Forumowe głosowanie na sportowca roku 2017

Wszystkie inne tematy niezwiązane z nadchodzącymi IO i ZIO
Awatar użytkownika
barania głowa

Re: Sportowiec roku 2017

Post autor: barania głowa » 27 gru 2017, 21:13

Moja „10”

1. Złota ekipa skoczków narciarskich - Kot, Kubacki, Stoch, Żyła
2. Piotr Lisek
3. Anita Włodarczyk
4. Ewa Nelip
5. Agnieszka Skrzypulec, Irmina Mrózek-Gliszczyńska
6. Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup
7. Paweł Fajdek
8. Sztafeta 4x400 kobiet Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty
9. Wojciech Wojdak
10. Adam Kszczot

Trener roku: Stefan Horngacher
Drużyna roku: brak
Odkrycie roku: Paweł Juraszek

Tytułem wyjaśnienia, dla mnie drużyna to przedstawiciel sportu drużynowego. Nie trafia do mnie podział, że drużyną mogą być skoczkowie, wioślarze, czy szermierze.

bartek

Post autor: bartek » 30 gru 2017, 21:00

Koniec roku, więc również podaję swoje typy:

1.Anita Włodarczyk
2.Paweł Fajdek
3.Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek-Gliszczyńska
4.Kamil Stoch
5.Piotr Lisek
6.Łukasz Kubot
7.Ewa Nelip
8.Magomedmurad Gadzijew
9.Wojciech Wojdak
10.W4- Ciaciuch,Dittman,Michałkiewicz,Wierzbowska)

Drużyna: Reprezentacja Polski na żużlu
Odkrycie: Malwina Kopron
Trener: Stefan Horngacher

maruda

Post autor: maruda » 03 sty 2018, 4:20

wg mediów:

1. Robert Lewandowski (piłka nożna) 190 pkt
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) 183
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie) 147
4. Łukasz Kubot (tenis) 140,5
5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka) 136
6. Patryk Dudek (żużel) 72
7. Adam Kszczot (lekkoatletyka) 57
8. Piotr Lisek (lekkoatletyka) 48
9. Kamil Glik (piłka nożna) 41,5
10. Michał Kwiatkowski (kolarstwo) 41

Nawet nie zwróciłem uwagi, że Glik jest nominowany :P Ciekawe, że prawie nikt nie zauważył złota Polek w mś w żeglarstwie. Dziwi Kszczot przed Liskiem i fakt, że dziennikarze tak małą wagę przywiązali do osiągnięć sportowca w 2017, a kierowali się bardziej jego rozpoznawalnością i medialnym szumem (pewnie Gortat i Isia byliby wysoko, gdyby byli nominowani :P).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 03 sty 2018, 11:15

maruda pisze:
03 sty 2018, 4:20
wg mediów:

Nawet nie zwróciłem uwagi, że Glik jest nominowany :P Ciekawe, że prawie nikt nie zauważył złota Polek w mś w żeglarstwie. Dziwi Kszczot przed Liskiem i fakt, że dziennikarze tak małą wagę przywiązali do osiągnięć sportowca w 2017, a kierowali się bardziej jego rozpoznawalnością i medialnym szumem (pewnie Gortat i Isia byliby wysoko, gdyby byli nominowani :P).
Ktore medium?

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 03 sty 2018, 11:16

Wróżbita Maciej

SzG

Post autor: SzG » 03 sty 2018, 11:30

A gdzie popek?

balwan

Post autor: balwan » 03 sty 2018, 11:36

O to i moja subiektywna lista :
1.Stoch
2.Włodarczyk
3.Żyła (chyba najbardziej niedoceniony sportowiec w tym temacie. 2 w Turnieju Czterech skoczni, 3 w MS i złoto w druzynie to jak na Polski sport naprawde duzżo)
4.Kubot
5.Kwiatkowski
6.Skrzypulec/Mrózek/Gliszczyńska
7.Kszczot
8.Wojdak
9.Lisek
10. K.Bachleda-Curuś/ N. Czerwonka/ Niedzwiedzki / Nowakowska (Cała czwórka rok poprzedni w mojej opinii miała bardzo dobry biorąc pod uwagę porblemy zdrowotnie i sprawy osobiste- to bardziej tak na zachęte licząc ze przynajmniej jedna osoba z tej czwórki za rok będzie spokojnie wymienania w top 10)

Drużyna: Skoczkowie
Odkrycie: Bosiek
Trener: Horngaher

maruda

Post autor: maruda » 03 sty 2018, 12:47

Krolowa Sniegu pisze:
03 sty 2018, 11:15
maruda pisze:
03 sty 2018, 4:20
wg mediów:

Ktore medium?
różne media ;) http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/mi ... 1,845.html

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 03 sty 2018, 19:37

Moja klasyfikacja:
1. Robert Lewandowski
2. Anita Włodarczyk
3. Kamil Stoch
4. Paweł Fajdek
5. czwórka podwójna kobiet
6. Piotr Lisek
7. Adam Kszczot
8. Łukasz Kubot
9. Piotr Żyła
10. Patryk Dudek
11. Michał Kwiatkowski
12. Agnieszka Skrzypulec/Irmina Mrózek Gliszczynska
13. sztafeta 4x400 kobiet (z uwagą, że przyznałbym to całej szóstce, nie tylko czwórce)
14. Wojciech Wojdak
15. Magomedmurad Gadzhiev
16. Kajetan Kajetanowicz
17. Kamil Glik
18. Tomasz Marczyński
19. Bartosz Zmarzlik
NK Joanna Jędrzejczyk (MMA nie uznaję za sport)

Drużyna Roku: skoczkowie
Trener Roku: Stefan Horngacher
Odkrycie Roku: Malwina Kopron
Impreza Roku: World Games
Niepełnosprawny Sportowiec Roku: Joanna Mazur i Michał Stawicki

Nie wiem, jakie jeszcze będą kategorie. Ponadto popieram przyznanie Superczempiona Gollobowi.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 sty 2018, 19:41

No to i moja 10:
1. Anita Włodarczyk - nie tylko za mś, ale za to, że to któryś kolejny sukces. Utrzymać się na szczycie ponoć trudniej niż tam wdrapać.
2. Kamil Stoch - bo po raz kolejny na ten szczyt się wdrapał (TCS).
3. Robert Lewandowski - za ten grad goli i za to, że bez niego nasza reprezentacja warta jest jakieś 50% mniej. Swoją drogą pewnie większość fanów sportu w świecie zdziwiłaby się, że u nas na forum "Lewy" tak daleko.
4.Skrzypulec/Mróz-Grliszczyńska - mś to mś.
5. Piotr Żyła - dwa medale mś i TCS.
6. Piotr Lisek - za medal i 6 metrów.
7. Ewa Nelip - za dwa medale i jakąś tam nadzieję na lepszą przyszłość naszej szermierki.
8. Adam Kszczot - za medal w konkurencji do której mam duży sentyment.
9. Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann - wioślarstwo, czwórka podwójna - zawsze mam wątpliwości, czy to już nie drużyna? Chyba najrówniejsza z naszych osad i największa nadzieja na Tokio. Medal to medal. I wioślarstwo na liście znaleźć się powinno.
10. Paweł Fajdek - za złoto mś powinien być gdzieś wyżej, może za Lewandowskim. Ale za Rio mam uraz i na liście umieszczam tylko z "poczucia przyzwoitości".

Drużyna: Skoczkowie (chociaż doceniam ekipę Nawałki)
Odkrycie: Ewa Nelip - po najdłuższym namyśle, bo to dla mnie zawsze trudna kategoria. Nie żebym nie wiedział o jej istnieniu, ale nie wierzyłem w sukces. Z kategorii "talencik" rozbłysła medalowo.
Trener: Horngacher - bezdyskusyjnie.

maruda

Post autor: maruda » 03 sty 2018, 20:02

Kuburgha pisze:
03 sty 2018, 19:41

3. Robert Lewandowski - za ten grad goli i za to, że bez niego nasza reprezentacja warta jest jakieś 50% mniej. Swoją drogą pewnie większość fanów sportu w świecie zdziwiłaby się, że u nas na forum "Lewy" tak daleko.
Ja jestem zdumiony, że w tak dobrym roku dla polskiego sportu umieszczacie Lewandowskiego tak wysoko. No ale oby za rok był w czołówce już zasłużenie :P

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 sty 2018, 21:48

Nie miejsce tu na dyskusję jak dobry to był rok polskiego sportu, a sam plebiscyt to tylko skrajnie subiektywna zabawa. Ale ile w tym "tak dobrym roku" mieliśmy na prawdę wielkich, spektakularnych sukcesów? Chyba że za takie uważamy srebrne i brązowe medale poolimpijskich mś. Tylko czy to prawdziwy top danej konkurencji? Czy tylko sukcesik na miarę naszego skromnego sportu? Bo Lewandowski na tym topie jest (i to nie w niszowej dyscyplinie) i sezon miał udany.

maruda

Post autor: maruda » 03 sty 2018, 22:31

Kuburgha pisze:
03 sty 2018, 21:48
Nie miejsce tu na dyskusję jak dobry to był rok polskiego sportu, a sam plebiscyt to tylko skrajnie subiektywna zabawa. Ale ile w tym "tak dobrym roku" mieliśmy na prawdę wielkich, spektakularnych sukcesów? Chyba że za takie uważamy srebrne i brązowe medale poolimpijskich mś. Tylko czy to prawdziwy top danej konkurencji? Czy tylko sukcesik na miarę naszego skromnego sportu? Bo Lewandowski na tym topie jest (i to nie w niszowej dyscyplinie) i sezon miał udany.
Lewandowski sezon miał udany, ale "tylko" awansował z reprezentacją na mistrzostwa świata, zdobył mistrzostwo Niemiec (w lidze mistrzów Bayern nie dotarł do półfinału). W skali Polski to oczywiście wyniki warte uwagi, ale bycie (co najmniej) wicemistrzem świata w konkurencji olimpijskiej stawiałbym jednak wyżej. A mieliśmy w 2017 14 (!) takich osiągnięć (4 złota mś, 9 srebrnych krążków na mistrzostwach globu + Kubot jako nr 1 w rankingu par i mistrz świata wg ITF). Lekceważenie poolimpijskich lat jest błędem - były takie posty np. w lekkoatletyce, ale ileż to gwiazd opuściło Londyn? :) W jakimś tam (minimalnym) stopniu spinamy się bardziej na sezony nieolimpijskie (głównie z przyczyn finansowych), ale nie my jedni no i w przeszłości jakoś rzadko przekraczaliśmy 20 krążków ;)

Pytasz o spektakularne osiągnięcia: Kubot (Wimbledon, zdecydowanie najlepsza para sezonu), Włodarczyk (niepokonana, zresztą od 3,5 roku!), Fajdek (niepokonany w międzynarodowej rywalizacji, zdecydowana dominacja - nie tylko triumfy na mś, ale też uniwersjada, World Hammer Challenge, drużynowe ME...), Skrzypulec & Mrózek-Gliszczyńska (pierwszy medal w kobiecym żeglarstwie dla Polski, od razu złoty - inne wartościowe osiągnięcia, np. w PŚ świadczą, że medal przypadkiem nie był), Piotr Lisek (6 metrów! złoto HME, srebro mś), świetni skoczkowie narciarscy - złoto mś w drużynie, świetne turnieje 4 skoczni, medal Żyły na mś, triumf w Pucharze Narodów, świetny rok polskich lekkoatletów (przypomnijmy sobie świetne halowe mistrzostwa Europy!) itp. itd.

I jeszcze bonusik: lista drużyn pokonanych przez Polską reprezentację w 2017: Czarnogóra, Rumunia, Kazachstan i Armenia. Bez komentarza ;)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 sty 2018, 23:46

No to jednak chwilę jeszcze napiszę, m.in. o tym dobrym roku polskiego sportu. No bo przecież nie będziemy jakoś szczególnie dyskutować o kolejności na liście, to tylko subiektywna zabawa. Ty dałeś na miejscu 1 Kubota i chociaż się kompletnie nie zgadzam, iż miałby być najlepszym polskim sportowcem ubiegłego roku, nie zamierzam deprecjonować tu jego osiągnięć.
Ale najpierw, coś innego.
maruda pisze:
03 sty 2018, 22:31
Lewandowski sezon miał udany, ale "tylko" awansował z reprezentacją na mistrzostwa świata, zdobył mistrzostwo Niemiec (w lidze mistrzów Bayern nie dotarł do półfinału). W skali Polski to oczywiście wyniki warte uwagi,
Dorzuciłbym jeszcze ponad 50 goli w roku (53?) z najlepszą średnią na mecz wśród czołowych strzelców. Do mnie to przemawiało wielokrotnie bardziej niż mistrzostwo Niemiec. Te można pewnie i zdobyć z ławki rezerwowych (czy takim mistrzem, z Bayernem właśnie, nie był kiedyś Sławomir Wojciechowski?)
Wymieniłeś też z przekąsem pokonane reprezentacje (w domyśle słabe). W naszej piłce to sukcesem bywa pokonanie klubowej drużyny z Kazachstanu i rosyjskiej części Mołdawii lub młodzieżówki z Wysp Owczych. Bez "Lewego", takiego jak dziś, nasza reprezentacja mogłaby wyglądać jak za Smudy. Więc na prawdę doceniajmy co tu mamy. Jakby nie było, w sporcie najpopularniejszym na świecie.

maruda pisze:
Lekceważenie poolimpijskich lat jest błędem - były takie posty np. w lekkoatletyce, ale ileż to gwiazd opuściło Londyn? :)
Ale zauważasz, że mś w lekkiej nie pominąłem? Czy polemizujesz z jakimś wyobrażeniem? Bo 40% mojej listy to lekkoatleci :)
maruda pisze:
Pytasz o spektakularne osiągnięcia: Kubot (Wimbledon, zdecydowanie najlepsza para sezonu), Włodarczyk (niepokonana, zresztą od 3,5 roku!), Fajdek (niepokonany w międzynarodowej rywalizacji, zdecydowana dominacja - nie tylko triumfy na mś, ale też uniwersjada, World Hammer Challenge, drużynowe ME...), Skrzypulec & Mrózek-Gliszczyńska (pierwszy medal w kobiecym żeglarstwie dla Polski, od razu złoty - inne wartościowe osiągnięcia, np. w PŚ świadczą, że medal przypadkiem nie był), Piotr Lisek (6 metrów! złoto HME, srebro mś), świetni skoczkowie narciarscy - złoto mś w drużynie, świetne turnieje 4 skoczni, medal Żyły na mś, triumf w Pucharze Narodów, świetny rok polskich lekkoatletów (przypomnijmy sobie świetne halowe mistrzostwa Europy!) itp. itd.
Wymieniasz 6 osiągnięć (świadomie pominąłem z nich na liście tylko Kubota). Reszta tych naszych sukcesów w tym tak dobrym roku jednak niekoniecznie jakoś spektakularna, nawet w swej dyscyplinie, np. judo, zapasy, szermierka (chyba że w skali naszego sportu).
Oczywiście bardzo mnie cieszy te 20 medali mś. Nawet srebro Zwarycza z kadłubowych mś w ciężarach. Powtórzę tylko, że sportowców z prawdziwego topu w swojej dyscyplinie mamy, póki co, garstkę. Dosłownie kilka osób. I jedną z takich osób jest Lewandowski. Chociaż niewątpliwie można paru napastników na świecie postawić wyżej od niego - ale to przecież zawsze są subiektywne oceny.

maruda

Post autor: maruda » 04 sty 2018, 0:01

Kuburgha pisze:
03 sty 2018, 23:46
Oczywiście bardzo mnie cieszy te 20 medali mś.
22 + Kubot ;)

Ja w ogóle nie polemizuję z Twoją listą ;) Jedynie z niedocenianiem udanego roku w polskim sporcie ;) Chociaż to oczywiście podlega subiektywnej ocenie. Krążków do zdobycia w roku poolimpijskim jest nawet mniej niż na igrzyskach - i to wynik trochę "pecha", że potem tego nie potwierdzamy na IO (np. doping Zielińskich, poza Londynem niekorzystne z polskiego punktu widzenia położenie miast - gospodarzy igrzysk itp. itd.). No ale chyba odjeżdżamy od tematu dyskusji ;)
Więc żeby nawiązać - obstawiam pierwszą trójkę (kolejność alfabetyczna): Lewandowski, Stoch, Włodarczyk, z małymi różnicami. Sam jestem ciekaw jak to będzie ;)

ODPOWIEDZ