Piłka nożna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
cube

Re: Piłka nożna

Post autor: cube » 28 cze 2017, 13:57

Według mnie jest jeden świetny kandydat na to stanowisko. Niestety na ten moment na pewno nie do wyjęcia z klubu. Nazwisko tego Pana? Oczywiście Jacek Magiera

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 03 lip 2017, 10:59

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... e-w-tokio/

O naszym składzie na eliminacje. Bramka i obrona wygląda nieźle. Oby tylko chlopaki grali w klubach. Z przodu trochę słabiej, ale myślę, że mlodzi zaczną sie przebijać do składów w klubach i nie będzie źle
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 lip 2017, 11:48

Ważne kto to wszystko ma pozbierać do kupy. Decyzja o trenerze powinna zapaść, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w miarę szybko. Zgadzam się z wyrażoną w artykule opinią, że w drużynie tej pojawią się też pewnie zawodnicy, o których dziś przeciętny kibic za wiele nie słyszał. Tyle tylko, że bardziej na drugą część eliminacji, bo na jesień to raczej nie zdążą się jeszcze nigdzie wybić. A jesienią rozgrywamy w sumie połowę meczy eliminacyjnych (5), wiosną jeden i cztery jesienią 2018. Trzeba mieć więc szybko gotową drużynę.
Tak na marginesie, to fajnie byłoby, gdyby Duńczycy w naszej grupie eliminacji MŚ zajęli drugie miejsce (chociaż normalnie życzyłbym tego Czarnogórcom). Młodzieżówka gra z nimi pierwszy mecz eliminacyjny w terminie baraży o mundial. Dolberg byłby wtedy pewnie z dorosłą reprezentacją.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 05 sie 2017, 18:08

Paru chłopaków pokazało sie z dobrej strony w lidze. Zurkowski,Wojtkowski,Szymański,Michalak,Wieteska.
Myślę, że uda nam się stworzyć fajną kadre na eliminacje.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 sie 2017, 14:27

Drągowski
Stolarski Bednarek Wieteska Pestka
Jóźwiak Żurkowski,Wojtkowski,Szymański,Kapustka
Kownacki

Taka przykladowa 11-tka,. Już wygląda to ciekawie...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 15 sie 2017, 13:49

Nowy trener naszej młodzieżówki powołał 8 piłkarzy z zagranicznych klubów na mecz eliminacyjny z Gruzją:
https://www.pzpn.pl/reprezentacje/repre ... y-z-gruzja
Brakuje Bednarka, ktoś wie dlaczego? Jakaś kontuzja, czy Michniewicz chce takich co regularnie grają? No ale regularnie nie grają na poważnym poziomie np. Drągowski i Grabara (Kopacz ostatnio zadebiutował w dorosłej Borussii w sparingu).
No i jak zapatrujecie się na nominację Michniewicza na trenera tej drużyny?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 sie 2017, 14:58

Bednarek w kadrze seniorów.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 18 sie 2017, 17:56

No to jasne. I wystarczyło 4 miesiące od mojego wpisu na ten temat by okazało się, że nie mam racji co do perspektyw powołań młodzieżowców przez Nawałkę. Jestem wielce zdziwiony. Może nie doceniam skali talentu Bednarka, ale na prawdę nie spodziewam się, by w tych eliminacjach (bez jakiejś plagi kartek i kontuzji) zagrał w dorosłej kadrze. Będzie pewnie siedział na ławce i osłabiał walczącą o igrzyska młodzieżówkę. No ale może przy okazji w dłuższej perspektywie kadra A zyska na tym. Tyle tylko, że to Nawałka wie "trochę" więcej o piłce niż ja i może znów mnie zaskoczy.
Swoją drogą, to po wyczynach poprzedniej młodzieżówki na ostatnim Euro i popisach naszych klubów w pucharach w tym roku, to trochę ostrożniej zapatruję się na nasze perspektywy w walce o igrzyska. Już najbliższy mecz z Gruzją może być sporym wyzwaniem (obym się mylił).

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 sie 2017, 18:53

Racja, ale z drugiej strony może to i lepiej niż w późniejszym etapie eliminacji. Niech zgrywają się ze sobą inni obrońcy.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 19 sie 2017, 12:41

Pamiętajcie co było z Milikiem ;) poza tym niekoniecznie Bednarek będzie grzał ławę, aktualnie Glik ma problemy ze zdrowiem, Pazdan z formą, to samo Lewczuk i inni, Cionek może co najwyżej, ale gra Bednarka nie musi być taka niemożliwa

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 19 sie 2017, 14:10

O tym, że Bednarek może grać w przypadku jakiejś plagi wspominałem, ale mimo wszystko na to się nie zanosi. Uraz Glika chyba nie taki straszny, a Pazdan nie jest jednak w beznadziejnej formie. Słabo gra cała Legia. Pazdan zawalił coś tam na początku, teraz wygląda dużo lepiej. Nie sądzę, by Bednarek go wygryzł.
A z Milikiem to chyba jednak inna historia niż z Bednarkiem. Nawałka znał go jeszcze z gry w Górniku, podobnie jak Mączyńskiego i stąd takie zaufanie jakim ich darzy.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 19 sie 2017, 23:16

Kuburgha pisze:
19 sie 2017, 14:10
O tym, że Bednarek może grać w przypadku jakiejś plagi wspominałem, ale mimo wszystko na to się nie zanosi. Uraz Glika chyba nie taki straszny, a Pazdan nie jest jednak w beznadziejnej formie. Słabo gra cała Legia. Pazdan zawalił coś tam na początku, teraz wygląda dużo lepiej. Nie sądzę, by Bednarek go wygryzł.
A z Milikiem to chyba jednak inna historia niż z Bednarkiem. Nawałka znał go jeszcze z gry w Górniku, podobnie jak Mączyńskiego i stąd takie zaufanie jakim ich darzy.
Nie chodzi o zaufanie, a o spokojne wprowadzanie do pierwszej kadry i ogrywanie z kolegami

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 22 sie 2017, 13:17

Są powołania.
http://weszlo.com/2017/08/22/nowe-otwar ... ryl-karty/

Kadra fajna, brakuje mi jedynie Wojtkowskiego i Jagiełły, ale ogolnie wygląda to ciekawie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

dd100

Post autor: dd100 » 22 sie 2017, 13:44

Kuburgha pisze:
15 sie 2017, 13:49
No i jak zapatrujecie się na nominację Michniewicza na trenera tej drużyny?
Czesiu 711 :P

Osobiście nie mam przekonania do tego trenera. Nie wiem na ile jego sukcesy trenerskie były wynikiem jego umiejętności, a na ile znajomości z pewnym Fryzjerem. Dla mnie to taka "gwiazda medialna" poprzez m.in. bardzo dobre układy z dziennikarzami sportowymi (trzeba wiedzieć z kim wódkę pić ;)).

Co do powołań to wypowiem się na temat piłkarzy, których mam (lub miałem) możliwość oglądać na co dzień :
- Stolarski - bardzo dobry ciąg na bramkę, choć czasem zbyt nerwowo, trochę gorzej w defensywie
- Buksa - drugi Rasiak i mam nadzieję, iż w jego stronę pójdzie jego kariera, a nie w stronę "innego Rasiaka" - Adama Dudy

anoda

Post autor: anoda » 22 sie 2017, 13:49

Buksa to drugi Rasiak? Wg mńie znacznie lepiej wyszkolony technicznie piłkarz, jednak to nie oznacza, ze osiągnie nawet tyle co Grzesiek. Co do kadry, to ta mnie ńie pozwala na kolana. Powiedziałbym wiecej, jedna z gorzej prezentujących sie personalnie juniorskich drużyn narodowych w ostatnich latach. Może chociaż wyniki bedą mieli lepsze od poprzedników...

Z nowych twarzy, ktore pozkazaly sie w ostatnich miesiącach liczę na rozwinięcie sie talentów Loski, Zurkowskiego, Szymańskiego (chłopak ma 18 lat a stałe fragmenty ( w sensie rozne) wykonuje juz dzisiaj lepiej niż taki Furman, któremu pare lat temu, kiedy określany był " wielkim talentem", w jednym meczu nie naliczylem ani jednego dobrego dosrodkowania, mimo ze wykonał ich ok. 15) no i Gumnego, ktory zaczyna coraz wiećej znaczyć w Lechu.
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

ODPOWIEDZ