Lekkoatletyka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mju28

Re: Lekkoatletyka

Post autor: mju28 » 15 paź 2018, 14:54

mrpotato pisze:
15 paź 2018, 9:56
Krolowa Sniegu pisze:
14 paź 2018, 12:43
mrpotato pisze:
14 paź 2018, 11:13
jest tez cos takiego jak tradycja, m.in dlatego też la jest królową portu, ze grzebie się przy niej mało
Tradycja i bycie królową sportu nie robią same z siebie pieniędzy. Im atrakcyjnej tym lepiej i eksperymentować trzeba.
stary sport, ukorzeniony w historii zatem unikalbym grzebania przy nim w imie dosc mglistej atrakcyjnosci, tak jak nie grzebie sie np.w tenisie, pilce nozej

Po co zmieniać dobre? Jeśli zasadą uatrakcyjniania mamy tłumaczyć wszystko, to wprowadźmy przepis, by na przykład kobiety startowały nago. Przyciągnie to masę widzów, pieniędzy i sponsorów.
Na świecie panuje teraz idiotyczny pragmatyzm, nie najmy się wszyscy zwariować.

maruda

Post autor: maruda » 15 paź 2018, 15:15

mrpotato pisze:
stary sport, ukorzeniony w historii zatem unikalbym grzebania przy nim w imie dosc mglistej atrakcyjnosci, tak jak nie grzebie sie np.w tenisie, pilce nozej
W tenisie trochę się jednak grzebie, w Pucharze Davisa aż za bardzo ;)
Inna sprawa, że tenis idzie właściwą drogą - nowinki są wprowadzane powoli i z głową. A w lekkoatletyce to niestety jakieś nerwowe ruchy bez głębszego zastanowienia.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 paź 2018, 15:48

maruda pisze:
15 paź 2018, 15:15
mrpotato pisze:
nie sledze ale chyba nie powiesz ze w Davisie graja do 4 gemow w secie i jest zakaz grania meczów dłuzszych niz 2 godziny ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Marcinho

Post autor: Marcinho » 15 paź 2018, 15:58

Klaudia Kazimierska z czasem 14:45 zajęła 39 miejsce. Ze złotem biegaczka z Ugandy ,Chelangat. Na pozostałych stopniach podium dwie Kenijki ,Jebitok i Cherono,

bart4

Post autor: bart4 » 15 paź 2018, 17:08

Przeczytałem trochę i mam nadzieję że nigdy nikt na zawodach typu MŚ?ME czy IO nie wprowadzi idiotyzmu w postaci finał dla 8, 3 próby i kończymy balangę. Na mityngach niech nawet wprowadzą wielobój dla miotaczy w którym o wyniku końcowym zadecyduje losowanie ale nie na mistrzowskich.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 paź 2018, 17:37

bart4 pisze:
15 paź 2018, 17:08
Przeczytałem trochę i mam nadzieję że nigdy nikt na zawodach typu MŚ?ME czy IO nie wprowadzi idiotyzmu w postaci finał dla 8, 3 próby i kończymy balangę. Na mityngach niech nawet wprowadzą wielobój dla miotaczy w którym o wyniku końcowym zadecyduje losowanie ale nie na mistrzowskich.
bieg pościgowy na koniec wyeliminuje potrzebe losowania

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 paź 2018, 18:54

Akurat bieg pościgowy na koniec 10-boju był wśród zmian proponowanych przez Królową taką, która by mi nie przeszkadzała. Chociaż oznaczałoby to, że faktycznie mielibyśmy do czynienia z nieco już inną konkurencją.

Ktoś tu pisał, że w piłce się nie zmienia reguł. Jednak spora zmiana przecież w przepisach nastąpiła i to w sumie nie tak dawno - przepis o łapaniu piłki przez bramkarza zagranej przez zawodnika ze swojej drużyny. Kilka dni temu TVP Sport powtarzała pamiętny mecz Sampdoria - Legia i wtedy (niecałe 30 lat temu) jeszcze bramkarze łapali piłki zagrane przez swoich. To chyba największa zmiana jaką pamiętam w piłce i wtedy wydawała mi się rewolucyjna. Ale faktycznie w porównaniu z propozycjami zgłoszonymi tu odnośnie lekkiej aż taką rewolucją nie była.

maruda

Post autor: maruda » 15 paź 2018, 19:06

Marcinho pisze:
15 paź 2018, 15:58
Klaudia Kazimierska z czasem 14:45 zajęła 39 miejsce. Ze złotem biegaczka z Ugandy ,Chelangat. Na pozostałych stopniach podium dwie Kenijki ,Jebitok i Cherono,
To nie była osobna konkurencja, wyniki z przełajów sumowano z wynikami biegów na 1500/2000 z przeszkodami/3000 metrów.

maruda

Post autor: maruda » 15 paź 2018, 19:24

mrpotato pisze:
15 paź 2018, 15:48
maruda pisze:
15 paź 2018, 15:15
mrpotato pisze:
nie sledze ale chyba nie powiesz ze w Davisie graja do 4 gemow w secie i jest zakaz grania meczów dłuzszych niz 2 godziny ;)
Jeszcze nie ;) Ale kto wie dokąd te obecne zmiany doprowadzą...
Do 4 gemów w secie grano podczas Next Generation ATP Finals w ubiegłym roku (takie finały sezonu, tylko dla młodych zawodników - w tym sezonie o udział w tej imprezie walczy Hubert Hurkacz).

Żeby nie było tylko off-topic: IAAF World Relays w maju przyszłego roku w Jokohamie.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 17 paź 2018, 11:42

Wie ktoś może, co się stało z naszym oszczepnikiem Markiem Muchą? Miał zdecydowanie najlepszy PB i SB, jako jedyny powyżej 80 m, a w ośmiu próbach konkursowych najdalej rzucił 63,59.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 paź 2018, 17:36

Merlin pisze:
17 paź 2018, 11:42
Wie ktoś może, co się stało z naszym oszczepnikiem Markiem Muchą? Miał zdecydowanie najlepszy PB i SB, jako jedyny powyżej 80 m, a w ośmiu próbach konkursowych najdalej rzucił 63,59.
W Győr na ME U18 wyszedł mu rzut życia. Można było mieć nadzieję, że powtórzy to w Buenos Aires, ale nie był murowanym kandydatem do medalu. Bardziej liczyłem na Kazimierską, mającego stosunkowo słaby sezon Goździewicza czy Ratajczyka albo Skrzyszowską, którzy jednak nie mieli na koncie medali ME.

maruda

Post autor: maruda » 17 paź 2018, 17:55

Vojthas pisze:
17 paź 2018, 17:36
Merlin pisze:
W Győr na ME U18 wyszedł mu rzut życia. Można było mieć nadzieję, że powtórzy to w Buenos Aires, ale nie był murowanym kandydatem do medalu. Bardziej liczyłem na Kazimierską, mającego stosunkowo słaby sezon Goździewicza czy Ratajczyka albo Skrzyszowską, którzy jednak nie mieli na koncie medali ME.
Kompletnie się nie zgodzę :)

Mucha prowadził ME U18 przed rzutem na 80,01. 79,00 to nadal drugi najlepszy w tym roku wynik na świecie w jego kategorii wiekowej - te 80 metrów to nie była żadna anomalia. Zresztą przed Gyor był 2. w tabelach - jego medal na Węgrzech był raczej z tych spodziewanych.
Po prostu nie każdy utrzymał formę do połowy października, część zawodników w ogóle przestała trenować i pojechali do Buenos Aires "z marszu". (bodaj Nedops podawał, że Mucha nie startował od lipca).

Kazimierska szans na medal nie miała - w tym wieku Europejki są chyba jeszcze bardziej w tyle za Afrykankami (i nie tylko!) niż w seniorkach. W dodatku bieg przełajowy na w sumie dość długim (jak na dzieciaki) dystansie - nie wiem czy ona kiedykolwiek na zawodach taki dystans przebiegła ;)

Goździewicz nigdy w karierze nie pchnął 20 metrów, trzeci wynik na liście zgłoszeń był o ponad metr słabszy od jego życiówki. Czemu miałby się z tego urodzić medal? Szanse na podium miałby raczej Wojciech Marok (to ten, co w Gyor miał dwa finały jednocześnie - niezbyt na dobre mu to wyszło, ME zawalone i w efekcie na YOG nie poleciał...).

Skrzyszowska? Trenująca ostatnio raczej płotki... Nie zmieściła się w czołowej 10 zgłoszeń, to 6. miejsce to i tak dobrze.

Ciekawe czy Gracjan Kozak i kilka innych osób, które zrobiły życiówki przygotowywali się specjalnie pod kątem występu w Argentynie czy też dobre wyniki uzyskali z rozpędu i poniekąd przypadkiem? Polska lekka atletyka zna trochę takich przypadków :)

Ratajczyk wbrew temu co piszesz medal na Węgrzech miał ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 17 paź 2018, 18:06

dziwne, to jest jakaś ważna impreza w koncu czy jak?
jedni trenują inni nie trenują, jakis chaos sie z tego wyłania

moze lepiej wysyłac tych co by sie przygotowali pod ta impreze
a nie ludzi poza treningiem czyli de facto turystów

maruda

Post autor: maruda » 17 paź 2018, 18:08

mrpotato pisze:
17 paź 2018, 18:06
dziwne, to jest jakaś ważna impreza w koncu czy jak?
jedni trenują inni nie trenują, jakis chaos sie z tego wyłania

Wysłano tych, którzy na mistrzostwach Europy do lat 18 wywalczyli kwalifikację, nie tych którzy dawali szanse na dobre wyniki. Inna sprawa, że znając życie nazwiska trzeba było podać stosunkowo wcześnie...

Brytyjczycy jeśli się nie mylę w ogóle żadnego lekkoatlety nie wysłali. Młodzi zawodnicy nie powinni startować przez pół roku (a u Polaków częściej niż u innych nacji dochodzą jeszcze starty w hali!).

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 paź 2018, 21:34

maruda pisze:
17 paź 2018, 17:55
Vojthas pisze:
17 paź 2018, 17:36
Merlin pisze:
Kompletnie się nie zgodzę :)

Mucha prowadził ME U18 przed rzutem na 80,01. 79,00 to nadal drugi najlepszy w tym roku wynik na świecie w jego kategorii wiekowej - te 80 metrów to nie była żadna anomalia. Zresztą przed Gyor był 2. w tabelach - jego medal na Węgrzech był raczej z tych spodziewanych.
Po prostu nie każdy utrzymał formę do połowy października, część zawodników w ogóle przestała trenować i pojechali do Buenos Aires "z marszu". (bodaj Nedops podawał, że Mucha nie startował od lipca).

Kazimierska szans na medal nie miała - w tym wieku Europejki są chyba jeszcze bardziej w tyle za Afrykankami (i nie tylko!) niż w seniorkach. W dodatku bieg przełajowy na w sumie dość długim (jak na dzieciaki) dystansie - nie wiem czy ona kiedykolwiek na zawodach taki dystans przebiegła ;)

Goździewicz nigdy w karierze nie pchnął 20 metrów, trzeci wynik na liście zgłoszeń był o ponad metr słabszy od jego życiówki. Czemu miałby się z tego urodzić medal? Szanse na podium miałby raczej Wojciech Marok (to ten, co w Gyor miał dwa finały jednocześnie - niezbyt na dobre mu to wyszło, ME zawalone i w efekcie na YOG nie poleciał...).

Skrzyszowska? Trenująca ostatnio raczej płotki... Nie zmieściła się w czołowej 10 zgłoszeń, to 6. miejsce to i tak dobrze.

Ciekawe czy Gracjan Kozak i kilka innych osób, które zrobiły życiówki przygotowywali się specjalnie pod kątem występu w Argentynie czy też dobre wyniki uzyskali z rozpędu i poniekąd przypadkiem? Polska lekka atletyka zna trochę takich przypadków :)

Ratajczyk wbrew temu co piszesz medal na Węgrzech miał ;)
Sorry, Ratajczyk mi się pomylił z Marokiem. A co do Muchy to źle się wyraziłem - nie rzut, tylko konkurs życia. A z tego co zrozumiałem, to właśnie na tych 80 m (PB i SB) oparłeś swój pogląd na jego szanse na medal.
mrpotato pisze:
17 paź 2018, 18:06
Za każdym razem, czy to YOG, czy normalne IO, mam ochotę walić w pysk za "turystów". Każdy z tych sportowców wywalczył uczciwie prawo do startu na tej imprezie zgodnie z zasadami światowymi i krajowymi.

A YOG to impreza nie tylko sportowa, a właśnie towarzyska - świadczą o tym integracyjne, międzypaństwowe drużyny i sztafety oraz liczne koncerty, warsztaty, pokazy itp. Może w tym sezonie ci zawodnicy nie mieli szans na wynik, ale może kiedyś będą nadziejami na dorosłych IO. Lepiej, żeby zachłysnęli się rozmachem igrzysk teraz niż później, gdzie pojadą bogatsi o doświadczenie YOGu i będą wiedzieli, jak ten ceremoniał olimpijski wygląda.

ODPOWIEDZ