Różne różności o IO 2020

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mtk

Re: Różne różnośći o IO 2020

Post autor: mtk » 25 mar 2020, 10:01

Pawło igrzyska zimowe też mają swoją tradycję, tyle, że krótszą (ale jeśli chodzi o nowożytne nie aż tak bardzo).
Co do tematu- chyba wszystkie argumenty już padły i widać ze ani Wasze nie dotrą do nas, ani nasze do Was. 😉

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 10:03

Vojthas pisze:
25 mar 2020, 9:29
Pawło pisze:
25 mar 2020, 9:23
Ja uważam, że ta podjęta wczoraj była błędna. Ale motywacje mamy podobne.
Wiem o co mi chodzi, czytaj. O wartości. Ale Japonia wydała konkretne środki, to się nie liczy, dbanie o nich nie jest wartością? Właśnie w imię kilku różnych wartości warto było imho postąpić nieco inaczej.
Myślę, że lekko się zafiksowałeś w swoim stanowisku, tak na ślepo. Moja opinia. Natomiast jeśli już Kanada postanowiła namącić, niech się właśnie w imię wartości pod tym podpisze, również finansowo. Nazywam to honorem i godnością.
A czemu Kanada a Australia nie? Też już zapowiedzieli, że latem 2020 nie wystartują. A może Chińczycy, którzy nie opanowali wirusa u siebie? Albo Włosi czy Hiszpanie, którzy kompletnie to zlekceważyli. A może Polacy, którzy sobie korzystali z last minute i wyjechali do Włoch na narty i przywieźli tego syfa do kraju?

Dlaczego Japończykom za światową katastrofę naturalną należy zwracać, a nie zwracać wszystkim gospodarkom, które na tym ucierpiały? Igrzyska to jedno, ale cierpią również inne gałęzie. Poza tym to, co stracą w tym roku, odbiją sobie za rok, jak już te igrzyska się odbędą. Oczywiście, że w mniejszej części, to będzie raczej minimalizowanie strat, ale tak się dzieje WSZĘDZIE i WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH ŻYCIA.
Vojthas, co się dzieje? Chiny są winne? Włochy mają ponosić koszty swoich cierpień? Włochy zbojkotowały Igrzyska? pomyśl najpierw o co Ci chodzi?
Kanada zrobiła to pierwsza, była inicjatorem, ponosi skutki. A odbędą się? Ty im to gwarantujesz? Chyba raczej podwójnie poniosą koszty. Grecja nieźle zarobiła na igrzyskach, nieprzeniesionych, hm? Po prostu uważam, że ich też należało brać pod uwagę, ciut bardziej, zasługiwali na to. Nie uwazasz, że to Włosi jeśli już powinni wystąpić z bojkotem Igrzysk? Uważam, że w ogóle trzeba było wziąć pod uwagę kilka innych okoliczności i jeszcze trochę poczekać z decyzją. Takie było przecież stanowisko MKOL jeszcze 2 dni temu, tam też są idioci, którzy nic nie rozumieją? W Tokio też?
Trudno, mleko się rozlało, wg mnie za wcześnie, ale nie musisz włączać tego misyjnego ognia inkwizycji względem mnie. Mam po prostu swoją opinię.

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 10:13

mtk pisze:
25 mar 2020, 10:01
Pawło igrzyska zimowe też mają swoją tradycję, tyle, że krótszą (ale jeśli chodzi o nowożytne nie aż tak bardzo).
Co do tematu- chyba wszystkie argumenty już padły i widać ze ani Wasze nie dotrą do nas, ani nasze do Was. 😉
Je w zasadzie wyodrębniono z letnich, rozumiem to, ale dla mnie zawsze były swego rodzaju wtórne. Oczywiście rozwój sportów zimowych spowodował ich wyodrębnienie, słuszne, jednak pewnie te letnie gdzieśtam mają jednak tą większą estymę. W każdym razie dla mnie mają wyraźnie większe znaczenie. To już takie wiesz, prywatne odczucia czy co tam ;).

Outsider

Post autor: Outsider » 25 mar 2020, 10:24

Pisząc, że Japonia jest w d...., że poniosła już koszty finansowe, to przypominam, że sam premier Japonii Shinzo Abe jednak wystąpił z propozycją przełożenia Igrzysk do MKOLu, nawet jeśli czując presję, to nie nastąpiło to bez zgody gospodarza.

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 10:40

Tak, Japonia w tym wszystkim wybrnęła z tego najlepiej, w zasadzie wzorcowo. Szanuję bardzo. Ale to nie znaczy, że nie ponieśli kosztów. Oni po prostu podchodzą do wszystkiego w kategorii honoru, tam nawet język jest honoryfikatywny (o`shigoto, o`namae - czcigodna praca, czcigodnę imię przez dodanie o`, mają pewien zasób słów, które są używane tylko w trybie czcigodnym). Gdy pytasz Japończyka o imię, pytasz dosłownie "A jakie jest czcigodne imię Twe". Lekcje japońskiego zaczynają się od wytłumaczenia różnic mentalnych i w zasadzie całkowitego zresetowania myślenia europejskiego. Myśląc eurpopejsko nie porozumiesz się z Japończykiem, choć możesz go obrazić. Japończy, których znamy poza Japonią to co do zasady ludzie, którzy nie sa w stanie znieść tamtejszych sztywnych ram, takich do bólu. Nie pasują tam i w zasadzie "muszą" wyjechać.

ciezarowiec

Post autor: ciezarowiec » 25 mar 2020, 12:03

mtk pisze:
24 mar 2020, 22:23
Pawło pisze:
24 mar 2020, 22:07
Wg mnie po prostu nie ma podstaw do przekładania igrzysk w ten sposób
Jesteś w zdecydowanej (w skali świata) mniejszości ;)
Trochę z innej beczki - czy jak ktoś jest w mniejszości to od razu oznacza, że nie ma racji? Tak tylko pytam.
Możecie zagrać sobie w moją grę na androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MediaKomp.ShootDownTheApples

mtk

Post autor: mtk » 25 mar 2020, 12:44

ciezarowiec pisze:
25 mar 2020, 12:03
mtk pisze:
24 mar 2020, 22:23

Jesteś w zdecydowanej (w skali świata) mniejszości ;)
Trochę z innej beczki - czy jak ktoś jest w mniejszości to od razu oznacza, że nie ma racji? Tak tylko pytam.
Oczywiście, że nie zawsze. W ogromnej większości jednak tak. Niektórzy nawet twierdzą, że ziemia jest płaska i się przy tym upierają. A innym nikt nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

SzG

Post autor: SzG » 25 mar 2020, 12:56

mtk pisze:
25 mar 2020, 12:44
ciezarowiec pisze:

Oczywiście, że nie zawsze. W ogromnej większości jednak tak. Niektórzy nawet twierdzą, że ziemia jest płaska i się przy tym upierają. A innym nikt nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
Trudno powiedzieć ,czy w większości, większość ma racje.(zarówno globalnie-ogół świata jak i lokalnie- np. ludność KRLD ) Zwłaszcza,że na pewno sam jesteś w wielu mniejszościach uważając,że masz rację.

mtk

Post autor: mtk » 25 mar 2020, 13:00

Dobra, wycofuje się, faktycznie trudno powiedzieć. W tym konkretnym przypadku większość ma rację. ;)

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 13:08

Tu nikt nie ma racji, ale szanuję tą konstrukcję logiczną przyznawania samemu sobie racji, ba...stwierdzania tego. Ale Twoim zdaniem @mtk czy to absolut? :), pytam bo ktoś mnie tu pouczał, ale nie wiem czy był w większości więc dochodzimy do ściany...

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 25 mar 2020, 13:09

ciezarowiec pisze:
Tylko że to jest akurat mniejszość, która w zasadzie nie ma żadnego głosu w procesie decyzyjnym, bo sprawa nie dotyczy go bezpośrednio. Podobnie jak nas, będących w większości. Tylko że za naszym zdaniem stoi przede wszystkim to, czym się kierowały osoby decyzyjne, czyli, wyliczając za Bachem z dzisiejszej konferencji:
1. uczciwość kwalifikacji
2. warunki do treningu
3. zdrowie mentalne zawodników
I szczerze wątpię, czy zdanie zawodników z Laosu czy Burundi, których Pawło przywoływał, byłoby inne - zupełnie tak, jakby oni nie odczuwali skutków tego, co się dzieje na świecie, jakby oni mieli gdzie startować i rywalizować w gronie tych, do których mogliby się odnosić w kontekście swoich przygotowań do igrzysk.

Pora, żeby niektórzy zdali sobie sprawę z tego, kim są. Jesteśmy TYLKO kibicami (ewentualnie TYLKO dziennikarzami, bo i tacy tu są) i my jesteśmy tylko częścią całych tych zawodów. Można zorganizować igrzyska bez kibiców. Można nawet zorganizować igrzyska bez dziennikarzy. Byłyby to najgorsze igrzyska na świecie, byłyby one bez sensu, ale by były. Natomiast bez sportowców się nie da i to oni są kluczową postacią tych igrzysk. Dlaczego w MKOl działa Komisja Zawodnicza (mało tego, zawodnicy sami wybierają swoich przedstawicieli, którzy mają pełne członkostwo w MKOl), a nie działa Komisja Kibicowska? Nasz głos nie jest ważny - i to nie tylko dlatego, że ktoś nas nie poważa. Po prostu to nie jest nasza sprawa, my sobie patrzymy na to z boku i to jest nie tylko nasza strata, ale też zdjęcie z nas odpowiedzialności - dzięki temu większość z nas może tu wypisywać swoje mądrości i/lub swoje głupoty i nikt nas z tego nie rozliczy, bez względu na to, czy wirus zniknie jutro tak szybko, jak przybył, czy będzie z nami jeszcze w czerwcu, lipcu, sierpniu, czy jeszcze za rok, dwa, trzy. Nikt z nas nic nie wie na pewno, więc trzeba podejmować decyzje patrząc na to, co będzie, z perspektywy tego co jest i czego na pewno nie będzie.

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 13:21

Ale to się tyczy wszystkiego, a jednak opinie mamy, bo jesteśmy ludźmi. Serio, myślę że dyskusja niepotrzebnie się ciągnie tylko dlatego, że dwie osoby uważają, że można z nią było poczekać, a ja mam wątpliwości do możliwości rozegrania igrzysk poza okresem olimpiady (bywam formalistą). Ba, nie wiem co z Kanadą, bo to mają być dalej w nazwie Igrzyska Tokio 2020, które Kanada "zbojkotowała". To moje zboczenie zawodowe po prostu ;).
Myślę, że serio dyskusja nie ma sensu, bo opinie są różne. Nawiązując do Korei Płn...mają być takie same? Nikt nikogo nie przekona i luz. Bo nie chodzi o przekonywanie, a tylko argumentowanie swoich poglądów. Dajmy spokój. Zawsze jest jakaś większość i mniejszość, nie macie większych problemów? :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 25 mar 2020, 13:27

Myślę, że pora wrócić do dyskusji o sporcie - wiadomo teraz zawodów jest mniej, ale do IO tylko nieco ponad rok i znów możemy analizować, spekulować itd.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

maruda

Post autor: maruda » 25 mar 2020, 13:30

Pawło pisze:
25 mar 2020, 13:21
Ba, nie wiem co z Kanadą, bo to mają być dalej w nazwie Igrzyska Tokio 2020, które Kanada "zbojkotowała".
Przeczytaj to co ogłosili Kanadyjczycy ;)

Pawło

Post autor: Pawło » 25 mar 2020, 13:38

maruda pisze:
25 mar 2020, 13:30
Pawło pisze:
25 mar 2020, 13:21
Ba, nie wiem co z Kanadą, bo to mają być dalej w nazwie Igrzyska Tokio 2020, które Kanada "zbojkotowała".
Przeczytaj to co ogłosili Kanadyjczycy ;)
Znam tą treść i przyznam szczerze, nie wiem jak ją traktować :), w sensie nazwać. https://www.cnbc.com/2020/03/23/olympic ... -2020.html - słowa "withdrawal" pojawiają się częściej. Gdyby przyjąć, że Igrzyska się jednak odbywają byłby to jednak "bojkot", nie jest nim wobec ich przełożenia. Pogróżki? ;).
Ale ciekawa jest ta informacja, że w 2021 roku to mają być wciąż "Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020". ("para" też). Zauważ proszę użyty cudzysłów w "zbojkotowała".
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, 13:40 przez Pawło, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ