Pływanie

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Pływanie

Post autor: maruda » 16 gru 2018, 2:54

Kawęcki z trzecim czasem eliminacji na 200 grzbietem. Finał w południe polskiego czasu.

maruda

Post autor: maruda » 16 gru 2018, 12:21

Udało się, jednak mamy medal ;)

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 16 gru 2018, 12:28

maruda pisze:
16 gru 2018, 12:21
Udało się, jednak mamy medal ;)
Właściwie to pół medalu, bo brąz ex aequo :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 gru 2018, 9:37

Mnie od dwóch lat nurtuje pytanie dlaczego Kawęcki nie zakończył kariery? Po takiej porażce w Rio, wtedy kiedy był już i tak na końcu swojej szczytowej formy, wiedział chyba że młodszy nie będzie i widział jaka konkurencja przyszła z Rosji i Japonii. Takiej szansy na medal olimpijski jaką miał w 2012 i 2016 już nigdy nie będzie miał. Widocznie medale na małym basenie całkiem autentycznie go zadowalają, w dalszym ciągu jest ważną osobą polskiego sportu, tyle że w okresie zmierzchowym. Chyba, że trener/prezes tysiąclecia polskiego pływania go namówił by jeszcze trochę popływać i mieć pretekst by grzać miejsce.

Dość ciekawy wpis zamieścił po swoim medalu:
Wow!!!! Mamy medal 🥉 Dalej liczę się w Świecie 😀
Tak jakby sam się tego nie spodziewał.

Swoją drogą podium bardzo ciekawe: Ryłow, Murphy, Kawęcki i Larkin.

Greebo

Post autor: Greebo » 17 gru 2018, 10:09

Sorry, wiem ze to forum "olimpijskie" ale może jednak nie popadajmy w skrajność ze jak zawodnik nie ma już realnych szans na medal IO to powinien kończyć karierę? W tym roku ma medal ME na długim i MS na krótkim, daj boże każdemu naszemu sporowcowi takich wyników.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 gru 2018, 10:21

Tyle, że ja myślałem, że on ma wyższe cele, ot i tyle...

A kwalifikacja do Tokio może nie być taka łatwa.

maruda

Post autor: maruda » 17 gru 2018, 10:44

runfixe przesadza ;) w Londynie i Rio do podium było potrzebne zejście poniżej 1:54 - czy to naprawdę była taka szansa na medal? Nam się zresztą wydaje, że sportowcy są tak zapatrzeni w igrzyska - różnie bywa ;)

W tym roku Kawęcki popłynął 1,5 sekundy szybciej niż minimum (A). Naprawdę ma mieć problem z kwalifikacją w 2020? Nie sądzę :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 gru 2018, 11:06

Jeźeli Stokowski i Skierka będą szybsi to owszem, będzie mu trudno.

Poza tym chyba widać, że nie mogą sobie poradzić z żalem do niego. To był jeden z moich największych zawodów w Rio...

Pawło

Post autor: Pawło » 17 gru 2018, 11:18

runfixe pisze:
17 gru 2018, 9:37
Mnie od dwóch lat nurtuje pytanie dlaczego Kawęcki nie zakończył kariery? Po takiej porażce w Rio, wtedy kiedy był już i tak na końcu swojej szczytowej formy, wiedział chyba że młodszy nie będzie i widział jaka konkurencja przyszła z Rosji i Japonii. Takiej szansy na medal olimpijski jaką miał w 2012 i 2016 już nigdy nie będzie miał. Widocznie medale na małym basenie całkiem autentycznie go zadowalają, w dalszym ciągu jest ważną osobą polskiego sportu, tyle że w okresie zmierzchowym. Chyba, że trener/prezes tysiąclecia polskiego pływania go namówił by jeszcze trochę popływać i mieć pretekst by grzać miejsce.

Dość ciekawy wpis zamieścił po swoim medalu:
Wow!!!! Mamy medal 🥉 Dalej liczę się w Świecie 😀
Tak jakby sam się tego nie spodziewał.

Swoją drogą podium bardzo ciekawe: Ryłow, Murphy, Kawęcki i Larkin.
Małysz, Sikora, Korzeniowscy, Hojnisz, siatkarze, Fajdek i dziesiątki innych sportowców mieli też skończyć kariery...bo Ty tak uważasz? Sorki, ale tu strasznie przeginasz, przecież to wciąż bardzo dobry pływak. Życzę Tobie ułamka takiej formy, pouczasz innych ale niektóre Twoje wpisy są skrajnie dziwne

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 gru 2018, 11:36

Przecież nigdzie nie napisałem, że chciałbym żeby zakończył karierę.

Co jest takiego dziwnego w moich wpisach? Yannick Agnel, dużo lepszy zawodnik zakończył karierę, bo nie załapał się na IO. Florent Manaudou też mimo, że był najlepszy na świecie. Obydwaj to rówieśnicy Radka. I obydwaj uprawiają jeden z najbardziej wymagających sportów na świecie, w którym jeżeli chce się być mistrzem trzeba odłożyc w nawiad normalne życie. Poza tym pływanie nie służy wiekowym zawodnikom, a takim już niedługo będzie Kawęcki.

I argument
Życzę Tobie ułamka takiej formy
kompletnie Cię deprecjonuje na tym forum. Jakoś nikt Ci tak nie napisał jak mieszałeś z błotem Radwańską, tylko dlatego, że jej nie lubisz.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 gru 2018, 12:00

Żeby było jasne, bo widzę, że niektórzy mnie źle zrozumieli.

Ja NIE CHCĘ by Kawęcki kończył karierę. Nie DOMAGAM się tego. Nie ŻĄDAM. I nie ŻYCZĘ mu tego.
Po prostu zawodnik ze światowego topu, który dwa razy z rzędu nie potrafi przejść eliminacji na imprezie docelowej w swojej koronnej konkurencji, może w dość naturalny sposób o tym pomyśleć. I chyba dla nikogo z tu obecnych to by nie zaskoczyło. I ja się nad tym bezstronnie zastanawiałem, a robi się ze mnie wroga Kawęckiego...

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 gru 2018, 17:31

runfixe pisze:
17 gru 2018, 12:00

Ja NIE CHCĘ by Kawęcki kończył karierę. Nie DOMAGAM się tego. Nie ŻĄDAM. I nie ŻYCZĘ mu tego.
Po prostu zawodnik ze światowego topu, który dwa razy z rzędu nie potrafi przejść eliminacji na imprezie docelowej w swojej koronnej konkurencji, może w dość naturalny sposób o tym pomyśleć. I chyba dla nikogo z tu obecnych to by nie zaskoczyło. I ja się nad tym bezstronnie zastanawiałem, a robi się ze mnie wroga Kawęckiego...
Np. Fajdek też?

maruda

Post autor: maruda » 17 gru 2018, 17:38

Vojthas pisze:
17 gru 2018, 17:31
runfixe pisze:

Np. Fajdek też?
Fajdek kiedyś nie przeszedł dwa razy z rzędu eliminacji na docelowej imprezie? ;)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 gru 2018, 17:43

maruda pisze:
17 gru 2018, 17:38
Vojthas pisze:
runfixe pisze:

Np. Fajdek też?
Fajdek kiedyś nie przeszedł dwa razy z rzędu eliminacji na docelowej imprezie? ;)
Londyn i Rio miałem na myśli, chyba że już mi się coś myli.

maruda

Post autor: maruda » 17 gru 2018, 17:48

Vojthas pisze:
17 gru 2018, 17:43
maruda pisze:
17 gru 2018, 17:38
Vojthas pisze:

Np. Fajdek też?
Londyn i Rio miałem na myśli, chyba że już mi się coś myli.
To nie z rzędu ;), w międzyczasie zdobył, bagatela, dwa tytuły mistrza świata. A, że po Rio dołożył kolejny tytuł - to dziwne by było gdyby nagle chciał kończyć karierę. Zwłaszcza, że szanse na medal igrzysk ma jednak większe niż Kawęcki (który dobrze, że pływa i w sumie to ma przecież nadal nader wartościowe osiągnięcia, jak na poziom polskiego pływania wręcz znakomite). Dla tak dobrego zawodnika jak Kawęcki dwie kompletnie zawalone duże imprezy rok po roku to mógłby być koniec. No, ale podbudowuje się na krótkim basenie (i nie piszę tego w 100% złośliwie).

ODPOWIEDZ