Kolarstwo torowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Greebo

Re: Kolarstwo torowe

Post autor: Greebo » 30 lip 2019, 21:05

Dla mnie to chore podejście, sprzeczne z ideą olimpizmu na której się wychowałem.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 30 lip 2019, 21:51

Idąc tym tropem rozumowania, w każdej konkurencji powinno być trzech startujących - wtedy każdy ma stuprocentowe szanse na medal. Choć pewnie znaleźliby się tacy, co mieliby to gdzieś, bo nie złoto. Dopóki takich rzeczy nie wymyślają nasi, to mam to gdzieś - niech się inne nacje wstydzą. Zwłaszcza Francuzi - rodacy de Coubertina.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 30 lip 2019, 22:03

gros sportowców porusza się w szarej strefie potencjalnych medalistów, jak to pomierzyć i dokonać redukcji?

ja jednak wole dużo sportowców, zawsze szansa gdzies na niespodziewane emocje, okazja żeby przyjrzeć się jakiemuś sportowi itd

ad rem
Clair faktycznie +30, ale Gros to rocznik 1999, spora nadzieja sprintu,dziwne ze takie cięcie w tym momencie zrobili...fakt ze stawka konkurencyjna i szanse na medal małe bo to wymierna konkurencja ale to i tak zawodniczki klase lepsze od naszych młodych zdolnych
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 30 lip 2019, 23:10

Stawiam, że wycofana drużyna miałaby na medal i tak większe szanse niż np. Steven Bradbury. I nie potrzebowała aż tak bardzo nierealnej historii do tego.

I to pomijając oczywisty fakt i wartości olimpijskie. Można mieć inne zdanie, czasy inne itd., ale daleko temu do rozsądnego podejścia.

dd100

Post autor: dd100 » 31 lip 2019, 0:28

A mnie szczerze irytuje przy każdej takiej okazji wspominanie o Bradbury'm. To nie był człowiek znikąd. Oprócz pamiętnego złotego medalu, ma jeszcze jeden medal olimpijski (brąz w sztafecie) i trzy medale z mistrzostw świata (złoto, srebro i brąz, także w sztafecie). Do tego na igrzyskach w startach indywidualnych dwukrotnie był w półfinale (8 i 10 miejsce), a w MŚ w klasyfikacji łącznej wszystkich dystansów dwukrotnie był 8 (do 2000 roku nie było mistrzostw na dystansach).
Myślę, iż znalazłoby się wiele lepszych przykładów bardziej niespodziewanych medali niż ten Bradbury'ego.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 lip 2019, 2:37

dd100 pisze:
31 lip 2019, 0:28
Myślę, iż znalazłoby się wiele lepszych przykładów bardziej niespodziewanych medali niż ten Bradbury'ego.
Jasne, akurat jemu to media przypięły taką łatkę. Taka Caitlin Gregg na MŚ w narciarstwie to była prawdziwa sensacja.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 lip 2019, 2:40

Greebo pisze:
30 lip 2019, 21:05
Dla mnie to chore podejście, sprzeczne z ideą olimpizmu na której się wychowałem.
Czyli zabierzmy każdego? :P
Fajnie napisał Bode Miller, że zasada "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" jest może ważna i żywa z życiu codziennym, ale na pewno nie w sporcie. Jakieś granice jednak powinny być.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 31 lip 2019, 8:24

Krolowa Sniegu pisze:
31 lip 2019, 2:40
zasada "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" jest może ważna i żywa z życiu codziennym, ale na pewno nie w sporcie.
ciekawe co na to Justyna Kowalczyk?

Greebo

Post autor: Greebo » 31 lip 2019, 8:29

Krolowa Sniegu pisze:
31 lip 2019, 2:40
Greebo pisze:
30 lip 2019, 21:05
Czyli zabierzmy każdego? :P
Fajnie napisał Bode Miller, że zasada "dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" jest może ważna i żywa z życiu codziennym, ale na pewno nie w sporcie. Jakieś granice jednak powinny być.
Nie każdego, tylko każdego kto wypełnił coraz cięższe warunki kwalifikacji.

I ma rację mrpotato - zgodnie z takim podejściem na ostatnie ZiO powinni lecieć jedynie skoczkowie (może jeszcze panczenistki..)

Pawło

Post autor: Pawło » 31 lip 2019, 9:58

Dla mnie - jeśli ktoś się kwalifikuje - jedzie, nie każdy musi zdobyć złoto. Nie mi i trudno mi sobie wyobrazić komu oceniać, która kwalifikacja jest "za słaba", to zabieranie komuś marzeń, wywalczonych w sportowej walce, nawet jeśli szczęśliwie i bez szans na medal.
Musiałoby startować po 10 zawodników w danej konkurencji. Rosjanie, Chińczycy i Amerykanie też zaliczają wtopy. Podejścia NZ nie ogarniam (po części RPA i tutaj Francji)

anoda

Post autor: anoda » 31 lip 2019, 11:21

Pawło pisze:
31 lip 2019, 9:58
Dla mnie - jeśli ktoś się kwalifikuje - jedzie, nie każdy musi zdobyć złoto. Nie mi i trudno mi sobie wyobrazić komu oceniać, która kwalifikacja jest "za słaba", to zabieranie komuś marzeń, wywalczonych w sportowej walce, nawet jeśli szczęśliwie i bez szans na medal.
Musiałoby startować po 10 zawodników w danej konkurencji. Rosjanie, Chińczycy i Amerykanie też zaliczają wtopy. Podejścia NZ nie ogarniam (po części RPA i tutaj Francji)
Dokładnie, jeśli zawodnik czy drużyna zdobędzie kwalifikacje to te osoby powinny decydować o starcie lub opuszczeniu zawodów. Przecież niektórzy po to całe życie trenują,niezależnie od tego czy są z Francji czy Sudanu, żeby później całe życie wspominać swój występ na Igrzyskach. Rozumiem, jeżeli nie mieli by odpowiednich wyników, ale jeżeli mają , to jest to okradanie ludzi z nadziei, pieniędzy. marzeń itd..

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 lip 2019, 11:23

mrpotato pisze:
31 lip 2019, 8:24
ciekawe co na to Justyna Kowalczyk?
Greebo pisze:
31 lip 2019, 8:29
Nie każdego, tylko każdego kto wypełnił coraz cięższe warunki kwalifikacji.

I ma rację mrpotato - zgodnie z takim podejściem na ostatnie ZiO powinni lecieć jedynie skoczkowie (może jeszcze panczenistki..)
Napisałam pewne granice, nie tak radykalne jak Francuzów. Ale wysłanie biathlonistów do Soczi po ostatnie miejsca było dla mnie przesadą. Powinni jechać:
- Ci z szansami na 16
- młodzi, którzy są rokujący np. do 25 roku życia
- starsi mistrzowie, który swoje zrobili, a dalej startują

A co ma Kowalczyk do tego, ona mówiła, że sport to jej praca i na IO 2010 jechała po prostu ją wykonać i że to był obowiązek. Dopiero po Soczi uznała, że zrobiła już dla polskiego sportu tyle, że teraz może sama decydować gdzie i co robi + traktuje kolejne sezony jako formę terapii (nawet z pewnym pominięciem strony wynikowej).

mrpotato

Post autor: mrpotato » 31 lip 2019, 11:36

Krolowa Sniegu pisze:
31 lip 2019, 11:23
A co ma Kowalczyk do tego
mysle ze mogłaby mieć inne zdanie do twojego wyrażonego w poprzednim poscie, spytaj ją na tt ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 lip 2019, 11:38

mrpotato pisze:
31 lip 2019, 11:36
mysle ze mogłaby mieć inne zdanie do twojego wyrażonego w poprzednim poscie, spytaj ją na tt
Mogłaby i co z tego? Jej sprawa, jej życie. A przez długi czas podchodziła do sportu na zasadzie obowiązku.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 31 lip 2019, 15:24

Krolowa Sniegu pisze:
31 lip 2019, 11:23
Napisałam pewne granice, nie tak radykalne jak Francuzów. Ale wysłanie biathlonistów do Soczi po ostatnie miejsca było dla mnie przesadą. Powinni jechać:
- Ci z szansami na 16
- młodzi, którzy są rokujący np. do 25 roku życia
- starsi mistrzowie, który swoje zrobili, a dalej startują
Dwie luźne uwagi ;-) Czym jest ta "16" i dlaczego to taka magiczna liczba? Czym innym jest szesnaste miejsce w rzucie młotem, a czym innym w maratonie. Dlaczego obie specjalności wrzucać do jednego worka? I druga rzecz. Chyba tylko w Polsce 25-latek może być wciąż uważany za młodego, rokującego zawodnika (no dobra, w przypadku curlingu nie tylko w Polsce). W zasadzie nie wiem dlaczego. Tyle się mówi, że mamy zdolną młodzież, że tyle jest tych medali na imprezach juniorskich i młodzieżowych, i wydawałoby się, że jest kim tego 25-latka, który wciąż niczego nie osiągnął, zastąpić. A tymczasem trzymamy się jego jako nadziei na przyszłe medale. Ciekawe, trzeba by zgłębić ten temat, ale to już nie tutaj ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

ODPOWIEDZ