Na co liczycie w Pjongczang

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Podział na dyscypliny.

Ile medali zdobędzie Polska podczas ZIO 2018 w Pjongczang

Czas głosowania minął 04 sty 2018, 10:32

1
0
Brak głosów
2
8
23%
3
8
23%
4
12
34%
5
1
3%
6
2
6%
7
4
11%
8
0
Brak głosów
9
0
Brak głosów
10
0
Brak głosów

Liczba głosów: 35

maruda

Re: Na co liczycie w Pjongczang

Post autor: maruda » 08 sty 2018, 15:31

Pawło pisze:
08 sty 2018, 15:24
Krolowa Sniegu pisze:
06 sty 2018, 20:57
A idąc w sferę marzeń, to na IO życzę sobie:
- 2x złote medale Kamila Stocha
- 1x medal któregoś ze skoczków
- złota drużyny skoczków
- 2 medali Justyny Kowalczyk
- medalu dla sztafety biathlonowej
- medalu dla Wery, wyrwanego na ostatniej prostej po najlepszej walce w karierze
- medalu panczenistek w drużynie

Zlinczujecie mnie, ale oddałabym jeden medal Stocha za medal dla Justyny.

A już w sferze marzeń irracjonalnych jest medal Kasi Bachledy-Curuś i któregoś z kombinatorów.
kombinatorom to musisz sama ufundować - z tym to pojechałaś ostro....traktuję w ramach żartu, to w short-tracku jest "większa szansa", w zasadzie mniejsza niż w kombinacji być nie może
Fin DQ na skoczni za kombinezon, Francuz wyprzedza Austriaka na trasie - ale nieudolnie, powodując upadek obu, złamane narty itp. Jeden z Japończyków wpada na dopingu. Nasi walczą jak lwy i wyprzedzają Włochów w walce o - jak się później okazuje brązowy medal :P

Pawło

Post autor: Pawło » 08 sty 2018, 16:16

maruda pisze:
08 sty 2018, 15:31
Pawło pisze:
08 sty 2018, 15:24
Krolowa Sniegu pisze:
06 sty 2018, 20:57
A idąc w sferę marzeń, to na IO życzę sobie:
- 2x złote medale Kamila Stocha
- 1x medal któregoś ze skoczków
- złota drużyny skoczków
- 2 medali Justyny Kowalczyk
- medalu dla sztafety biathlonowej
- medalu dla Wery, wyrwanego na ostatniej prostej po najlepszej walce w karierze
- medalu panczenistek w drużynie

Zlinczujecie mnie, ale oddałabym jeden medal Stocha za medal dla Justyny.

A już w sferze marzeń irracjonalnych jest medal Kasi Bachledy-Curuś i któregoś z kombinatorów.
kombinatorom to musisz sama ufundować - z tym to pojechałaś ostro....traktuję w ramach żartu, to w short-tracku jest "większa szansa", w zasadzie mniejsza niż w kombinacji być nie może
Fin DQ na skoczni za kombinezon, Francuz wyprzedza Austriaka na trasie - ale nieudolnie, powodując upadek obu, złamane narty itp. Jeden z Japończyków wpada na dopingu. Nasi walczą jak lwy i wyprzedzają Włochów w walce o - jak się później okazuje brązowy medal :P
tia..... albo jak kiedyś Australijczyk w short-tracku, może wszyscy się wyłożą i....złoto;p
ja cenię optymizm Królowej, ale niektóre jej strzały odbierają jakoś powagę czy realizm wpisów.

Te IO przypominają mi Montreal, nie będą tak udane, ale jakośtam kończą pewną epokę

Pawło

Post autor: Pawło » 08 sty 2018, 16:20

pamiętajmy - Justyna, Nowakowska, Gwizdoń, Pałka, Stoch/Żyła/Hula, Riemen, Bródka, Niedźwiedzki, Bachleda-Curuś mają / mogą mieć ostatnie/ostanie poważne igrzyska, to jednak były i są główne postacie zimowych sportów, ciągnęli ten wózek.
Kilkoro z nich zobaczymy pewnie w Chinach, ale ogólnie trzeba szukać nowych liderów.
A z szansą w kombinacji chodziło mi o to, że szansa nie może być już mniejsza niż zero

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sty 2018, 17:47

Oj panowie "w sferze marzen irracjonalnych" oznacza, ze to marzenie, chociaz bardziej zwykle zyczenie, choc nieumotowane kompletnie niczym. Tak irracjonalne, ze nawet marzen o tym nie jest racjonalne :P

SzG

Post autor: SzG » 08 sty 2018, 18:50

RychuGKM pisze:
08 sty 2018, 15:30
Tu się nie zgodzę. Medal któregoś z biathlonistów, albo alpejczyków to dopiero byłby hardcore
Zastanawiam się, który medal IO w historii by najbardziej hardcorowy? I nie mam na myśli sensacyjny tak jak w Fortuna, czy zapaśnicy, gdzie często ktoś z poza czołówki faworytów przebojem wchodzi na podium, ale w dyscyplinie takiej jak np. narciarstwo alpejskie,gdzie prawie niemożliwe jest zdobyć medal z 3-4 dziesiątki na świecie. Coś jak mistrzyni olimpijska w tenisie z Rio.
Nie pamiętam jak było dawniej,ale z ostatnich kilku igrzysk, które przeżywałem to najbardziej nieprawdopodobny był medal.. sam nie wiem ,ale chyba czwórki Pawła Rańdy.

MatG

Post autor: MatG » 08 sty 2018, 19:02

SzG pisze:
08 sty 2018, 18:50
RychuGKM pisze:
08 sty 2018, 15:30
Tu się nie zgodzę. Medal któregoś z biathlonistów, albo alpejczyków to dopiero byłby hardcore
Zastanawiam się, który medal IO w historii by najbardziej hardcorowy? I nie mam na myśli sensacyjny tak jak w Fortuna, czy zapaśnicy, gdzie często ktoś z poza czołówki faworytów przebojem wchodzi na podium, ale w dyscyplinie takiej jak np. narciarstwo alpejskie,gdzie prawie niemożliwe jest zdobyć medal z 3-4 dziesiątki na świecie. Coś jak mistrzyni olimpijska w tenisie z Rio.
Nie pamiętam jak było dawniej,ale z ostatnich kilku igrzysk, które przeżywałem to najbardziej nieprawdopodobny był medal.. sam nie wiem ,ale chyba czwórki Pawła Rańdy.
To na pewno nie ten kaliber sensacji i medal w nieco loteryjnej dyscyplinie, ale postawiłbym na Sylwię Bogacką. Wcześniej o dziewczynie zbytnio nie słyszałem a i okoliczności były ciekawe, bo pamiętam, że był to pierwszy dzień igrzysk w Londynie i stwierdziłem, że odpuszczę sobie siedzenie przez telewizorem bo i tak nic ciekawego się nie wydarzy. Teraz już nie popełniam tego błędu :D

Monte88

Post autor: Monte88 » 08 sty 2018, 20:37

MatG pisze:
08 sty 2018, 19:02

To na pewno nie ten kaliber sensacji i medal w nieco loteryjnej dyscyplinie, ale postawiłbym na Sylwię Bogacką. Wcześniej o dziewczynie zbytnio nie słyszałem a i okoliczności były ciekawe, bo pamiętam, że był to pierwszy dzień igrzysk w Londynie i stwierdziłem, że odpuszczę sobie siedzenie przez telewizorem bo i tak nic ciekawego się nie wydarzy. Teraz już nie popełniam tego błędu :D
Bogacka nie była sensancją. Trudno nazwać jej medal niespodzianką, gdyż mówimy o wielokrotnej medalistce MŚ i ME. Wykazywała wysoką formę już w czerwcu i bez żadnych problemów zdobyła kwalifikację.

MatG

Post autor: MatG » 08 sty 2018, 21:00

Monte88 pisze:
08 sty 2018, 20:37
MatG pisze:

Bogacka nie była sensancją. Trudno nazwać jej medal niespodzianką, gdyż mówimy o wielokrotnej medalistce MŚ i ME. Wykazywała wysoką formę już w czerwcu i bez żadnych problemów zdobyła kwalifikację.
Mówimy o zawodniczce, która zdobyła jeden medal MŚ (w innej konkurencji i 6 lat wcześniej) i dwa medale ME (2005, 2008) w drużynie. W okresie przedolimpijskim nie miała żadnego podium PŚ. Szacun dla Ciebie jeśli stawiałeś ją w roli faworytki do medalu. A kwalifikację w pneumatyku zdobyła nam Nagay.

dd100

Post autor: dd100 » 08 sty 2018, 21:44

Mirosław Rzepkowski

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 08 sty 2018, 21:56

Dla mnie złoto Kusznierewicza.
Ale boję się, że zaraz runfixe nas pogoni stąd za odejście od tematu ;)

pbest

Post autor: pbest » 08 sty 2018, 21:59

Nieprawdopodobny był też pierwszy medal panczenistek w drużynie choć tylko 8 zespołów w stawce.

Monte88

Post autor: Monte88 » 08 sty 2018, 22:46

MatG pisze:
08 sty 2018, 21:00
Monte88 pisze:
08 sty 2018, 20:37
MatG pisze:

Mówimy o zawodniczce, która zdobyła jeden medal MŚ (w innej konkurencji i 6 lat wcześniej) i dwa medale ME (2005, 2008) w drużynie. W okresie przedolimpijskim nie miała żadnego podium PŚ. Szacun dla Ciebie jeśli stawiałeś ją w roli faworytki do medalu. A kwalifikację w pneumatyku zdobyła nam Nagay.
Miała druzynowe medale MŚ, można zatem uznać ją za multimedalistkę. Kwalifikacje zdobyła Bogacka na PŚ nr 2 w 2011 50 m KSP (to nie jest trudne do sprawdzenia). Nagay zdobyła kwalifikację w pneumatyku wraz z Wrońską. Kwota Nagay została wymieniona.
Na IO jesli ktoś jest dobry w jednej konkurencji, wystawia sie go też w innej z tej broni, gdyż w większości przypadków, jesli ta osoba specjalizuje się w obu strzelaniach, odnosi sukces. Słusznie zatem zauważyłes, że bogacka nie zdobyła bezpośrednio KO w konkurencji, w której zdobyła srebro. Ale na Boga! - czy czwarte miejsce w KSP to słaby wynik?
wiedziałem, co oglądac i przeczuwałem, że jest w stanie osiągnąć finał. Byłem wściekły, że nie zostawiono w domu Wrońskiej, bo wtedy moglibyśmy spokojnie liczyć na drugi finał Nagay.

anoda

Post autor: anoda » 08 sty 2018, 23:40

Medal Michalik w zapasach, niektórzy aż zaszczekali ze zdziwienia ;)
Kamil Stoch. Prawdopodobnie najlepszy polski sportowiec w historii.

balwan

Post autor: balwan » 09 sty 2018, 9:25

Wczoraj Polacy nieśli sztafetę widziałem urywki.
Może jestem uprzedzony do tej osoby , ale jaki sens miało pajacowane Jędrzejczyk z ogniem Olimpijskim?

bart4

Post autor: bart4 » 09 sty 2018, 11:12

Medal drużyny skoczków oraz 1 indywidualny Stocha to te których możemy oczekiwać i są ku temu podstawy całkiem aktualne :)
Kowalczyk, Nowakowska, drużyna panczenistek, sztafeta biathlonistek, Waś, medal któregoś ze skoczków(Kubacki-głowa, Żyła, Hula). Z tej grupy mogą być jakieś medale jednak wiele zależy od ich formy i tego czy konkurenci będą w tym dniu osiągalni.

ODPOWIEDZ