Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kisik94

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Kisik94 » 12 wrz 2018, 18:12

Z kronikarskiego obowiązku należy zwrócić uwagę na to, że Majka znalazł się dzisiaj w ucieczce i zajął 4 miejsce na mecie. Wygrał Kanadyjczyk Woods przed Teunsem i De la Cruzem.

Outsider

Post autor: Outsider » 12 wrz 2018, 20:42

Natomiast Kwiato, który zanotował ponad 24 minuty straty, napisał na facebooku, że "czasami trzeba włączyć tryb oszczędzania energii". Mi się wydaje, że jeszcze go tu zobaczymy w ucieczce. Nie wiem, jakie były faktyczne plany Sky na wyścig, ale ani nie mają nikogo w "10", ani nie wygrali jeszcze etapu.

balwan

Post autor: balwan » 13 wrz 2018, 19:43

Tomek Marczynski rezygnuje z wyjazdu na MŚ , nie udało mu się zbudować formy po chorobie.

Mareczko oficjalne w CCC, oby awans do WT spowodował wzrost formy bo w tym sezonie po za przyzwoitym Giro słabiutko. Nawet w Chinach teraz dostaje baty. Największym minusem Mareczki jest to że nawet na podjazdach których na profilach etapu nie da się zauważyć potrafi odpaść z peletonu. Ciekaw jestem czy Wadecki nie będzie namawiał Mareczki do jazdy dla Polski ;) już kiedyś podobno z nim rozmawiano na ten temat .

maruda

Post autor: maruda » 15 wrz 2018, 15:16

Trudny, górski, intensywny, rozstrzygający etap.
Kwiatkowski i Majka w ucieczce ;)

maruda

Post autor: maruda » 15 wrz 2018, 17:54

Simon Yates wygra Vueltę, drugie miejsce dla Masa (duża niespodzianka), trzeci Miguel Angel Lopez.

Fatalny wyścig Movistaru, który nastawił się na holowanie Valverde (który przecież zawsze traci na tych najtrudniejszych górskich odcinkach), przez co szanse na przyzwoite miejsce w generalce stracił Quintana.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 wrz 2018, 18:11

maruda pisze:
15 wrz 2018, 17:54
Simon Yates wygra Vueltę, drugie miejsce dla Masa (duża niespodzianka), trzeci Miguel Angel Lopez.

Fatalny wyścig Movistaru, który nastawił się na holowanie Valverde (który przecież zawsze traci na tych najtrudniejszych górskich odcinkach), przez co szanse na przyzwoite miejsce w generalce stracił Quintana.
Movistar przegrał i Tour de France i Vueltę. Teraz jeszcze MŚ. Jakie oczekiwania?

balwan

Post autor: balwan » 16 wrz 2018, 17:15

Paterski dziś wygrał dość fajnie obsadzony wyścig w Austrii pokonując m.in. Zoidla. Trasa była na rundach dość fajnym podjazdem.
Myślę że tym startem powinien sobie zapewnić wyjazd na MŚ.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 16 wrz 2018, 19:37

Katarzyna wygrała dziś etap z górkami na Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche

lideruje w generalce po 5 etapach - chyba jest noga na Innsbruck

a Yates klepnął Vuelte ofc

Giro,Tour i Vuelta - 3 brytyjskie zwycięstwa w ciągu roku, 3 różnych ludzi, bez precedensu rzecz, patrzac pobieznie w historie... z wyczynów zbliżonych:w 2008 Contador x2 i Sastre a w 1964 Anquetil x2 i Poulidor
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 17 wrz 2018, 2:40

Krolowa Sniegu pisze:
15 wrz 2018, 18:11
Teraz jeszcze MŚ. Jakie oczekiwania?
Jest niemała szansa, że mistrza świata widzieliśmy na Vuelcie ;)
Nie mam niestety na myśli Kwiatkowskiego, bo on takich trudnych gór nie przejeżdża z najlepszymi :(

Osobiście uważam, że bardzo mocni będą bracia Yates, liczyć się trzeba z Kolumbijczykami (ale czy ustalą jakąś spójną strategię na wyścig?), Francuzi (Alaphilippe, Pinot), Włosi (Nibali nie wyglądał ostatnio super, nie wiem czy Moscon da radę na takiej trasie?) no i oczywiście Valverde...

Zdziwię się, jeżeli mistrzem świata będzie ktoś spoza tej listy (czasowcy jak Dumoulin czy Roglić mogą nie zregenerować się w 100% po poprzednich startach) - ale nie takie cuda się działy :) Trasa fajna, zapowiada się kolarska uczta.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 wrz 2018, 11:31

maruda pisze:
17 wrz 2018, 2:40
Krolowa Sniegu pisze:
15 wrz 2018, 18:11
Teraz jeszcze MŚ. Jakie oczekiwania?
Jest niemała szansa, że mistrza świata widzieliśmy na Vuelcie ;)
Nie mam niestety na myśli Kwiatkowskiego, bo on takich trudnych gór nie przejeżdża z najlepszymi :(

Osobiście uważam, że bardzo mocni będą bracia Yates, liczyć się trzeba z Kolumbijczykami (ale czy ustalą jakąś spójną strategię na wyścig?), Francuzi (Alaphilippe, Pinot), Włosi (Nibali nie wyglądał ostatnio super, nie wiem czy Moscon da radę na takiej trasie?) no i oczywiście Valverde...

Zdziwię się, jeżeli mistrzem świata będzie ktoś spoza tej listy (czasowcy jak Dumoulin czy Roglić mogą nie zregenerować się w 100% po poprzednich startach) - ale nie takie cuda się działy :) Trasa fajna, zapowiada się kolarska uczta.
Ktoś wcześniej pisał, że Roglic nie jedzie czasówki.

dd100

Post autor: dd100 » 17 wrz 2018, 14:05

maruda skreślasz Kwiatkowskiego, bo za trudne góry, a do faworytów zaliczasz Alaphilippe? :P

Outsider

Post autor: Outsider » 17 wrz 2018, 14:49

Dla mnie to też niekonsekwencja, bo Alaphilippe, mimo, że na TDF wygrywał etapy, mimo, że ogrywał na nich naprawdę dobrych górali, to jednak nie przyjeżdżał z najlepszymi, wygrywał z ucieczek. Kwiato na Vuelcie pokazał, że może, a jeśli nie, to jest bardzo blisko nich. Inna sprawa, że Alaphilippe po tym, co pokazał w Wielkiej Brytanii czy ostatnio na Słowacji raczej na pewno będzie optymalnie przygotowany do MŚ i będzie w formie podobnej co we Francji. Michał po dwóch tourach (a nawet po trzech ;)), nawet jeśli ostatni tydzień Vuelty jechał nie na 100%, jest wielką niewiadomą.
Z czystej ciekawości. Ostatnim zawodnikiem, który wygrał MŚ mając na koncie ukończony Tour i Vueltę był Gilbert w 2012 w Valkenburgu, wcześniej Evans w 2009.
Natomiast tak jak patrzyłem po wynikach, to Mistrz Świata zawsze w tym ostatnim miesiącu przed mistrzostwami okazuje chociaż jeden błysk. Czy to wygraną etapową, czy podium etapu na Vuelcie, czy podobne sukcesy w jakichś mniejszych wyścigach w Wielkiej Brytanii albo klasykach kanadyjskich. Na tej podstawie skreśliłbym chyba do niedawna faworyta nr 1, czyli Nibalego. Włoch na Vuelcie nie pokazał nic, nie dał choćby maluteńkiego sygnału, kontuzja wciąż daje o sobie znać i Włoch nawet się z tym nie kryje. Raczej nie będzie liderem zespołu i wcale się nie zdziwię, jeśli Vincenzo całkiem zrezygnuje ze startu w Innsbrucku.

balwan

Post autor: balwan » 17 wrz 2018, 15:53

Też uważam że Kwiatkowski w górach słabszy od Francuza nie jest ale jednak jeśli chodzi o zbliżające MS to Alaphilippe jest zdecydowanie wyżej notowany dlatego że Kwiatkowski miał mega ciężko sezon. W mojej opinii ani jeden ani drugi nie powalczy zbyt wiele ekip będzie chciał zrobić mega ciężko wyścig.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 18 wrz 2018, 9:31

wyprzedzilem rzeczywistosc piszac ze Katarzyna przedwczoraj objeła prowadzenie w generalce bo objeła wczoraj po ataku na zjezdzie i 2 miejscu na etapie tour de l'ardeche.dzis ostatni etap
obsada nie powala ale widac ze jest niezła noga i mental, byc moze to w wyscigu kobiet na Mś bedzie dla nas ciekawiej niz w mezczyznach

mrpotato

Post autor: mrpotato » 18 wrz 2018, 21:40

ODPOWIEDZ