Tenis ziemny

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Tenis ziemny

Post autor: mrpotato » 11 sty 2019, 12:01

Bogdan jest kobietą i nie topową, jak Iga nie będzie zajechana po kwalach to chyba powinna spokojnie się zaczepić w tym meczu, w każdym razie mogła wdepnąć dużo gorzej np jak Majchrzak
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 12:09

mrpotato pisze:
11 sty 2019, 12:01
Bogdan jest kobietą i nie topową, jak Iga nie będzie zajechana po kwalach to chyba powinna spokojnie się zaczepić w tym meczu, w każdym razie mogła wdepnąć dużo gorzej np jak Majchrzak
W nocy Świątek nie wyglądała na zajechaną ;)
Za to we wtorek fajnie byłoby się jakoś strasznie nie zmęczyć, żeby mieć siły na (prawdopodobnie) Giorgi.

Podobało mi się to, że Iga nie demonstrowała jakiejś niesamowitej radości po awansie - ona tu przyleciała, żeby odnieść też jakieś zwycięstwa w głównej drabince ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 sty 2019, 12:17

maruda pisze:
11 sty 2019, 12:09
mrpotato pisze:
Za to we wtorek fajnie byłoby się jakoś strasznie nie zmęczyć, żeby mieć siły na (prawdopodobnie) Giorgi.

Podobało mi się to, że Iga nie demonstrowała jakiejś niesamowitej radości po awansie - ona tu przyleciała, żeby odnieść też jakieś zwycięstwa w głównej drabince ;)
a reszta pań wpadła do Australii z myślą o zakupach?
rzuciłem okiem na dokonania Bogdan i akurat AO 2018 miała naprawdę udany wiec zapewne będzie zmotywowana żeby spisać się nie gorzej

rzuccie info kiedy bedzie mecz

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 12:28

mrpotato pisze:
11 sty 2019, 12:17
maruda pisze:
mrpotato pisze:

rzuciłem okiem na dokonania Bogdan i akurat AO 2018 miała naprawdę udany wiec zapewne będzie zmotywowana żeby spisać się nie gorzej

Mecz we wtorek.
Anna Bogdan to taka typowa tenisowa wyrobniczka. Zmotywowana będzie - porażka ze Świątek prawdopodobnie wypchnie ją z pierwszej setki.

Moim zdaniem ważniejsze są ostatnie dokonania Rumunki niż te sprzed roku (uczciwie trzeba powiedzieć, że pokonanie Mladenović wtedy mogło się wydawać sukcesem, ale w kontekście kolejnych wyników Francuzki...). W Chinach Bogdan ugrała 1 gema (!) z Pawliuczenkową, w Hobart odpadła w dwóch setach z Uns Dżabir.

To jest kobiecy tenis, różnie może być :)
Ale trzeba powiedzieć, że losowanie było nader łaskawe i Świątek jest faworytką tego meczu (wg buków ma większe szanse niż w którejkolwiek z 3 rund w kwalifikacjach).

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 sty 2019, 13:15

maruda pisze:
11 sty 2019, 12:28
mrpotato pisze:
11 sty 2019, 12:17
maruda pisze:

Mecz we wtorek.
Anna Bogdan to taka typowa tenisowa wyrobniczka. Zmotywowana będzie - porażka ze Świątek prawdopodobnie wypchnie ją z pierwszej setki.

Moim zdaniem ważniejsze są ostatnie dokonania Rumunki niż te sprzed roku (uczciwie trzeba powiedzieć, że pokonanie Mladenović wtedy mogło się wydawać sukcesem, ale w kontekście kolejnych wyników Francuzki...). W Chinach Bogdan ugrała 1 gema (!) z Pawliuczenkową, w Hobart odpadła w dwóch setach z Uns Dżabir.

To jest kobiecy tenis, różnie może być :)
Ale trzeba powiedzieć, że losowanie było nader łaskawe i Świątek jest faworytką tego meczu (wg buków ma większe szanse niż w którejkolwiek z 3 rund w kwalifikacjach).
no własnie, trudno liczyc na lepsze losowanie bedac kwalifikantką
skoro meczycho dopiero we wtorek to kwestie zajechania mozna pominąć

cobra

Post autor: cobra » 11 sty 2019, 13:31

Co do kursów buków to też wymowne jak szacują obecny poziom Igi. Chyba nie było jeszcze meczu, w którym Iga by nie była faworytką, nawet jeśli suche liczby mówią, że to przeciwniczka Igi jest wyżej w rankingu, więcej ugrała do tej pory to i tak dla nich Iga jest faworytką...I rzadko się mylą:)
Z wczorajszego meczu dla mnie najważniejsza była, jak już ktoś wspomniał, reakcja po ostatniej piłce - żadnego wybuchu radości, przyjęła to jako normalna kolej rzeczy, że takie rywalki to dla niej nie jest szczyt możliwości i przyjechała tu po coś więcej. A za tą wygraną zgarnęła 50 tys dolarów, jak dla 17-latki nie mała kasa:)

Marcinho

Post autor: Marcinho » 11 sty 2019, 15:00

Prawdopodobnie w tym roku Andy Murray zakończy karierę.
,,Bardzo możliwe, że tegoroczny Australian Open to mój ostatni turniej"
,,Nie czuję się dobrze. Nie jestem pewien, czy jestem w stanie grać z bólem przez kolejne cztery lub pięć miesięcy. To trwa już ponad 20 miesięcy. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale nie pomogło "

Murray narzeka na ból biodra, który dokucza mu od dwóch lat.

https://twitter.com/Tennis/status/1083580141039542272

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 15:03

Marcinho pisze:
11 sty 2019, 15:00
Prawdopodobnie w tym roku Andy Murray zakończy karierę.
,,Bardzo możliwe, że tegoroczny Australian Open to mój ostatni turniej"
,,Nie czuję się dobrze. Nie jestem pewien, czy jestem w stanie grać z bólem przez kolejne cztery lub pięć miesięcy. To trwa już ponad 20 miesięcy. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale nie pomogło "

Murray narzeka na ból biodra, który dokucza mu od dwóch lat.

https://twitter.com/Tennis/status/1083580141039542272
Szkot zawsze był marudny ;)

Marcinho

Post autor: Marcinho » 11 sty 2019, 15:12

Ech mój ulubiony tenisista. Ze 2-3 lata jeszcze mu dawałem gry.

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 15:14

Marcinho pisze:
11 sty 2019, 15:12
Ech mój ulubiony tenisista. Ze 2-3 lata jeszcze mu dawałem gry.
Ja wierzę, że go boli :(
Ale w Brisbane zagrał, pokazówkę z Djokovicem zagrał, z AO mimo trudnego losowania się nie wycofał.
Więc na razie to tylko narzekanie :)

Marcinho

Post autor: Marcinho » 11 sty 2019, 15:18

Według mnie on chce grac na najwyzszym poziomie. A ten ból mu to uniemożliwia. No i chyba konieczna byc może byłaby operacja. Bardzo możliwe,że grał z niedoleczona kontuzją.

bart4

Post autor: bart4 » 11 sty 2019, 15:40

maruda pisze:
11 sty 2019, 11:19
Bez przesady, Świątek sporą część życia trenowała na hardzie (w tym przed tym sezonem: zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii). Połowa jej dorosłych występów to nawierzchnia twarda + część juniorskich.
Mówimy o 17 latce, nie powiesz mi z pełnym przekonaniem że ona będzie mistrzynią gry na Hardzie czy na clayu. Już nie wspomnę różnicy w ilości rozegranych spotkań, nawet w porównaniu z tą Bogdan.
Wolę ostrożnie do tego podejść, bo owszem można w sumie na to spojrzeć tak że ta 3r możliwa, bo Giorgi jak zaczyna grać w baseball to może przegrać w 100% przez samą siebie.

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 15:47

bart4 pisze:
11 sty 2019, 15:40
maruda pisze:
11 sty 2019, 11:19
Bez przesady, Świątek sporą część życia trenowała na hardzie (w tym przed tym sezonem: zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii). Połowa jej dorosłych występów to nawierzchnia twarda + część juniorskich.
Mówimy o 17 latce, nie powiesz mi z pełnym przekonaniem że ona będzie mistrzynią gry na Hardzie czy na clayu. Już nie wspomnę różnicy w ilości rozegranych spotkań, nawet w porównaniu z tą Bogdan.
Wolę ostrożnie do tego podejść, bo owszem można w sumie na to spojrzeć tak że ta 3r możliwa, bo Giorgi jak zaczyna grać w baseball to może przegrać w 100% przez samą siebie.
Świątek tenis ma raczej na nawierzchnię twardą ;)
Ostrożność oczywiście wskazana, ale o małym doświadczeniu na nawierzchni to będziemy tutaj być może za pół roku pisać jak będzie Wimbledon :P

bart4

Post autor: bart4 » 11 sty 2019, 18:23

Co w jej grze jest takiego że może być lepsza na hardzie Twoim zdaniem ?

maruda

Post autor: maruda » 11 sty 2019, 18:29

bart4 pisze:
11 sty 2019, 18:23
Co w jej grze jest takiego że może być lepsza na hardzie Twoim zdaniem ?
Mocno bijąca zawodniczka, z dobrym, mocnym uderzeniem z głębi pola i serwisem. Nieszałowa przy siatce :)
Toż to idealny przepis na zawodniczkę na korty twarde, na cegłę brakuje regularności.
Nie wydaje mi się, żeby teza o tym jaka nawierzchnia powinna najbardziej pasować naszej nadziei była jakaś kontrowersyjna prawdę mówiąc ;P

ODPOWIEDZ