Szermierka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Szermierka

Post autor: runfixe » 08 lis 2018, 19:32

A dla kogo? Dla USA?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 08 lis 2018, 19:35

Tak, ale USA nie chcą zapłacić określonego na 43 tys. euro ekwiwalentu. Sprawa trafila do międzynarodowej federacji.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

no name

Post autor: no name » 08 lis 2018, 21:11

Ukassiu pisze:
08 lis 2018, 19:15
Całe szczęście związek nie pozwolił na skrócenie 3 letniej karencji.
A przepraszam, czyje to szczęście i na czym polega ?

MatG

Post autor: MatG » 08 lis 2018, 21:36

Dla mnie jej decyzja jest po prostu komiczna. Oczywiście nie mam pojęcia jakie są jej relacje ze związkiem, ale wydaje mi się, że PZSzerm działa dość "normalnie". Przynajmniej nie słychać żeby zawodnicy się skarżyli. Socha też nie, a zazwyczaj zawodnicy lubią sobie ponarzekać gdzie to tylko możliwe.

Mogę się domyślać, że decyzja jest związana z tym, że trenuje w Stanach tam na mieszka i (tak myślę), nie chce rozstawać się z dzieckiem, żeby przyjeżdżać na zgrupowania do Polski. Ale kompletnie tego nie rozumiem. Nie ma co ukrywać, że Pani Ola niedługo będzie się żegnać ze sportem, myślę że po IO w Tokio. I z liderki polskiej kadry, chce z własnej woli zepchnąć się do poziomu numeru 5-6 w Stanach Zjednoczonych (bo nie sądzę, żeby wypchnęła z drużyny Zagunis, Wozniak, Stone i Muhammad)

Monte88

Post autor: Monte88 » 08 lis 2018, 22:08

Socha chce zdobyć medal, a reprezentowanie USA daje jej na to dużo większe szanse, niż polskie barwy. To jest jedna z najbardziej ambitnych zawodniczek naszej kadry, nie dziwi mnie jej decyzja,choć jej nie popieram.
Quis custodiet ipsos custodes?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 08 lis 2018, 23:49

Monte88 pisze:
08 lis 2018, 22:08
Socha chce zdobyć medal, a reprezentowanie USA daje jej na to dużo większe szanse, niż polskie barwy. To jest jedna z najbardziej ambitnych zawodniczek naszej kadry, nie dziwi mnie jej decyzja,choć jej nie popieram.
Żeby zdobyć medal, trzeba jeszcze się załapać do drużyny danego kraju. Co do samej decyzji, to zastanawia mnie, na ile utrudnia jej członkostwo w zespole WP (jeśli jeszcze w nim jest), a przede wszystkim sam etat wojskowy.

MatG

Post autor: MatG » 08 lis 2018, 23:50

Monte88 pisze:
08 lis 2018, 22:08
Żeby zdobyć medal IO trzeba na nie najpierw pojechać, a przy takim układzie w amerykańskiej szabli na ten moment w reprezentacji USA miałaby na to marne szanse.

anoda

Post autor: anoda » 09 lis 2018, 0:48

Czytam i nie wierzę. Naprawdę Socha chce reprezentować USA? Nawet nie wiem jak to skomentować. Jak mogłaby walczyć np. w turnieju olimpijskim w drużynówce z reprezentacją Polski? Radość sprawiałoby jej zdobywanie punktów kosztem koleżanek z kadry na rzecz jakichś dziewczyn przy akompaniamencie amerykańskich okrzykow zachęcającychbdo boju? Radować się przy amerykańskim hymnie? W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, takie historie mnie zniesmaczają. Gdzie Ola podziała honor? Po prostu nie wierzę. Zrozumiałbym jakąś młoda zawodniczkę, omamioną przez jakichś doradców, ale Aleksandra? Abstrahuję od tego czy znalazłaby się w amerykańskiej kadrze czy nie, to nie jest ważne, ważne jest to, że w jej głowie pojawiają się takie dziwne myśli...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

mtk

Post autor: mtk » 09 lis 2018, 1:49

anoda pisze:
09 lis 2018, 0:48
Czytam i nie wierzę. Naprawdę Socha chce reprezentować USA? Nawet nie wiem jak to skomentować. Jak mogłaby walczyć np. w turnieju olimpijskim w drużynówce z reprezentacją Polski? Radość sprawiałoby jej zdobywanie punktów kosztem koleżanek z kadry na rzecz jakichś dziewczyn przy akompaniamencie amerykańskich okrzykow zachęcającychbdo boju? Radować się przy amerykańskim hymnie? W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, takie historie mnie zniesmaczają. Gdzie Ola podziała honor? Po prostu nie wierzę. Zrozumiałbym jakąś młoda zawodniczkę, omamioną przez jakichś doradców, ale Aleksandra? Abstrahuję od tego czy znalazłaby się w amerykańskiej kadrze czy nie, to nie jest ważne, ważne jest to, że w jej głowie pojawiają się takie dziwne myśli...

"Czytam i nie wierzę" A Leon chce reprezentować Polskę? A gdzie Kuba w jego sercu? Zapaśnicy ze wschodu...? Czy te "nie polskie"medale bierzemy, czy nie?
Obywatel Świata = mówi Ci to coś? Historię trzeba szanować i tyle.
A skąd wiesz, jakie są jej relacje z PZSZ???
Też wolałbym, aby zdobywała medale dla POL, ale taka smutna nacjonalistyczna ideologia zasmuca mnie bardziej niż jakiekolwiek medale...

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 09 lis 2018, 4:22

Jaka nacjonalistyczne... boże te lewactwo naprawdę mnie przeraża.
Proponuję zmienić formułę io na klubowe w takim razie i wtedy transfery będą ok.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018, 4:25 przez 123qwe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 09 lis 2018, 4:24

A pani Oli sportowo życzę jak najgorszej.

anoda

Post autor: anoda » 09 lis 2018, 7:56

O tymbze Leon chce zmienić ojczyznę decyduje głównie sytuacja polityczna na Kubie. Jak chce proszę bardzo, zabraniał mu nie będę. Zapaśnicy latami trenują w Polsce. Jak Podolski i Klose zostali Niemcami nie zyczylem im sukcesów, ale poniekąd rozumiałem, nie czuli sie Polakami, ok, ale nie zmienili zdania w połowie swojej sportowej drogi...
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

Greebo

Post autor: Greebo » 09 lis 2018, 7:57

123qwe pisze:
09 lis 2018, 4:24
A pani Oli sportowo życzę jak najgorszej.

Przyłączam się do tych życzeń.

I do wcześniejszego posta też.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 lis 2018, 8:13

nie znam kulisów sprawy nie bede rzucał kamieniem
zapowiada sie dym

OT
podrzuccie przykłady ww zachowania [w ramach pogłebienia erudycji]
na pewno Bujak ale jej polskosc była nieco dyskusyjna
kojarze tez jakąś żeglarke a moze 2 chyba w ramach Austrii
Wylenzek?

a z tych co mieli opcję ale sie oparli to Kizierowski i chyba Marcin Lijewski
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

no name

Post autor: no name » 09 lis 2018, 8:54

anoda pisze:
09 lis 2018, 7:56
Zapaśnicy latami trenują w Polsce.
Aeksandra z mniejszymi lub większymi przerwami trenowała w USA u Korfantego od ośmiu lat...
Dymu nie będzie bo to zawodniczka bliska sportowej emerytury, która największe sukcesy odnosiła w latach 2003-2004, czyi 14 lat temu i później już ich nie powtarzała.
Po przerwie macierzyńskiej spróbowała wrocić w dużą szermierkę, ale poprzedni sezon pokazał, że raczej nie będzie to możliwe.
Stąd wybór "na rodzinę" i chęć pojeżdżenia jeszcze trochę na zawody PŚ. Wiadomo, że na wejście do kadry amerykańskiej na MŚ i IO i tak nie miałaby żadnych szans.

ODPOWIEDZ