzie na żółto znowu
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 12 lip 2019, 0:57

No to jeszcze klasyfikacja generalna faktycznych faworytów do wysokich lokat po 6 etapach
1. George Bennett ;)
2. Thomas +2
3. Bernal +6
4. Pinot +11
5. Kruijswijk +17
6. Woods +26
7. Uran +28
8. Fuglsang +32
9. Buchmann +35
10. Mas +36
11. Adam Yates +37
12. Quintana +54
13. Landa +56
14. Daniel Martin +59
15. Nibali +1:09
16. Porte +1:09
17. Mollema +1:35
18. Konrad +1:36
19. Bardet +2:10
20. Aru +2:28

balwan

Post autor: balwan » 12 lip 2019, 7:18

A o CCC wiadomo coś więcej na przyszły sezon, po pierwsze są dogadani już zawodnikami którzy wzmocnią ekipę, jednak do 1 sierpnia nie można oficjalne podpisywać kontraktów więc i nazwiska nie wpadną. Jednak po tym jak Wadecki wypowiedział się na temat Zakarina to nie byłbym taki pewien czy On wzmocni. Gdy prowadził jeszcze pro kontynentalne CCC to każdy transfer nazywał ogromnym wzmocnieniem a tu ocenił jego możliwości może nawet poniżej prawdziwych możliwości. Z drugiej strony ' nie potwierdzam, nie zaprzeczam" raczej oznacza ze coś na rzeczy jest.

Wadecki zapowiada ze w przyszłym roku powalczą o Kwiatkowskiego i Majkę i ze dla Niego to powinny być Wielcy kolarze w CCC.

Jeśli chodzi o CCC z kontynentala Wadecki uważa ze na pewno ktoś przejdzie do WT, bez nazwisk. Wpadło pytanie o Palute i czy jest szansa ze TDP pojedzie. Wadecki odpowiedział ze chciałby. Tylko pytanie na jakieś zasadzie ? Bo stażystą Paluta być nie może. A wykupienie kontraktu w czasie sezonu nie jest łatwe. Chyba ze miał na myśli kadrę Polski która TDP pojedzie. Ale tu już by się przydał użytkownik @zdechlak który więcej na ten temat na pewno wie.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 12 lip 2019, 9:28

Jeśli chodzi o CCC z kontynentala Wadecki uważa ze na pewno ktoś przejdzie do WT, bez nazwisk. Wpadło pytanie o Palute i czy jest szansa ze TDP pojedzie. Wadecki odpowiedział ze chciałby. Tylko pytanie na jakieś zasadzie ? Bo stażystą Paluta być nie może. A wykupienie kontraktu w czasie sezonu nie jest łatwe. Chyba ze miał na myśli kadrę Polski która TDP pojedzie. Ale tu już by się przydał użytkownik @zdechlak który więcej na ten temat na pewno wie.
W przypadku startu w TdP Michała Paluty, albo wystartuje jako zawodnik CCC Team, albo jako Kadra Polski. Nie wiem jak się ma sytuacja w kwestii startu zawodnika CCC Devo w wyścigu w którym jedzie CCC WT myślę ze jednak nie powinno być z tym problemu. Co do kadry na TdP tutaj podobno mają decydować tak jak w ubiegłym roku dyrektorzy sportowi ekip CT to moim zdaniem mimo wszytsko błędna decyzja. Bo warto postawić np na Rekite czy Sowińskiego.

balwan

Post autor: balwan » 12 lip 2019, 10:49

zdechlak pisze:
12 lip 2019, 9:28
W przypadku startu w TdP Michała Paluty, albo wystartuje jako zawodnik CCC Team, albo jako Kadra Polski. Nie wiem jak się ma sytuacja w kwestii startu zawodnika CCC Devo w wyścigu w którym jedzie CCC WT myślę ze jednak nie powinno być z tym problemu. Co do kadry na TdP tutaj podobno mają decydować tak jak w ubiegłym roku dyrektorzy sportowi ekip CT to moim zdaniem mimo wszytsko błędna decyzja. Bo warto postawić np na Rekite czy Sowińskiego.
Ale na jakiej zasadzie w CCC Team, zakontraktują Go jako pełnoprawnego zawodnika ?

zdechlak

Post autor: zdechlak » 12 lip 2019, 12:37

Ale na jakiej zasadzie w CCC Team, zakontraktują Go jako pełnoprawnego zawodnika ?
Z tym nie ma problemów przecież w wielu grupach od sierpnia np pojawiają się nowi zawodnicy i nie mam tu wcale na myśli stażu: od sierpnia w EF Education będzie nowy zawodnik z grupy kontynentalnej. W Ag2r podobnie więc i w tym przypadku nie ma problemu trzeba mieć zgodę UCI i dwóch grup których sprawa dotyczy w przypadku CCC z tym problemów nie powinno być...tylko Wadecki sam twierdzi ze nie chcą osłabiać drużyny Development w sezonie.

maruda

Post autor: maruda » 12 lip 2019, 15:27

W Austrii w czołowej "10" z "gospodarzy" tylko Zoidl (7. miejsce). Wygrał Hermans.
Owsian 20.

Podejrzewam, że my na TdP "nieco" bardziej sobie dorobek w rankingu olimpijskim zwiększymy ;)

maruda

Post autor: maruda » 12 lip 2019, 16:09

Dziś 4. miejsce Jasińskiej na kobiecym Giro.

balwan

Post autor: balwan » 13 lip 2019, 10:30

Zawsze wyścigi w Chinach kojarzyły mi się pustyni drogami a tu proszę ile ludzi na prezentację ekip przyszło :https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8363582229

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2019, 11:42

Nie odważyłem się tego typować, ale chciało by się by Kwiatek było dziś aktywny...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 lip 2019, 12:00

runfixe pisze:
13 lip 2019, 11:42
Nie odważyłem się tego typować, ale chciało by się by Kwiatek było dziś aktywny...
ale w sensie ze wolna ręka na etap? nie w tej ekipie, byłaby sensacja dekady ;)
profil mega ciekawy, najciekawszy aspekt to ew. walka JA o sekundki potrzebne do koszuli przed jutrzejszą fetą narodową, to na wzniesieniu 13km przed metą, ciekawe czy będą zdeterminowani uciekinierzy żeby to ew. wziąć i pojechac po etap,tez możliwe ofc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 13 lip 2019, 12:46

Relacja tekstowa z dzisiejszego etapu Giro pań - https://www.procyclingstats.com/race/gi ... /situation

Outsider

Post autor: Outsider » 13 lip 2019, 15:22

4 kilometry do mety ...

maruda

Post autor: maruda » 13 lip 2019, 15:58

Aurela Nerlo druga na 3. etapie O cenu Českého Švýcarska (2.2).
Przed ostatnim etapem Polka jest trzecia w klasyfikacji generalnej, prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 13 lip 2019, 16:35

Zastanawiałem się czy dać w typerze De Gendta czy de Marchiego... a teraz obydwaj są w ucieczce od początku etapu. Ciekawe czy dojadą.

ODPOWIEDZ