Piłka nożna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Piłka nożna

Post autor: Kuburgha » 10 paź 2017, 21:15

Dziś nasi młodzieżowcy wygrali z Litwą na wyjeździe 2:0. Ale układ w grupie mamy już trochę taki (Duńczycy idą jak burza), że mecz z Danią 14.11 u siebie może być pierwszym z serii spotkań o wszystko. Wygrana oczywiście jeszcze nic nie oznacza, podobnie remis, ale porażka może nas postawić w ciężkim położeniu i oznaczać, że już do końca gramy z nożem na gardle. Szkoda tej wtopy z Finlandią (podwórkowa momentami gra w obronie). Ale póki co miejmy nadzieję, że wygramy. Oczywiście kilka dni wcześniej trzeba na wyjeździe pokonać Wyspy Owcze.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 10 paź 2017, 21:25

Ciekawe czy z Kownackim. Czuję, że Nawalka moze chcieć go u siebie na mecze z Urugwajem i Meksykiem.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 23 paź 2017, 15:11

W meczu U17 obok siebie na środku obrony Nawrocki i Pleśnierowicz... nie, nie chodzi o trenera siatkarek i jego podopieczną. ;)

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 lis 2017, 19:41

Niestety, na tle takiej potęgi jak Wyspy Owcze wyglądamy dość kiepsko.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 10 lis 2017, 21:49

Czyli po dzisiejszym występie mecz z Danią jest już dla nas meczem o wszystko. Jeśli byśmy przegrali to na półmetku eliminacji mielibyśmy 7 punktów straty. A jeszcze gramy z nimi bez Kownackiego.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 lis 2017, 18:26

Ale prezent zrobili nam Duńczycy na 2:0!

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 14 lis 2017, 19:59

Gdyby nie strata punktów z Wyspami Owczymi byłby lider... Wygląda na to, że na półmetku eliminacji będziemy z wirtualnym awansem.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 lis 2017, 20:57

Szkoda tego remisu z Wyspami. Strasznie szkoda. Brawo dla naszych za walkę. Pod tym względem wzorowo. Ale tyle szczęścia nie będziemy pewnie prędko znowu mieli. Z obrazu gry to i kompletnie odwrotny wynik nie byłby jakoś niesprawiedliwy. Ale liczy się wynik i to, że wciąż jesteśmy w grze.

anoda

Post autor: anoda » 15 lis 2017, 12:42

Szkoda remisu z Wyspami? Ja myśle, ze raczej mamy sczescie, ze wyrwalismy ten punkt w czwartej minucie dolicOnego czasu. Małe podsumowanie na półmetku rywalizacji. Sytuacja w grupie niezła, mimo dwóch remisow z Finlandia u siebie i Wyspami Owczymi na wyjeździe. Jednak z takim trenerem i niezbyt wielkim potencjałem piłkarskim, cieszy ze dalej jesteśmy w grze. Przypominam, ze awans do ME wywalczy zwycięzca grupy i cztery z bodajże 9 najlepszych drużyn z drugich miejsc (nie pamietam czy grają garaże czy automatycznie awansują). A więc tutaj powinnismy bić się o bezpośredni awans, a nie tracić punkty ze słabymi mlodziezowkami. Oczywiście frazesem jest twierdzić, ze poziom drużyn się wyrównał. Takie W.O. Maja już 5 punktów na półmetku rywalizacji. Intryguje mnie fakt, ze w 5 meczach nasz skompromitowany trener wystawił już 3 bramkarzy Dragowski, Loska, Grabara. Świadczy to o sporym potencjale, ale także o niezadowoleniu z postawy golkiperw, którzy stracili w 5 spotkaniach 6 bramek(3 Finlandia, 2 Wyspy Owcze). A w odwodzie mamy jeszcze takiego Wrabla czy tez Majeckiego.
Kowalski liderem tej drużyny, 5 bramek(3 z karnych) w 4 spotkaniach, chłopak odgrywa się w Serie A, wbił gola m.in. Interowi Mediolan, dobry joker Tomczyk z 3 bramkami, mimo ze w 4 meczach wchodził z ławki. Duży postęp w grze zrobił Michalak przez ostatnie pól roku, w obronie dużo błędów. Ale wierze, ze dzięki regularnej grze w lidze Gumny czy tez Wieteska okrzepna. Fajnie rozwija się Zurkowski, paru chłopakom z I ligi moznaby tez dać szanse. W sumie na półmetku sytuacja na papierze lepsza niż gra kadry z nadZiejami na lepsza wiosnę.

Przepraszam za literowki ,pisze z ipada, dodatkowo rozproszony, więc trudno mi na gorąco edytowac błędy. Jeżeli kogoś to razi, przepraszam, możecie kasowac moje posty, pisze jednak z potrzeby przelania swoich myśli na jakiś trwalszy nośnik niż ludzka pamięć.
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 15 lis 2017, 14:57

Jest jeszcze Kapustka, który zaczyna grać w Bundeslidze czy Wojtkowski z Wisły, który mam nadzieję dostanie szanse.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 lis 2017, 20:14

anoda pisze:
15 lis 2017, 12:42
Szkoda remisu z Wyspami? Ja myśle, ze raczej mamy sczescie, ze wyrwalismy ten punkt w czwartej minucie dolicOnego czasu.
Ale przecież chyba niezależnie od przebiegu meczu, to każda strata punktów z taką potęgą jak Farerzy to coś czego szkoda? Myśląc o awansie nie możemy nie wygrywać z takimi przeciwnikami.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 lut 2018, 8:55

Wszystkie mecze u21 naszej kadry będą się pokrywać z meczami towarzyskami kadry seniorów. Obstawiam, że na najbliższe mecze towarzyskie Nawałka będzie chciał sprawdzić kilku graczy z u21. Kownacki,Gumny czy Żurkowski raczej na pewno. Młodzi grają wtedy z Litwą. Oby to nie wpłynęło na wyniki młodzieżówki.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 12 lut 2018, 12:22

Powtórzy się historia sprzed czterech lat - lider U21 do kadry Nawałki i bye bye IO?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 lut 2018, 13:31

Cała trójka o, której wspomniałem ma moim zdaniem spore szanse na wyjazd na MŚ. W związku z problemami na skrzydłach nie wykluczam, że będzie próbował Michalaka czy Kapustke.

Mimo wszystko myślę, że z Litwą u siebie sobie poradzimy, a na jesieni po MŚ prędzej puszczą takiego Kownackiego na młodzieżówkę.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 27 mar 2018, 17:56

Duńczycy zremisowali dzisiaj z Gruzją. W przypadku wygranej z Litwą Polacy wskakują na pozycję lidera

ODPOWIEDZ