Offtopic

Tematy niezwiązane ze sportem
matti

Re: Kajakarstwo górskie

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 17:11

oczywiście w ramach walki o równość (tutaj proponuje wspólne starty kobiet i mężczyzn!) należy wypieprzyć bardzo ciekawą konkurencję i wpisać do programu coś co będzie przypominać zawody topielców - kto najpóźniej utonie (bo do tego się sprowadza kobiece kajakarstwo górskie).

Powiedzmy sobie szczerze, że walka o równość płci coraz częściej przeczy zdrowemu rozsądkowi i skutkuje robieniem ze sportu komedii (patrz: kanadyjki kobiet) lub żenującej namiastki sportu (boks kobiet). Mnie osobiście nie podoba się niszczenie sportu olimpijskiego w ten sposób.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 17:39

matti pisze:
07 kwie 2018, 17:11
oczywiście w ramach walki o równość (tutaj proponuje wspólne starty kobiet i mężczyzn!) należy wypieprzyć bardzo ciekawą konkurencję i wpisać do programu coś co będzie przypominać zawody topielców - kto najpóźniej utonie (bo do tego się sprowadza kobiece kajakarstwo górskie).

Powiedzmy sobie szczerze, że walka o równość płci coraz częściej przeczy zdrowemu rozsądkowi i skutkuje robieniem ze sportu komedii (patrz: kanadyjki kobiet) lub żenującej namiastki sportu (boks kobiet). Mnie osobiście nie podoba się niszczenie sportu olimpijskiego w ten sposób.
Ja tam żadnej komedii nie widzę. Kanadyjki kobiet się rozwijają i wygląda to coraz lepiej. Kajakarki górskie też niedługo zapewne osiągną poziom porównywalny do męskiego. Jakim prawem chcesz odebrać kobietom szanse na równą liczbę medali do zdobycia? Dlaczego niby w takiej lekkiej facet miał mieć szanse na zdobycie dwóch medali w chodzie, a kobieta jednego? W kajakach też doszło do wyrównania liczby konkurencji i bardzo dobrze. Niby dlaczego mężczyźni mają mieć szanse na zdobycie większej liczby medali? Bo są mężczyznami? Poza tym gdyby nie wprowadzanie kobiet to medalu Anity Włodarczyk też byśmy nie mieli w młocie, to też młoda konkurencja.
Tutaj mamy wywiad z 2010, gdzie kanadyjki kobiet są krytykowane http://www.expressbydgoski.pl/archiwum/ ... ,11158364/ - zarzuca im, że nawet wystartować nie potrafią. A tutaj film z PŚ 2017, niczym nie różni się od męskich kanadyjek - https://www.youtube.com/watch?v=5xJLcFhUZGE
Jak dla mnie trochę za szybka zmiana, wystarczyło to zrobić od 2028 roku na IO.

generalissimus1

Post autor: generalissimus1 » 07 kwie 2018, 17:58

Niby dlaczego mężczyzna ma mieć mniejsze szanse na zdobycie medali w pływaniu synchronicznym albo gimnastyce artystycznej? Tylko dlatego, że jest mężczyzną?

maruda

Post autor: maruda » 07 kwie 2018, 18:14

Krolowa Sniegu pisze:
07 kwie 2018, 17:39
matti pisze:

I właśnie o to chodzi. Konkurencje olimpijskie powinny mieć odpowiednią tradycję i poziom.
Nie mówiąc o tym, że program IO powinien być już jasno sprecyzowany na 3,5 roku do igrzysk...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 18:30

generalissimus1 pisze:
07 kwie 2018, 17:58
Niby dlaczego mężczyzna ma mieć mniejsze szanse na zdobycie medali w pływaniu synchronicznym albo gimnastyce artystycznej? Tylko dlatego, że jest mężczyzną?
Dlatego powinno się wprowadzić również tam męskie konkurencje.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 07 kwie 2018, 18:31

maruda pisze:
07 kwie 2018, 18:14
Krolowa Sniegu pisze:
07 kwie 2018, 17:39
matti pisze:

I właśnie o to chodzi. Konkurencje olimpijskie powinny mieć odpowiednią tradycję i poziom.
Nie mówiąc o tym, że program IO powinien być już jasno sprecyzowany na 3,5 roku do igrzysk...
Oczywiście tutaj się zgadzam. Dać czas obecnym by pokończyli kariery, paniom dać czas na poprawę poziomu i wtedy wprowadzić zmianę.

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:08

Ja nie widzę powodu do zmian! To jest
 ! Wiadomość z: runfixe
proszę nie przeklinać
pięknej konkurencji w imię chorych zasad równościowych. A wystarczy tylko wprowadzić C1 kobiet do programu nie umniejszając męskiej ilości konkurencji. Ale to już nie przejdzie.

A co do gimnastyki artystycznej lub pływania synchronicznego mężczyzn to bądźmy pewni, że panów machających wstążeczkami zobaczymy na IO. W imię równości. Pytanie tylko czy wprowadzenie tego czegoś odbędzie się kosztem którejś kobiecej konkurencji w gimnastyce artystycznej (np. drużynówki) czy też wyleci jakiś męski przyrząd w gimnastyce sportowej!

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 07 kwie 2018, 19:18

Coś cię ugryzło ?

Kajakarstwo górskie jest po rugby i golfie najmłodszą dyscypliną olimpijską i nic dziwnego, że się zmienia. W kolarstwie mieliśmy tandemy i co, też mamy płakać że ich nie ma? Powtórzę jeszcze raz - KAJAKARSTWO GÓRSKIE BYŁO PIERWSZYM SPORTEM DO USUNIĘCIA i sam Estanguet powiedział, że gdyby nie zmiany to w Tokio już by ich nie było. A na pewno nie mieliby takiego wsparcia jak swego czasu zapasy, bo są dużo bardziej niszowi i drodzy.

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:26

w związku z cenzurą proszę o usunięcie mojego profilu (przy okazji proszę o informacje jakież to niecenzuralne słowa padły w moim poprzednim poście. Oczywiście, żeby nie powodować zbytniego zgorszenia wśród użytkowników owe słowa proszę przesłać w wiadomości prywatnej).
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 19:33 przez matti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 kwie 2018, 19:31

To nie jest wątek o gimnastyce artystycznej więc nie wyjeżdżaj z cenzurą.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

matti

Post autor: matti » 07 kwie 2018, 19:38

Oj wybacz. W związku z postami generalissimusa i Królowej Śniegu pomyliłem wątki.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Offtopic

Post autor: runfixe » 07 kwie 2018, 22:58

Dwa razy użyłeś tego samego słowa, którego ja sam nie używam nigdy przy obcych, bo uważam je za wulgarne. Jest one obecne w twoim poprzednim poście, więc możesz się podjąć tego wysiłku i samemu je przeczytać. Zcencurowałem Cię, bo je powtarzasz.

Ja będą obstawał, że to ma być przede wszystkim forum sportowe, a jak ktoś jedyne co ma do powiedzenia to przekleństwa i frustracja, to na to są inne miejsca w internecie.

Mam dość tych gierek w złego moderatora i jutro wysłucham Twojej (ponownej) prośby.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 07 kwie 2018, 23:34

Runfixe, jakkolwiek merytorycznie nie zgadzam się z mattim, tak wezmę go w obronę: https://sjp.pwn.pl/szukaj/wypieprzy%C4%87.html
Czyli wypieprzenie jest wulgarne tylko w znaczeniu cudzołożniczym, natomiast w znaczeniu wyrzucania z igrzysk matti użył go jako mocniejszego wyrażenia, które oddaje jego stosunek do takiej sytuacji.

A co do treści - świat idzie w kierunku równouprawnienia i idea jest słuszna, natomiast kroki, którymi tę ideę się wprowadza, i tu zgadza się chyba najbardziej na lewo będąca Królowa, są zbyt drastyczne. Osobiście uważam, że równouprawnienie w sporcie też ma swoje granice - gimnastyka artystyczna mężczyzn to byłaby spora przesada, natomiast gdyby zamiast duetów kobiecych w pływaniu artystycznym (przez polskie środowiska wciąż zwanym synchronicznym) wstawić mieszane... czemu nie?

Superadrian15

Post autor: Superadrian15 » 05 maja 2018, 22:13

Cudowne, są pewne stałe rzeczy w świecie. Nie uniknie się śmierci, podatków, i zacofania mattiego w pewnych kwestiach. Oczywiście w skokach też nie powinno być kobiet, a moim zdaniem jest to całkiem ciekawe, uważam sport kobiecy typu boks, nie zasługuje na miano parodii. Dodatkowo jeżeli mamy łyżwiarstwo figurowe panów, które bazuje na elementach też artystycznych to czemu nie wprowadzić programu pływania synchronicznego solistów, lub dwójkę mieszanych co mogłoby być niezwykle interesujące, jest duża grupa osób, która lubi sporty z grupy tzw. arystycznych. Na Igrzyskach, mających w swoim założeniu pewne wartości, liczba kobiet i mężczyzn powinna być zrownana, oraz ilość dostępnych medali. Tendencja jest słuszna. Poza tym może wrócimy na Igrzyska ze zbiorowka po Atenach 2004, bowiem nasze panie wywalczyły szósta lokatę na siedemnaście reprezentacji w zawodach w Hiszpanii z niezłym wynikami.
PS. Co do za nonsens, pływanie synchroniczne jest jak najbardziej odpowiednią nazwa, bowiem ten sport charakteryzuje synchrony i dynamika w wykonywaniu danych elementów, bardziej gimnastyka artystyczna powinna być nazywana inaczej, bowiem po angielsku jest to Rhythmic Gymnastic, a sportowa Artistic Gymmastic.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 05 maja 2018, 22:32

A co z czym jest zsynchronizowane? Bo według większości ludzi chodzi o synchronizację członkiń drużyny. A tymczasem istnieją konkurencje solowe, bo w "dawnej" nazwie chodziło o synchronizację ruchów ciała z muzyką. Stąd, aby już ludzie się nie mylili, zmieniono nazwę na pływanie artystyczne. I teraz ciekawostka hungarystyczna - w języku węgierskim istnieje szinkronúszás i występuje to w nazwie związku zajmującego się tą dyscypliną na terenie Węgier, ale też można było spotkać (np. w podręcznikach do nauki języka w rozdziale o tematyce sportowej) nazwę műuszás, czyli dosłownie to, co mamy teraz - pływanie artystyczne.

ODPOWIEDZ