Kolarstwo torowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
rafciu2000

Re: Kolarstwo torowe

Post autor: rafciu2000 » 03 mar 2018, 21:42

Krolowa Sniegu pisze:
03 mar 2018, 21:34
Brawo Szymon! A teraz pytanie, bez ironii, do znawców kolarstwa - jakie są szanse by powtórzyć medal na IO?
Według mnie większe szanse na medal ma Rudyk. W sprincie poza 1 i 2 w Rio Kennym i Skinerrem startuje cała czołówka, m.in. 3 w Rio Dmitriev i 4 Glaetzer, natomiast w omnium ciężko znaleźć na MŚ kogoś z pierwszej 10 IO.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 mar 2018, 21:44

Krolowa Sniegu pisze:
Brawo Szymon! A teraz pytanie, bez ironii, do znawców kolarstwa - jakie są szanse by powtórzyć medal na IO?
niestety jakość rywali nie była optymalna
ale to zmartwienie na potem
mysle ze nawet w mocniejszej stawce Sajnok bedzie dawał rade
ma wydolnosc,moc,glowe do tej zabawy, dodatkowo jest showmanem
na teraz to widze go obok Rudyka jako najmocniejszy polski punkt w Tokio
o medalach nie mowie,patrzmy lepiej jak bedzie sie rozwijal i czy mu zdrowie bedzie dopisywac
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

marti

Post autor: marti » 03 mar 2018, 21:45

Takie pospolite ruszenia są dobre na MŚ i pojedyncze medale. Wtedy, kiedy przychodzi poważna zabawa, to machanie szabelką już nie wystarcza. Może poza skokami, gdzie wpompowana przez lata kasa robi swoje i 2 samograje w przeciągu ostatnich 20 lat.

dd100

Post autor: dd100 » 03 mar 2018, 21:48

marti pisze:
03 mar 2018, 21:36
Akurat do tego toru nie trzeba.
Jak toru nie potrzeba?
A gdzie ma niby na torze się nauczyć jeździć?
W Rio wśród czwórki najlepszych trzej to znani szosowcy Cavendish, Viviani i Gaviria, ale jak myślisz od czego zaczynali swoje starty. Właśnie od toru. I to na nim osiągali swoje pierwsze sukcesy. To nie są ludzie znikąd na to torze.

PS. Jak ja nie znoszę takich ludzi. Polak osiąga sukces. Fakt, iż raczej nie do powtórzenia na IO, ale jakby nie patrzeć wielki sukces, a taki marti zamiast się cieszyć tylko jątrzy. Idź lepiej cieszyć się z rosyjskich medali...

pbest

Post autor: pbest » 03 mar 2018, 21:50

Dobry dzień mamy...trzy tytuły mistrzów świata...ale jakże różne. Konkurencja olimpijska, halowa odmiana konkurencji olimpijskiej i juniorska odsłona konkurencji olimpijskiej.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 mar 2018, 21:53

Mazurek z niedoborem żelaza

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 03 mar 2018, 21:57

mrpotato pisze:
03 mar 2018, 21:53
Mazurek z niedoborem żelaza
Brzmiał jak ten zagrany Stochowi w Ga-Pa
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 22:01 przez RychuGKM, łącznie zmieniany 1 raz.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 mar 2018, 22:10

Ryszard1 pisze:
03 mar 2018, 22:01
dd100 pisze:
03 mar 2018, 21:48
marti pisze:
Jak toru nie potrzeba?
W Rio wśród czwórki najlepszych trzej to znani szosowcy Cavendish, Viviani i Gaviria, ale jak myślisz od czego zaczynali swoje starty. Właśnie od toru. I to na nim osiągali swoje pierwsze sukcesy. To nie są ludzie znikąd na to torze.

PS. Jak ja nie znoszę takich ludzi. Polak osiąga sukces. Fakt, iż raczej nie do powtórzenia na IO, ale jakby nie patrzeć wielki sukces, a taki marti zamiast się cieszyć tylko jątrzy. Idź lepiej cieszyć się z rosyjskich medali...
Dd100 jak zawsze się z Tobą zgadzam. Kiedy nota bene Polak byl mistrzem świata w konkurencji olimpijskiej na torze? Chyba lata swietlne temu więc cieszmy się z tego. Nie wiem czy ostatnim Kierzkowski nie byl.
albo tandem
ja sie ciesze podwojnie, raz ze teczowa koszula piechota nie chodzi a dwa ze Sajnok nie wyglada jak by mial zakonczyc swoje sukcesy wraz z dniem dzisiejszym

marti

Post autor: marti » 03 mar 2018, 22:17

dd100 pisze:
marti pisze:
Jak toru nie potrzeba?

Ten tor mamy od prawie 10 lat, a przełożyło się to, jak na razie na 0 (ZERO) medali IO. Jedyne, co nam wychodzi, to 1, w porywach 2 medale na MŚ, przeważnie w konkurencjach nieolimpijskich. Owszem, ta jest może olimpijska, ale obsada kadłubowa i prócz Thomasa z Francji ze świecą tam było szukać kogoś znanego. Akurat z Vivianim strzeliłeś w płot, bo Włosi nie mają krytego welodromu, a przynajmniej na pewno nie mieli, kiedy on uczuł się jeżdzić na torze. Nie wiem, kto i dlaczego wymyślił budowę tego toru, ale powinien już dawno pójść siedzieć za niegospodarność. Mam tylko nadzieję, że z lodową areną w Tomaszowie będzie inaczej i komornik nie zacznie łypać na niego okiem zaledwie kilka lat to jego powstaniu.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 03 mar 2018, 22:20

marti pisze:
03 mar 2018, 22:17
dd100 pisze:
marti pisze:
Jak toru nie potrzeba?

Ten tor mamy od prawie 10 lat, a przełożyło się to, jak na razie na 0 (ZERO) medali IO. Jedyne, co nam wychodzi, to 1, w porywach 2 medale na MŚ, przeważnie w konkurencjach nieolimpijskich. Owszem, ta jest może olimpijska, ale obsada kadłubowa i prócz Thomasa z Francji ze świecą tam było szukać kogoś znanego. Akurat z Vivianim strzeliłeś w płot, bo Włosi nie mają krytego welodromu, a przynajmniej na pewno nie mieli, kiedy on uczuł się jeżdzić na torze. Nie wiem, kto i dlaczego wymyślił budowę tego toru, ale powinien już dawno powinien pójść siedzieć za niegospodarność.
Tak nie budujmy niczego, torów kolarskich, łyżwiarskich czy tras biegowych... Po co, przecież kolarze mogą uczyć się jeździć pod gołym niebem. To ledwie 10 lat, to nawet nie 3 cykle olimpijskie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 mar 2018, 22:21

na torze można pojezdzic tez rekreacyjnie,tak gwoli scislosci

no name

Post autor: no name » 03 mar 2018, 22:22

rafciu2000 pisze:
03 mar 2018, 21:42
Krolowa Sniegu pisze:
Według mnie większe szanse na medal ma Rudyk. W sprincie poza 1 i 2 w Rio Kennym i Skinerrem startuje cała czołówka, m.in. 3 w Rio Dmitriev i 4 Glaetzer, natomiast w omnium ciężko znaleźć na MŚ kogoś z pierwszej 10 IO.
Tak, tylko że to już jest sporo inna konkurencja niż w Rio.
Przecież wywalono całkowicie części indywidualne, czyli połowę tego co było i teraz wszystko wymaga umiejętności jazdy w tłumie.
A to może pomieszać trochę w światowej czołówce i liczę że Szymon po prostu wpasował się w te nowe zasady.
Tak samo liczę, że Wojdak wpasuje się w 800, ale to już na marginesie :)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 22:26 przez no name, łącznie zmieniany 1 raz.

maruda

Post autor: maruda » 03 mar 2018, 22:25

pbest pisze:
03 mar 2018, 21:50
Dobry dzień mamy...trzy tytuły mistrzów świata...ale jakże różne. Konkurencja olimpijska, halowa odmiana konkurencji olimpijskiej i juniorska odsłona konkurencji olimpijskiej.
I wszystkie trzy złota były (przynajmniej dla mnie) spodziewane :)

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 03 mar 2018, 22:26

no name pisze:
03 mar 2018, 22:22
rafciu2000 pisze:
03 mar 2018, 21:42
Krolowa Sniegu pisze:
Tak, tylko że to już jest sporo inna konkurencja niż w Rio.
Przecież wywalono całkowicie konkurencje indywidualne, czyli połowę tego co było i teraz wszystkie konkurencje wymagają umiejętności jazdy w tłumie.
A to może pomieszać trochę w światowej czołówce i liczę że Szymon po prostu wpasował się w te nowe zasady.
Tak samo liczę, że Wojdak wpasuje się w 800, ale to już na marginesie :)
Być może. Nie wiem na ile te zmiany wpływają na niekorzyść takich kolarzy jak Cavendish, Viviani czy Gaviria, ale miejmy nadzieję, że bardzo wpływają, bo wtedy szanse Szymona rosną.

marti

Post autor: marti » 03 mar 2018, 22:26

Skoro Stadion w Warszawie był "narodowym przekrętem", to nie wiem, jakich słów użyć na określenie tego toru, który przynosi same straty i w żaden sposób nie przekłada się na jakiekolwiek sukcesy na igrzyskach. Jedynie na co się przełożył, to na to, że wysyłamy szeroką kadrę w każdej konkurencji na MŚ (z czego zawsze te 1-2 krążki gdzieś wpadną) i łasimy się na większą liczbę punktowanych miejsc. Innych pozytywów nie widzę.

ODPOWIEDZ