Piłka nożna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Pawło

Re: Piłka nożna

Post autor: Pawło » 14 cze 2018, 14:32

Kuburgha pisze:
14 cze 2018, 9:39
Pawło pisze:
13 cze 2018, 9:20
Kuburgha pisze:
12 cze 2018, 18:16
Oglądałem większość drugiej połowy. Niemal cały czas rozpaczliwa "obrona Częstochowy". Nasz gol na 2:0 to prezent Szkotek - samobój nie naciskanej zupełnie zawodniczki. Całkiem ładny strzał. Ale potem to już dramat. Nasze chyba kompletnie nie wytrzymały kondycyjnie. Fizycznie Szkotki zdecydowanie dominowały. Szkoda, bo liczyłem na dużo lepszą grę i wyraźny postęp naszych pań w tych eliminacjach.

Czyli tym samym mamy drużynę, która przegrała nie tylko kwalifikacje MŚ, ale bezdyskusyjnie straciła też szanse na awans olimpijski, prawda?
tej szansy nigdy nie było, to jak rozważać jakie są "szanse" naszych waterpolistów czy rugbystów, dalekie tło
Czepiasz się ;) Runfixe w zasadzie wyjaśnił o co chodzi. Ale "z kronikarskiego obowiązku" wypada odnotować definitywne odpadnięcie. Osobiście liczyłem na postęp w postaci gry o szczebelek wyżej i udziału w barażach.
na dziś z "naszej" części Europy oprócz Ukrainek i Czeszek to Serbki zamiast nas gonią czołówkę, też spodziewałem się więcej, ale po 1:1 z Albanią przestałem. Mi chodziło tylko o to, że nie można stracić czegoś czego nie ma;p. Tak jak Szkocja jeszcze była w zasięgu tak jakikolwiek awans na IO całkowicie poza, ale wiem o co chodzi;p

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 27 sie 2018, 20:54

Kownacki,Żurkowski i Szymański nie dostali powołania do pierwszej kadry i zagrają w młodzieżowce. Dobra infirmacja. Mecz z Finlandią wyjeździe może być ciężki.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

SzG

Post autor: SzG » 07 wrz 2018, 19:03

Ukassiu pisze:
27 sie 2018, 20:54
Kownacki,Żurkowski i Szymański nie dostali powołania do pierwszej kadry i zagrają w młodzieżowce. Dobra infirmacja. Mecz z Finlandią wyjeździe może być ciężki.
U siebie z Owcami też.

Pawło

Post autor: Pawło » 07 wrz 2018, 19:56

na takim jesteśmy poziomie, to nie jest przypadek, niech się cieszą, że nie przegrali - tu nie ma co mówić o poziomie igrzysk, śmiech - wagon drewna

SzG

Post autor: SzG » 07 wrz 2018, 19:58

Ale to była bezmyślna gra. Oni mają jakiegoś trenera, czy grają tą chaotyczną kopaninę sami dla własnej przyjemności?

Pawło

Post autor: Pawło » 07 wrz 2018, 20:02

im piłka przeszkadza nawet na tle Farerów, to było widać, klęski ze Szkocją i Włochami w młodszych drużynach pokazują wiele, występy klubowe też, poziom ligi

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 09 wrz 2018, 13:56

Ten żenujący wynik młodzieżówki rzeczywiście stawia pod znakiem zapytania jakiekolwiek nadzieje. Liczyłem na jakiś cud w postaci remisu w Danii, ale teraz to on nam nic już nie da.

Wart odnotowania na naszym forum remis sprzed kilku dni piłkarek ze Szwajcarią na zakończenie eliminacji. To, że nasze odpadły było jasne od dawna, ale remis ten pozbawił Szwajcarki pierwszego miejsca w grupie i zmusił je do gry w barażach.
W dalszym ciągu mam nadzieję na spory postęp naszych piłkarek w kolejnych latach. Sporo z nich ma jeszcze wiele lat gry przed sobą.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 09 wrz 2018, 14:01

Byłem na meczu ze Szwajcarią. I tak. Solidna obrona. Dobra bramkarka u super utalentowana Ewa Pajor z przodu, ale pomoc nie istniała. Potrzebujemy kreatywnych pomocniczek to może coś zdziałamy.

Ci do juniorów poczekajmy na mecze z Finlandią i Danii z Litwą. Po nich będziemy dużo mądrzejsi.
Pamiętajmy, że nawet teraz jesteśmy na 4 miejscu wśród ekip z 2 miejsc czyli gralibyśmy o awans na ME poprzez baraż.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

gliese832c

Post autor: gliese832c » 09 wrz 2018, 14:21

Ukassiu pisze:
09 wrz 2018, 14:01
Byłem na meczu ze Szwajcarią. I tak. Solidna obrona. Dobra bramkarka u super utalentowana Ewa Pajor z przodu, ale pomoc nie istniała. Potrzebujemy kreatywnych pomocniczek to może coś zdziałamy.

Ci do juniorów poczekajmy na mecze z Finlandią i Danii z Litwą. Po nich będziemy dużo mądrzejsi.
Pamiętajmy, że nawet teraz jesteśmy na 4 miejscu wśród ekip z 2 miejsc czyli gralibyśmy o awans na ME poprzez baraż.
W tej chwili jesteśmy tak naprawdę na 5 miejscu wśród zespołów z drugich miejsc, ponieważ dla zespołów z drugich miejsc tworzona jest osobna tabela, do której NIE zaliczają się mecze rozegrane z szóstym zespołem z grup. U nas jest to Litwa, więc pozbawia nas to 6 punktów. Trzeba kibicować Litwie, żeby wyprzedziła Wyspy Owcze, wtedy odejdą nam tylko 2 punkty.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2018, 18:20

Czy remis z FIN nas satysfakcjonuje?

no name

Post autor: no name » 11 wrz 2018, 18:29

runfixe pisze:
11 wrz 2018, 18:20
Czy remis z FIN nas satysfakcjonuje?
Absolutnie nie.
Po pierwsze zmniejsza do minimum szansę wyjścia z 1 miejsca.
Po drugie znacząco zmniejsza możliwość wejścia do baraży z 2 miejsca

Lukash

Post autor: Lukash » 11 wrz 2018, 19:39

Dziwna ta kadra, bo traci punkty ze słabeuszami, a potem jednak osiąga niezłe rezultaty. Cały czas jesteśmy w grze, a nie wiadomo czy w następnym okienku reprezentacyjnym Duńczycy nie będą mieli powtórki z problemów organizacyjnych.

Duńczycy nie mają gdzie pogubić punktów, więc czeka nas mecz o 1 miejsce. A jak w razie porażki wyglądają szanse na wejście z 2?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 wrz 2018, 20:40

Trzeba liczyć na Litwę by wyprzedziła Wyspy Owcze.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 11 wrz 2018, 21:06

Aby tak się stało, to Litwa musi wygrać na wyjeździe z Wyspami Owczymi (lub zremisować i potem również na wyjeździe pokonać Finlandię). Nie wydaje się to wcale takie oczywiste. Ale chyba bardziej prawdopodobne niż nasza wygrana w Danii. Po dzisiejszej grze trudno było raczej nabrać wiary w wyjazdowe zwycięstwo z Duńczykami. Fiński kibic ma prawo być solidnie sfrustrowany po takim meczu. Mieliśmy furę szczęścia, a o jakości nie ma co gadać. To cud, że dalej jesteśmy w grze o ten awans.

no name

Post autor: no name » 12 wrz 2018, 7:23

Lukash pisze:
11 wrz 2018, 19:39
Dziwna ta kadra, bo traci punkty ze słabeuszami, a potem jednak osiąga niezłe rezultaty. Cały czas jesteśmy w grze, a nie wiadomo czy w następnym okienku reprezentacyjnym Duńczycy nie będą mieli powtórki z problemów organizacyjnych.

Duńczycy nie mają gdzie pogubić punktów, więc czeka nas mecz o 1 miejsce. A jak w razie porażki wyglądają szanse na wejście z 2?
Szansę na pokonanie Duńczyków oceniam na jakieś 5%.
Natomiast z tabelce drugich miejsc jest ciasno, ale pokonanie Gruzji (nawet przy założeniu porażki w Danii) na 95% da prawo gry w barażach.

ODPOWIEDZ