Skoki narciarskie

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.
Kuburgha

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kuburgha » 30 mar 2018, 14:46

To akurat chyba dobre wyjście, zwłaszcza, że cała kadra B ma być otoczona znacznie lepszą opieką niż dotychczas. Natomiast cała dyskusja o ewentualnym postępie w naszych kobiecych skokach nie ma sensu jeśli pojawiają się takie pomysły jak danie im jako trenera Marcina Bachledy:
https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narc ... dy/cy08q26
Jeśli tak to ma wyglądać, to chyba nie ma co robić sobie jakichkolwiek nadziei na przyszłość tej grupy... Już nawet nie chodzi tylko o to czy zostanie on tym trenerem czy nie. Ale takie pomysły pokazują jak poważnie PZN traktuje skoki kobiet. I nic w tej materii się nie zmienia.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 mar 2018, 14:58

Kuburgha pisze:
30 mar 2018, 14:46
To akurat chyba dobre wyjście, zwłaszcza, że cała kadra B ma być otoczona znacznie lepszą opieką niż dotychczas. Natomiast cała dyskusja o ewentualnym postępie w naszych kobiecych skokach nie ma sensu jeśli pojawiają się takie pomysły jak danie im jako trenera Marcina Bachledy:
https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narc ... dy/cy08q26
Jeśli tak to ma wyglądać, to chyba nie ma co robić sobie jakichkolwiek nadziei na przyszłość tej grupy... Już nawet nie chodzi tylko o to czy zostanie on tym trenerem czy nie. Ale takie pomysły pokazują jak poważnie PZN traktuje skoki kobiet. I nic w tej materii się nie zmienia.
I znów widać brak naszego myślenia perspektywicznego. Przecież na IO zapewne w przyszłości wejdą i konkurs mieszany, a może i drużynówka pań i ich drugi konkurs... Wielka szkoda. Ale może Jakub Kot kogoś tam wychowa u siebie? Widać, że chłopak ma serce do tego i bardzo emocjonalny stosunek.

balwan

Post autor: balwan » 30 mar 2018, 15:42

Mimo że trenera Hankusa nie toleruje to ja bym nie zwalał na niego tak słabych wyników w tym sezonie.

Macie Instagrama ? Jak tak zacznijcie obserwować te dziewczyny i dajcie odpowiedź czy zawodnik marzeniami o sukcesie powinien tak się zachowywać. Podam przykład były MSJ w tym roku , wyniki katastrofalne a polskie zawodniczki na Instagramie wrzucają instastory pełnię uśmiechu bo kolejna wycieczka udana.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 01 kwie 2018, 23:36

balwan pisze:
30 mar 2018, 15:42
Macie Instagrama ? Jak tak zacznijcie obserwować te dziewczyny i dajcie odpowiedź czy zawodnik marzeniami o sukcesie powinien tak się zachowywać. Podam przykład były MSJ w tym roku , wyniki katastrofalne a polskie zawodniczki na Instagramie wrzucają instastory pełnię uśmiechu bo kolejna wycieczka udana.
Nie mam i nie zaprzątam sobie głowy co tam umieszczają. Nie przypuszczam aby różniły się mocno na niekorzyść swoim podejściem od większości swoich rówieśniczek. To młodziutkie dziewczyny i rolą trenera jest m.in. ustawić odpowiednio te nastolatki.
Póki co bardziej jestem przekonany, że należy rozliczać PZN za podejście do kobiecych skoków (przez całą ostatnią dekadę) niż kolejne zawodniczki za brak sukcesów.

balwan

Post autor: balwan » 02 kwie 2018, 23:14

Kuburgha pisze:
01 kwie 2018, 23:36
balwan pisze:
Nie mam i nie zaprzątam sobie głowy co tam umieszczają. Nie przypuszczam aby różniły się mocno na niekorzyść swoim podejściem od większości swoich rówieśniczek. To młodziutkie dziewczyny i rolą trenera jest m.in. ustawić odpowiednio te nastolatki.
Póki co bardziej jestem przekonany, że należy rozliczać PZN za podejście do kobiecych skoków (przez całą ostatnią dekadę) niż kolejne zawodniczki za brak sukcesów.
Oczywiście muszę Ci przyznać rację. Jedną z roli trenera powinno być utemperowanie zawodników. Horngacher to zrobił.
Mam nadzieję że nowy trener sobie z tym poradzić. Patrząc na nazwiska potencjalnych trenerów nie wygląda to super ale może akurat się uda .

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 kwie 2018, 12:25

U Austriaków spore zmiany: Kuttin zrezygnował, a dyrektorem przestał być Vettori.

Lukash

Post autor: Lukash » 03 kwie 2018, 20:25

balwan pisze:
02 kwie 2018, 23:14
Kuburgha pisze:
01 kwie 2018, 23:36
balwan pisze:
Oczywiście muszę Ci przyznać rację. Jedną z roli trenera powinno być utemperowanie zawodników. Horngacher to zrobił.
Mam nadzieję że nowy trener sobie z tym poradzić. Patrząc na nazwiska potencjalnych trenerów nie wygląda to super ale może akurat się uda .
Jest jeszcze jeden, słusznie zdiagnozowany problem. Waga. To też jedna z pierwszych zmian Horngachera.

Skoki wymagają drakońskiej diety, wiemy jak wyglądają panowie w stosunku do standardowej męskiej budowy. U pań też nie ma przebacz- chcesz wygrywać? Musisz wyglądać jak zagłodzona 12latka.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 04 kwie 2018, 21:37

Zgoda, o niewłaściwej wadze naszych skoczkiń wspomina się już co najmniej rok i jakoś nie widać efektu. Natomiast jakiś czas temu zastanowiła mnie jedna kwestia odnośnie wagi skoczków (płci obojga). Czy te wszystkie anorektyczne standardy nie są jedną z głównych (główną?) przyczyn, że w skokach przestali odgrywać czołowe role nastolatkowie (u kobiet jest tu jednak trochę inaczej niż u mężczyzn). Przecież takie wychudzenie może być niebezpieczne dla psychiki nastolatków i rzeczywiście grozić prawdziwą anoreksją (Domen ponoć się z tym zmagał). Może nastolatkom z założenia nie wprowadza się drakońskich rygorów wagowych? Poza tym pewnie nastolatkowie są naturalnie lżejsi od dorosłych, ale z drugiej strony słabsi i przy wychudzeniu nie mogą dysponować taką siłą? Natomiast nasze skoczkinie to wszystko nastolatki i intensywne odchudzenie jakie facetom zafundował Horngacher być może może być dla nich groźne? Może mają na to czas?
Nie wiem, spekuluję.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 04 kwie 2018, 23:02

Kuburgha pisze:
04 kwie 2018, 21:37
Zgoda, o niewłaściwej wadze naszych skoczkiń wspomina się już co najmniej rok i jakoś nie widać efektu. Natomiast jakiś czas temu zastanowiła mnie jedna kwestia odnośnie wagi skoczków (płci obojga). Czy te wszystkie anorektyczne standardy nie są jedną z głównych (główną?) przyczyn, że w skokach przestali odgrywać czołowe role nastolatkowie (u kobiet jest tu jednak trochę inaczej niż u mężczyzn). Przecież takie wychudzenie może być niebezpieczne dla psychiki nastolatków i rzeczywiście grozić prawdziwą anoreksją (Domen ponoć się z tym zmagał). Może nastolatkom z założenia nie wprowadza się drakońskich rygorów wagowych? Poza tym pewnie nastolatkowie są naturalnie lżejsi od dorosłych, ale z drugiej strony słabsi i przy wychudzeniu nie mogą dysponować taką siłą? Natomiast nasze skoczkinie to wszystko nastolatki i intensywne odchudzenie jakie facetom zafundował Horngacher być może może być dla nich groźne? Może mają na to czas?
Nie wiem, spekuluję.
Ekstremalne odchudzanie, zwlaszcza u nastolatek przed koncem okresu dojrzewania, skutkuje w wiekszosci przypadkow zaburzeniami hormonalnymi i problemami z miesiaczka. Kowalczyk w mlodosci miala tak, ze zawsze na wiosne nieco tyla. Jednego roku probowala diet i o malo nie wpedzilaby sie w bardzo zly stan w tajemnicy przed Wieretelnym. Wydaje sie jednak, ze wlasciwy dietetyk przy wsparciu ginekologa jakos by to ogarnal.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 13 kwie 2018, 9:56

Podobno Horngacher w wywiadzie z niemieckim Eurosportem powiedział, że roczna umowa u nas to dlatego, że "chce, aby jego wizja była kontynuowana" i chce mieć w tym zakresie (czyli domyślnie nie ufa Tajnerowi, że ten się wywiąże z obietnic).

17 kwietnia ma się odbyć zarząd PZN, na którym oficjalnie zatwierdzi się ostatnie zmiany trenerskie w kadrach. Ciekawe czy i wtedy zapadnie ostateczna decyzja odnośnie trenera dziewczyn.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 kwie 2018, 21:05

Jest projekt kalendarza najbliższego sezonu w PŚ:
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/247 ... -20182019/
i "niższych ligach":
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/247 ... -20182019/

Na razie nie potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi o konkursie PŚ pań w Zakopanem. Jednak kilka razy panie i panowie wystąpią na tych samych obiektach. Będzie też jeden konkurs mieszany zimą i dwa latem (o ile projekt kalendarza zostanie zatwierdzony). W kontekście PN to akurat kiepsko, bo wcześniej pojawiały się informacje, że wyniki konkursu mieszanego mają się liczyć do PN. Mam nadzieję, że to ostatnie jednak się nie potwierdzi.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 kwie 2018, 19:05

No to stało się, Marcin Bachleda trenerem naszych skoczkiń. Rozumiem, że aby zostać wybitnym trenerem nie trzeba być wybitnym sportowcem. Ale jak sobie przypomnę jego wypowiedzi przed kamerą po startach, to jakoś tak trudno mi sobie wyobrazić czego on może nauczyć te dziewczyny i w czym w sumie jest lepszy od Hankusa (został asystentem Bachledy).
A ja w swej naiwności liczyłem na jakiegoś fachowca na tym stanowisku. Po tej informacji czarno widzę przyszłość kobiecych skoków w naszym kraju.

Zarząd PZN zatwierdził też wcześniej już ogłaszane zmiany w męskich kadrach A, B i juniorów.

balwan

Post autor: balwan » 18 kwie 2018, 19:28

Co ciekawe Krzysztof Leja zdecydował się na trenowanie kombinacji Norweskiej. Oficjalne w kadrze nie jest ale podobno będzie przygotowywał się wraz z kadrą seniorską.

Szkoda że Kastelika nie ma w kadrze juniorskiej

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 kwie 2018, 21:58

Ale Kastelik w tym roku kończy 20 lat, więc chyba dlatego nie ma dla niego miejsca w juniorskiej kadrze.

balwan

Post autor: balwan » 19 kwie 2018, 14:02

W sumie racja , co nie zmiana faktu że już były sytuację gdy zawodnicy w kadrze juniorskiej nie byli juniorami.

Ciekaw jestem jak kadra B w przyszłym sezonie będzie skakała. Po cichu liczę ze będziemy mieli mocne zaplecze. Jeśli chodzi o kadrę kobiet to nie wróżę sukcesów Bachledzie. Jako skoczka wspominam go fajnie. Pamiętam że potrafił na treningach w Zakopanem przed PŚ skakać bardzo dobrze ;)
Bachleda, Długopolski, Tajnerzy, Kruczek, Śliwka to były czasy, chyba w tedy nikt nie wierzył że po erze Małysza przyjdą jeszcze lepsze wyniki.
Tak swoją drogą to każdy z tych zawodników jest w strukturach PZN na posadzę trenerów. A z skoczków z tamtych czasów to Śliż i Skupień chyba nie pracują w PZN. Skupień chyba jest trenerem klubowym ?.

ODPOWIEDZ