Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
bart4

Re: Siatkówka

Post autor: bart4 » 24 cze 2018, 12:32

Francja, Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Serbia - kto by nie był w naszej grupie to idealny test do MŚ, mecze o stawkę z najlepszymi.
Heynen bardzo zmieniał skład, w każdym turnieju fazy grupowej grała inna 6, wprowadzał zmiany, pełne testowanie zawodników i walka o skład na MŚ. Nie ma 100% pewniaków poza Łomaczem/Drzyzgą i Zatorskim.
Mam też przeczucie że jeden z dwójki Kurek/Kubiak odpadnie.
Jeden odstawia swoje prowokacje pod siatką i to totalnie nie służy drużynie, drugi w trudnych sytuacjach tak ściąga piłkę że łapie czapy, nie ma umiejętności dobrego obicia bloku i moc ataku tez nie jest już taka jak za najlepszej formy.

italianista

Post autor: italianista » 24 cze 2018, 15:27

bart4 pisze:
24 cze 2018, 12:32
Nie ma 100% pewniaków poza Łomaczem/Drzyzgą i Zatorskim. Mam też przeczucie że jeden z dwójki Kurek/Kubiak odpadnie.
Pierwszym rozgrywającym będzie na 95% Łomacz a drugim Drzyzga. Kubiak nie odpadnie na pewno, bo jest kapitanem.

Pewniakami do pierwszej szóstki są Łomacz, Zatorski, Bieniek, Kochanowski. I mimo wszystko Kubiak, co nie wynika z poziomu sportowego, ale z funkcji kapitana. Heynen pewnie zdaje sobie sprawę, że po 2020 Kubiak nie będzie mu potrzebny, stąd danie mu ostatniego kredytu zaufania na jego ostatnie sezony w reprezentacji i powierzenie tej funkcji. Na przyjęciu Mika będzie docelowo przygotowywany do najważniejszych meczów na MŚ, ale jeśli Szalpuk i Śliwka będą grali dobrze, to nie zdziwię się jeśli zamiast pary Kubiak-Mika skończy się na parze Szalpuk-Śliwka. Heynen wg mnie już skreślił Kwolka i Bednorza. Szuka wartości defensywnych w przyjęciu i obronie. Śliwka dobrze przyjmuje na palce i zastępuje w tej roli odpowiedzialnego kiedyś za ten element Buszka. Po dzisiejszym meczu można też powiedzieć, że Kaczmarek dostanie powołanie na F6 LN i na MŚ. Łomacz i Kaczmarek grali trochę razem w Lubinie, więc stawiam, że będą grali razem na boisku w podstawowej szóstce. Na podwójną zmianę typuję parę Drzyzga-Muzaj. Dlaczego tak? Bo Muzaj jest jedynym leworęcznym atakującym w reprezentacji i Heynen być może będzie chciał to wykorzystać na przeciwnikach. Kto będzie trzecim atakującym wchodzącym na blok? Ktoś, kto dobrze blokuje. Konarski wg mnie odpada z koncepcji Heynena, a jeśli wystąpi w F6 LN albo na MŚ to tylko z racji "doświadczenia". Jest niższy niż Kurek i Schulz, więc zadaniowo jako blokujący raczej nie będzie brany pod uwagę. Kurek pokazywał dobry blok w fazie grupowej LN, ale kiepski atak i zagrywkę. Schulz za to ma opanowane kierunki w zagrywce i nie powoduje spadku jakości w ataku, a być może Heynen będzie rotował atakującymi i Schulz będzie musiał też występować na boisku w roli atakującego. Środek siatki uzupełni Nowakowski. Drugim libero będzie pewnie Żurek, chociaż nie wykluczam, że jakieś pozasportowe siły ojca Piechockiego nie dadzą o sobie znać.

Mój przewidywany skład na MŚ:

rozegranie: Łomacz, Drzyzga
atak: Kaczmarek, Muzaj, Schulz
przyjęcie: Kubiak, Mika, Szalpuk, Śliwka
środek: Bieniek, Kochanowski, Nowakowski
libero: Zatorski, Żurek

EDIT: Nagły zwrot w LSK. Dogadana już z Krakowem Martyna Łukasik zmienia klub. Zagra w... Chemiku Police. A ten ruch oznacza, że na 100% Smarzek zagra w Bergamo i już w następnych dniach ta informacja powinna zostać potwierdzona. Do klubu może dołączyć Grejman, bo Kurek podpisał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Police w tym momencie mają zakontraktowane takie siatkarki:

Rozgrywające: Sladjana Mirković, Marlena Pleśnierowicz
Atakujące: Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik
Środkowe: Chiaga Ogbogu, Iga Chojnacka
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Bianka Busa, Martyna Grajber
Libero: Aleksandra Krzos

W klubie zostanie pewnie Bednarek-Kasza, więc środek siatki zamknie się pewnie na trzech nazwiskach. Na 98% nie przedłużą kontraktu z atakującą Holston, która doznała ciężkiej kontuzji. Abbondanza będzie pewnie dużo rotował podwójną zmianą, więc nawet jeśli Pleśnierowicz i Stysiak nie będą grać w pierwszym składzie, to i tak ugrają swoje i wiele nauczą się z tym trenerem. Mam nadzieję, że kiedyś Stysiak skończy na przyjęciu.

Mnie najbardziej do tej pory ucieszyła informacja transferowa o przejściu Łyszkiewicz do Budowlanych Łódź. W tym momencie z przyjmujących LSK jest najwyższą siatkarką (1.93).

bart4

Post autor: bart4 » 26 cze 2018, 14:13

Tak, Mika jest szykowany na ewentualnie drugą faze grupową MŚ, choć nie wiadomo jak zareaguje na bodźce treningowe i mecze najbliższe. Jeszcze się okaze że spokojnie będzie mogł grać od początku MŚ.

No i trener podał skład na F6

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Damian Schulz, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
środkowi: Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski,
przyjmujący: Mateusz Mika, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk
libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek.

Chyba faktycznie Konarski wypadł z obiegu. Kurek nie jest od niego jakoś znacznie lepszy ale na MŚ jeden doświadczony na ataku + 2 przyjmujących z "historią" reprezentacyjną musi być bez dyskusji.
Środek zdecydowanie nie do ruszenia, może nawet do Tokio.

italianista

Post autor: italianista » 26 cze 2018, 15:16

Heynen podał 15 siatkarzy. Z tej grupy skreśli albo jednego atakującego albo jednego przyjmującego. Dziwi mnie brak Kaczmarka. Brak Kubiaka też nie jest normalny, tak jakby ten pseudokapitan dyrygował reprezentacją a nie trener. Na środku siatki Lemański zamiast Nowakowskiego. Nie zdziwiłbym się, gdyby Heynen już skreślił w myślach Nowakowskiego, bo Lemański jest od niego znacznie młodszy i bardziej perspektywiczny. Na 99% w tym roku w pierwszej szóstce i tak będą grać Bieniek i Kochanowski, więc Heynen wychodzi pewnie z założenia, że lepiej jest ogrywać 22-latka niż 30-latka, nawet na MŚ.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 26 cze 2018, 16:10

Weź zastanów sie co piszesz. Kubiak ma problemy zdrowotne i już dawno bylo wiadome, że odpuszcza LN po meczach w PL. I nie pseudokapitan tylko kapitan kadry, która z nim w skladzie grala bardzo dibrze, a on był najlepszy na boisku.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

bart4

Post autor: bart4 » 29 cze 2018, 11:20

Mika z powodu operacji wyrostka robaczkowego nie zagra w Lille. Niech się kuruje bo jest bardzo potrzebny tej kadrze na MŚ :)
W LN Pań, Serbki odprawione z grupy B wyszły Amerykanki(grające trochę na hamulcu ręcznym) i Turczynki, atak im trzyma ta 18 latka Karakurt, bardzo charyzmatyczna.
W gr A Brazylijki i Chinki, trochę szkoda Holandii ale rywalki pokazały im miejsce w szeregu. Gospodynie dobrze przygotowane do F6.

bart4

Post autor: bart4 » 01 lip 2018, 19:14

Amerykanki wygrały LN można powiedzieć w cuglach. przegrane zaledwie 2 mecze to coś wielkiego. Drużyna działa jak jakiś "bot" do gry w siatkówkę, nawet jeśli pokazują słabe punkty to są tak kompletnym zespołem że zawsze mają w zanadrzu jakąś alternatywę w ataku, przyjęciu, bloku.
Drugie miejsce Turczynki które dość sensacyjnie awansowały do finału pokonując w grupie Serbki i co ważne w półfinale zlały Brazylijki. Trzecie Chinki po łatwym meczy 3-0 z Brazylią.
MVP turnieju Michelle Bartsch zasłużenie, dodatkowo współdzieli nagrodę najlepszej przyjmującej z Zhu Ting.

Na pewno zespoły z F6 to kandydatki do medali MŚ, zobaczymy czy coś więcej do tego czasu stworzą Rosjanki czy Włoszki. Na ile też ta Turcja zrobiła cos ponad ich normalny poziom czy to był ich szczyt formy.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 01 lip 2018, 20:17

bart4 pisze:
01 lip 2018, 19:14
Amerykanki wygrały LN można powiedzieć w cuglach. przegrane zaledwie 2 mecze to coś wielkiego. Drużyna działa jak jakiś "bot" do gry w siatkówkę, nawet jeśli pokazują słabe punkty to są tak kompletnym zespołem że zawsze mają w zanadrzu jakąś alternatywę w ataku, przyjęciu, bloku.
Drugie miejsce Turczynki które dość sensacyjnie awansowały do finału pokonując w grupie Serbki i co ważne w półfinale zlały Brazylijki. Trzecie Chinki po łatwym meczy 3-0 z Brazylią.
MVP turnieju Michelle Bartsch zasłużenie, dodatkowo współdzieli nagrodę najlepszej przyjmującej z Zhu Ting.
co łaczy te 3 druzyny? charyzmatyczne osobowosci na stołku trenera
i pomyslec ze Guidetti byl realnym kandydatem na coacha i w oczach działaczy przegral z Nawrockim
przy niezłym szkoleniu mlodziezy Wloch by mógł tu cos ciekawego zrobic imho

ogladalem tylko jeden mecz USA i akurat Bartsch grala dość slabo
ale czasami oglądam lige wloska i tam gra genialnie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

bart4

Post autor: bart4 » 02 lip 2018, 6:43

mrpotato pisze:
01 lip 2018, 20:17
ogladalem tylko jeden mecz USA i akurat Bartsch grala dość slabo
ale czasami oglądam lige wloska i tam gra genialnie
Powiedziałbym do F6 szła na równi z Tandarą, Ting, Erdem i Bosković ale w finałowych meczach pokazała właśnie co znaczy wyszkolenie w lidze Włoskiej obrony, dogrania, ataki po bloku. Rzeczy niewidoczne ale robiące wielką różnicę.
ps. Szkoda tego Guidettiego ale Turczynki mają jeszcze coś, kilka mocnych zespołów ligowych i transfery takich zawodniczek przy których można bardzo wiele się nauczyć. Przecież w tym składzie chyba tylko Erdem była tą najbardziej doświadczoną bo reszta to roczniki 95/96. Bardzo młody zespół, może namieszać w MŚ ?

italianista

Post autor: italianista » 04 lip 2018, 17:08

Nie przesadzajcie, że USA są poza zasięgiem. W tej chwili jest grupa kilku zespołów, które mogą wygrać każdy z każdym i do tej grupy aspiruje Polska. Czasem decyduje dyspozycja dnia a nawet element szczęścia.

To co teraz Polska powinna robić to zgrywać skład i szukać przyjmującej na pozycję nr 2 i dać pograć komuś na środku obok Kąkolewskiej. Wszystko wskazuje na to, że Stysiak zagra sporo czasu na boisku w nadchodzącym sezonie klubowym jako atakująca wymiennie z Łukasik. Jeśli nie będzie grać nigdy na przyjęciu to w reprezentacji mogłaby pełnić rolę rezerwowej Smarzek. To byłaby chyba najmocniejsza podwójna zmiana na świecie. Ewentualnie Nawrocki powinien ją wpuszczać pod siatkę na pozycję nr 2 i po wykonaniu zagrywki dokonywać zmiany powrotnej.

Najnowszy trend w siatkówce żeńskiej na przykładzie F6 LN to unikanie gry rozgrywającej z atakującą na prawym skrzydle w drugiej linii.

bart4

Post autor: bart4 » 04 lip 2018, 18:51

Nikt nie mówi że są poza zasięgiem ale były zdecydowanie najlepsze w LN. Bilans mówi sam za siebie.

maruda

Post autor: maruda » 04 lip 2018, 20:08

1:3 siatkarzy z Rosja, to o set lepiej niż się spodziewałem :P
Jutro z USA - tu też Polacy nie będą faworytami.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 04 lip 2018, 21:28

Jak grała ta nasza młodzież z poważnym rywalem ma poważnym turnieju? Jak patrzę tylko na wyniki wydaje suę, że tylko Kurek ciągnął ten mecz - No ale nie oglądałem dlatego się pytam.

bart4

Post autor: bart4 » 05 lip 2018, 7:25

runfixe pisze:
04 lip 2018, 21:28
Jak grała ta nasza młodzież z poważnym rywalem ma poważnym turnieju? Jak patrzę tylko na wyniki wydaje suę, że tylko Kurek ciągnął ten mecz - No ale nie oglądałem dlatego się pytam.
Tylko Kurek a wynikało to ze słabego przyjęcia i niemocy Szalpuka w ataku. W zasadzie 3 set był dobry bo reszta to prosta gra, na lewy na prawy. Lapal nas blok i punktowali z zagrywki, kontry pewny Michajlov, środkowi.
O ile nie liczyłem na wyjście z tej grupy to jednak myślałem że więcej walki będzie z Rosja, a mecz byl taki poddanczy już od początku. Zdecydowanie ich to przerosło i tylko Kurek pokazał ile znaczy doświadczenie.
Jedyne czego bym nie chciał to teraz lania 0-3 od Amerykanów bo takie coś zostanie im w głowach przed MS.

pbest

Post autor: pbest » 05 lip 2018, 7:38

Powiem szczerze, że całkowicie wyleciałem z obiegu jeśli chodzi o siatkówkę. Ten skład w Lille to na ten moment nasz najsilniejszy? Kto w kontekście MŚ zmieni kogo ewentualnie?

ODPOWIEDZ